Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells son soru uçak ve otel rezervasyonu yaptırmıyoruz değil mi vize için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mihmandar (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells son soru uçak ve otel rezervasyonu yaptırmıyoruz değil mi vize için.

hayir, zorunda degilsiniz. Sadece ucret odemeden rezervasyon yapabiliyorsaniz ya da iptal durumunda parayi %100 geri alacaksaniz yapin.

• Merhaba tekrardan, bir kisinin idari islem surecini okudum nette 29 mayis da girmis vize gorusmesine birkacgun once sonuclanmis. Benden 1 hafta sonra girdi fakat benimki hala daha sonuclanmadi hergun maili kontrol ediyorum ama. Aklima geldi simdi yesil kagit vermislerdi orda bir link vardi o link i girdim ds160 formundaki barkod no istiyordu ve mulakata girdigim sehir i girdim ve idari islem (Administrative Processing) hemen altinda;
    olusturulan dava (4 gun oncesi ) ?
    son guncelleme tarihi; (mulakat a girdigim tarih)
    Acaba mulakata girmeden once mi idari isleme kalacagim belli oldu demek oluyor yoksa ds160 formunu onlarin sistemine islendigi tarih olarak mi anlayamadim acikcasi ?
    ve onun altinda;
    Vize durumunuz şu anda gerekli idari işlemlerden geçiyor. Bu işlem birkaç hafta sürebilir. Lütfen görüşmeniz sırasında Konsolosluk Görevlisi tarafından verilen talimatları izleyin. Daha fazla bilgi gerekirse, sizinle iletişim kurulur. Vize başvurunuz onaylanırsa, iki iş günü içinde işleme alınacak ve postalanacaktır / hazır olacaktır.
    Daha fazla bilgi için lütfen ABD Büyükelçiliği Ankara'yı ziyaret edin .

ingilizcesi;

Case Created:
    Case Last Updated:

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days.
    For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.

Son olarak bu dava turkiye de mi yoksa abd de mi devam ediyor?

Bir yerde okumustum benim durumumda olan kisilerin sorusturmasi abd de devam ediliyor diye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhaba tekrardan, bir kisinin idari islem surecini okudum nette 29 mayis da girmis vize gorusmesine birkacgun once sonuclanmis. Benden 1 hafta sonra girdi fakat benimki hala daha sonuclanmadi hergun maili kontrol ediyorum ama. Aklima geldi simdi yesil kagit vermislerdi orda bir link vardi o link i girdim ds160 formundaki barkod no istiyordu ve mulakata girdigim sehir i girdim ve idari islem (Administrative Processing) hemen altinda;
    Acaba mulakata girmeden once mi idari isleme kalacagim belli oldu demek oluyor yoksa ds160 formunu onlarin sistemine islendigi tarih olarak mi anlayamadim acikcasi ?
    ve onun altinda;
    Vize durumunuz şu anda gerekli idari işlemlerden geçiyor. Bu işlem birkaç hafta sürebilir. Lütfen görüşmeniz sırasında Konsolosluk Görevlisi tarafından verilen talimatları izleyin. Daha fazla bilgi gerekirse, sizinle iletişim kurulur. Vize başvurunuz onaylanırsa, iki iş günü içinde işleme alınacak ve postalanacaktır / hazır olacaktır.

ingilizcesi;

Case Created:
    Case Last Updated:

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days.

Bir yerde okumustum benim durumumda olan kisilerin sorusturmasi abd de devam ediliyor diye.

Birkac hafta surenler genelde belge dogrulama icin oluyor ve konsoloslukta gerceklesiyor, ama uzun sureli olanlar ABD'ye NVC'ye gonderiliyor. 1 hafta suren de var, 1 yil suren de... dolayisiyla 'baskasininki bitmis, benimki neden bitmedi?' sorusu dogru bir soru degil...

• @crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhaba tekrardan, bir kisinin idari islem surecini okudum nette 29 mayis da girmis vize gorusmesine birkacgun once sonuclanmis. Benden 1 hafta sonra girdi fakat benimki hala daha sonuclanmadi hergun maili kontrol ediyorum ama. Aklima geldi simdi yesil kagit vermislerdi orda bir link vardi o link i girdim ds160 formundaki barkod no istiyordu ve mulakata girdigim sehir i girdim ve idari islem (Administrative Processing) hemen altinda;
    ve onun altinda;

ingilizcesi;

Case Created:
    Case Last Updated:

Birkac hafta surenler genelde belge dogrulama icin oluyor ve konsoloslukta gerceklesiyor, ama uzun sureli olanlar ABD'ye NVC'ye gonderiliyor. 1 hafta suren de var, 1 yil suren de... dolayisiyla 'baskasininki bitmis, benimki neden bitmedi?' sorusu dogru bir soru degil...

Benim ki uzun sureli mi olmus oluyor bu durumda ? Konsolosluk da herhangi bir islem olmadi onaylandi dendi okadar sonrasinda bos pasaport ve yesil kagit geldi. (yesil kagit kisa sureli diye belirtilmis nette? )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

ve onun altinda;

ingilizcesi;

Case Created:
    Case Last Updated:

Benim ki uzun sureli mi olmus oluyor bu durumda ? Konsolosluk da herhangi bir islem olmadi onaylandi dendi okadar sonrasinda bos pasaport ve yesil kagit geldi. (yesil kagit kisa sureli diye belirtilmis nette? )

Bu tur sorular, cevaplar, bilgiler sizin bekleme surenizi degistirmeyecek maalesef 🙂 kimin ne dedigi, nerede ne yazdigi onemli degil. O nedenle bunlar uzerine uzun uzun konusmak hem gereksiz hem de faydasiz, siz zaten size ihtiyaciniz oldugu kadarini biliyorsunuz, bu saatten sonra yapilacak tek sey haber gelmesini beklemek olmali.

• @crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

ve onun altinda;

ingilizcesi;

Case Created:
    Case Last Updated:

Bu tur sorular, cevaplar, bilgiler sizin bekleme surenizi degistirmeyecek maalesef 🙂 kimin ne dedigi, nerede ne yazdigi onemli degil. O nedenle bunlar uzerine uzun uzun konusmak hem gereksiz hem de faydasiz, siz zaten size ihtiyaciniz oldugu kadarini biliyorsunuz, bu saatten sonra yapilacak tek sey haber gelmesini beklemek olmali.

crazzycells, thx : ))

• Simdi mailimi kontrol ettim ve surecin tamamlandiginin bilgisini aldim. Mayis sonu mulakatim olmustu yaklasik 1 ay surdu diyebiliriz idare surec araya bayram da girmisti zaten. Pasaport ve confirm sayfasi ds160 formu ile birlikte ankaraya gonderecegim bugun yetistiremem artik yarin hallederim en erken bu hafta cumaya kadar gelir belki bir ihtimal diye dusunuyorum olmazsa da haftaya elime ulasir ins. : )))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Simdi mailimi kontrol ettim ve surecin tamamlandiginin bilgisini aldim. Mayis sonu mulakatim olmustu yaklasik 1 ay surdu diyebiliriz idare surec araya bayram da girmisti zaten. Pasaport ve confirm sayfasi ds160 formu ile birlikte ankaraya gonderecegim bugun yetistiremem artik yarin hallederim en erken bu hafta cumaya kadar gelir belki bir ihtimal diye dusunuyorum olmazsa da haftaya elime ulasir ins. : )))

Harika haber, hayirli ugurlu olsun 🙂
    Amerika'da iyi gezmeler.

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@vermaynen, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Simdi mailimi kontrol ettim ve surecin tamamlandiginin bilgisini aldim. Mayis sonu mulakatim olmustu yaklasik 1 ay surdu diyebiliriz idare surec araya bayram da girmisti zaten. Pasaport ve confirm sayfasi ds160 formu ile birlikte ankaraya gonderecegim bugun yetistiremem artik yarin hallederim en erken bu hafta cumaya kadar gelir belki bir ihtimal diye dusunuyorum olmazsa da haftaya elime ulasir ins. : )))

Amerika'da iyi gezmeler.

Cok tesekkurler crazzycell bey, 🙂 Vizeyi pasaport a basdirdigim da ozaman cok daha iyi olacak 🙂 Simdi pasaport ve Confirm page (ds160) ile nasil ucretsiz bir sekilde gonderecegim onu iyicene bir ogreneyim yanlis birsey yapmak istemiyorum acikcasi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Amerika'da iyi gezmeler.

Cok tesekkurler crazzycell bey, 🙂 Vizeyi pasaport a basdirdigim da ozaman cok daha iyi olacak 🙂 Simdi pasaport ve Confirm page (ds160) ile nasil ucretsiz bir sekilde gonderecegim onu iyicene bir ogreneyim yanlis birsey yapmak istemiyorum acikcasi.

Su iletideki:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/1

Eksik Evrak ya da Konsolosluğa Evrak Yollama kismini inceleyebilirsiniz. Gocmen vize konusu ama temelde ayni islemi yapiyorsunuz.

• Merhabalar, ben abd ye geldim. Ilk gidecegim eyaleti elcilikte farkli soylemis ve gidecegim tarih degismis olmasina ragmen 2 3 soru sordu pasaport polisi, zorlamadi. En cok bundan endise ediyordum.

• Arkadaşlar merhabalar bizim durumumuzu da Engin tecrübelerinizle değerlendirebilirseniz çok sevinirim.
    Öncelikle iki çocuklu bir aile olarak Florida’daki arkadaşlarımızı 7 günlüğünde ziyaret etmek istiyoruz. Bunun için bütün girişimlerimizi yapıp 16 temmuz sabahına mülakat tarihi aldık.
    Eşim askeri personel bende atanamamış su an çalışmayan bir öğretmenim. Ve de daha önce çocuklar küçüktü vs Sebeplerle hiç yurt dişi çıkışımız olmadı şimdi 9 ve 7 yasindalar ellerinizden operler. Esim TSK’da 22 yıldır görevli halı hazırda çalışıyor 11000 gibi maaşı var. Bir evimiz bir arabamız var.
    Şimdi pasaport, fotoğraf, ds160 formu gibi olmazsa olmaz evrakların dışında hazirladigimiz evraklarımız :
    tam vukuatlı nüfus kayıtlarımız, eşimin 3 aylık maaş bordosu imzalı kaşeli, eşimin 3 aylık banka hesap dokumu imzalı kaşeli, bankada 10 bin civarı bakiye, kira gelirimizi gösteren kontrat, ev,araba tapu ve ruhsatlarımız, eşimin e-devletten hizmet dokumu, eşimin kimlik kartı ve fotokopisi, harç makbuzu, çocuklarımızın okullarından alınmış öğrenim belgeleri, Florida’daki arkadaşlarımızdan tüm konaklama ve masraflarını karşılamayı taahhüt ettikleri davetiye ve uçak rezerv bileğilerimiz var. Sorum su.
    Sizce vize memuru bize vize verir mi? Şimdiden verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@egeada, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar merhabalar bizim durumumuzu da Engin tecrübelerinizle değerlendirebilirseniz çok sevinirim.
    Öncelikle iki çocuklu bir aile olarak Florida’daki arkadaşlarımızı 7 günlüğünde ziyaret etmek istiyoruz. Bunun için bütün girişimlerimizi yapıp 16 temmuz sabahına mülakat tarihi aldık.
    Eşim askeri personel bende atanamamış su an çalışmayan bir öğretmenim. Ve de daha önce çocuklar küçüktü vs Sebeplerle hiç yurt dişi çıkışımız olmadı şimdi 9 ve 7 yasindalar ellerinizden operler. Esim TSK’da 22 yıldır görevli halı hazırda çalışıyor 11000 gibi maaşı var. Bir evimiz bir arabamız var.
    Şimdi pasaport, fotoğraf, ds160 formu gibi olmazsa olmaz evrakların dışında hazirladigimiz evraklarımız :
    tam vukuatlı nüfus kayıtlarımız, eşimin 3 aylık maaş bordosu imzalı kaşeli, eşimin 3 aylık banka hesap dokumu imzalı kaşeli, bankada 10 bin civarı bakiye, kira gelirimizi gösteren kontrat, ev,araba tapu ve ruhsatlarımız, eşimin e-devletten hizmet dokumu, eşimin kimlik kartı ve fotokopisi, harç makbuzu, çocuklarımızın okullarından alınmış öğrenim belgeleri, Florida’daki arkadaşlarımızdan tüm konaklama ve masraflarını karşılamayı taahhüt ettikleri davetiye ve uçak rezerv bileğilerimiz var. Sorum su.
    Sizce vize memuru bize vize verir mi? Şimdiden verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim ☺

Basvurunuzda hicbir problem gorunmuyor 🙂 bence yapacaginiz en iyi sekilde hazirlanmissiniz 🙂 Bol sanslar dilerim...

Tek tavsiyem, Florida'da ne yapacaginiz konusunda bir bilginiz olsun... Bu soruya sadece "arkadasimiz bizi gezdirecek" diye cevap vermek yerine; misal eglence parkini, plajlari, NASA ussunu vs. gezecegiz diye daha spesifik bir kac yer bilginiz olsun...
    Bol sanslar tekrardan... Iyi haberlerinizi bekliyoruz.

• @crazycells çok teşekkür ederim değerlendirmeniz için.☺️ Tek handikapımız yurt dışına çıkmamamız sadece kafamıza bu takılıyor. Bir de vize talep dilekçesi yazsak mi yazmasak mi bilemedik🙁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkür ederim değerlendirmeniz için.☺️ Tek handikapımız yurt dışına çıkmamamız sadece kafamıza bu takılıyor. Bir de vize talep dilekçesi yazsak mi yazmasak mi bilemedik🙁

Dilekce yazmaniza gerek yok bence.

Evet, fakat yurtdisina sadece bu vize icin cikmaniz cok da anlamli olmaz kanimca 🙂 o nedenle bu konuda yapacak bir sey yok...

• @crazycells birde yeşil pasaportunuz var neden önce Avrupa denemediniz diye sorarlarsa arkadaşlarımız florida da ilk ziyaretimizi ülkenize yapmak istiyoruz desek nasıl olur sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells birde yeşil pasaportunuz var neden önce Avrupa denemediniz diye sorarlarsa arkadaşlarımız florida da ilk ziyaretimizi ülkenize yapmak istiyoruz desek nasıl olur sizce?

bu cok garip bir soru 🙂
    amac bilincsizce gezmek mi? Yoksa belirli yerleri gormek mi? 🙂

bence sizin durumunuzda "neden Amerika?" sorusunun cevabi anlasilabiliyor 🙂

• @crazycells tekrar çok teşekkürler hersey için içimi ferahlattınız. Umarım mülakatımızı da iyi verebiliriz.🙂 mülakat için varsa tavsiyelerinizi de alabiliriz☺️ Hayırlı sonuçlarımızı buraya yazabilmek dileğiyle 🙋🏼♀

• @egeada selamlar, öncelikle bu kadar kasmayın , şunu sorarlar mı bunu sorarlar mı diye bu bir sınav değil, ilk soru purpose of visit...çok sofistike cevap vermenize gerek yok, turistik (cem yılmaz ı izlediyseniz ) hele ki neden çıkmadınız avrupaya gitmediniz vs fantazi sorular gelecek diye kendinizi yiyp bitirmeyin. rahat olun , öyle bir soru gelirse ilk iletinizde yazdığınız şeyi söyleyin, çocuklar küçüktü göze alamadık deyin 🙂 bunlar ailelelere özgü durumlardır, eleştirilemez...samimiyetle ve sakince cevaplayın soru sorarsa, evraklarınız yeterli ve Türkiye ile bağlarınız sağlam ki bu mülakatta sadece bunu değerlendiriyorlar... vize alamamanız için ben bir sebep göremiyorum...Sorulmayan şeyi de anlatmayın, gerek yok, zaten sizin konumunuzda 20 ila 30 sn arasında sürer mülakatınız tahmin ediyorum.(buraya ekleme yapıyorum- UZARSA DA TELAŞLANMAYIN ) Bu arada mülakatınızı yapacak kişi siz konuşurken devamlı bilgisayara birşeyler yazacak, teleşlanmayın :))) şimdiden iyi seyahatler inşallah...ingilizceniz var mı bilemiyorum, yoksa konsolos türkçe konuşabiliyor, ya da bir tercüman kullanabiliyor kendi tarafında...bunlar telaşlanılacak şeyler değil...

Benzer Başlıklar

• 6
  • 47
  • 3
  • 968
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |