Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. 2020 talihlisiyim ve formu daha doldurmadım. 2 merak ettiğim soru var. Bu konu başlığında baya bir sayfa gezdim fakat net bilgi bulamadım. O yüzden okumadan sormuyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum.

1- Şuan pasaportum yok adli bir sürecim işliyor. Yurt dışı çıkış yasağım var. Pasportun mülakatta zorunlu olduğunu biliyorum. Sorum şu: Ds260 formunu doldururken other travel seçeneğimi işaretleyip submit edebiliyor muyum ? Forum da kimi ediliyor kimi edilmiyor diye yazmış bu sayfa başlığında. Yani pasaport bilgisini girmeden yollayabiliyormuyum ?

2- Kcc den gelecek olan mailde istenen evraklarda pasaportu taratmadan veya önceki pasaportlarımı taratıp göndersem ve mülakatta güncel pasaportumu getirsem yeterli oluyor mu ? Kcc mutlaka pasaportu taratıp gönderme mi istiyor mu ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Merhabalar

Tüm aile bireylerinin ds260 formları ayrı ayrımı submit ediliyor yoksa tek submit ile tüm ailenin ki yapılmış oluyor mu
    eğer herkes için ayrı ediliyor ise ;
    ds260 formlarını submit ederken en sonda sorduğu Enter your Passport Number a kazanan kişinin pasaport numarası mı yazılmalı yoksa submit edilen form kimin ise onun pasaport numarasımı yazılmalı teşekkürler.

• @ohacifet, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar

Tüm aile bireylerinin ds260 formları ayrı ayrımı submit ediliyor yoksa tek submit ile tüm ailenin ki yapılmış oluyor mu
    eğer herkes için ayrı ediliyor ise ;
    ds260 formlarını submit ederken en sonda sorduğu Enter your Passport Number a kazanan kişinin pasaport numarası mı yazılmalı yoksa submit edilen form kimin ise onun pasaport numarasımı yazılmalı teşekkürler.

Merhaba,
    Eklediğiniz tüm aile bireyleri için ayrı ayrı doldurmalisiniz , diğer seyahat evrağı değilde pasaport ile dolduruyormayı semisseniz submit ederken mutlaka hepsine ID Number girmelisiniz, evet her birey için doldurduğunuz formu ayrı ayrı submit edeceksiniz.

• teşekkür ederim

• @elifersoy34 1. Other ile doldurabilirsiniz ancak pasaport çıkarttığınız zaman formu tekrar açtırmanız gerekecek.
    2. EMİN DEĞİLİM ancak geçersiz pasaportları yollamanın bir anlamı olmayacaktır diye düşünüyorum. KCC sizden güncel pasaport bilgisini isteyecektir. Kaldı ki KCC size mail atana kadar "other" ifadesi "pasaport" olarak değiştirmiş olmanız gerekirki pasaport bilgisi sizden talep etsinler. Aksi halde "other" ne ise o şekilde gideceğinizi düşünür.

• @oktayusa forum doldurma kısmına tekrar girerek gönderdiğiniz formu görme şansınız var. ORadan tekrar kontrol edebilirsiniz. Doldurduğunuz ama göremediğiniz yerler için başka bir tarayıcıda açmanızı öneririm.
    Ve evet şansınız var herkes gibi .) misal benden fazla olabilir
    mi? zaman gösterecek.

• @omertug anlatmak istediğim şey bu zaten foruma geri döndüğümde eğitimle alakalı hiç bir bölüm görünmüyor fakat daha önce üniveriste diplomamla ilgili soruları gördüğüme eminim galiba kaydetmeyi unuttum ya da üniveriste okumadım alanını işaretledim. başka bir şey aklıma gelmiyor eğer yanlışlıkla eğitimim yok diye işaretlemişsem bu yalan beyana girer mi ?

• @oktayusa Work/Education/Training Information başlığı altında Have you attended any educational institutions? sorusu yanında No mu yazıyor sizin formunuzda? eğer böyle ise bana kalırsa açtırmanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elifersoy34, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar. 2020 talihlisiyim ve formu daha doldurmadım. 2 merak ettiğim soru var. Bu konu başlığında baya bir sayfa gezdim fakat net bilgi bulamadım. O yüzden okumadan sormuyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum.

1- Şuan pasaportum yok adli bir sürecim işliyor. Yurt dışı çıkış yasağım var. Pasportun mülakatta zorunlu olduğunu biliyorum. Sorum şu: Ds260 formunu doldururken other travel seçeneğimi işaretleyip submit edebiliyor muyum ? Forum da kimi ediliyor kimi edilmiyor diye yazmış bu sayfa başlığında. Yani pasaport bilgisini girmeden yollayabiliyormuyum ?

2- Kcc den gelecek olan mailde istenen evraklarda pasaportu taratmadan veya önceki pasaportlarımı taratıp göndersem ve mülakatta güncel pasaportumu getirsem yeterli oluyor mu ? Kcc mutlaka pasaportu taratıp gönderme mi istiyor mu ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

1. KCC'ye bir travel dokumani gondermeden size mulakat tarihi vermeyecektir diye dusunuyorum. Zaten bu sistemin evrilme sebebi sadece mulakata hazir kisilere mulakat tarihi vererek surecin daha verimli islemesini saglamak.

DV2020 sansindan yararlanmak icin tum islemleriniz 30 Eylul 2020 tarihine kadar bitmeli, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oktayusa, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@omertug anlatmak istediğim şey bu zaten foruma geri döndüğümde eğitimle alakalı hiç bir bölüm görünmüyor fakat daha önce üniveriste diplomamla ilgili soruları gördüğüme eminim galiba kaydetmeyi unuttum ya da üniveriste okumadım alanını işaretledim. başka bir şey aklıma gelmiyor eğer yanlışlıkla eğitimim yok diye işaretlemişsem bu yalan beyana girer mi ?

Forma en basindan baslayarak ve teker teker sayfalari "next" ile gezerek hangi cevaplari verdiginizi ayri ayri gorebilirsiniz.

• @crazycells aynen bahsettiğiniz gibi en başından başlayıp educatian geliyorum fakat sadece iş bilgilerim yazıyor düzeltmek için bile eğitimle alakalı bir soru ya da bilgi yazmıyor.

• @oktayusa Çerezler kaynaklı olabilir. Başka bir bilgisayardan deneyin yada güzel bir çerez ve geçmiş temizliği yapın

• Çıktı aldım sonuç aynı ve bu çıktı submit edilmiş hali

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells aynen bahsettiğiniz gibi en başından başlayıp educatian geliyorum fakat sadece iş bilgilerim yazıyor düzeltmek için bile eğitimle alakalı bir soru ya da bilgi yazmıyor.

Egitim seviyeniz nedir? Ve ne olarak isaretlediniz?

Isaretlediginiz secenege gore sorular sekillenmis olabilir.

• 2 yıllık yüksekokul mezunuyum

• sn. crazycells geçen hafta itibariyle yüksek lisans öğrenimine hak kazandım.
    ds260'ı açtırıp kendimi öğrenci olarak bildirmeli ve öğrenim bilgilerine ekleme yapmalı mıyım? formu açtırmak istemiyorum yüksek lisans öğrencisi olduğumu mülakat zamanım geldiğinde bildirsem problem olur mu?(bu arada asıl talihli eşim)

• @phozz ilk numaralar için bir ay kaldı derken ne demek istediniz ağustosta mi aciklanicak visa bülteni benim case number 5 binlerde ondan soruyorum

• @tugbafurkan temmuz ayında yayınlanan ağustos bültenini İncelerseniz. Hem ağustos hemde Eylül ayının rakamları açıklanıyor. Ağustos ayında da Eylül bülteni açıklanacak ve o bültende 2019 talihlilerinin son ayı olan Eylül ve bizlerin ilk ayı olan Ekim sayıları olacak. Yani bir ay sonra Ekim ayında çağrılacak sayılar belli olacak. Umarım ilk ayda çağrılırsınız.

• Arkadaşlar biz ds260 formunu 5 temmuzda summit ertik kcc 'den gelen emaile gerekli belgeleri yolladıktan sonra case number current olacak degil mi ? Yoksa kaç 'den mail geldiği zaman otomatik olarak current mi oluyor bir de ben case numberin current oldugunu nerden anlayacağım nereye bakmam gerekiyor bu soruyu da şu yüzden soruyorum başvuru sırasında yazdığı mailimin doğru olduğundan şüpheliyim yardımcı olursanız sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

2 yıllık yüksekokul mezunuyum

Forma bu sekilde mi yazdiniz peki?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |