Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevermore DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhaba herkese , Foruma yeni katıldım.

9 Mart 7.30 'da mülakata girdim, sadece bir soru sordu. Teşekkür etti ,vizeniz onaylandı dedi. 2-3 saat sonra Ds-5535 yollanması ile ilgili maili aldım.
    Sırt çantalı bir gezginim çok ülke gezdim yolladıkları formdaki ziyaret edilen lokasyonlar kısmını aşağıdaki şekilde doldurdum. 4 ve 6 soruları boş bıraktım başka adresim ve iş ayrıntım olmadığı için.. Bugün pasaportumu geri yollamışlar , sizce uzun bir süreç mi bekliyor beni. ? Yolladığım maili aldıklarında , geri dönüş maili atmaları kaç iş günü sürüyor ? Alttaki tablo doğrumudur ?

Şimdiden Teşekkürler cevaplarınız için .

Locations Date Source of funds Length of stay
    Holland 07.07.2011 Parents 3
    ......
    .......

gecmis olsun, sizinki buyuk ihtimal bir aydan kisa surede tamamlanir.

Length of Stay kisminda yalnizca "3" degil de, "3 weeks", "3 days" gibi bir ifade yazmalisiniz.

• @nevermore Merhaba.Gecmis olsun.Subat ayinda ayni durumu ben ve forumdaki 2 kisi daha yasadi.Once onaylandi dediler.Sonra Ds 5535 i gonderdiler doldurup gonderdik.Bugun tam 1 ay oldu ve hala bekliyoruz.Umarim kisa surede halolur hepimizin islemleri.

• @frk DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@nevermore Merhaba.Gecmis olsun.Subat ayinda ayni durumu ben ve forumdaki 2 kisi daha yasadi.Once onaylandi dediler.Sonra Ds 5535 i gonderdiler doldurup gonderdik.Bugun tam 1 ay oldu ve hala bekliyoruz.Umarim kisa surede halolur hepimizin islemleri.

Hayırlısı olur umarım hepimiz için. Hepimize sabırlı günler.

• @crazycells Teşekkürler umarım bir sorun çıkmaz.

• Merhaba arkadaslar. Bugun mulakatta vizeniz onaylandi kagidini aldiktan 1 saat sonra ceac status "Administrative Processing" olarak degisti. Sizce normal bi durum mu? Pasaport hala onlarda ve bahsettiginiz formu istemediler.

• ilk gun oldugu icin normal. yarin tekrar bakin issued yazacaktir aksilik olmazsa..

• tebrikler @panjan. Aynısı bizim vizede de oldu bir kaç güne @tottenham arkadaşın da dediği gibi issued'e dönüyor. Yeni hayatınızda mutluluklar.

• Tesekkurler arkadaslar. Umarim dediginiz gibi olur.

• 8 mart 2018 de görüşmemiz vardı idari işlem sürecine kaldık.Görüşme olumlu geçerken buruk bitti ds formunu gönderdik bir kaç gün oldu bekliyoruz artık.

• Evet arkadaslar dediginiz gibi issued'e donustu ve kargoya verildi. Yardimlariniz icin hepinize tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa52 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

8 mart 2018 de görüşmemiz vardı idari işlem sürecine kaldık.Görüşme olumlu geçerken buruk bitti ds formunu gönderdik bir kaç gün oldu bekliyoruz artık.

gecmis olsun. yakin zamanda sonuclanir umarim.

• @mustafa52 Öncelikle geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda güzel haberleriniz alırız. Daha önce yurtdışında yaşadınız mı veya çok fazla yurtdışı seyahati yaptınız mı?

• 2018eu10*** 08.03.2018 de görüşmemiz vardı.Görüşme çok iyi geçmesine rağmen AP sürecine kaldık. Evrak alınırken bile 4-5 evrak istenmişti. Görüşme ücretini bile almadılar.ap süreci bir hafta oldu bekliyoruz.

• Loto talihlisi eşim ilk pasaportu ve ilk vize başvurusu. Beklemekte sıkıntı yok fakat belirsizlik cansıkıcı kartın çıkması ne kadar şans ise ap sürecine kalmakta o kadar şans.tahmini ne kadar sürer birde alırsak abd ye ilk girişi beraber yapmamız gerekiyormu.

• ⭐⭐

@mustafa52 Görüşme ücretini derken, kişi başı 330$ olan ücretimi almadılar. Konsolos ile görüşmediniz mi?

• ⭐⭐

Bu sene bu 5535 formu yüzünden girenlerin bazıları idari sürece kalıyor. Örneğin Türkiye de Mart ayında 49 kişiden 14 ü AP ye kalmış. Ama kısa sürelidir diye düşünüyorum. Bu 5535 i sistem rastgele atıyor gibi. Hem onaylandı denilip hemde AP olmak biraz anlamsız çünkü. Mülakattan sonra bilgileriniz sisteme girerken sistem sizi bir kritere göre seçip 5535 formunu gönderiyor.

• Bizde 13 Mart’ta mülakata girdik fakat hala sistemde ap gözüküyor herhangi bir mail yada PTT den mesaj da gelmedi beklemedeyiz. Bu durum uzun süreli ap değildir değil mi ?

• @mustafa52 mustafa bey merhaba , bizde ap ye kaldik ancak gorusme ucretini odemistik , farkli bir durum olabilir mi?

• @arnblt merhaba bu bilgilere nerden erisebilriz acaba ? Ap ye kalan bir biziz saniyorduk 🙂

• ⭐⭐

Aşağıdaki linkte csv uzantılı dosyalar var oradan bakabilirsiniz. Ne kadar güvenirlirdir bilmiyorum ama 12 Mart tarihli dosyaya bakın bence.

Ankarada görüşmeye girip AP de görünen Case No lar aşağıda şekilde verilmiş. Bence bunlar kısa süreli AP. Artık turist vizeleri bile çoğu ülke için zor alınıyor. Bir iki aylık beklemeler olağan gibi duruyor. Güvenlik onlar için son derece önemli hale geldi.
    2018EU10537,,2018EU10708, 2018EU10718 ,2018EU10770,
    2018EU11023 ,2018EU11551 ,2018EU12060 ,2018EU12078
    2018EU12236 ,2018EU12644,2018EU12816 ,2018EU12885
    2018EU13641 ,2018EU13761

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |