Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells peki KCC'ye mail atsam benden evrakları istediğinde bu aylarda görüşmeye gitmek istiyorum deyip geç göndersem hiç bunun bir örneği var mıdır. eşim okullar kapandıktan sonra gelebilecek o yüzden ocak 15'ten sonra sağlık muayenesine girmem gerekiyor, problemim bu aslında, teşekkürler...

Maalesef bu sekilde mulakat tarihi alamazsiniz. Sizin dediginiz durumda en makul yol, mulakat tarihini ertelemeden, saglik muayenesine gec gidip daha sonra konsolosluga eksik evrak gonderip, vizenizi almak...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CanerM, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba herkese ,
    @crazycells üstada ve diğer arkadaşlara sorularım olacak ;

• Case'im 12xxx , tablolarda gördüğüm kadarı ile önceki yıllarda bu numaradakileri Mart ayında mülakata çağrılmışlar. Ama yazışmalarda yıl sonuna doğru sırası gelen olduğunu da okudum. Bir bilginiz var mı acaba?
    • Daha önce sormuştum ama benim bile yeni öğrendiğim. Google'a "Crohn hastalığı bulaşıcı mıdır?" yazıldığında çıkan "Hayır. Ülseratif kolit ve crohn hastalığı enfeksiyon hastalığı değildir ve bulaşıcı özellik taşımaz. Hastaların, hastalığını çevresindeki insanlara bulaştırma ihtimali yoktur. Ancak bu hastalarda da bulaşıcı bakteriyel bağırsak enfeksiyonlarının görülme sıklığı, sağlıklı kişilere göre daha fazladır." gibi bir tanım problem olur mu ?
    • Bu hastalık , bağırsaklarda görülen , bazı yiyecek-içeceklerden uzak durdurtan bir hastalık ve askerlik yapmama engel oldu. Bildiğim kadarı ile KCC askerlik ile ilgili bir evrak istiyor. Askerlikten muaf yazılı evrakın yanına Askeri Hastaneden alınan muaf nedeni yazan doktur imzalı evrakı da koymalı mıyım ? Tercüme ettirmeme gerek var mı ?
    • Hastalık problem olursa af dosyası vs. deniliyordu , nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor ?
    • DS260'ı daha doldurmadım , sıra konusunda problem yaşar mıyım ? Ne kadar geriye atar ?
    • Banka dökümünü kaç aylık istiyorlar ? Bir sürekli hareket olan maaş hesabımı , bir de dedemden kalan para ve yastık altında olan birikimlerimi ekleyip , dolara çevirip koyacağım TEB hesabını gösterebilir miyim ?
      Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
      Allah kolaylık versin.
    • Mulakat tarihlerini hem dosya numaraniz, hem formlari doldurma tarihiniz, hem de KCC'ye belgeleri gonderme tarihiniz belirliyor... Tek bir bilgiye bagli degil.

• Problem olmaz.

• TC vatandaslarindan bu belge istenmiyor.

• Problem olmaz.

• En yakin zamanda doldurup gondermenizi tavsiye ederim.

• Mumkunse son 12 ay. Gosterebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oez, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Net bir açıklama göremedim ama bu sosyal medya hesaplarında kullanıcı adlarını yazmak doğru değil miydi? Yine tüm satırı yapıştırdığını yazanı okudum 🙂

Facebookda ise kullanıcı adı yok. İnternetten aratıca "numeric id" çıkıyor. Kendi sayfasınızı açınca da üst barda çıkıyor. Onu yazdım ben. Umarım sorun olmaz.

Son olarak sabıka kaydı için yurtdışında hangi ülkeler 6 ay hangi ülkeler 1 yıl oluyor?

Hangi ulkede yasadiysaniz onun sayfasini kontrol etmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilek, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ufak bir sorunumuz var ve konuyla ilgili bilgisi olan yardım edebilir mi? Eşim süreçle kafayı bozmamam adına aracı kurumla işlemlerimizi yaptırmayı seçti. Firma ds 260 formlarımızı doldurdu, numaramız yüksek sayılabilecegi için pasaport çıkarmamızı beklemememizi ,mülâkat tarihi alınca formu tekrar açtırıp pasaport bilgilerimizi eklemeyi önerdi. Pasaportlarimiz hazır ancak ne yazık ki firma sahibinin vefat ettiğini üzülerek öğrendik. Süreci kendimiz sürdürebiliriz diye düşünüyorum, ingilizcem fena değil ve ingilizcesi daha iyi olan arkadaşlarımız da var. Sorum şu formu açtırıp pasaport bilgilerini girmeli miyim? Yoksa mülakat tarihine yakın mi açtırıp güncelleme yapayım?

Mulakat tarihi aldiktan sonra yapabilirsiniz, formda yazmasa da pasaportun taranmis seklini KCC'ye gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Güngör, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@ycoskun geri dönebiliyorsan geri dön usta. USMLE çalışırken pratisyenlik yap baya para lazım olacak

TRY-USD paritesi oldukca kotu. O nedenle Turkiye'de calismak yerine, pek cok kisinin yaptigi gibi ABD'deki hastanelerde ve arastirma universitelerinde is bulup calisabilir, kazanci cok daha yuksek olacaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CanerM hemen yukarida cevapladim.

• @crazycells çok teşekkürler içimi rahatlattınız

• Yardımlar için sonsuz teşekkür ederek bir soru daha sorma ihtiyacım var.
    Eşim adına Asya kotasından kazandığımız 2020 GC lotarisi için KCC nin istediği belgeler arasında Birth certificate var. Bizde genelde doğum belgesi olmadığı için vukuatli nüfus kayıt örneği kullanılıyor.
    #Eşim Türkiye vatandaşı olmadığı ve GC yi Asya kotasından kazandığı için Birth certificate yani doğum belgesini mi gönderelim, yoksa e devletten yabancılar içinde hazırlanan vukuatlı nüfus kayıt örneği mi gönderelim? Eğer Birth certificate göndereceksek onu ingilizce ye mi çevirelim yoksa orijinal dilinde mi gönderelim?

Dosya Numarasi: 2020AS18XX
    DS-260 Gonderimi: 12/05/2019
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• @Milad-Kardox mülakata hangi ülkede gireceksiniz, eğer ankarada ise birth certificate İngilizce yada Türkçe olması lazım

• @Muhtaradana Ankarada mülakatımız olacak

• KCC nin istediği evrakların hangileri sadece kazanan kişi için, hangileri kazanan kişinin ailesi de dahildir? Mesela pasaport fotosu sadece talihliden mi yoksa talihli ile gidecek aile bireylerinden de mi isteniyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Milad-Kardox, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Yardımlar için sonsuz teşekkür ederek bir soru daha sorma ihtiyacım var.
    Eşim adına Asya kotasından kazandığımız 2020 GC lotarisi için KCC nin istediği belgeler arasında Birth certificate var. Bizde genelde doğum belgesi olmadığı için vukuatli nüfus kayıt örneği kullanılıyor.
    #Eşim Türkiye vatandaşı olmadığı ve GC yi Asya kotasından kazandığı için Birth certificate yani doğum belgesini mi gönderelim, yoksa e devletten yabancılar içinde hazırlanan vukuatlı nüfus kayıt örneği mi gönderelim? Eğer Birth certificate göndereceksek onu ingilizce ye mi çevirelim yoksa orijinal dilinde mi gönderelim?

Dosya Numarasi: 2020AS18XX
    DS-260 Gonderimi: 12/05/2019
    ABD Ilk Giris:

"Birth Certificate" dogulan ulkeden alinmali, maalesef Turkiye'den alacaginiz belge esiniz icin gecerli olmayacak. Esinizin dogdugu ulkede bu amacla kullanilan belge hangisiyse onu almaniz gerekecek. Su sayfadan kontrol edebilirsiniz belgenin ismini:

Sonrasinda belgeyi ingilizceye cevirtmelisiniz.

Sizin icin ise vukuatli nufus kayit ornegi yeterli olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

KCC nin istediği evrakların hangileri sadece kazanan kişi için, hangileri kazanan kişinin ailesi de dahildir? Mesela pasaport fotosu sadece talihliden mi yoksa talihli ile gidecek aile bireylerinden de mi isteniyor?

Green Card alacak herkes icin o belgeler gerekecek.

KCC fotograf istemiyor.

Mulakat icin gerekli belgelerin listesi surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

• @crazycells Çocuklar için de ayrı ayrı vukuatlı nüfus kayıt örneği çıkarmalımıyız? Yoksa kendi adıma çıkardığım yeterli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Çocuklar için de ayrı ayrı vukuatlı nüfus kayıt örneği çıkarmalımıyız? Yoksa kendi adıma çıkardığım yeterli mi?

Kendi adiniza cikardiginiz yeterli, zaten cocuklarinizin nufus bilgileri sizin belgenizde yaziyor olacak.

• merhaba @crazycells ,
    yardimlariniz icin cok tesekkurler,
    benim case numaram yuksek oldugu (40xxx) icin mayis ayinda DS260 formlarini doldurdum ancak benim pasaportumun suresi yakinda bitiyor, kendime yeni pasaport cikaracagim. Sizce DS260 formunu actirip yeni pasaport bilgilerini mi girdireyim ?(herhalde sosyal medya bilgilerini de girmem gerekecek ben formu doldurdugumda bunlar sorulmuyordu) yoksa evrak isteme maili geldiginde direk yeni pasaportun bio page ini mi gonderiyim?
    tesekkurler,
    Dosya Numarasi: 2020EU040XXX
    DS-260 Gonderimi: 13/05/2019
    ABD Ilk Giris:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nedy, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba @crazycells ,
    yardimlariniz icin cok tesekkurler,
    benim case numaram yuksek oldugu (40xxx) icin mayis ayinda DS260 formlarini doldurdum ancak benim pasaportumun suresi yakinda bitiyor, kendime yeni pasaport cikaracagim. Sizce DS260 formunu actirip yeni pasaport bilgilerini mi girdireyim ?(herhalde sosyal medya bilgilerini de girmem gerekecek ben formu doldurdugumda bunlar sorulmuyordu) yoksa evrak isteme maili geldiginde direk yeni pasaportun bio page ini mi gonderiyim?
    tesekkurler,
    Dosya Numarasi: 2020EU040XXX
    DS-260 Gonderimi: 13/05/2019
    ABD Ilk Giris:

Soruldugunda yeni pasaportunuzun bilgilerini gondermeniz yeterli. Formu actirmaniza gerek yok.

• cok güzel bir çalişma olmuş
    hangi yıllarda hangi numaralar aylara ve yıllara ve ulkelere curnet olmuş

• Merhaba.
    Ben Ds-260 formunu doldururken 21 yaşından büyük kızımın daha sonra Amerikaya gelmek için baş vurmayacağını belirtdim ama şimdi öğreniyorum ki aslında bu mümkün. Şimdi Ds-260 formunu yeniden açmamı lazım yoksa durumu konsoloslukta değişe bilirmiyim. Önceden teşekkürler.

• Merhabalar bir sorum olacaktı; ben ds260 formunu doldurup gönderdim kcc maili için beklemedeyim. Fakat önümüzdeki ekim ayında İngiltereye gitmek için turist vizesi başvurusunda bulunacağım. Olası bir ret durumunda bu pasaportumda görünecek sanırım? Ayrıca bu ret durumunun green card sürecimi olumsuz etkileme ihtimali var mıdır?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |