Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhabalar, sponsor yardımıyla green card alan forum üyeleri var mı acaba? mülakat deneyimi anlatan herkesin kendi parasıyla gittiğini görüyorum fakat sponsor desteğiyle giden birinin deneyimini de merak ediyorum. elçiliğin sordukları sorular da değişecektir diye tahmin ediyorum. şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07 hiç bir soru değişmiyor çünkü sponsor olması için belli bir gelir olması gerekiyor ondan hiç endişelenme

• Merhabalar, şöyle bir durumum var. Ben mülakattan sonra yakın bir zmanda amerikaya giriş yapıp re-entry permitta yapıp dönmek istiyorum. Son konusmalardan da anladıgım işlemler için 1 ay kadar orda kalmam gerektigi. Ben greencardımın gönderilmesi için San Francisco'da bir adres verdim, birinin yanına gidip kalacaktım, ancak re-enrty permit durumumdan dolayı 1 ay kalmam gerkiyorsa biraz daha hesaplı bir yerde kalsam daha iyi olur diye düsünmeye basladım. Sorum su ki ;

1. Green cardımı, Amerikaya ilk girşte kalacagım adres dısında farklı bir adres verebilir miyiz? Örnegin ben Chicago'ya gidecegim ancak . Greencardımın San Francisco'da bir arkadasıma gitmesini istiyorum.
    2. Mülakat sırasında nereye gideceksiniz dediklerinde (hala kesin olmadııgı için ) şuraya gidecegim dedigim sehrin , adresin bir önemi varmı? Yani mülakatta San Francisco demeyi düsünüyorum her duruma karsı kafa karısıklıgı yaratmamak için. Ancak mülakat sonrası ilk giris-cıkıs için baska bir sehre de gitme durumum var.
    3. Diyelim ki farklı bir şehre gittim orda re-enrty permit için işlemlerimi de sorunsuz halledebilir miyim ?

Teşekkürler..

• @necla343434 tebrikler, hayırlı olsun. Konsolosluk görüşmesi sonrasında pasaportlarınızın son durumuyla ilgili bir mesaj veya mail aldınız mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@se-du 1 ay diye bir şey yok. 7 gün yada 15 gün farketmez kesin şu kadar gün kalacaksın diye bir şey yok. Adresi mülakat zamanı ya da ilk amerika girişinde de değiştireblirsin. Sadece çıktıktan sonra tekrar giriş yapacağın zaman geçerli bir mazeretin olması gerekiyor. Amerikaya girdin aktif hale gelmen için sonra 10 gün durdun tekrar Türkiye çıktın geldin tekrar gireceğin zaman işte ozaman ahiret sorusu geliyor neden 10 gün kaldın tekrar dışarıya çıktın. Ayrıca bu ayrılış 6 aydan fazla olursa da çok daha risk altında kalırsın. Çünkü daha havaalanında senin greencard iptal etme yetkileri var. Ondan iyi plan program yap.

• Yeri gelmişken biz de deneyimlerimizi siz değerli forum üyeleriyle paylaşmak isteriz. 22 Temmuz sabah 7:45de konsolosluk görüşmemiz vardı. Daha önce de deneyimleyen arkadaşların bahsettiği gibi randevu saatinize göre sırayla içeri alıyorlar, bir numara atanıyor size ve onu takip etmeniz isteniyor. Maalesef biz de o aksi bayana denk geldik. Zaten bunca zaman beklemişiz ve stresliyiz, bir de onun saygısız tutumları bizi biraz gerdi açıkçası. Sakin kalmaya çalışın, kendi serüveninize odaklanın. Nacizane tavsiyemiz budur. Sonrasında ödeme faslı ve yeminlerin edilip, parmak izlerinin alınmasıyla konsolosluktaki işimiz son buldu. Henüz pasaportlarla ilgili herhangi bir mesaj veya mail almadık. Her yerde olduğu gibi bu aşamada da sabretmekten başka birşey gelmiyor elden. Green card'ını alan herkesi tebrik ederiz, henüz almaya çalışanlara da sabırlar dileriz. Umarız herşey gönlünüzce olur. Bu süreçte bize çok desteği olan sayın @crazycells'e de teşekkürü borç biliriz. İyi günler.

• @aslierdem aslı hanım hayırlı olsun. Benim de eşim asıl talihli romanayda 9 ay erasmus 3 ayda staj yapmış ama geri dönmeden bunu belirten bir mail attık konsoloslua 9 ay kaldıysa gerek yok demişler ama özlellikle mailde 3 ag daha maldığını belirtmiştim. Sanırım biz de kanıt olarak kendi emailerini onlara göterwceğiz umarım skntı çıkmaz

• ⭐⭐

@se-du 1.nci sorunuzun cevabı Evet.
    2.nci sorunuz : Mülakatta gideceğinizi söyleyeceğiniz yerin hiç bir bağlayıcılığı yok. İstediğiniz şehirden giriş yapabilirsiniz.
    3.üncü sorunuz : re-entry başvurunuzu istediğiniz yerden yapabilirsiniz ama ABD dışından yapamazsınız. Verilen randevu gününde parmak izi için orada bulunmanız gerekir.
    Başvuru ile parmak izi alınması arasındaki sürede ülkeden çıkıp tekrar gelebilirsiniz.

Ayrıca size tavsiyem eğer tek başınaysanız ve maddi durumunuz elveriyorsa ilk 2 sene 6 ayda bir giriş çıkış yapın. Re-entry en son kozunuz olsun. 2 seneden sonra yerleşmeye karar verirseniz sonraki 3 senede vatandaşlığı alırsınız.

• Bu ileti silindi!

• @sunrise teşekkürler sizede hayırlı olsun.Mail bekliyorum henüz gelen bisey yok.Size geldigi zaman forumada yazarmısınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dscrt, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

merhaba alien numberı nasıl öğrenicem? yani ds260 formunu nasıl tekrar bulucam beynim döndü .. düşünemiyorum cidden

Alien number vizenizin ustunde yaziyor olacak.

DS-260 formunun numarasini ise imzaladiginiz son barkodlu sayfadan gorebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

merhabalar, sponsor yardımıyla green card alan forum üyeleri var mı acaba? mülakat deneyimi anlatan herkesin kendi parasıyla gittiğini görüyorum fakat sponsor desteğiyle giden birinin deneyimini de merak ediyorum. elçiliğin sordukları sorular da değişecektir diye tahmin ediyorum. şimdiden teşekkürler

sponsorun sartlari saglamasi yeterli, ben de ek bir soru sorulacagini sanmiyorum, en fazla sponsorun size olan yakinligini sorabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@se-du 1 ay diye bir şey yok. 7 gün yada 15 gün farketmez kesin şu kadar gün kalacaksın diye bir şey yok. Adresi mülakat zamanı ya da ilk amerika girişinde de değiştireblirsin. Sadece çıktıktan sonra tekrar giriş yapacağın zaman geçerli bir mazeretin olması gerekiyor. Amerikaya girdin aktif hale gelmen için sonra 10 gün durdun tekrar Türkiye çıktın geldin tekrar gireceğin zaman işte ozaman ahiret sorusu geliyor neden 10 gün kaldın tekrar dışarıya çıktın. Ayrıca bu ayrılış 6 aydan fazla olursa da çok daha risk altında kalırsın. Çünkü daha havaalanında senin greencard iptal etme yetkileri var. Ondan iyi plan program yap.

Re-entry permit icin boyle bir sure gerekiyor, biyometrik randevuya katilmadan ABD disina cikmamali. Bu da yaklasik 1 aylik sure demek...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sunrise, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Yeri gelmişken biz de deneyimlerimizi siz değerli forum üyeleriyle paylaşmak isteriz. 22 Temmuz sabah 7:45de konsolosluk görüşmemiz vardı. Daha önce de deneyimleyen arkadaşların bahsettiği gibi randevu saatinize göre sırayla içeri alıyorlar, bir numara atanıyor size ve onu takip etmeniz isteniyor. Maalesef biz de o aksi bayana denk geldik. Zaten bunca zaman beklemişiz ve stresliyiz, bir de onun saygısız tutumları bizi biraz gerdi açıkçası. Sakin kalmaya çalışın, kendi serüveninize odaklanın. Nacizane tavsiyemiz budur. Sonrasında ödeme faslı ve yeminlerin edilip, parmak izlerinin alınmasıyla konsolosluktaki işimiz son buldu. Henüz pasaportlarla ilgili herhangi bir mesaj veya mail almadık. Her yerde olduğu gibi bu aşamada da sabretmekten başka birşey gelmiyor elden. Green card'ını alan herkesi tebrik ederiz, henüz almaya çalışanlara da sabırlar dileriz. Umarız herşey gönlünüzce olur. Bu süreçte bize çok desteği olan sayın @crazycells'e de teşekkürü borç biliriz. İyi günler.

rica ederim, bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozkk, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@aslierdem aslı hanım hayırlı olsun. Benim de eşim asıl talihli romanayda 9 ay erasmus 3 ayda staj yapmış ama geri dönmeden bunu belirten bir mail attık konsoloslua 9 ay kaldıysa gerek yok demişler ama özlellikle mailde 3 ag daha maldığını belirtmiştim. Sanırım biz de kanıt olarak kendi emailerini onlara göterwceğiz umarım skntı çıkmaz

Dogru yapmissiniz, fakat toplamda 1 yil oldugu icin son anda konsolos bunun gerekli olduguna kanaat getirebilir.

Ben yerinizde olsaydim cikabilecek sorunlari onlemek icin bu belgeyi Romanya'dan alip, kendi kayitlarima eklerdim... Eger mulakatta gerekmezse bile ABD'ye girdikten sonra gerekirse diye yanimda bulunurdu...

Mulakat icin buyuk ihtimal gerekmeyecek, ama siz yine de emailin ciktisini goturun.

• @ozkk, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@aslierdem aslı hanım hayırlı olsun. Benim de eşim asıl talihli romanayda 9 ay erasmus 3 ayda staj yapmış ama geri dönmeden bunu belirten bir mail attık konsoloslua 9 ay kaldıysa gerek yok demişler ama özlellikle mailde 3 ag daha maldığını belirtmiştim. Sanırım biz de kanıt olarak kendi emailerini onlara göterwceğiz umarım skntı çıkmaz

Çok teşekkür ederim 🙂 bu duruma çok özen gosterdiklerini gördük biz mülakat sırasında. İmkânınız varsa belgeyi edinin derim ben de. Akliniz takılmadan pürüzsüz bı şekilde geçersiniz yani. . bol şans 💨

• @necla343434 tabi yazarım. Takipte olalım.

• Arkadaşlar Merhaba,

Dosya Numaram: 2019EU29XXX evrak isteği maili sonrası evraklarımı gönderdim ve KCC evrak onay maili aldım. Şuan Eylül ayı içim mülakat tarihinin verileceği maili beklemekteyim. Muhtemelen 2 hafta içinde alacağım. sorum şu ki:

Önümüzdeki haftaya kadar resmi evliliğimi yapacağım. mülakat maili bekliyorum. çünkü mülakat maili sonrası evlenmemi söylediler. Eşiminde kart almasını istiyorum. şu aşamada ne yapacağım konusunda çok tereddütlüyüm. Bur durumda

1- Ne zaman resmi evliliğimi yapmalıyım.
    2- Eşiminde kart alması için nereye nasıl bir başvuru yapmalıyım
    3- Eşimin kart alabilme durumu nedir? bunun için neler yapmalıyım

tesekkür ederim.

• Merhabalar ,
    ds260 formunu dolduruken ve kuraya katılırken kullandığım 5x5 cm fotograf ımı kaybettim , mülakat için sıfırdan yeni resim aynı ölçülerde çekilsem proplem olur mu daha önceki aynı resmi kullanmamam sorun teşgil etmez değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@NUSRET, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar ,
    ds260 formunu dolduruken ve kuraya katılırken kullandığım 5x5 cm fotograf ımı kaybettim , mülakat için sıfırdan yeni resim aynı ölçülerde çekilsem proplem olur mu daha önceki aynı resmi kullanmamam sorun teşgil etmez değil mi ?

Normalde zaten güncel bir fotoğraf kullanmanız daha doğru olur. Yeni fotoğraf kullanmak daha doğru.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

176

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |