Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@tansel, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar bunlar neden askerlik durum belgesi istiyor benim tecillim bitti napicam simdi ben hersey bitti mi simdi benim için?

Turk vatandaslarindan askerlik ile ilgili bir belge istenmiyor.

nasıl istenmiyor ilk sayfada "Military records for any applicant who has previously served in the military" bilgisi var.

• Merhabalar bir sorum olacaktı KCC evrakları mail olarak gönderdik otomatik mail geldi herhangi bir onay maili almamız gerekiyor mu ?

• @crazycells

Merhaba,

j1 vizesi ile work and travel kapsamında ABD'de bulunmuştum. Ds-206 formuna bu vizeye dair bilgileri girmiştim. Ancak Alien Registration Number var mı yok mu bilmiyorum. Ayrıca vizede A ile başlayan bir numara olmadığı için "NO" demiştim. Acaba bir yanlışlık yaptım mı? Teşekkürler

• @irem-begum evet bir kaç gün yada bir hafta sonra "Records indicate " ile başlayan onaylandı emaili almanız lazım

• @oez doğru yapmışssınız, göçmen olmayan vizelerde genellikle olmuyor @crazycells

• Merhaba Sayın @crazycells, bu zamana kadar bildiğimiz şekli ile KCC den evrak talep emaili dv lottery çekilişine başvurduğunuz email adresine geliyordu, bir arkadaşımız aracı kurum aracılığıyla başvurup kazanmış maalesef şirket kendi email adresini kullanmış,
    Arkadaşımız bunun üzerine email ile KCC ye başvurmaya denemiş ama tam anlaşamayınca, KCC yi telefonla arayıp email adresini değiştirmek istemiş, KCC bu konu hakkında zaten biz ds 260 formunda yazdığınız email adresine, evrak talep emaili gönderiyoruz, değiştirmenize gerek yok demiş
    Bu durum ne kadar doğru, arkadaşımızla konuşurken bir yanlış anlaşılma ihtimali var mı?

Eğer bu şekilde ds 260 formunda yazdığımız email adresi ile bizimle iletişim kuracaksa KCC, bu çok iyi haber değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnold-layne, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar bunlar neden askerlik durum belgesi istiyor benim tecillim bitti napicam simdi ben hersey bitti mi simdi benim için?

nasıl istenmiyor ilk sayfada "Military records for any applicant who has previously served in the military" bilgisi var.

Ankara'da görüşmeye sadece Türk vatandaşları girmiyor. Başka ülke vatandaşı olup Türkiye'de yaşayanlar ve İran vatandaşları da var. Sizin gördüğünüz liste tüm bunları kapsayacak şekilde yazılmış.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyın-d, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells hocam ds-260 formunu tekrar açtırmak istiyorum nasıl yapacağım hakkında bir forum linki belirtir misiniz?

sayin @Muhtaradana 'nin yukarida dedigi gibi yazabilirsiniz, kisa ve net. Kisisel bilgilerinizi eklemeyi unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waldeck, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar Merhaba,
    DS260 ile alakalı bir sorum olcak. Eğitim bilgileri kısmına askerliği tecil ettirebilmek için lise sonrasında bir dönem açık öğretim fakültesi ve sonrasında da yine aynı sebepten 1 dönem yüksek lisans kaydı yaptırdığımı belirtmedim. Diğer tüm okulları mezuniyet tarihleri ve ortalamalarla birlikte net bir şekilde yazdım. Açıköğretim ve Yüksek Lisans bilgilerimi e-devletten, okulların kendi sistemlerinden vs. bakmaya çalışıyorum fakat herhangi bir kayıt görünmüyor. Sizce bu durum bir sıkıntı yaşatır mı?
    Özellikle askerlik tecili olarak bu yönetmi zamanında kullanan bir çok arkadaşımızın olabileceğini düşünerek sayın @crazycells ve diğer deneyimli arkadaşların yardımlarını rica ederim.

Merak etmeyin bir sorun olmaz.

Eger okula gercek anlamda gitmediyseniz veya tamamlamayacaksaniz o okullari yazmaniza cok da gerek yok.

En az lise diplomasi sahibi oldugunuz icin de, sartlari sagladiginizdan bir problem yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnold-layne, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

TC vatandaslari bu belgeyi gondermese de sorun olmuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@irem-begum, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar bir sorum olacaktı KCC evrakları mail olarak gönderdik otomatik mail geldi herhangi bir onay maili almamız gerekiyor mu ?

oncelikle belgelerin alindigina dair otomatik bir email geliyor, sonrasinda ise mulakat icin dosyaniz siraya konuldugunda "Records indicate..." diye baslayan bir email geliyor.

( @Muhtaradana )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oez, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells

Merhaba,

j1 vizesi ile work and travel kapsamında ABD'de bulunmuştum. Ds-206 formuna bu vizeye dair bilgileri girmiştim. Ancak Alien Registration Number var mı yok mu bilmiyorum. Ayrıca vizede A ile başlayan bir numara olmadığı için "NO" demiştim. Acaba bir yanlışlık yaptım mı? Teşekkürler

aynen, "No" olarak yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba Sayın @crazycells, bu zamana kadar bildiğimiz şekli ile KCC den evrak talep emaili dv lottery çekilişine başvurduğunuz email adresine geliyordu, bir arkadaşımız aracı kurum aracılığıyla başvurup kazanmış maalesef şirket kendi email adresini kullanmış,
    Arkadaşımız bunun üzerine email ile KCC ye başvurmaya denemiş ama tam analaşamayınca, KCC yi telefonla arayıp email adresini değiştirmek istemiş, KCC bu konu hakkında zaten biz ds 260 formunda yazdığınız email adresine, evrak talep emaili gönderiyoruz, değiştirmenize gerek yok demiş
    Bu durum ne kadar doğru, arkadaşımızla konuşurken bir yanlış anlaşılma ihtimali var mı?

Eğer bu şekilde ds 260 formunda yazdığımız email adresi ile bizimle iletişim kuracaksa KCC, bu çok iyi haber değil mi?

Araci kurumla yapilan basvurulardaki "kotuye kullanma"nin onune gecmek icin boyle bir uygulama baslatmis olabilirler, ama tabii ki arkadas da yanlis anlamis olabilir.
    Bunu net sekilde, iki durumda farkli email adresi kullanip bir tanesinden emaili alacak arkadaslar cevaplayabilir sanirim. Ama benim de tavsiyem, riske atmayip KCC'ye ya email ile ya da arayarak email adres degisikligi yapip, hangi adrese e-mail gelecegine emin olmak.

• @crazycells teşekkür ederim peki bu kaç gün içinde olur biraz endişelendim açıkcası.Hindistanda 2 sene yaşamıştım ve polis belgesi alamadım hindistan dışında olunca vermiyorlarmış bunu evrakları gönderirken açık bir şekilde ifade ettim belgeyi almadığımı bu bir sorun teşkil eder mi ?

• @Muhtaradana teşekkür ederim

• @irem-begum

Buradan polis belgesi kısmına girerseniz istenip, istemediğini öğrenebilirsiniz

• @Muhtaradana teşekkür ederim

• Merhaba KCC den mail hangi tarihler arasında geliyor belirli bir tarih var mı ?

• @fposul Dosya numaranıza göre gelecek. Belirli bir tarih yok.KCC numaraya göre işleme alıp süreci başlatıyor. En son 55XX lerde bir arkadaşımıza geldi.

• @Muhtaradana ustad ben buna anlam verememistim. asıl talihli esim. ben bu soruya vize nosunu yazdım. sorun olmaz insaallah.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |