Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Sen bir harikasın sana ne desem az çok teşekkür ederim crazycell.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fırat-Aydoğmuş, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells Sen bir harikasın sana ne desem az çok teşekkür ederim crazycell.

estagfurullah. Surecinizde bol sanslar.

• @crazycells merhaba konsolosluğa eşimin orjinal evrakları olarak sadece evlilik belgesi yeterli mi ayrıca fotokopi olarak da boşanma ve doğum belgesi götürücem avukat öyle dedi ama forum da hepsinin orjinallerini götürün diyorsunuz acaba boşan ma ve doğum belgesi orjinalleri derken bizim için diyorsa sorun yok hepsi hazır beni aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells merhaba konsolosluğa eşimin orjinal evrakları olarak sadece evlilik belgesi yeterli mi ayrıca fotokopi olarak da boşanma ve doğum belgesi götürücem avukat öyle dedi ama forum da hepsinin orjinallerini götürün diyorsunuz acaba boşan ma ve doğum belgesi orjinalleri derken bizim için diyorsa sorun yok hepsi hazır beni aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

Mulakata daha once gonderdiginiz belgelerin orijinallerini goturun. Orada orijinalini gorup, sizde yoksa fotokopisini cekip orijinalini size geri verecekler.

• @crazycells anladım ama avukat sadece orjinal evlilik belgesini olacak esinin ise boşanma ve doğum belgesinin fotokopisi yanın da bulunacak onları göstereceksin dedi çünkü zaten sistemde hepsi gözüküyor ama seninle ilgili evrakların orjinalleri görmek isterler çünkü senin evraklarının fotokopileri onların elinde mevcut ve istenilen orjinaller seninle alakalı dedi sonra konsolos neden eşini doğum belgesi ile boşanma belgesinin orjinallerini istesin yine yazdım aynısını ama çıkamadım işin içinden avukat da 22 yıllık birikimini konuşturuyor ne yapmak lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells anladım ama avukat sadece orjinal evlilik belgesini olacak esinin ise boşanma ve doğum belgesinin fotokopisi yanın da bulunacak onları göstereceksin dedi çünkü zaten sistemde hepsi gözüküyor ama seninle ilgili evrakların orjinalleri görmek isterler çünkü senin evraklarının fotokopileri onların elinde mevcut ve istenilen orjinaller seninle alakalı dedi sonra konsolos neden eşini doğum belgesi ile boşanma belgesinin orjinallerini istesin yine yazdım aynısını ama çıkamadım işin içinden avukat da 22 yıllık birikimini konuşturuyor ne yapmak lazım

Surada bahsedilen belgeleri goturmeniz vize icin yeterli:

Eger bunlardan sonra hala konsolos belgeleri eksik bulursa, size soyler, mulakat sonrasi gonderirsiniz. Telas edilecek bir durumunuz yok 🙂

• @crazycells teşekkürler bizim için orjinal diyor sadece evlilik belgesi orjinali isteniyor birde DS-260 formu yükledikten sonra mı konsolosluğu arayayıp bildiricez ayrıca ben hastahane ve PTT işlemlerini yaptım

• Merhaba arkadaşlar bugün itibariyle K1 statüsünden yapmış olduğum AOS başvuruma istinaden 2 yıllık Green Kartımı teslim almış bulunmaktayım.

GÜNCEL TARİHLER
    Amerikaya Giriş : 22 Eylül 2018
    Evlilik Tarihi : 24 Eylül 2018
    AOS Başvuru Formları Gönderim : 16 Ekim 2018
    USCIS Received Date : 19 Ekim 2018
    USCIS Notice Date : 24 Ekim 2018
    USCIS den evraklarımızın ulaştığı ve işleme alınıp diğer aşamalar hakkın da bilgilendirme yapan I-797C Formunun bize posta yoluyla ulaştığı tarih : 30 Ekim 2018
    Form I-797C Biometric Appointent Letter: 02 Kasım 2018
    Biometric Appointment Tarihi: 16 Kasım 2018
    Ead ve Advance Parole Ulaşma : 05 Haziran 2019
    Aos I-485 Interview Was Scheduled : 03 Haziran 2019
    Interview Tarihini İçeren Postanın Geldiği Tarih : 07 Haziran 2019
    Interview Tarihi : 19 Temmuz 2019
    Aos Onayı : 27 Temmuz 2019
    GREEN KART TESLİM TARİHİ : 01 Ağustos 2019

Aos başvurumun Uscise ulaştığı tarihten Green Kartı almış olduğum tarihe kadar ki süreç 9 AY 13 GÜN sürdü.

• @Rookie Hayırlı, uğurlu olur inşallah 😊 bizimle de paylaştığınız için teşekkürler. Sürecin devamında da bol şanslar, inşallah her şey gönlünüzce olur 😇

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkürler bizim için orjinal diyor sadece evlilik belgesi orjinali isteniyor birde DS-260 formu yükledikten sonra mı konsolosluğu arayayıp bildiricez ayrıca ben hastahane ve PTT işlemlerini yaptım

Siz yanlis basliktasiniz, sadece ilgili baslikta sorunuzu sormalisiniz, verilen bilgiler bu konuyu okuyanlarin kafasi karistirabilir.

• @bjkamil3365 teşekkür ederim çok sağolun 🙂

• @crazycells Merhaba, az önce yeniden güncelleme geldi.

On August 5, 2019, we cancelled your interview for your Form I485, APPLICATION TO REGISTER PERMANENT RESIDENCE OR ADJUST STATUS, Receipt Number MSC........., and mailed you a cancellation notice. We will notify you by mail if the appointment is rescheduled, a decision is made, or if we need something from you. Please follow any instructions in the notice. If you do not receive your notice by September 4, 2019, please go to www.uscis.gov/e-request to request a copy of the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

During this step the formal decision (approved/denied) is written and the decision notice is mailed and/or emailed to the applicant/petitioner. You can use our current processing time to gauge when you can expect to receive a final decision. "

Şimdi bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi anlamadım. Bundan önce gelen güncellemede "Case is Ready to Be Scheduled for An Interview" diyordu. Interview tarihi vermemişlerdi ama şu an iptal oldu diyorlar. Var mıdır bilginiz bununla ilgili?

Teşekkürler.

• @aslimh "Interview Was Scheduled" olarak yeniden güncelleme geldi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslimh, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@aslimh "Interview Was Scheduled" olarak yeniden güncelleme geldi.

Bunlarin neden geldigini bilmiyorum maalesef, site ile ilgili bir problem olabilir. Cekinceniz varsa USCIS call center'i arayip son durumu sormanizi tavsiye ederim.

• Interwiew was scheduled for I-751 ne anlama geliyor? I-751 tam olarak nedir acaba?

• @bjkamil3365 green kart görüşmeniz için tarih belirlenmiş bir kaç aya da bu görüşme tarihini belirten maili alırsınız hayırlısı olsun.

• Anladım teşekkürler. Bu 2 yıllık green card görüşmesi değil mi? Ayrıca bir sorum daha olacak, tahminen interview tarihi ne zaman olur?

• @bjkamil3365 evet 2 yıllık olan süreler eyaletten eyalete ve kişiden kişiye değişiyor bizimkisi Mart ayında interview scheduled demiş Haziran ayında da interview olacağımız Temmuz ayını bildiren posta gelmişti.

• @Rookie Anladim, tesekkurler.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

63

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |