Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sailorwife, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells bugün mülakatım vardı. Bir kaç problem oldu ama verdiler sonuçta, o problemleri daha sonda detaylı olarak anlatacağım. Benim sorum onayladıktan sonra ben ona Türkçe olarak eşim kısa bir süre iş için Singapur’da olacak ben ilk olarak oraya gidebilirim miyim ordan Amerika’ya geçiş yapacağız eğer bir problem olmuyorsa dedim. Yani problem oluyorsa bekleyip birlikte giriş yapacağız dedim. Bana cevap olarak “çıkma” ama Türkçesi çok iyi değildi. Neyse ben uzatmadım aldım ya sonunda deyip ancak eşim saçma buldu. Yani neden çıkma dediklerini anlamadı, görevlinin beni yanlış anladığını o yüzden belki öyle cevap verdiğini düşündü ?! Belki de bu vizeyle gidemezsin anlamında düşündü de öyle cevap verdi. Ancak zaten orası vizesiz. Ben de Singapur a gitmek istiyorum açıkçası, neden gittiğini açıkladıktan sonda neden yasak olsun ki ? Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

sorun cikmaz anlaminda soylemis ve siz yanlis anlamis olabilirsiniz.

elinizdeki vize size singapur icin bir avantaj saglamayacak ama eger vizeye ihtiyac duymayacaksaniz veya uygun vizeniz varsa, ABD'den once Singapur'a gidebilirsiniz. Bir problem olmaz.

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@sailorwife, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells bugün mülakatım vardı. Bir kaç problem oldu ama verdiler sonuçta, o problemleri daha sonda detaylı olarak anlatacağım. Benim sorum onayladıktan sonra ben ona Türkçe olarak eşim kısa bir süre iş için Singapur’da olacak ben ilk olarak oraya gidebilirim miyim ordan Amerika’ya geçiş yapacağız eğer bir problem olmuyorsa dedim. Yani problem oluyorsa bekleyip birlikte giriş yapacağız dedim. Bana cevap olarak “çıkma” ama Türkçesi çok iyi değildi. Neyse ben uzatmadım aldım ya sonunda deyip ancak eşim saçma buldu. Yani neden çıkma dediklerini anlamadı, görevlinin beni yanlış anladığını o yüzden belki öyle cevap verdiğini düşündü ?! Belki de bu vizeyle gidemezsin anlamında düşündü de öyle cevap verdi. Ancak zaten orası vizesiz. Ben de Singapur a gitmek istiyorum açıkçası, neden gittiğini açıkladıktan sonda neden yasak olsun ki ? Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

sorun cikmaz anlaminda soylemis ve siz yanlis anlamis olabilirsiniz.

elinizdeki vize size singapur icin bir avantaj saglamayacak ama eger vizeye ihtiyac duymayacaksaniz veya uygun vizeniz varsa, ABD'den once Singapur'a gidebilirsiniz. Bir problem olmaz.

@crazycells çok kararsız kaldık 😔

• @sailorwife evet mülakat ım normal geçti ama eşim ile 10 yıl yüzyüze konuşamadığım için AP verdiler ama konuştuğum memur ırak lı müslüman dı bana bu idari işlemi normal olduğunu sana e mail atığımız da eğer eksik bir evrak lazım ise yollarsın eğer lazım değilse biz senden sana verdiğimiz evrakla pasaport unu yolla vizeli olarak sana yollayacağız dedi her şey iyi di maksimum 15 soru soruldu yüzde doksan eşim ile konuştuk yani 10 soru diyelim onlarda bildiğimiz şeyler ve sakin olmak lazım

• @crazycells merhaba AP olayını nasıl izleme yapacağız teşekkürler

• Merhaba, ben de dün aldım vizeyi. çok tatlı bir bayan eşinle nasıl tanıştın ne iş yapıyorsun bi de eşini en son ne zaman gördün diye sordu. dışarıda bekliyor dedim 🙂 congrats your visa has been approved dedi totalde 15dk bile sürmedi sanırım konsolosluğa girip çıkmamla geçen süre. Sürecim totalde 452 gün sürmüş bu arada. Şu anda tam bir boşluktayım. Bunun için miydi bu kadar stres.. beklemeye devam eden tüm arkadaşlara bol sabırlar.. başka bir topic'de görüşmek üzere.

• @crazycells şimdi pasaportla birlikte bir kapalı dosya gelecekmiş. Onunla ABD ye giriş yapacakmışım ? Doğru mu ?

• @sailorwife, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells şimdi pasaportla birlikte bir kapalı dosya gelecekmiş. Onunla ABD ye giriş yapacakmışım ? Doğru mu ?

@crazycells çünkü babam jfk yi aradı ve oradaki görevli sarı zarfla gelecek onu açmadan mutlaka getirmesi gerek demiş. Anlamadım tam olarak

• @dnzzzsvr evet benimde problemim eşini en son ne zaman gördün dedi bende 10 yıl oldu dedik den sonra AP oldum bakalım nasıl olacak bekleyeceğim sizin adınıza çok sevindim

• Merhaba, vize görüşmem dündü. Özetlemek gerekirse; randevu saatim 9'du ancak elçilikten çıkışım saat 12'yi buldu. Görevli memurlar ile 2 görüşme yapılıyor. Sıra numarama göre ilk görüşmemi ancak saat 10.30 civarı yapabildim, 5 dakikalık bir görüşme. Benimle ilgili belgeler (nüfus kaydı, adli sicil kaydı, sağlık raporu) , eşimle olan fotoğraflarımız, maillerimiz ve ayrıca sponsorluk belgelerimi istediler. Bunları teslim ettikten sonra 2.görüşme için yaklaşık 1 saat daha bekledim, o sırada içeri verilen dosyalar inceleniyor. 2.görüşmemde görevli eşimle nasıl tanıştığımı, onun şu an ne iş yaptığını ve benim neler yapmak istediğimi sordu. Eşim işe Ocak 2018'de başladı, bu sebeple bir önceki yıla ait vergi formumuz yok. Bu formun neden olmadığını sordu ki neden olmadığı ile ilgili açıklama dilekçemiz CEAC sistemde zaten yüklüydü, belgeyi tekrar gösterdim, ikna oldu 🙂 NVC'den dosyalarımız onaylandığında "ek sponsor belgesi gerekebilir, görüşme sırasında görevli memur karar verecek" diye bir yazı da gelmişti. Bu sebeple ek sponsor belgemizi hazırladık ve yanımda götürdüm. Ancak belgeyi CEAC sisteme de yüklemem gerektiğini söylediler, bu sebepler geçici red belgesi verdiler. Ancak en hızlı şekilde yükleyebileceğimi söylediğim için pasaportumu bana geri vermediler, burada kalsın siz sisteme yükleyin onaylanınca biz size göndeririz dendi. Elçilikten çıkınca ilk iş belgeleri sisteme yükledim. Bugün de kontrol ettiğimde belgelerin onaylandığını ve vizemin basıldığını belirten yazıyı gördüm. Sanırım birkaç gün için pasaportum da gönderilir. Biraz uzun oldu ama görüşme içeriği diğer arkadaşlara fikir verebilir diye düşünüyorum, herkese iyi şanslar.

• @ntosun geçmiş olsun benimde sponsorluk belgesi hariç seninle anı sorulardı ama eşim i 10 yıl görmedim dediğim için AP oldum ama bana normal bir süreç dedi sana e mail attığımızda pasaportunu yollayacaksın vize ni yollayacağız dedi kısmet bende bekliyorum diğer arkadaşlar gibi

• Merhaba,
    Bizim nihayet bugun NVC'deki dosyamizin kapandigina dair email geldi.
    20 Nisan'da noa2 gelmisti. ( Merak edenler icin CR1,Texas Service Center ,PD 14 Aralik, Noa1 27 aralik)
    Tam 1 ay sonra da NVC'den welcome letter geldi yani 20 mayis civarinda.
    2 defa ek evrak istedikleri icin tam tamina 3 ay surdu bekleyisimiz NVC'de 😞
    Simdi gonderdikleri emailde randevu icin gun vereceklerini ve o tarihi beklememizi soyluyorlar.
    Acaba ortalama kac gun sonrasina randevu veriliyor? Bir de NVC'nin bize bir tarihle donmesi kac gunu bulur? Eger bilgisi olanlar paylasabilirse cok sevinirim.
    Simdiden cok tesekkurler.

• @Derya1112 Bize 28 Haziran'da dosyalar onaylandi, randevu tarihi bekleyin maili geldi. 22 Temmuz'da randevu mailimiz geldi, 27 Agustos icin gun vermislerdi. Yani onay geldikten sonra 2 ay icinde bitti.

• @ntosun anladim cok tesekkur ederim cevabiniz icin. umarim cok uzun surmez...

• @hüseyin, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@sailorwife evet mülakat ım normal geçti ama eşim ile 10 yıl yüzyüze konuşamadığım için AP verdiler ama konuştuğum memur ırak lı müslüman dı bana bu idari işlemi normal olduğunu sana e mail atığımız da eğer eksik bir evrak lazım ise yollarsın eğer lazım değilse biz senden sana verdiğimiz evrakla pasaport unu yolla vizeli olarak sana yollayacağız dedi her şey iyi di maksimum 15 soru soruldu yüzde doksan eşim ile konuştuk yani 10 soru diyelim onlarda bildiğimiz şeyler ve sakin olmak lazım

@hüseyin o halde hayırlı olsun size de 🙂 gözünüz aydın

• Tekrar merhaba, tahminimce greencard'im Eylül-Ekim gibi gelmiş olacaktır. (USCIS Immigrant Fee'yi bu hafta ödeyeceğim) Şu an vize statüm CR1. Eş durumundan vatandaşlık hakkı 3 senede kazanılıyor. Peki bu hakka başvurabilmem için önce vize statümün CR1'den IR1'e mi geçmiş olması gerek? Eğer öyle ise IR1 için 2 yıl, vatandaşlık için de 3 yıl, toplam 5 yıl beklemiş olacağız. Yoksa hiç alakası yok, direkt greencard'ın gelişinden itibaren 3 yıl mı? 🙂

• @sailorwife sizin vizeleriniz geldimi

• @ntosun ABD ye giristen 3 yil sonra diye biliyorum biz de CR1iz

• Joint sponsorun hazırlaması gereken belgeler için,

• I-864
    • a copy of birth certificate or pasaport
    • W-2s and Form 1099 son üç yıl

bu belgeler yeterli mi, proof of domicile içinde belge hazırlaması gerekli mi. Joint sponsoru olan arkadaşlar siz hangi belgeleri hazırladınız. Ana sponsor ve joint sponsor için hangi belgeleri hazırladınız, yazarsanız memnun olurum.

• @hüseyin, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@sailorwife sizin vizeleriniz geldimi

@hüseyin evet çok şükür 🙏🏻 pasaportumu göndereceklerdi

• @crazycells
    Merhabalar,
    Aynen dediginiz gibi bir email aldik dogum belgesi kabul olmamis.

Please replace this with an acceptable document from a correct issuing authority. Please use our document finder at https://nvc.state.gov/find for acceptable document guidelines.

Diger hersey kabul olmus gozukuyor 😞 ... Bizim yukledigimiz dogum belgesi orijinaliydi, dogum belgesini aldiktan sonra baska bi yerden imza mi almak durumundayiz? lutfen yardim edin ...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |