Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Goncagül-Zihni izledim şimdi, güzel video olmuş , Austin için Türkçe çok fazla video bulamıyoruz ,gittikten sonra da videoların devamı gelir umarım.

• @israfil Çok teşekkür ederiz. Biz de bulamamıştık araştırırken o yüzden tecrübelerimizi paylaşmaya karar verdik. Gittikten sonra da videoların devamı gelecek 😊

• @goncagül-zihni Hayırlı olsun şimdiden. Austin benim de ilk tercihlerim arasında olan bir şehir. Umarım videolarınızın devamı gelir.

• @bahadır17 Teşekkür ederiz, güzel bir şehir gibi duruyor bakacağız artık. Videoları da devam ettirmeyi planlıyoruz 🙂

• Herkese iyi haftalar.Yaşanacak şehirler hakkında bir video.Faydası olması dileğiyle.
    Bu tarz çalışmalar yapılırken iklim,yaşam maliyeti,yaşam maliyeti v.b konular baz alınarak yapılıyor.

• Uzun bir süredir neredeyse hiç video izlemiyorum. Arada bir ilgimi çeken başlıkta bir video görürsem bakıyorum. Bu kanala da birkaç ay önce rastladım sanırım, birkaç videolarını izledim. Çok doğal, sade insanlar. Ben kendilerini epey sevdim. Forumda da Youtuber tavsiyelerinde isimleri geçiyordu. Bu videolarında eyalet seçimi hakkında konuşmuşlar. Yine oldukça doğallar (: özellikle bir yerde şimdi izleyenler peki o zaman niye geldiniz diyecekler gibi bir şey söylüyorlar, video izlenince daha net anlaşılır. Sanırım bu soru birçok insan için cevabının tam olarak bilinemeyeceği ve hep akılda olacak bir soru.

Youtube'da tavsiye veren birçok kişinin görüşleri her zaman çok faydalı olmuyor. Bunda anlatıcı ve dinleyiciden kaynaklanan birçok sebep olduğunu düşünüyorum. İnsanların tecrübelerini dinlerken iyi bir süzgeçten geçirmek gerekiyor. Aksi durumda kafamızda oluşandan çok başka bir deneyim yaşanabilir. Bu da hiç de gerekli olmayan hayal kırıklıklarına yol açabilir. Bu videodaki kişilerin de samimi ve aklı başında olduğunu düşündüğüm yorumları, videolarını izlerken bahsettiğim süzgeci çok sıkı tutmayıp keyifle izlememi sağlıyor. İyi ki güzel insanlar daha çok işler yapıp daha çok göz önünde bulunuyorlar. Bu forum da bana göre bunun bir örneği. Çok uzatmadan iyi seyirler dileyip videonun bağlantısını bırakayım:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@azuleverde eyalet seçimi ile ilgili olarak asıl sen bu linki tıklayıp incele bak. Ayrıca bu youtube kanalının ayrı bir sitesi var.
    youtube kanalı

https://amerikadayasamak.com

• @ayvalik10 yine nerede yanlış yaptım acaba diyerek açtım sizden gelen bildirimi (: şaka yapıyorum, gücendirici olduysam lütfen uyarın. Gönderdiğiniz bağlantılara uygun oldukça bakabilirim teşekkürler paylaşım için

• En guvenli eyaletler siralamasinda New England bolgesi tulum cikarmis.
    The WalletHub Safest States in America:

1 Minnesota
    2 Vermont
    3 Maine
    4 Utah
    5 Connecticut
    6 New Hampshire
    7 Iowa
    8 Hawaii
    9 Massachusetts

En alttakiler:
    Alabama
    Texas
    Arkansas
    Florida
    Luisiana
    Missisipi

Yazinin linki: https://wallethub.com/edu/safest-states-to-live-in/4566/

• Amerika da yaşanabilecek şehirler hakkında yeni bir araştırma buldum.Faydası olması dileğiyle...
    https://realestate.usnews.com/real-estate/slideshows/25-best-places-to-live-in-the-us

• İyi haftalar arkadaşlar.Ucuz eyaletler hakkında video buldum.İlgili eyaletlerde yaşayan ya da bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

1. Mississippi.
    2. Arkansas.
    3. West Virginia.
    4. Tennessee.
    5. South Dakota.
    6. Alabama.
    7. Kentucky.
    8. Ohio.
    9. South Carolina.
    10. Indiana.

• Farkli nedenlerle isimleri kotu anilan eyaletler bunlar, suc, issizlik, redneck, irkcilik vb.
    Her zaman %100 dogrusal korelasyon var denemez ama goreceli olarak ucuzluk ile yasam kalitesi arasinda ters yonelim var. Baska bir deyisle bazi eyaletler ve sehirler tersine isret etse de ucuz yerler kalitesiz yasam sunuyor. 1. siradaki ve 9. siradaki yerler hakkinda hos olmayan haberleri zaman zaman okuyoruz ve ornegin Missisippinin ucuz olmadigini ama para harcayacak yer de olmadigini soyleyen kisa sureli orada yasayan tanidiklarimiz olmustu. Suc haritalarini bu liste ile cakistirmayi deneyin.

• Merhaba sayın @frozen, öncelikle hayırlısıyla vizenizi sorunsuz bir şekilde almanızı dilerim, biraz özel olacak ama birkaç şey sormak isterim, uluorta olacak ama belki başka merak edenler vardır, daha önce bahsettiyseniz kusuruma bakmayin, hangi eyalete gitmeyi planlıyorsunuz ve ne iş yapacaksınız? İş bularak mi gideceksiniz? Tekrar tekrar mülakat için başarılar dilerim...

• ⭐⭐⭐

@centralpark böyle ulu orta sormayın aa çok ayıp 😃 😃

• @keysnambır 😅😅😅 sesli güldüm...

• @centralpark estagf. bu forum bana çok şey kattı o yüzden her türlü soruya cevap veririm.

Eşimin master programı vesilesi ile iki yıl newyorkta yaşadık. Newyork city 4 saat uzaklıktaydı. O bölgeyi gerçekten çok sevdik. Eşim aynı üniversitede doktora yapmayı planlıyor. Eğer ben de orada çalışma fırsatı bulursam yine ayni bölgeye taşınmak istiyoruz.

İş konusu benim için henüz netlik kazanmadı. Doçentlik alıp ülkemizde kalmak mı yoksa yeni bir maceraya başlamak mı..hiç kolay bir seçim değil maalesef. Nasip olursa kasım ayında kongreye gideceğim. Ya hiv-aids hastaları ile ilgili araştırma amaçlı başvurularım olacak. Yada branşımın ikinci kolu olan enfeksiyon kontrol hekimliği ile ilgili sertifika programına başvuracağım.

O yüzden bizim süreç daha çok uzun.
    Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim ☺

• @frozen uzun ama parlak bir süreç, inşallah en hayırlısını dilerim, bana çıkmadı ama sizlerin süreçlerini okudukça mutlu oluyorum, tüm forumdaşların yolu açık olsun, bol şans...😁

• @centralpark çok çok teşekkürler 😊 sizin de yolunuz açık olsun, insallah tam hazır olduğunuz zaman size de çıkar 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frozen özel mesaj kısmın kapalı gidince sana yardımcı olacak bir kişinin mesajı ve bilgilerini yazıyorum sana

Sayin Türk arkadaşlar.
    Ben New Jersey de Jersey shore University medical center da dahiliye asistaniyim. Üniversite hastanesi olması sebebiyle sigortasız hasta da bakıyoruz veya çok ucuza hasta bakılıyor. Herhangi bir ihtiyacı olan varsa buyursun gelsin. Elimden geldiğince yardımcı olurum. Biliyorum burda tıp çok pahalı ve çok fazla türk doktor yok. Aşağıdaki numarayı arayın ve benim adımı vererek randevu alın. Ihtiyacı olan kişilerle de paylaşabilirsiniz.
    Hala asistan olduğumdan dolayı bakilan hastadan para kazanmiyorum. Tek amacım ihtiyacı olanlara yardımcı olmak.
    Görüşmek üzere.
    Dr Arda Akoluk
    Telefon numarası da var 732 869 5773

• @ayvalik10 ne kadar düşüncelisiniz sağolun 🙏🏻 Mutlaka ihtiyacım olacaktır. Mülakattan sonra ikinci güzel haber oldu 😊

Benzer Başlıklar

• 89
  • 6
  • 119
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |