Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hakanakin, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Az önce şöyle bir mail aldım
    ABD Dışişleri Bakanlığı Vize sistemi iade seyahat belgesi sevkıyat bildirimi
    Ap ye kalmıştım pasaportu boşmu gönderdiler acaba ?

ds 5535 formu doldurup yollamış mıydınız dün?

• @jj2019 evet yolladım mail geldiği gibi doldurup yolladım

• @ONROZR evet bende bu belgeyi aldim.sigortacim bu evraki tavsiye etti zahmet edip yorum yazanlara tesekkurler

• @hakanakin, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@jj2019 evet yolladım mail geldiği gibi doldurup yolladım

o zaman büyük ihtimalle vizeli pasaportunuz gelecek. endişelenmenize gerek yok bence. statusu kontrol eder misiniz ne yazıyor? issued mi yoksa hala ap mi gozukuyor?

• @jj2019 hala AP hafta sonu olduğu için mi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanakin, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

bugun mülakata girdim az önce şöyle bir mail aldım galiba ds 5535 formu istiyor yardımcı olabilecek varmı acaba
    pasaportum vs onlarda

WhatsApp Image 2019-07-26 at 15.49.15.jpeg

Size gonderdikleri DS-5535 formunu doldurup [email protected] adresine gondermelisiniz sayin @hakanakin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Az öncede mesaj geldi kargonuz alınmıştır diye acaba vize basılmadan mı gönderildi ?

buyuk ihtimal o sekilde olmustur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@NeverGiveUP, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@coder mülakat için ankaradan gelen mailde son 6 ay geçmiş banka özeti yazıyor sizde neden 12 diye geçiyor ? bende gelen maile istinaden 6 ay geçmiş hesap özetlerimi aldım.

Bank statements, Should show account balance and transaction history for the previous six months. Personal bank statements OR original I-134 Affidavit of Support from a sponsor along with his/her 1040 Individual Income Tax returns and W2 forms and a copy of his/her U.S. passport or green card. If you are submitting a form I-134. If you are submitting a form I-134, please make a copy for each additional family member immigrating.

yeni acilan hesabi da cok sorun etmiyorlar. Ama web sitesindeki resmi yonergede 12 ay olarak geciyor.

• @crazycells mülakatta sorun yok okey pasaport bizde kalıcak vize basıp göndericez dediler , akşamına ds-5535 formu maili geldi hemen doldurup gönderdim ondan 1 saat sonra pasaportumun kargoya verildi mesajı geldi acaba vize basıldımı anlamadım ki

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells mülakatta sorun yok okey pasaport bizde kalıcak vize basıp göndericez dediler , akşamına ds-5535 formu maili geldi hemen doldurup gönderdim ondan 1 saat sonra pasaportumun kargoya verildi mesajı geldi acaba vize basıldımı anlamadım ki

emin degilim, sizin idari islem DS-5535'e gerek duymadan cok kisa surmus de olabilir; ama buyuk ihtimal pasaport bos gelecek diye dusunuyorum.

Olasiliklari konusmak yerine pasaportu bekleyelim isterseniz 🙂 Zaten pasaport ulasinca anlayacagiz.

• Mülakatın olumlu geçmesine rağmen AP’ye kalınması çok şaşırttı. Mülakat sonrası CEAC’ta ne zaman güncelleme olmasını beklememiz gerekiyor? İlk gün görünen AP yazısı ne kadar süre daha devam edebiliyor acaba?

• @mara ben de aynı görevliye evraklarımı teslim etmiş olabilirim. Ben gittiğimde saçları önde başını eğmiş bekliyordu zaten. Merhaba deyip ben uyandırdım 🙂

• @frozen öncelikle tebrikler, sonrası için bol şans 🙂 benim vize görüşmem 23 temmuzdaydı, 25 temmuzda sistemden onaylandı olarak görünüyordu.

• @chemforlife çok teşekkür ederim, size de hayırlı olsun..sürecin her aşamasında olduğu gibi bu aşamada da sabredip beklemeliyiz anlaşılan 😊

• @frozen sağolun, evet öyle ama bu kez çok sürmeyecektir diye umuyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frozen, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Mülakatın olumlu geçmesine rağmen AP’ye kalınması çok şaşırttı. Mülakat sonrası CEAC’ta ne zaman güncelleme olmasını beklememiz gerekiyor? İlk gün görünen AP yazısı ne kadar süre daha devam edebiliyor acaba?

AP farkli anlamlara gelebiliyor, bu forumda kullanilmasini istedigimiz anlamdaki AP'nin mulakatla direkt bir iliskisi yok, sistem sizi aklayamiyor, o nedenle konsolos -tum belgeleriniz tamam olsa da- dosyanizi NVC'ye gondermek zorunda kaliyor. Sistem sizi aklayamadigi surece size bir vize verilmesi mumkun degil.

• @crazycells başta biraz karışık gelmişti ama şuan netleşti. Sağolun

• @kivo Numaranızı kaydettim, teşekkür ederim. İletişim kuracağım.

• Merhabalar,
    Bu cuma mülakat görüşmem var. Maddi kaynak gösterme konusunda bir kaç sorum var. Arkadaşımdan aldığım 10.000e yakın doları 2-3 günlüğüne hesapta tutup göstermeyi düşünüyorum. Yeni üniversiteden mezun olduğum için hesap hareketliliğim yok denecek kadar az.
    Ailemden anne veya babamın üzerine olan evlerin değerini gösteren belgeleri de yanıma almamın bir avantajı olur mu, onları destek veya sponsor olarak gösterebilir miyim? Green Card'tan sadece ben yararlanıyorum. Yoksa banka dökümünden başka ilave belgelere gerek yok mu?
    Teşekkür ederim.

• Mülakatta istenen foto hakkında bir sorum olucak size aklımı karıştırdı green card vizesi için istenen foto da kulak gözükmesi şartmış ve ben kapalıyım bu durum da Benim nasıl fotoğraf çekmem gerekiyor yoksa sadece alnımın gözükmesi yeterli olur mu 🙄

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |