Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Artık benim için geç.

• ⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 debit kartınızı sadece nakit para çekim işlemlerinde kullanın ve ATMlerden para çekmek için kartınızı takmadan önce de herhangi bir düzenek bulunup bulunmadığını da her zaman kontrol edin. Klavyeyi, kart koyma vs yerlerini sıkıca çekiştirin. ATMnin kendi parçaları sağlamdır, merak etmeyin elinizde kalmaz ama düzenek ATMnin üzerine yapıştırma usülüyle konuyor. Alışverişlerinizde de kredi kartınızı kullanın, kopyalanma ihtimaline karşı da harcamalarınızı takip edin.

• Selamlar,
    Geçen hafta ülkeye girdikten sonra (SSN yok) @semavi nin yönlendirmesiyle pasaportumla BoA şubesine (Banka şubesi müdürü bir Türk) giderek vadesiz hesap (checking account -yüksek bir meblağ değil) açtım. Yaklaşık 1 hafta sonra tekrar şubeye giderek kredi kartı başvurusunda bulundum ve kredi kartım (secure değil) onaylandı ve bugün itibariyle elime geçti. Sanırım bu şekilde başvurunca banka kredi kartını onaylıyormuş, en azından benimki onaylandı.

• @sadriabi bildiğimi kabaca iafed edeceğim, detayları tam bilmiyorum; TR hesabınızda 150.000 TL para olursa premium oluyorsunuz ve ABD'de böyle imkanlarınız olabiliyor.

Dediğim gibi bu bilgi çok kabaca ve genel bir bilgi. Bankanız ile direk görüşüp detayları öğrenmenizi tavsiye ederim. Benim bu bilgim tam doğru olmayabilir.

• merhaba, checking account ile savings account arasındaki farkı tam olarak anlayamadım. savings sadece birikim amaçlı mı, günlük kullanımlar için uygun değil mi?

• @ebrupilten, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@sadriabi bildiğimi kabaca iafed edeceğim, detayları tam bilmiyorum; TR hesabınızda 150.000 TL para olursa premium oluyorsunuz ve ABD'de böyle imkanlarınız olabiliyor.

Dediğim gibi bu bilgi çok kabaca ve genel bir bilgi. Bankanız ile direk görüşüp detayları öğrenmenizi tavsiye ederim. Benim bu bilgim tam doğru olmayabilir.

Zannediyorum beni yanlislikla etiketlediniz zira bu bilgiye ihtiyac duyan kisi ben degilim

• ⭐⭐⭐

@ebrupilten
    Saving hesaplarında belli bir faiz oranı uygulanır.

Günlük kullanım için çok uygun değildir çünkü aylık işlem yapmanız kısıtlıdır. Federal yasa gereği ayda maksimum 6 defa para çekme (harcama, transfer vs) işlemi yapabilirsiniz. Sonraki işlemler reddolur veya ekstra masraf kesilir.

• @FreeWoRLD yani savings hesabı bizim vadeli hesaplar gibi birikim yapmak amaçlı. teşekür ederim.

• @sadriabi pardon. isimler karışmış sanırım.

• En kolay kredi veya kredi kartı alabilecegim hangi bankaları tavsiye edersiniz. Paycheck hesabı açmam lazım ödemelerimi almak ve kredi puanım oluşmasınıda istiyorum malum yeni geldim abd ye ve kredi puanı burada önemli. Birde kredi puanımı yükseltmek için tavsiyeleriniz varmı. Teşekkür ederim

• Bank of america genelde en çok adı geçen banka ancak orada deneyimleyenler daha net ve sağlıklı bilgiyi vereceklerdir..

Kredi skorunuzla ilgili şu başlık oldukca detaylı bilgi ve ipuçları içeriyor..

https://yesilkartforum.com/forum/topic/80/kredi-skoru-credit-history?page=1

• Merhaba , basina gelen ya da bilgisi olan varsa sevinirim :
    Bank of Anerica dan hesap actirdik , adrese bir yazi gelmis , W8BEN Certificate of Foreign Status formunun kabul edilmedigi, we cannot certify the your foreign status of your account diye yazi gondermisler. Bu sekilde bir yazi alan oldu mu ? Bankaya mail atacagim ama once buradan da bir fikir almak istedim . Tesekkurler

• @cnpist ssn ve greencardlari hesaba islettiniz mi? W8BEN nonresidentler icin bi form olmasi lazim. Residentlar doldurmuyor zaten.

• @sigmoidalmammal, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@cnpist ssn ve greencardlari hesaba islettiniz mi? W8BEN nonresidentler icin bi form olmasi lazim. Residentlar doldurmuyor zaten.

Ssn ker hesaba islendi , greencard lar fiziki olarak biz Turkiyeye dondukten sonra ulasti, onlari ibraz edemedik ama pasaporttaki GC vizesine gore acmislardi. Bankaya bugun e-posta atacagim .

• @blaxseed selamlar, kolay gelsin, bu hangi şube , biz de gidelim ...

• Selamlar, bofa da hesap açtırdım ama acaba tanıdık bir bankacı var mı NYC de bir bankada , bir hesap açıp , daha detaylı birkaç şey danışmak istiyorum,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arkben bankacı değil ama Türkiye de banka müdürü olan vardı @kivo kendisine bir sor istersen sonra uzun yıllar amerika da olanlar var ondan sen sor @crazycells @knnrn @FBazer gibi kişiler yardımcı olurlar en son giden @sash

• Merhabalar,baktım ancak bulamadım sorulmuş mu diye.
    Benim şöyle bir sorum olucak Türkiye de ki bankalardan aldğımız maaş bordosunu amerikan bankalarından ne şekilde alabiliriz? Ya da buna denk başka bir belge mi düzenliyorlar?

• ⭐⭐

@kubrag Türkiye'de bankalardan maaş bordrosu alabiliyor musunuz.? Eğer bankada çalışmıyorsanız iş yerinizden almanız gerekmiyor mu?
    Ben kendi kurumumdan ingilizce olarak aylık brüt miktarını yazan bir belge almıştım. Onuda Bank Of America'ya verdim gelir belgesi olarak.

• @arnblt yok şöyle ki Türkiye de ki gibi demek istedim maaş bordosu konusunda.Bu belge bana Türkiye için.Amerikadan sanırım iş yerinden sizin yaptığınız gibi brüt maaşı gösteren bir yazı almam yeterli gelir benimde.Teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

• 3
  • 17
  • 3
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |