Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

DS-260 FORMU'nda, previous spouses bölümüne, boşanma gerçekleştiği için eşin kızlık soyadı mı yoksa evlenme cüzdanındaki benim soyadım mı yazılmalıdır?

Esinizin su anki, guncel ismi ve soyismi yazilmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Xherri, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells benim case number 19000

Bu durumda sadece beklemelisiniz. Henuz sureciniz baslamadi. Ekim'den sonra DV2020 sureci baslayacak.

• Merhaba cok fazla technologyden anlayan biri degilim yanlış yere yazmiyorum umarim. benim bir sorunum is your mailing address is as your present adress? yes dedim değer soru ise
    permanent adress
    name os person currently living adress? doesn't apply dedim? doğru mu yaptim acaba yanlış mi oldu? bilemedim forumu submit ettim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Laila-Faizi-Sohail, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba cok fazla technologyden anlayan biri degilim yanlış yere yazmiyorum umarim. benim bir sorunum is your mailing address is as your present adress? yes dedim değer soru ise
    permanent adress
    name os person currently living adress? doesn't apply dedim? doğru mu yaptim acaba yanlış mi oldu? bilemedim forumu submit ettim.

Sorularin cevabi neyse o sekilde doldurmaniz gerekiyor...

Posta adresinizle, yasadiginiz adres ayni adres mi diye soruyor? Bunun cevabini biz bilemeyiz 🙂 siz bileceksiniz... Ayniysa yes diyebilirsiniz...

ABD'de yasayacaginiz adreste su an biri yasiyor mu? Eger kimse yasamiyorsa doesn't apply diyebilirsiniz...

• sevgili @crazycells boşanma geçekleştiği için eski eş olduğu için, kızlık soyadı yazılmalı olarak aldım cevabı

• Arkadaşlar benim sıralamam 5*** bugün ds260 formumu yolladım kcc den gelen email hemen gelmeyecek değil mi ?
    Birde ben greencard başvurusu yaparken emailimi yanlış yazmış olabilirim emin degilim kaç 'den gelen emaile hiç ulaşamayabilirim yani bu durumda gerekli belgeleri emaille onlara yollasam 2 ay sonra falan nolur napcagimi bilemedim

• merhaba ben ismail afganistanliyim türkiye'de öğrenciyim . ds260 formunu doldurup gönderdim. sorum şu ki mülakat sırasında Ankarada benden banka hesabi ve ya sponsorluk talebi olacak mi yoksa olmayacak ?
    şimdiden teşekkürler ...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

sevgili @crazycells boşanma geçekleştiği için eski eş olduğu için, kızlık soyadı yazılmalı olarak aldım cevabı

Hayir, kizlik soyadi degil, su anki guncel olan resmi soyadi yazilmali. Eger su anki soyadi kizlik soyadi ile ayniysa dediginiz gecerli. Eger farkli biriyle evlilik yaptiysa ya da soyadini degistirdiyse o durumda kimlikteki guncel soyadi yazilmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugbafurkan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar benim sıralamam 5*** bugün ds260 formumu yolladım kcc den gelen email hemen gelmeyecek değil mi ?
    Birde ben greencard başvurusu yaparken emailimi yanlış yazmış olabilirim emin degilim kaç 'den gelen emaile hiç ulaşamayabilirim yani bu durumda gerekli belgeleri emaille onlara yollasam 2 ay sonra falan nolur napcagimi bilemedim

email adresinizi "forgot confirmation number" kismindan deneme yanilma yoluyla bulabilirsiniz. KCC'den hemen email gelmeyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismail1, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba ben ismail afganistanliyim türkiye'de öğrenciyim . ds260 formunu doldurup gönderdim. sorum şu ki mülakat sırasında Ankarada benden banka hesabi ve ya sponsorluk talebi olacak mi yoksa olmayacak ?
    şimdiden teşekkürler ...

Evet, isteyecekler. Ilgili bilgileri su konuda bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

• Merhaba ,
    Geçmiş dönemde yurt dışında yaşadığım için askerlik görevimi dövizle askerlik olarak 21 gün Burdur'da yaptım , elimde terhis belgesi var, ama formu doldururken (Forumda yazilan, bedelli yapildiysa belirtmenize gerek yoktan yola çıkıp ) askerlik yapmadım olarak isaretledim ; sorun olur mu ?

• Merhaba @crazycells ,DS-260 formunu doldurup yolladıktan sonra randevu bilgilerinin gelmesi kaç günü buluyor benim 1 ay doldu da endişelendim biraz..

• @crazycells teşekkürler
    ama benim bi arkadaşım geçen sene afganistan_ kabil konsolosluğundan mülakata girdi ama ondan herhangi bi banka hesabi ve ya sponsorluk talebi olmadı .
    acaba diyorum ki mülakat yerimi mi değiştiriyim kcc den gelen mailden?
    çünkü maalesef benim o kadar birikim yok .
    şimdiden teşekkürler ...

• @erdemdmrl, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba @crazycells ,DS-260 formunu doldurup yolladıktan sonra randevu bilgilerinin gelmesi kaç günü buluyor benim 1 ay doldu da endişelendim biraz..

2019 yılı talihlilerinin işlemleri devam ediyor. Sanırım 2020 yılı talihlisisiniz. Yanılmıyorsam, süreciniz Ekim 2019 'da başlayacak. İmzanıza aşama aşama bilgilerinizi yazarsanız, daha isabetli cevaplar alabilirsiniz. Bol şanslar.

• @Sefa Evet dediğiniz gibi bu sene talihlisiyim,dediğiniz gibi detayları imzama yazdım.DS-260 formunu yolladıktan sonraki aşama kaç ay içerisinde gerçekleşiyor ?

• @erdemdmrl, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sefa Evet dediğiniz gibi bu sene talihlisiyim,dediğiniz gibi detayları imzama yazdım.DS-260 formunu yolladıktan sonraki aşama kaç ay içerisinde gerçekleşiyor ?

Bu başlığın ilk girdisinde, detaylar mevcut ancak ben kısaca bir özet geçeyim.

Herhangi bir değişiklik olmazsa, 2020 yılı sürecinin Ekim'de başlayıp bir sonraki yılın Eylül ayının son gününe kadar devam etmesi beklenir. Ds260 formunu doldurduktan sonra, KCC'den bir e-mail almanız, mail'deki talimatlar doğrultusunda, talep edilen evrakları tarayıp dijital olarak göndermeniz gerekir. Bu süreçte dosya numaranız oldukça önemlidir. İşlemleriniz, şu ayın şu günü başlar gibi kesin bir tarih aralığında gerçekleşmez.

Dosya numaranız aktif olduğunda, KCC, size bir mülakat tarihi belirler. Hangi dosya numarasının ne zaman aktif olduğunu https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html adresinden takip edebilirsiniz.

Dosya numaranız, bültende açıklanan numaradan küçükse, numaranız aktif olmuş demektir.

Sonraki süreç ise, mülakat ile ilgilidir. Forumda bulunan mülakat deneyimleri başlığını okumanız yararınıza olur.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Green kart talihlisi olmanız, green kart vizesi almanızı garanti etmez. Uzun bir zamanınız var diyebiliriz. Elinizden gelenin en iyisini yapmanız dileği ile bol şanslar dilerim.

• Formu doldurup gönderdim, sadece kendim için doldurdum. Annem ve babam için başvuru yapmak için 3 ayrı form doldurmak gerekiyor değil mi? Şimdi sadece benim için başlayacak işlemler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AlicanKidd asıl talihli sen isen evli isen eşin ve çocukların için doldurabilirsin bekar isen sadece kendin için doldurman gerekiyor annen baban için dolduramazsın sen belki ret yiyeceksin kesin değil ki çekiliş çıktı green kart aldın demek DEĞİLDİR ondan önce sen green kart basılı halde eline gelsin sonra başvuru yaparsın sen kartı aldıktan sonra incelersin. Bu arada sen önce hayatını düzene sokup gelirin bir düzeye geldikten sonra çıkarabilirsin
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• @ayvalik10 Tamam hocam benim de öğrenmek istediğim buydu. Biliyorum Green Card almadığımı. Anne-Baba için başvuru Green Card'a edindikten sonra yapılabiliyor yani. Cevabın için teşekkür ediyorum.

• Merhaba ben 2019 talihlisiyim 32 yaşındayım 2018 yılında açık öğretim lisesinden mezun olup diploma aldım 2011/2018 yılları arası inşaat sektöründe Lojistik müdürü olarak çalıştığıma dair çalışma belgesi aldım.yalnız ds 260 yorumunda amerikada ne iş yapacaksınız sorusuna CULINARY/FOOD SERVICES yazdım bir mülakat görüşmesini yazan arkadaşa konsolos türkiyede ne iş yapıyorsun amerikada ne iş yapcaksın amerikada yapacağın işte hiç çalıştınmı diye sorduğunu okudum size benim 2018 yılından beri işsiz olmam ve yemek sektöründe deneyimim olmaması sorun olur mu?yada tandıgım bir restoruant işletmecesici tanıdıgım var onun yerinde mülakata kadar çalışsam daha mı iyi olur cevaplarınızı bekliyorum @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

37

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |