Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @oktayusa, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

2020 talihlilerinin 2020 den vize almaları mümkün mü ?

Bu soruda ne demek istediniz .

• @oktayus sürecini tamamlayan herkes mülakata çağırılacak demek ama bu 2019 süreci için sizin için ilk bülten ağustos ayında yayınlanacak ve yayınlanan sayılar ekimde mülakata girebilecek

• @ikizbabasi 2020 den önce

• @oktayusa Eğer case numaranız düşükse(Rakam sadece tahminidir.Daha önceki yıllara göre current olanlara göre) 5000 e kadar 2020 yılı olmadan vizenizi alıp TR deki işlerinizi halledersiniz olabilir.
    Örneğin diyelim ki aralık ayında mülakata girdiniz pasaportunuz da 10 u gibi elinize ulaştı.Buradaki tüm işlerinizi halletmiş olursanız 11 Aralık ta da gidebilirsiniz.
    Sizin Case no kaç?Ona göre az çok mülakat tarihini tahmin edebiliriz

• DS 260 formunda yeni doğan çocuğun pasaportu olmadığından dolayı other travel document diyerek submit yapacağım ancak sorum şu ; Gerçekten bizim çocuğumuz olduğuna dair bi belge upload yapılması gerekmektedir diye yazı var doğrumudur ? Ama ben doğum belgesini yüklenecek bi seçenek bulamadım.
    2. nci sorum benim 5 senelik iş tecrübelerim var farklı yerlerde, ama çalıştığıma dair elimde belge yok mülakatta sorun olur mu ? Ve son sorum şu DS 260 formunu ilk önce kimi submit yapmam gerekiyor, eşim ben ve çocuğum var üç kişiyiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesuro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

DS 260 formunda yeni doğan çocuğun pasaportu olmadığından dolayı other travel document diyerek submit yapacağım ancak sorum şu ; Gerçekten bizim çocuğumuz olduğuna dair bi belge upload yapılması gerekmektedir diye yazı var doğrumudur ? Ama ben doğum belgesini yüklenecek bi seçenek bulamadım.
    2. nci sorum benim 5 senelik iş tecrübelerim var farklı yerlerde, ama çalıştığıma dair elimde belge yok mülakatta sorun olur mu ? Ve son sorum şu DS 260 formunu ilk önce kimi submit yapmam gerekiyor, eşim ben ve çocuğum var üç kişiyiz

Eger sonradan ekliyorsaniz "add applicant" diye ekledikten sonra boyle bir belge sorabilir, her zaman sormuyor. Eger sorarsa belgeyi yuklersiniz, eger sormazsa yuklemezsiniz.

Lise veya daha ust bir diplomaniz var mi?

Hangi formu once gonderdiginiz onemli degil. Ama surece devam etmek icin talihlinin formu gondermis olmasi sart.

• @crazycells Universite mezunuyum, farklı şirketlerde 5 senelik iş tecrübelerim var. Orda benim çocuğum olduğunu kanıtlicak yükleme yeri yokki çocuğun doğum belgesini yükleyceğimde ama yükelencek yer görmedim

• Forumdaki 2020 excel sheet ' de problem var sanırım , yetkisi olan tekrardan sıralayabilir mi acaba lütfen ?

• @cesuro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Universite mezunuyum, farklı şirketlerde 5 senelik iş tecrübelerim var. Orda benim çocuğum olduğunu kanıtlicak yükleme yeri yokki çocuğun doğum belgesini yükleyceğimde ama yükelencek yer görmedim

Üniversite mezunu olduğunuz için eğitimle ilgili şartı karşılıyorsunuz demektir. Çocuğunuz olduğunu zaten nüfus kayıt örneği ile belgeleyebileceksiniz. Ds260 formunda size sorulan soruları cevaplamanız/durumunuza uygun olan seçenekleri tercih etmeniz yeterli olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesuro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Universite mezunuyum, farklı şirketlerde 5 senelik iş tecrübelerim var. Orda benim çocuğum olduğunu kanıtlicak yükleme yeri yokki çocuğun doğum belgesini yükleyceğimde ama yükelencek yer görmedim

sayin @Sefa 'nin dedigi gibi zaten egitim sartini karsiliyorsunuz, o nedenle is tecrubelerinize dair bir belge istenmeyecek.

Daha once dedigim gibi, eger formu doldururken sizden belge yuklemenizi istemiyorsa o durumda yuklemenize gerek olmayacak. Sanirim cogunlukla o belgeleri formu gonderdikten sonra ekleme yapmak icin istiyorlar (dogmamis cocugu ya da resmi olmayan esi eklemelerini engellemek icin) Bu durumda o formlari mulakata getirmeniz yeterli.

• Merhabalar, lottery e basvururken farklı bir email adresi kullandım. Ds 260 formunu doldurken farklı bir mail yazdım. Bu durum sıkıntı oluşturur mu ? Düzeltmelimiyim formu gönderdim artık kkc ye mail atmam mı gerekir duzeltilmesi getekiyorsa nasıl düzeltebilirim ?
    Bir de rica etsem herkesin adının ve formu doldurup gönderdiği tarihleri belirten formu doldurmam için banada iletirmisiniz ? Çok teşekkürler

• Daha önce uyelerden herhangi birinin basina geldi mi bilmiyorum ama sunu ogrenmek istiyorum; bu sene numaralarin yuksek olmasindan dolayi mulakat tarihi alamama riski var diye biliyorum. Peki yuksek numaralar onumuzdeki ekimde 2021 icin tekrar basvurabilir mi? Bu elenme sebebi mi? Sanirim sadece 2018 de tum numaralar current olmadi gibi bir sey hatirliyorum emin değilim, bu soru sadece benim mi aklima geldi bu arada?😀

• @recii35 evet başvurabilir sonuçta loto bu... Ayrıca başvuracak biri varsa yüksek diye beni ilk sıraya yazın 🙂

• kcc den email gelmesi mulakata kesin cagrilacagimiz anlaminami geliyor.Birde bu evlilik konusunu ben hala anlayamadim.Evlendikten sonra KCC ye emailmi atmaliyim ben evlendim DS-260 formumu revize etmek istiyorum diye, yoksa mulakata gitmeden konsoloslukla irtibat kurup onlara soylemem yeterlimi oluyor..

• @Semihmete KCC ilk önce size gerekli evraklar ile ilgili e-mail gönderecek, eğer en kısa sürede cevaplar ve onay alırsanız mülakata çağrılacaksınız demektir. 2. sorunuzla da ilgili, eğer evlendikten sonra hala KCC'den dökümanlar ile ilgili e-mail almadıysanız formu açtrın. Ama e-mail aldınız ve onaylandı ise mülakat maili aldıktan sonra Ankra Konsolosluğu ile iletişime geçip eşiniz ekleyebilirsiniz.

• @omertug tamamdir tesekkur ettim, başvurur muyum bilmiyorum ama öğrenmekte fayda var😅

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar, lottery e basvururken farklı bir email adresi kullandım. Ds 260 formunu doldurken farklı bir mail yazdım. Bu durum sıkıntı oluşturur mu ? Düzeltmelimiyim formu gönderdim artık kkc ye mail atmam mı gerekir duzeltilmesi gerekiyorsa nasıl düzeltebilirim ? @crazycells yardımcı olabilirseniz sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bugra35, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, lottery e basvururken farklı bir email adresi kullandım. Ds 260 formunu doldurken farklı bir mail yazdım. Bu durum sıkıntı oluşturur mu ? Düzeltmelimiyim formu gönderdim artık kkc ye mail atmam mı gerekir duzeltilmesi getekiyorsa nasıl düzeltebilirim ?
    Bir de rica etsem herkesin adının ve formu doldurup gönderdiği tarihleri belirten formu doldurmam için banada iletirmisiniz ? Çok teşekkürler

Eger ikisine de erisiminiz varsa sorun olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |