Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aslierdem Bence güncel pasaportunuz ile gidin. Mülakatta fotoğraftan elenen duymadım ama yinede tecrübe eden arkadaşlardanda görüş almanızı öneririm.

• Herkese merhaba arkadaslar, 1 temmuzda vize görüşmem var ve bu başlık altında bir çok postu anonim olarak bugüne kadar okudum. ama atlamış yada görmemiş olabilirim diye soruyorum: mulakatta vukuatli nufus kayıt örneğini ıslak imzalımi goturecegim yoksa e devletten alınan yeterli olur mu? çünkü bir kac yerde ıslak imzalı olarak okumuslugum var. Bir diger soru bildiginiz duydugunuz en az nakit gostererek vizesi onaylanan kisi ne kadar göstermişti biraz sorunlarım varda finansal olarak...

• ⭐⭐⭐

@delfiyero07 KCC doküman emailinde gönderdiğiniz edevlet belgesinin çıktısı ile mülakata gidebilirsiniz.

• Sorularıma ek olarak arkadaşlar vize gorusmesinde finansal evrak olarak alacak senet gosterilebilir mi

• Merhaba arkadaslar,
    Benim medikal dokümanlarım eksikti ve eksik belge icin ais.usvisa-info.com adresinden "Konsolosluk Bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi. " secenegini tikladim ve talep yolladım. Oradan baska bir sayfada pdf olarak :
    Ankaradaki konsolosluğun adresi cikti : 110 Ataturk Blvd, Kavaklidere, 06100, TR
    Fakat kurye bilgilerinden emin degilim. Telefonla aradigimda PTT nereye göndereceğini bilir falan diyorlar. Daha once his eksik belge postalayan oldumu ? Bi el atsanız ?
    @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslierdem DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba,
    Kendi surecimizle ilgili kafamda tek bir tane şüphe var. Bunu sizlerle paylaşmak istiyorum ve bilgi birikiminizin eşliğinde değerlendirerek, ölçüp tartarak, peşin hükümlü olmadan cevap vermenizi rica edicem ( yani beni rahatlatin demeye getiriyorum sanırım 😜😵 )
    Konu şu,
    ben greencarda şirket aracılığı ile 2013 yılında başvurmaya başladım , şirket o dönem bana 10 yıllık katılım hakkı kazandigimi belirtmişti yıllar geçti gitti ses soluk çıkmadı. Bu arada yine 2013 yılında wat ile 3 aylık Amerika vizesi almıştım. Başvuru donemlerim aynı olduğu için şirkete vize için cekindigim biometrik fotoğrafın aynısını yollamıştım. (her sene güncel foto ile katılma şartından haberim yoktu , daha doğrusu işin içinde şirket olduğu için cevreminde etkisiyle kaziklandigimi düşünerek bir daha peşine düşmemiştim . ) Yıllar geçti ve şirket beni aradı 2019 talihlisi olduğumu bana bildirdi. İşin sonunda bu sene çekilişi kazandığımi öğrendim. Önümüzdeki ay mulakatim var ve büyük korkum bu fotoğraf meselesi. Ayrıntı vermem gerekirse bendeki değişim resmen sıfır. O fotoğraf sanki bugün cekilmisim gibi ve işin doğrusu şirketin benim adıma her yıl başvuru yaptığına açıkçası inanmıyorum. Başvuru formumda asla yalan beyan yok yani hayatım genel çerçevede hiç değişmedi, o konuda da sıkıntı yok. Tek problem bu fotoğraf meselesi. Şuan banka hesabından tutun bütün evraklarim 4 - 4luk denecek şekilde hazır. Bu konu hakkında ne diyebilirsiniz? Öte yandan lise mezunu olmayan 17 yıllık emekli çiftci amcayi takip ettik forumdan herkes boşuna masraf yapmayın alamazsınız derken 4 kişi amcanın hakkıyla vizelerini aldılar bu sıralar ABD yolcusu hepsi.
    Sizce korkmalı miyim yoksa aslında toplama bakıldığı zaman telaş yapacak bişey yok diyebilir miyiz? Tavsiyeleriniz nedir? Mülakata ABD vizesi olan pasaportumu götüreyim mi goturmeyim mi?
    Cevaplarinizi bekliyorum. Teşekkür ederim ✌

Eger fotograf size aitse, fotograftan dolayi hicbir sorun yasamazsiniz.

Forumda kim o arkadasa "boşuna masraf yapmayın alamazsınız" demis? Bana ilgili linki gonderir misiniz? Simdi kendisine verilen cevaplarin hepsini tekrar taradim, benim gordugum kadariyla herkes oldukca makul ve dogru sekilde yonlendirmis kendisini. Nasil vize alabilecegini acik bir sekilde soylemis. Siz baska bir yere bakiyor olabilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sheandherlemons DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar,
    Benim medikal dokümanlarım eksikti ve eksik belge icin ais.usvisa-info.com adresinden "Konsolosluk Bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi. " secenegini tikladim ve talep yolladım. Oradan baska bir sayfada pdf olarak :
    Ankaradaki konsolosluğun adresi cikti : 110 Ataturk Blvd, Kavaklidere, 06100, TR
    Fakat kurye bilgilerinden emin degilim. Telefonla aradigimda PTT nereye göndereceğini bilir falan diyorlar. Daha once his eksik belge postalayan oldumu ? Bi el atsanız ?
    @crazycells

Evet, PTT bilir nereye birakacagini. Konsolosluktaki gocmen vize birimine ya da direkt konsolosluga birakmalari yeterli olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@delfiyero07 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sorularıma ek olarak arkadaşlar vize gorusmesinde finansal evrak olarak alacak senet gosterilebilir mi

Evet, gosterebilirsiniz.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba,
    Kendi surecimizle ilgili kafamda tek bir tane şüphe var. Bunu sizlerle paylaşmak istiyorum ve bilgi birikiminizin eşliğinde değerlendirerek, ölçüp tartarak, peşin hükümlü olmadan cevap vermenizi rica edicem ( yani beni rahatlatin demeye getiriyorum sanırım 😜😵 )
    Konu şu,
    ben greencarda şirket aracılığı ile 2013 yılında başvurmaya başladım , şirket o dönem bana 10 yıllık katılım hakkı kazandigimi belirtmişti yıllar geçti gitti ses soluk çıkmadı. Bu arada yine 2013 yılında wat ile 3 aylık Amerika vizesi almıştım. Başvuru donemlerim aynı olduğu için şirkete vize için cekindigim biometrik fotoğrafın aynısını yollamıştım. (her sene güncel foto ile katılma şartından haberim yoktu , daha doğrusu işin içinde şirket olduğu için cevreminde etkisiyle kaziklandigimi düşünerek bir daha peşine düşmemiştim . ) Yıllar geçti ve şirket beni aradı 2019 talihlisi olduğumu bana bildirdi. İşin sonunda bu sene çekilişi kazandığımi öğrendim. Önümüzdeki ay mulakatim var ve büyük korkum bu fotoğraf meselesi. Ayrıntı vermem gerekirse bendeki değişim resmen sıfır. O fotoğraf sanki bugün cekilmisim gibi ve işin doğrusu şirketin benim adıma her yıl başvuru yaptığına açıkçası inanmıyorum. Başvuru formumda asla yalan beyan yok yani hayatım genel çerçevede hiç değişmedi, o konuda da sıkıntı yok. Tek problem bu fotoğraf meselesi. Şuan banka hesabından tutun bütün evraklarim 4 - 4luk denecek şekilde hazır. Bu konu hakkında ne diyebilirsiniz? Öte yandan lise mezunu olmayan 17 yıllık emekli çiftci amcayi takip ettik forumdan herkes boşuna masraf yapmayın alamazsınız derken 4 kişi amcanın hakkıyla vizelerini aldılar bu sıralar ABD yolcusu hepsi.
    Sizce korkmalı miyim yoksa aslında toplama bakıldığı zaman telaş yapacak bişey yok diyebilir miyiz? Tavsiyeleriniz nedir? Mülakata ABD vizesi olan pasaportumu götüreyim mi goturmeyim mi?

Forumda kim o arkadasa "boşuna masraf yapmayın alamazsınız" demis? Bana ilgili linki gonderir misiniz? Simdi kendisine verilen cevaplarin hepsini tekrar taradim, benim gordugum kadariyla herkes oldukca makul ve dogru sekilde yonlendirmis kendisini. Nasil vize alabilecegini acik bir sekilde soylemis. Siz baska bir yere bakiyor olabilirsiniz...

Konu guncelken ben yakından takip etti. Aklımda yer etmiş o cevap.
    Cevabınız için teşekkür ederim sizden duyunca rahatladım gerçekten 🙂 sizce Amerikan vizesi basılı pasaportumu götüreyim mi yoksa goturmeyim mi ? Fotolar aynı ya?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba,
    Konu şu,

Konu guncelken ben yakından takip etti. Aklımda yer etmiş o cevap.
    Cevabınız için teşekkür ederim sizden duyunca rahatladım gerçekten 🙂 sizce Amerikan vizesi basılı pasaportumu götüreyim mi yoksa goturmeyim mi ? Fotolar aynı ya?

Goturebilirsiniz, bir sorun olmaz.

• @crazycells kesinlikle noter onaylı olmasına gerek varmı peki

• @cancakicitr Çok teşekkürler

• @mindi cok teşekkür ediyorum.. Completed yazıyor.. Yani manası. Evraklar ok mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@delfiyero07 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells kesinlikle noter onaylı olmasına gerek varmı peki

Resmi yonergede oyle bir ifade goremedim:

Tapu, senet veya bunların eşdeğeri gibi mülk veya gayrimenkulun mülkiyetinin kanıtları ve avukat, banker veya yetkili bir emlakçıdan alınan malın şimdiki değerini gösteren bir yazı (mülkler üzerindeki ipotekler veya borçlar belirtilmelidir),

• herkese merhaba size genel bir sorum olacak, 5 gün sonra mülakatım var tüm evraklarım hazır sabıkam yok lise mezunuyum sağlık kontrolünde sorun yok hesabımda 7 bin dolar gösterdim ve 5 gün sonra mülakat esnasında sizce nasıl giyinmeliyim mülakatı yapan kişiye güleryüzlümü olmalıyım davranışlarım nasıl olmalı, dikkat ettikleri şeyler neler, ben orada mülakattayken benden ne görmek istiyorlar orada mülakata girmemin amacı nedir, herhangi bir eksik evrak veya yalan beyanda bulunmayacagım buna rağmen RED alma durumu varsa sizce neden olabilir. cevabınız için teşekkür ederim

• @atilla her şeyin tamam gibi görünüyor bu yüzden RED olasılığını aklından çıkar bence 🙂 Hayırlısı ile vizeni alıcaksın. Mülakat, bugüne kadar anlatılanlara göre formalite oluyor aslında. Nereye gideceksin? Ne yapacaksın? gibi sorulardan sonra vizeniz onaylanıyor. Konsoloslar çok güler yüzlü oluyorlar. Bu yüzden sizinde rahat ve güler yüzlü olmanızı öneririm. Giyim için abartı spor olmadığı sürece bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Onda bile bir şey demezler fakat ben en azında Polo Yaka bir tshirt veya gömlek giyeceğim. Her şey gönlünüzce olsun.

• Selam,bugün vizemiz onaylandı.Tüm belgeler tamdı hiç bir sıkıntı olmadı.Hanımefendi o kadar çok tatlı ve güler yüzlüydü ki, ilk gülümsemesinden sonra sevinmeye başladım.Umarım herkesin kalbine göre olur kimse üzülmez ,çok stresli ve yorucu bir süreç fakat o vize onayını duymayı tarif edemem. @crazycells hakkınız ödenmez helal edin, her şey için çok teşekkürler.

• @atilla kıyafete takılmana şaşırdım 😁 İş görüşmesine gitmiyorsun sonuçta. Ben spor ayakabı kot pantolon ve gömlek giymiştim. Takım elbise çok abartı olur kanımca. Yani aslında kıyafete takılacaklarını sanmıyorum ama casual dedikleri günlük düzenli bir kıyafetin olsun yeterli. Tatil beldesindeki gibi şort parmak arası terlik giyme yeter sanırım 😋

• @cancakicitr yorum için teşekkür ederim rahatladım biraz

• @the-black-eagle teşekkür ederim takım abartı olur zaten normal günlük kıyafet giyinim o zaman

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |