Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@TheWinner2020, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana Ben 7XXX'lerdeyim bana ne zaman email gelir diye sordum. birkaç haftaya gelir dedi. Şu an en son hangi case'lere gönderdiniz dedim onu söylemedi

Bu sekilde sorular icin KCC'ye email gondermemelisiniz. Zaten size email gonderilmesi gerekiyorsa kendileri gonderirler, sizin sadece beklemeniz gerekiyor. Herkes sizin gibi yaparsa bunun sistemi kilitleyecegini ve KCC'nin butun islerinin aksayacagini unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TheWinner2020, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn Süreci yavaşlattığı bilgisini nereden aldınız?

KCC'nin bir devlet dairesi oldugunu unutmayin. Sureci siz degil KCC yonetiyor, sizin bilgilendirmeniz gereken zamanlarda zaten bilgilendirilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mat, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells son kez sizi rahatsız ediyor olmayı umuyorum. Ben daha önce gren card süreci yaşadım. Size iki sorum olacak, cevaplama zahmetinde bulunursanız mutlu olurum. 1-Alien Registration Number pasaporta işlenmiş A harfi ile başlayan numara mı oluyor?2- Haliyle sağlık işlemlerini Ankara'da yerine getirdim, ancak o dönemde başka doktorlar da vardı. Elimde o belge duruyor. Aşı ile ilgili kısma ne yazmam gerekiyor? Yardım ve bilgilendirmeleriniz için diyebilecek bir söz bulamıyorum. Teşekkür ederim

1. Evet, A ile baslayan numara oluyor.

2. Elinizde DS-3025 form var mi? Eger varsa bu formu kullanabilirsiniz. Asilariniz hala doz bakimindan eksik olabilir ve su an gecerli bir saglik raporunuz yok, o nedenle asilar kismini imzamdaki belgelerdeki gibi doldurun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdemdmrl, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

merhabalar @crazycells ds260 formunu yollamıştım mayısta bugün tekrardan bir kontrol edeyim dedim."number of educational institutions attended" kısmına 1 yazmışım.Lise diplomam var ancak şuanda üniveriste okumaktayım yani lisans diplomam yok.1 yazmam sıkıntı yaratır mı ? Sadece şuan elimde lise Diplomam olduğu için lise bilgilerimi ve 1 yazdım.

problem degil, bu sekilde kalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mnd, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

DS-260 belgesini submit ettikten sonra;

• Lisans diplomamı aldım,
    • İkamet adresim değişti,
    • Askerlik tecil tarihim değişti,
    • Bir firmada işe başladım

Bu 4 bilgiyi güncellemek için formu açtırıp tekrar submit etmem gerekir mi?

hayir. Formu eksik bilgiler icin actirabilirsiniz ama bu bilgilerin guncellemesi icin actirmamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LEOBEBEK, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

KCC den evrak talep mailini 20 agustos da aldik. Evraklari toplamamiz bira uzun sürdü
    27 agustos da ancak gonderebildik.Simdi bu evraklarin KCC ye ulastigina dair bir geri bildirim maili alan oldumu?Cünkü bize gelmedi.yani neredeyse bir hafta oldu bilenler varsa paylassin.

eger otomatik email de almadiysaniz formlarin alindigina dair, ayni emaili bir daha gonderin.

• Selamlar
    DS-260 formunu doldururken Amerika'da bir adresim olmadığı için bu kısmı doldurmamıştım, adres eklemek için, ayni zamanda resmî belgelerde annemin ismi yanlış yazılıydı şimdi ise düzeltme yaptık formda da yanlış olan ismi yazmıştım, annemin düzeltilmiş ismi ve ABD’deki adresi eklemek için formu açtırıp güncellemem gerekli mi? yoksa mülakat zamanı güncelleme şansım var mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@miralam, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar
    DS-260 formunu doldururken Amerika'da bir adresim olmadığı için bu kısmı doldurmamıştım, adres eklemek için, ayni zamanda resmî belgelerde annemin ismi yanlış yazılıydı şimdi ise düzeltme yaptık formda da yanlış olan ismi yazmıştım, annemin düzeltilmiş ismi ve ABD’deki adresi eklemek için formu açtırıp güncellemem gerekli mi? yoksa mülakat zamanı güncelleme şansım var mı

Evet, formu guncellemek gerekecek. Formu su an KCC'ye email atarak da guncelleyebilirsiniz, daha sonra mulakat tarihi aciklandiktan sonra da, ya da mulakat gunu konsoloslukta da... Numaraniz cok buyuk olmadigindan zaten sureclerde bir problem yasayacaginizi zannetmiyorum. Dilerseniz KCC'den belgeler icin email aldiktan hemen sonra belgeleri gonderip, sonrasinda da formu adres guncellemesi icin actirabilirsiniz.

• @crazycells Çok teşekkür ederim, KCC tarafından evrak isteme maili geldikten sonra formu açtırmam mantıklı geldi bana

• @crazycells Bu tür inquiries için ayrı info desk'ler olur genelde diye dusunmustum. Siz daha iyi tanırsınız elbette. Bir daha sormayalım o halde....

• Arkadaslar bunlar neden askerlik durum belgesi istiyor benim tecillim bitti napicam simdi ben hersey bitti mi simdi benim için?

• @crazycells hocam ds-260 formunu tekrar açtırmak istiyorum nasıl yapacağım hakkında bir forum linki belirtir misiniz?

• @tansel ne alakası var problem yok endişe etmeyin, askere ne zaman gideceksiniz ? Case nonuz kaç? Bunları yazarsanız size net cevaplar verebiliriz
    Vize surecinizi nasıl imzanıza taşıyacağınız aşağıdaki linkte anlatılıyor
    Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin! https://yesilkartforum.com/forum/post/59676

• @huseyın-d
    [email protected] adresine aşağıdaki şekilde email atmanız yeterli 20190901_213709.jpg

• @Muhtaradana teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tansel, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar bunlar neden askerlik durum belgesi istiyor benim tecillim bitti napicam simdi ben hersey bitti mi simdi benim için?

Turk vatandaslarindan askerlik ile ilgili bir belge istenmiyor.

• @Muhtaradana kcc email atinca hemen aciyorlarmi DS-260 Formunu

• Arkadaşlar Merhaba,
    DS260 ile alakalı bir sorum olcak. Eğitim bilgileri kısmına askerliği tecil ettirebilmek için lise sonrasında bir dönem açık öğretim fakültesi ve sonrasında da yine aynı sebepten 1 dönem yüksek lisans kaydı yaptırdığımı belirtmedim. Diğer tüm okulları mezuniyet tarihleri ve ortalamalarla birlikte net bir şekilde yazdım. Açıköğretim ve Yüksek Lisans bilgilerimi e-devletten, okulların kendi sistemlerinden vs. bakmaya çalışıyorum fakat herhangi bir kayıt görünmüyor. Sizce bu durum bir sıkıntı yaşatır mı?
    Özellikle askerlik tecili olarak bu yönetmi zamanında kullanan bir çok arkadaşımızın olabileceğini düşünerek sayın @crazycells ve diğer deneyimli arkadaşların yardımlarını rica ederim.

• @knnrn Benimde haziranda tecilim bitiyor, tahminen mülakat sırası ağustos gibi gelecek gelirse. Bu yüzden bende tekrar tecil ettirmek için yüksek lisansa yazılmayı düşünüyordum, gerek yoksa uğraşmıyım hiç.

• @Semihmete bir kaç güne açılır

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |