Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizbilmez hayırlı olsun bilindik sorular dışında extra soru soruldumu acaba

• @dscrt evraklarınızı daha evvel gönderdiğinizde de belgelerin tamam olduğunu söze mail ile bildirmişlerdi. Burda da ona istinaden tamamlandı ifadesi var. Evrak gönderip onay maili alan hepimiz aynı durumda, mülakat için beklemedeyiz.

• @atilla teşekkürler,hayır sorulmadı aynı sorular nereye gideceksiniz,ne iş yapacaksınız vs. sadece ben üniversite öğrencisi olduğum için okulla ilgili sorular soruldu.

• @mindi artık açıklansın yaa tarihler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dscrt tarih derken mülakat tarihi mi söylüyorsun eğer öyleyse ağustos olur çünkü temmuz olanlar açıklandı ağustosta temmuz ilk haftasına kadar beklemen gerekiyor

• @ayvalik10 🙂 teşekkür ederim takipteyim Bende agustos ayı mülakatlarından bahsediyorum sıra bana geliyo da heyecanlıyım temmuz basına kalmaz bence bu sıralar açıklanır

• sayın @dscrt aynı heyecan bizim evde de hakim,haziranın 30 una kadar ağustos görüşmeleri belli olacak, olmazsa Eylülü bekleyeceğiz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onrozr eylüle bırakmazlar çünkü geçen sene olduğu gibi bu sene de sistemde değişiklik olduğu için alışma dönemi sancılı geçecek.

• Ds-260 formuna pasaportta bulunan vizeleri yazıyormuyuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ksezen92 sen 6 ay veya daha fazla kaldığın ülke varsa onların isimlerini ve ayrıca o ülkelerden de temiz kağıdını alman gerekiyor.

• Bana geçen gün mail geldi, interview günü konsolosluğa götürülecek belgelerin listesini yollamışlar. Orada 12 aydan fazla kaldığın ülkeler için polis kağıdı istiyoruz yazıyor. Ben da 260 formunu doldurduktan 5-6 ay sonra pasaporta vize bastılar.. onu bildirmemiştim. İnşallah sorun çıkmaz

• @ksezen92 pasaportaki vizeleri bildirmeniz gerekmiyor. 6 aydan uzun ikamet ettiğiniz ülke varsa o ülkeden alınacak polis belgesini (sicil kaydı) almanız ve mülakatta (ve yanlış bilmiyorsam kcc'ye doküman gönderirken) ibraz etmelisiniz.

ayrıca DS260 formunda 6 ay ve daha uzun kaldığınız ülkelerdeki adreslerinizi de 16 yaşından bu yana kaldığınız adresler arasında belirtmeniz tutarlı olacaktır.

kendim için konuşacak olursam, 6 aydan kısa kaldığım halde (4.5 ay) ikamet adresim olarak belirttim ancak 6 aydan kısa olduğu için polis belgesi almadım.

edit: halihazırda doğduğun ülke dışında en az 6 aydır yaşıyorsan ve geçmişte bir ülkede 1 yıldan fazla yaşadıysan polis belgesi isteniyormuş. bir sayfa önce @crazycells in paylaştığı DV-Instructions-TR dokümanından baktım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizbilmez DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Selam,bugün vizemiz onaylandı.Tüm belgeler tamdı hiç bir sıkıntı olmadı.Hanımefendi o kadar çok tatlı ve güler yüzlüydü ki, ilk gülümsemesinden sonra sevinmeye başladım.Umarım herkesin kalbine göre olur kimse üzülmez ,çok stresli ve yorucu bir süreç fakat o vize onayını duymayı tarif edemem. @crazycells hakkınız ödenmez helal edin, her şey için çok teşekkürler.

Hayirli olsun, zaten sorun cikmayacagina emindik 🙂

Isterseniz mulakat deneyiminizi suraya aktarin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1423/f4-vize-sureci-abd-vatandaslarinin-kardesleri

sizin kategoriniz DV olmadigi icin yanlis anlasilmasin 🙂 bundan sonraki surecte bol sanslar.

• sayın @coder başka bir ülkede hala 6 aydan uzun süredir yaşamaya devam ediyorsanız polis kaydı almanız gerekmekte, 1 seneden az yabancı bir ülkede kalıp geldiyseniz istenmemekte diye biliyorum, forumda da bunun üstüne konuşmalar oldu...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ksezen92 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Ds-260 formuna pasaportta bulunan vizeleri yazıyormuyuz?

ABD vizelerine dair bilgiler yaziliyor, ama diger vizeleri belirtmiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onrozr DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

sayın @coder başka bir ülkede hala 6 aydan uzun süredir yaşamaya devam ediyorsanız polis kaydı almanız gerekmekte, 1 seneden az yabancı bir ülkede kalıp geldiyseniz istenmemekte diye biliyorum, forumda da bunun üstüne konuşmalar oldu...

Evet, hala yasamakta olan yer icin 6 aydan fazla olmasi yeterli, onceden ziyaret etmis ulkeler icin sinir 1 yil ama Britanya gibi bazi ulkeler icin sinir hala 6 ay. Dolayisiyla boyle bir durumda herkes forumdaki ilgili konudan kendi surecine dair bilgiyi arastirmali. Bu kismi forumda standartlastirmak cok mumkun degil maalesef.

• Bugun muayene randevumuz vardı.Tam saatimizde eşim ve iki çocugumla gittik.2 yaşında olan oglum içeri adım attığından itibaren çok huysuzlaştı ve devamlı ağladı.4 katta işlemlerimizi yapan bayanlar çok güler yüzlüydüler resimlerimizi çekip bizi 3 kata gönderdiler tahlil için tahlil yapılan yere eşim ve benim için 235 $ ödedik.çocuklarıma herhangi bir tahlil yapılmadı.çok kalabalık olduğu halde işiniz çok çabuk oluyor.Tekrar 4 kata çıktık. Sırayla handan hanımın odasına muayeneye girdik.Oglum çok aglıyor diye handan hanım işimizi çok hızlandırdı.esime 3 aşı yapmıs ilk o muayene oldu.Eşinize çıkmış green card nekadar şanşlısınız ilk başvuruda çıkmış memleketiniz çok güzel gibi şeyler söylemiş.Bu bilgiler demekki kendisinde var yoksa benim nerden ilk başvuruda çıktıgını bilecek.sonra bana sorular hep aynı ilac ictinmi hiç ameliyat oldunmu intihar düşundunmj birini oldurmek istiyormusun sigara alkol uyusturucu kullandınmı gibi gibi sorular banada 3 aşi sonra 10 yaşindaki kızımın muayenesi aşı kartlarıni işledi.su çicegi aşisı vurucaktı ben çocugun daha once aşi yapildıgini ve su cicegi gecirdigini soyledim neden isletmedin asi kartina dedi sonra oglum onada ası yapilmadi muayene orayada hepimiz için 700 $ odedik ve yarın saat 4 de sonucları alıcagiz

• Vize paketlerimiz geldi Ptt'ye. Ben müsait olamadım henüz teslim almadım ama eşim aldı bugün. Bir şey dikkatimi çekti. Case no'nun yanına 02 eklenmiş. Yani 14XXX02 şeklinde yazılmış. Normal midir? Bilen aydınlatırsa çok seviniriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nakalakev DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Vize paketlerimiz geldi Ptt'ye. Ben müsait olamadım henüz teslim almadım ama eşim aldı bugün. Bir şey dikkatimi çekti. Case no'nun yanına 02 eklenmiş. Yani 14XXX02 şeklinde yazılmış. Normal midir? Bilen aydınlatırsa çok seviniriz.

Vizeleri incelerseniz asıl talihli için 01, eşi için 02 ve çocukları için 03 eklenmiş olduğunu göreceksiniz. Vize türleri de DV1, DV2 ve DV3 oluyor.

• @knnrn Çok teşekkürler. DV2 diye belirtilmiş. Demek ki o da aynı mantık. Benimkinde ise Case No sonunda 01 yazacak ve DV1 diye belirtecek demek ki.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |