Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Amerika'da Gebelik ve Doğum içinde söyledi:

@damladav simdiden hayirli ugurlu olsun 🙂

Teşekkür ederiz 🙂

• @damladav Saglikla kucaginiza alin. Tecrubelerinizi takip edecegim 🙂
    Ilac ve bebekle ilgili sormak istediginiz sorular olursa @Nilorhan esim, sorabilirsiniz. Tecrubelerimiz buraya ait degil ama bilgilerimiz dogrultusunda yardimci olmak isteriz.

• @damladav tebrikler, saglikli bir gebelik sureci gecirmenizi dilerim. @caglaror un dedigi gibi sorunuz olursa cekinmeden sorabilirsiniz. gocmen anneler adinda bir facebook grubu var belki haberiniz olmustur. yurtdisinda yasayan turk annelerin saglik, sosyal hayat, yasam gibi her konudaki paylasimlarini iceriyor. o grubu da tavsiye edebilirim. sevgiler

• @nilorhan Amerika'da Gebelik ve Doğum içinde söyledi:

@damladav tebrikler, saglikli bir gebelik sureci gecirmenizi dilerim. @caglaror un dedigi gibi sorunuz olursa cekinmeden sorabilirsiniz. gocmen anneler adinda bir facebook grubu var belki haberiniz olmustur. yurtdisinda yasayan turk annelerin saglik, sosyal hayat, yasam gibi her konudaki paylasimlarini iceriyor. o grubu da tavsiye edebilirim. sevgiler

Aaa haberim yoktu hemen bakayım 🙂 teşekkürler 😊

• @damladav bir de Seattle'da yaklasik 10 yildir yasayan ve orada dogum yapmis bir ogrencim var. Isterseniz onun adini da verebilirim size.

• Merhabalar Forumda gerçekten cok faydalı bilgiler yazmış arkadaşlar çok teşekkür ederim. Türkyeden kendi imkanlarımızda Dogum için DC'ye geldik. Yaklasık doğuma 1 ay kaldı. DC de malumunuz insurance siz pahalı özellikle Hospital Fee dedikleri 2 gün için ücret 40 bin dolara kadar gidiyor. Bazı firmalar Miami de 8000 dolara herşey dahil yapıyor. Madicaid icin takip ettiğim kadarıyla gebe için 5 yıl bekleme süreci gecerli olmuyor. Tavsiyeniz var mıdır? Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Merhabalar. Bizde vizemizi yeni aldık. Aralık ayı gibi abd ye gitmeyi planlıyoruz. Hamileligin 34 veya 35. Haftasında. Dayımım ebe sertifikasına sahip hemşire arkadaşı varmış. Ona ayarlatıyoruz biZde işleri. 5 ila 10 bin dolar arası tutarmıs tahmini dogum masrafları. Umarım giriştede sorun yaşamayız. Bu instagramda dogum islerini yapan sayfalara sorduk. Onlar 1 haftalık uçuş ve otel rezervasyonu ile giriş yapılmasını önerdi. Fakat uçak bileti icin iptalli rezervasyon oldugunu bilmiyorum ben. Ucak bileti icin böyle birşey yapılabiliyor mu? Bilen var mıdır?

• Evet bende gecen sene 6 bin $ a duymustum hersey dahil diye. Demekki bu sene 8 bin olmus. Asagi yukari en fazla 10 bin e rahat birsekilde ayarlaniyor demekki. Medicaid ile ucretsiz dogum yapan kisilerde duydum turist olarak gidip dogum yapan. Nasil yapiyorlar bilmiyorum ama birsekilde yolunu buluyorlar demekki. Hamileligin kacinci haftasina kadar ucaga binmeye izin veriliyor acaba kisiden kisiye gore degisiyor mu ? Birde ulkeye giris de hamile oldugunu gordugunde yana anlasildiginda turist ile ulkeye giris de problem cikiyor mu merak ettim acikcasi ?

• Arkadaşlar su resimleri benim icin yorumlar mısınız? Dayımın bir hastanede calısan birinden aldıgı su fiyat listesine göre 34-35. Haftada gidince ne ödüyoruz? 29-36 arası 2200 37 üstü 1900 dolar toplamda 4100 dolar mı ediyor lab ve ultrasonlar hariç? Bu fiyata doktor ücreti falan dahil midir ?

alt metni

alt metni

• Herkese Merhaba, 23.08 2019 da yani bu çarşamba vize randevum var eşimle eger onaylanırsa dogum için new yorka gidicez orda akrabalarimiz var bir nevi masrafları yari yariya düşürdük gibi ama doğum ücretleri hakkinda hicbir bilgiye ulasamadim hastaneleri arıyorum söylemiyorlar bilgisi olan varmi

Bu arada youtu.be den bir video izledim doğum dan önce eşiniz nerde diye sormuşlar bayana ingilizce bilmediginden no no filan demiş ordaki görevli eşi yok zannedip ucretsiz dogum gibi birsey yapmış ordan yararlanmış yukarida biri sormuştu

• @mamilim90, içinde söyledi: Amerika'da Gebelik ve Doğum

Herkese Merhaba, 23.08 2019 da yani bu çarşamba vize randevum var eşimle eger onaylanırsa dogum için new yorka gidicez orda akrabalarimiz var bir nevi masrafları yari yariya düşürdük gibi ama doğum ücretleri hakkinda hicbir bilgiye ulasamadim hastaneleri arıyorum söylemiyorlar bilgisi olan varmi

Bu arada youtu.be den bir video izledim doğum dan önce eşiniz nerde diye sormuşlar bayana ingilizce bilmediginden no no filan demiş ordaki görevli eşi yok zannedip ucretsiz dogum gibi birsey yapmış ordan yararlanmış yukarida biri sormuştu

:)) bende boyle birsey duymustum. Gecen sene 6bin den basliyor diye duymustum. Forumlarda da 8-10 bin arasi bulunabilir diye belirtilmis. Sanirim sizde turist vizesi alacaksiniz.

• @vermaynen, içinde söyledi: Amerika'da Gebelik ve Doğum

@mamilim90, içinde söyledi: Amerika'da Gebelik ve Doğum

Herkese Merhaba, 23.08 2019 da yani bu çarşamba vize randevum var eşimle eger onaylanırsa dogum için new yorka gidicez orda akrabalarimiz var bir nevi masrafları yari yariya düşürdük gibi ama doğum ücretleri hakkinda hicbir bilgiye ulasamadim hastaneleri arıyorum söylemiyorlar bilgisi olan varmi

:)) bende boyle birsey duymustum. Gecen sene 6bin den basliyor diye duymustum. Forumlarda da 8-10 bin arasi bulunabilir diye belirtilmis. Sanirim sizde turist vizesi alacaksiniz.

Evet turist vizesiyle girmeyi denicez 🙂 Türk doktor san fransisco da iletisime geçtim asistani mail attı doktora ayrı para veriliyor hastaneye ayrı para veriliyor türkiye deki sistem Gibi degil o cok sacma gelmişti

• ⭐⭐⭐

@mamilim90 Türkiye'de de bu uygulama bulunuyor, denk gelmemişsiniz. 👶

• Merhaba arkadaşlar, şu an 38.haftamdayim.bende annemle geldim North Carolina dayız kısıtlı imkanlarla birşeyler i araştırarak hep halletmeye çalışıyorum.Dogumdan sonraki süreç te bilgisi olup yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.Hastane doğum sonrası görevli geldiğinde verilen bilgiye göre otomatik bilgiler bilgisayar a giriş yapılıp viral records Office gonderiliyormus birth certficate için.Bu sırada 5kopya ve hızlı servis istediğinizi belirtebiliyor musunuz ve ödemelerini o an gelen görevliye mı yapiyorsunuz? yoksa ilk gelecek kopyanin sürecini bekleyip sonradan diğer kopyaları almak için kendiniz mi başvuru sürecini baslatiyorsunuz?kısacası doğum sertifikasıni almak için süreç nasıl?2.sorum şu bulunduğum yerde pasaport ofisi yok postane yoluyla başvuru yapılıyormuş.usps den hızlı servis için doğum sertifikasi yerine bir yerde okudum hastaneden verilen asi kartı ve ayak izi belgesi gibi bir belge ile başvuru yapılabiliyor mu illaki doğum sertifikasıni almayı mı beklemek gerek?birde hızlı servisten faydalaninca 2-3hafta diyor pasaport alım süreci doğru mu? uçak bileti 3-4hafta sonra tarihli olsa da seyahat planı olarak gösteriliyor muyuz?daha önce bu tarz işlemleri yapan veya bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.simdiden teşekkürler ve herkese hayırlı sağlıklı doğumlar.

• Biz birth certificate icin hastanede form doldurduk. Devlete onların yollayacağı ve kayıt olacağı söylendi. Ama kendimiz içinde ayrı bir form verdiler bu formu doldurup yollarsanız bir kopyası da size verilecek diye. Biz o belgeyi online doldurduk ve kredi kartıyla 35$ ödeme yaptık. Doğum sertifikası 1 hafta gibi bir sürede eve geldi. Pasaport işlemlerini bilmiyorum henüz başvurmadık.

• @smooshy merhaba öncelikle yavrunuzu sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum.kısa bir zaman önce bu evrak işleriyle uğraştım fakat sizin yaşadığınız eyalet için de prosedür aynı mıdır bilemiyorum.Ben New York eyaleti için tecrübelerimi aktarayım size.doğumdan sonra sizin de belirttiğiniz gibi bir form doldurup hastahaneye veriliyor ve onlar bilgilerinizi sisteme giriyorlar sonra doğum belgeniz 3hafta içinde eve geliyor.söylenilen buydu fakat 1 ay geçti gelen giden yoktu.hastahaneyi birçok kez aradım ve 2ay beklemem gerektiğini söylediler.En son aciliyetim olduğunu söylediğimde dosyamı öne aldılar ve bilgilerimin girişini yaptılar.hastahanede yoğunluktan dolayı henüz bir önceki ayın bile girişleri yapılmamış.eğer aceleniz varsa bunu hastahanede bildirmenizde fayda var.new York un kalabalık bir yer olmasından mı kaynaklanıyor yoksa başka eyaletlerde de böyle durumlarla karşılaşanlar var mıdır bilemiyorum.sisteme bilgiler girildikten 2-3 gün sonra birth certificate imizin hazır olduğunu ve NYC health Department tan gün içerisinde gidip teslim alabileceğimi söylediler böylece daha fazla eve gelmesini bekleyerek vakit kaybetmedim.health departmanından teslim alırken kaç adet istiyorsanız parasını ödeyerek kopya sayısını arttırabiliyorsunuz fakat hastahanede böyle bir imkan var mıdır bilemiyorum.pasaport için ise sadece birth certificate ile başvuru kabul edildiğini söylediler.başka hiçbirşey kabul etmediler.yine her eyalette böyle midir bilemiyorum.hastahanenin taburcu olurken verdikleri geçici Doğum belgesi gibi uluslararası olmayan fakat doğumu ispatlamaya yarayan belgelerle,birth certificate i beklemeden pasaporta başvuru yapanlar olduğunu duydum başka eyaletlerde.fakat bize herhangi bir belge verilmedi hastahaneden.Pasaport için ise benim 3gün sonrasına bilet rezervasyonum olduğu için nyc passport agency ye giderek evraklarımı teslim edip bir sonraki gün pasaportu teslim aldım.3-4 haftaya kadar olan bilet rezervasyonlarında böyle gidip hızlıca çıkartılabiliyor.zaten daha uzak bir tarihe biletiniz varsa posta yoluyla başvurular da elinize ulaşmış olacaktır.son olarak eğer yakınlarınızda bir Türk konsolosluğu var ise gidip orada da bebeğinizin vatandaşlık başvurusunu yaparak geçici kimlik belgesi almanızı öneririm.Aksi takdirde Türkiye ye giriş yaparken $100 civarında bir vize ücreti ödemenizi isteyeceklerdir.size şimdiden bol şanslar diliyorum.umarım sürecinizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde halledersiniz.

• @gizemyavuz92 onceden sigorta olsa ,hastaneye gidile bilirmi ?
    Ve yahud dogum yapila bilirmi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |