Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmeter32, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Ds260 doldurken askerlik terhis tarihini 10.01.14 girmiştim izin kullanmadığım için ama resmide 20 gün sonrası imiş.Scn numarası istemedim ne olduğunu bilmiyordum.Bu 2 sebepten oturu sıkıntı çıkar mı acaba.

SSN icin ABD'ye girdikten sonra basvuru yapabilirsiniz. Sorun olmaz.

• @Muhtaradana teşekkürler. Size de bol şanslar.

• @crazycells peki askerlik terhis tarihi sıkıntı çıkar mı acaba

• Merhaba, malum bugün ilk KCC den evrak talep email i bir arkadaşımıza geldi, Kendisi evraklarını hemen göndermek istiyor, ama bazı sorunlarımız var

• arşiv kayıtlı adli sicil belgesini edevletten İngilizce alabiliyoruz fakat
    • askerlik terhis belgesi ve nufus kayıt örneği edevletten sadece Türkçe alınabiliyor
    • Türkçe olarak biz alsak KCC ye göndersek sıkıntı olur mu?
      @crazycells

• ARKADASIN CASE NUMARASI KAC ACABA

• merhaba,
    bugün eşimin ds-260 formunda yanlış bir şey tespit ettik, biraz önce formu açtırma talebi yolladık KCC'ye. sorum şu:
    eşim eczacılık bölümünü bitirdi şu anda eczanede çalışıyor. Ds-260 formda, In which occupation do you intend to work in the US sorusuna "MEDICAL/HEALTH" olarak cevaplamıştık. formu doldururken yurtdışı diplomasının ABD'de geçerli olduğunu düşünüyorduk ve onun için böyle cevaplamıştık ama malesef geçmediğini öğrendik. hazır form 1-2 güne açılınca bu cevabı değiştirelim mi sizce @crazycells ? yada olduğu gibi kalsın sadece görüşmede sorarsa mı cevaplayalım? bu arada ds-260 formunu açtırma sebebimiz bu değildir başka bir sebepten dolayı açtırma talebi yolladık. teşekkürler.

• mulakat tarıhını alınca actırsaydınız daha iyi olurdu

• @Muhtaradana turkce veya ingilizde diyor yönergede, turkce olması problem yaratmaz.

• merhaba @crazycells . sıram 31binlerde ve daha geçtiğimiz hafta formu doldurabildim. iki sorum olacak. 1. formu geç göndermemin olumsuz bir etkisi var mı? 2. daha önce arap ülkelerine giriş çıkış yapmam değerlendirme aşamasında sorun oluşturur mu?(pasaport bilgilerini forma girdim) şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar

• @Muhtaradana Ankara konsolosluğuna türkçe ve ingilizce belgeleri kabul ediyor bu iki dil dışında olan belgelerin ingilizce tercümesini istiyor bildiğim kadarıyla

• @miralam
    Aynen, bizde daha sonra farkettik
    (İngilizce olmayan veya vize başvurusunun yapıldığı ülkenin resmi dilinde olmayan tüm belgelere onaylı tercümeler eşlik etmelidir. )
    Gelen email de bu şekilde yazıyor
    Cevap için teşekkür ederim

• @cnpist teşekkür ederim

• @nfs741 evrak talep email i gelen arkadaşın case numarası
    600 lerde

• @Muhtaradana DV 2020 talihlisi mi arkadaş ?

• hadi hayırlısı başliyor sezon Allah hayırlı ise nasip etsin

• Merhabalar ben ds260 formunda sosyal medya kısmında face ve Instagram hesaplarimin profil sayfa linklerini kopyalayıp yapıştırdım.bazi arkadaşlar kullanıcı isminizi ekleyin demiş.bunun için ds260 actirmam gerekir mi ?

• @jj2019, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba,
    bugün eşimin ds-260 formunda yanlış bir şey tespit ettik, biraz önce formu açtırma talebi yolladık KCC'ye. sorum şu:
    eşim eczacılık bölümünü bitirdi şu anda eczanede çalışıyor. Ds-260 formda, In which occupation do you intend to work in the US sorusuna "MEDICAL/HEALTH" olarak cevaplamıştık. formu doldururken yurtdışı diplomasının ABD'de geçerli olduğunu düşünüyorduk ve onun için böyle cevaplamıştık ama malesef geçmediğini öğrendik. hazır form 1-2 güne açılınca bu cevabı değiştirelim mi sizce @crazycells ? yada olduğu gibi kalsın sadece görüşmede sorarsa mı cevaplayalım? bu arada ds-260 formunu açtırma sebebimiz bu değildir başka bir sebepten dolayı açtırma talebi yolladık. teşekkürler.

Zaten başka bir düzeltme için açtırmışsınız. Açtırmışken düzeltebilirsiniz.

• @miralam aynen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmeter32, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells peki askerlik terhis tarihi sıkıntı çıkar mı acaba

sorun olmaz. DS-260 formunu birkac kez kontrol etmeden gonderim yapmamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, malum bugün ilk KCC den evrak talep email i bir arkadaşımıza geldi, Kendisi evraklarını hemen göndermek istiyor, ama bazı sorunlarımız var

• arşiv kayıtlı adli sicil belgesini edevletten İngilizce alabiliyoruz fakat
    • askerlik terhis belgesi ve nufus kayıt örneği edevletten sadece Türkçe alınabiliyor
    • Türkçe olarak biz alsak KCC ye göndersek sıkıntı olur mu?
      @crazycells

Mulakatla ilgili bilgiler icin suradaki ilk iletiyi okuyup, sorulari yine o konuda sormalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |