Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @troy, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar bir sorum olacaktı; ben ds260 formunu doldurup gönderdim kcc maili için beklemedeyim. Fakat önümüzdeki ekim ayında İngiltereye gitmek için turist vizesi başvurusunda bulunacağım. Olası bir red durumunda bu pasaportumda görünecek sanırım? Ayrıca bu red durumunun green card sürecimi olumsuz etkileme ihtimali var mıdır?

Birbirinden bağımsız olanlar turist vizesi olsa belki konsolosluk için farklı bir düşünde oluşabilir ama göçmen vizeleri için önceki vizelerin bir önemi yok.

• Merhaba arkadaşlar,
    Daha öncesinde DS260ta hata yaptığımı, düzeltmeyi şimdi mi yoksa konsoloslukta mı yapmam gerektiğini sormuştum. (annemin kızlık soyadı yerine şu anki soyadını yazmışım). Fakat önemli bir bilgi olduğunu düşündüğüm için içim rahat etmedi ve KCC'yi arayıp ne yapmam gerektiğini sordum. DS260ı tekrar açtırmak için mail at, 2-3 gün içerisinde açarız dediler. Sonra değişikliği yap tekrar gönder dediler.
    Sayın @crazycells daha önce DS260ı yendien açtırmış birilerine şahitlik etmişsinizdir mutlaka.
    Sizden ricam sürecin nasıl işlediğine dair bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim.
    Sıralamam 6 binlerde. şu an ds260ı açtırmak mantıklı mı? mülakat tarihini etkiler mi?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler

• @tugbafurkan merhaba e devlette şuan yaşadığınız adresiniz mi var sadece yoksa yaşadığınız tüm adresler mi var? İkametgah dökümü ile neyi kastediyorsunuz? Teşekkürler

• e devlette 2006 dan sonraki adresler var oncekiler yoktur

• Teşekkür ederim

• cunku turkiye e devlete 2006 da gecti

• @cnpist ds 260'ı doldurmak için bir süre var mı? Son başvuru tarihi? Teşekkürler

• @mat edevlette şuan yaşadığım adres de var geçmişte yaşadığım adreslerin bi kaç tanesi var hepsi yoktu

• @tugbafurkan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@mat edevlette şuan yaşadığım adres de var geçmişte yaşadığım adreslerin bi kaç tanesi var hepsi yoktu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aziz-Guliyev, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba.
    Ben Ds-260 formunu doldururken 21 yaşından büyük kızımın daha sonra Amerikaya gelmek için baş vurmayacağını belirtdim ama şimdi öğreniyorum ki aslında bu mümkün. Şimdi Ds-260 formunu yeniden açmamı lazım yoksa durumu konsoloslukta değişe bilirmiyim. Önceden teşekkürler.

Gerek yok, bu sorunun cevabi sizin icin onemli degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@troy, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar bir sorum olacaktı; ben ds260 formunu doldurup gönderdim kcc maili için beklemedeyim. Fakat önümüzdeki ekim ayında İngiltereye gitmek için turist vizesi başvurusunda bulunacağım. Olası bir ret durumunda bu pasaportumda görünecek sanırım? Ayrıca bu ret durumunun green card sürecimi olumsuz etkileme ihtimali var mıdır?

Ret durumu pasaportta gorunmuyor.

Ayrica basvurunuz reddedilse bile bu ABD gocmen vize basvurusunu etkilemez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mdelgado, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar,
    Daha öncesinde DS260ta hata yaptığımı, düzeltmeyi şimdi mi yoksa konsoloslukta mı yapmam gerektiğini sormuştum. (annemin kızlık soyadı yerine şu anki soyadını yazmışım). Fakat önemli bir bilgi olduğunu düşündüğüm için içim rahat etmedi ve KCC'yi arayıp ne yapmam gerektiğini sordum. DS260ı tekrar açtırmak için mail at, 2-3 gün içerisinde açarız dediler. Sonra değişikliği yap tekrar gönder dediler.
    Sayın @crazycells daha önce DS260ı yendien açtırmış birilerine şahitlik etmişsinizdir mutlaka.
    Sizden ricam sürecin nasıl işlediğine dair bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim.
    Sıralamam 6 binlerde. şu an ds260ı açtırmak mantıklı mı? mülakat tarihini etkiler mi?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler

Erteleyebilir, garantisini veremem 🙂 ama zaten numaraniz kucuk oldugu icin ertelese de cok ertelemez. Yani vize alma sansinizi kaybetmezsiniz, korkulacak bir durum yok.
    Fakat benim daha once verdigim tavsiye aynen gecerlidir, eklemek istedigim bir sey yok 🙂
    Eger actirirsaniz, duzeltip formu tekrar gondermeniz gerekiyor. Formunuzu gondermediginiz surece surece devam edemezsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mat, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@cnpist ds 260'ı doldurmak için bir süre var mı? Son başvuru tarihi? Teşekkürler

En yakin zamanda doldurup gondermenizi tavsiye ederim, tum surec 30 Eylul 2020 tarihine kadar bitmeli, ama form icin son bir gonderim tarihi yok.

• Süreç derken hocam neyi kastediyorsunuz? Kusura bakmayın tekrar teşekkürler

• @mat 2020 Green Card işlemler sürecidir. Eylül 2020den sonra kazanmış olsanız dahi eğer işlemleri zamanlarında yapmadıysanız hakkınız yanıyor. Misal şu an devam eden 2019 sürecinin bitmesine 1-2 ay zaman kaldı.

• Merhaba

Dv260 ı doldururken askerliğimi yapmamıştım şimdi yapıp döndüm (bedelli olduğu için kısa) DV260 ı güncelleyebiliyor muyum askerliğimi yaptım şekilde?

Eğer evet ise benden giriş için Electronic Diversity Visa Confirmation Number istiyor bunu hiç biyerde bulamadım DS260 ı doldurduktan sonra gelen pdf de aslında confirmation number var ancak onu kabul etmiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim?

• @marvin https://www.dvlottery.state.gov adresinde sanki kazanıp kazanmadığını kontrol eder gibi Confirmation numarasının artında ki "Forgot Confirmation Number" a tıkla oradan e malini girerek kendine mail atıp Confirmation numaranı öğrenebilirsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mat, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Süreç derken hocam neyi kastediyorsunuz? Kusura bakmayın tekrar teşekkürler

Vize alma sureci.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marvin, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba

Dv260 ı doldururken askerliğimi yapmamıştım şimdi yapıp döndüm (bedelli olduğu için kısa) DV260 ı güncelleyebiliyor muyum askerliğimi yaptım şekilde?

Eğer evet ise benden giriş için Electronic Diversity Visa Confirmation Number istiyor bunu hiç biyerde bulamadım DS260 ı doldurduktan sonra gelen pdf de aslında confirmation number var ancak onu kabul etmiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Boyle bir guncelleme yapmamalisiniz.

Cekilise basvururken verilen confirmation numarasindan bahsediyor...

• Arkadaşlar 40bin küsürde olan birine KCC tahmini olarak ne zaman e-mail gönderir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |