Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @anaraliyev ap ye kalma nedeniniz isim benzerliğide olabilir, malesef beklemekten başka yapacak bişey yok bi kaç hafta bekleyin umarım kısa süreli bir ap dir. Süreç bitimi yaklaştığı için daha hızlı inceleme yapılıyormuş diye okudum forumda umarım hızlıca sonuclanır.

• @Ruslan sizin durumunuzda bir değişiklik oldumu, ap süreciniz sonuclandımı? Biz hala bekliyoruz

• @Ruslan salam qardaş. Sen de AP-dasan? Sebeb nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anaraliyev, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Arkadaşlar merhaba.
    3 temmuz günü Tiflis'te mülakat sonucu her şeyin iyi gittiği, olumla sonuçlandığı, 5 temmuz konsolosluğa gelip pasaportu götürmem gerektiği söylendi.
    5 Temmuz pasaportu götürmeye gelince vizemin şu an için hazır olmadığı bildirildi ve soruların olduğu bir kağıt verildi ve o sorulara cevabın .docx formatında maile göndermem istendi. Bu Ankara'daki DS5535 formu gibi, aynı sorular.
    5 temmuzu 6 temmuza bağlayan gece sorulara cevabı gönderdim.
    Dün, pazartesi - 8 temmuz muhtemelen gönderdiklerimi aldılar diye ceac'da ready'den AP'a geçtim ve case updated oldu.
    Bu gün 9 temmuz tekrar update oldu ama statusda bir değişiklik yok (Bu gün update akşam saatlerinde oldu, yani Amerikada iş saatlerinin olduğu bir zamanda, muhtemelen dosya oraya ulaşmış).
    Her hangi bir sabıka kaydım yok, sadece restoran ve turizm şirketinde çalıştım, çoçuk, evlilik hiç bir zaman olmadı, 2-3 kere komşu ülkelerde oldum, Amerikada hiç olmadım, hiç vizesine başvurmadım, şu anki pasaportumdan başka eski pasaportum yok. Niye böyle olduğunu bilemiyorum. Galiba uzun bekleyiş olacak.

Bol sabirli beklemeler.
    Idari islemlerin cogu 60 gun icinde sonlaniyor. Sizinki de kisa surede sonuclanacaktir.

• Merhaba 24 Haziran'da İstanbul'da turistik vize randevumuz vardı. 4 kişili bir aileyiz ve AP süreci ile o gün tanıştık. 25 Haziran da mail geldi ve istedikleri belgeleri doldurup ilettim.
    Eşim ve çocuklar için web sitelerinde bugün case updated bilgisi var. Benimkinde case update bilgisi halen mülakat tarihi duruyor. Sabıka yok, daha önce Afrika ülkelerine iş için seyahat ettim.
    Sorum:
    1-) AP sürecine kalma nedenim (sanırım zor bir soru) ve uzun kısa süreli olup olmamasını öğrenebilir miyim?
    2-) Eşim ve çocuklarımda case update olması onların vize süreci yakın gibi düşünebilir miyim? Ben de update yok. Case update hayra alamet diyebilir miyiz?

İyi akşamlar

• @bartu bazen isim benzerliğinden bile kalınabilir tek yapmanız gereken sabırla beklemek umarım en kısa sürede vizeniz onaylanır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bartu, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Merhaba 24 Haziran'da İstanbul'da turistik vize randevumuz vardı. 4 kişili bir aileyiz ve AP süreci ile o gün tanıştık. 25 Haziran da mail geldi ve istedikleri belgeleri doldurup ilettim.
    Eşim ve çocuklar için web sitelerinde bugün case updated bilgisi var. Benimkinde case update bilgisi halen mülakat tarihi duruyor. Sabıka yok, daha önce Afrika ülkelerine iş için seyahat ettim.
    Sorum:
    1-) AP sürecine kalma nedenim (sanırım zor bir soru) ve uzun kısa süreli olup olmamasını öğrenebilir miyim?
    2-) Eşim ve çocuklarımda case update olması onların vize süreci yakın gibi düşünebilir miyim? Ben de update yok. Case update hayra alamet diyebilir miyiz?

İyi akşamlar

1. Maalesef bunu ogrenmek mumkun degil.
    2. Buyuk ihtimal idari isleme sadece siz kaldiniz, o nedenle esinizin ve cocuklarinizin dosyasi sizinki icin bekliyor. Bu tur guncellemelere cok anlam yuklememenizi tavsiye ederim.

Bol sabirli beklemeler. Idari islemlerin cogu 60 gun icinde tamamlanmis oluyor, bilginize.

• @bsk selam.yok bitmemis.beklemedeyim 8 aydi)

• @anaraliyev salam qardas.He mende AP dayam.8 aydir uje)Bilmiremki sebebin.

• @Ruslan 8 ay mi? O kadar uzun surdugu olabiliyor mu? 😱

• @muratv evet okadardi)

• @Ruslan hiç mail vs attınızmı durumunuzla ilgili? Çok uzun olmuş ama son aylarda işlemleri hızlandırıyorlar diyorlar umarım bu aralarda sevinçli haberler alırız.

• @bsk evet atdik 3-4 defa atdik. hayla idari islem suruyor diyorlar

• @Ruslan peki siz daha önce amerika’ya gittiniz mi?

• Ap ye kalan herkese merhaba, dün kcc ve ankaraya mail attık özet gecmek gerekirse arandığımızı ve ulaşılamadığımızı tekrardan aranmadığımızı durumumuzun buna bağlı olarak gecikiyor olabilmesinden üzüntü duyduğumuzu 1,5 ay kaldığını ve çok istediğimizi, kızımızın amerikan vatandaşı olduğunu ve abd kültürüyle büyümesini istediğimizi, daha önce abdye seyahat ettiğimizi ve herhangi bir sorunumuzun bulunmadığını, yardımcı olabileceğimiz birşey varsa hazır olduğumuzu yazdık.. işe yararmı yaramazmı bilemiyorum yaramasa bile artık1.5 ay kaldı kaybedecek birseyimiz olmadığını düşündük ve son kez böyle bir mail atmak istedik, içimizde kalacağına... umarım ap kalan herkes en kısa sürede vizelerini alır, mülakata gireceklerde sorunsuz bir şekilde vizelerini alır 🙏🏻🙏🏻

• @bsk insallah biran önce süreciniz tamamlanır vizenizi alırsınız 🙏🏻

Benim merak ettiğim bir konu var. Aile bireylerinden birinin evrağı eksik olduğunda diğer bireylere vize veriliyor mu? Yoksa herkes AP sürecine mi kalıyor.

• @frozen asıl talihlinin evrağı eksik ise diğerleri onu beklemek zorunda.

• @muratv hic getmedim

• @crazycells merhaba
    Açıklayıcı bilgi için teşekkürler. Cuma sabah ben ve 2 çocuk için idari işlem tamamlandı pasaportlarınızı gönderin diye bir Mail aldık. İletişim imkanı olmadığı için tüm ailenin destekleyici belgeler, ds160 ve pasaportları gönderdim. Umarım 1-2 haftaya dönüş olur. Olumlu düşünüyorum. Bu arada Web sitesinde halen idari işlem devam ediyor status bilgisi var. Yorumunuz veya bu tür bir tecrübeniz varsa çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bartu, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@crazycells merhaba
    Açıklayıcı bilgi için teşekkürler. Cuma sabah ben ve 2 çocuk için idari işlem tamamlandı pasaportlarınızı gönderin diye bir Mail aldık. İletişim imkanı olmadığı için tüm ailenin destekleyici belgeler, ds160 ve pasaportları gönderdim. Umarım 1-2 haftaya dönüş olur. Olumlu düşünüyorum. Bu arada Web sitesinde halen idari işlem devam ediyor status bilgisi var. Yorumunuz veya bu tür bir tecrübeniz varsa çok sevinirim.

Harika haber. Clearance icin bir sure oldugundan hizlica pasaportlariniza vizeleri basip size gondereceklerdir. Onumuzdeki hafta icinde haber alirsiniz buyuk ihtimal. Simdiden iyi yolculuklar 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |