Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@newman en yakin zamanda sayin @newman , su anki planlar onumuzdeki birkac hafta icinde olmasi yonunde. Maalesef su an benzer fonksiyonu "ignore user" ile karsilayabilirsiniz sadece.

Bu surecte lutfen yazilip cizilenleri gormezden gelin ve siz de baskalarina satasmayin. Boyle bir durumda beni haberdar etmeniz yeterli.

• 22.06.2019 tarihi ile Houston Havaalanında ilk girişimizi yaptık Amerika'ya. Uçuşumuz Ankara'dan Münih aktarmalıydı. Biraz maceralı bir uçuş oldu. 21 Haziran sabahı uçmayı planlıyorduk ama uçak arızası nedeniyle uçuş ertelenince aktarma uçuşumuz kaçıracağımız için uçuşu bir gün sonraya aktardık. Münih'ten Lufthansa-united ortak uçuşuyla uçtuk. İyi bir uçuştu. Forumda United haterları var fakındayım 😄
    Amerikaya indikten sonra pasaport kontrolü sırasında polis bizi tebrik ederek göçmenlik bürosuna aktardı. Büroda sıra yoktu işlemlerimiz 20 dakika içinde bitti. Valizlerimiz alıp gümrüğe para bildirimi yaptık.
    Sonra daha önce kiralamış olduğum aracı almak üzere kiralık araç merkezine shuttle ile gittik. 10 dakika içinde kiralık işlemlerini halledip arabamıza binip kalacağımız yere doğru yola çıktık.
    Bundan sonrasını ben de merak ederek bekliyorum.

• Merhaba arkadaslar.. Ben de ancak ABD ye ilk giris deneyimimi aktariyorum aradan 17 gun gecmis olsa da 🙂

Esim ve oglumla Istanbul havalimanindan new York a thy Ile oglen 13.30 ucagiyla direk uctuk.. Istanbul dis hatlarda pasaport ve dosya kontrol yaklasik 1 saat surdu. Bazi arkadaslarin yasadigi gibi ekstra uzun aramalardan falan gecmedik.. yaklasik 10 saatlik ucusun ardindan JFK ya indik.. JFK da gorevli bir siyahi bayan green card ve abd vatandaslarini bir yerden, vatandas olmayanlari farkli kontrol noktalarina yonlendiriyor. Ben 'green card first entry' deyince vatandas olmayanlarin kontrol noktasina yonlendirdi ve oradaki bir gorevli bizi siranin en onune gecirerek siramizin gelmesini soyledi.. onumuzdekilerin isi bittiginde sira bize geldi.. pasaport gorevlisi tam ' why come to you usa' derken Ben green card deyince 'hey man I need goto the home' diyerek kisa bir isyan etti ve parmak izi fotolarimizi cekip, verdigimiz dosyalarin icerisinde be varsa artik bilmiyorum, onu gorup pasaportlarimiza damgayi basip gonderdi.. turist gibi giris yaptik Yani.. bir odaya cekilip, para beyani, adres falan filan sorulmadi..

Velhasil bizim de ilk giris deneyimimiz boyleydi..

Tum arkadaslara selamlar..

• @sfati
    SSN geldi mi ulaştı mı ? Ulaşmadı ise hemen bir USCIS merkezine gidin kayıt açtırın , bu şekilde yapılan girişlerde SSN ve Green kard gelişi aksıyor .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal yeni bölümleri ne zaman çekeceksiniz acaba fragman da yayınlar mısınız. Hayırlı olsun giriş yapan kişiler içinde en kısa süreli geçiş sizin oldu tekrar yeni hayatınızda mutluluklar

• @sigmoidalmammal tebrik ederim. Yeni hayatınız da başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal

lufthansa 👍🏼 ama united 🙁 👎🏼

ama size sonrasi icin bol sanslar 🙂 Hosgeldiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfati Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar.. Ben de ancak ABD ye ilk giris deneyimimi aktariyorum aradan 17 gun gecmis olsa da 🙂

Esim ve oglumla Istanbul havalimanindan new York a thy Ile oglen 13.30 ucagiyla direk uctuk.. Istanbul dis hatlarda pasaport ve dosya kontrol yaklasik 1 saat surdu. Bazi arkadaslarin yasadigi gibi ekstra uzun aramalardan falan gecmedik.. yaklasik 10 saatlik ucusun ardindan JFK ya indik.. JFK da gorevli bir siyahi bayan green card ve abd vatandaslarini bir yerden, vatandas olmayanlari farkli kontrol noktalarina yonlendiriyor. Ben 'green card first entry' deyince vatandas olmayanlarin kontrol noktasina yonlendirdi ve oradaki bir gorevli bizi siranin en onune gecirerek siramizin gelmesini soyledi.. onumuzdekilerin isi bittiginde sira bize geldi.. pasaport gorevlisi tam ' why come to you usa' derken Ben green card deyince 'hey man I need goto the home' diyerek kisa bir isyan etti ve parmak izi fotolarimizi cekip, verdigimiz dosyalarin icerisinde be varsa artik bilmiyorum, onu gorup pasaportlarimiza damgayi basip gonderdi.. turist gibi giris yaptik Yani.. bir odaya cekilip, para beyani, adres falan filan sorulmadi..

Velhasil bizim de ilk giris deneyimimiz boyleydi..

Tum arkadaslara selamlar..

Hosgeldiniz 🙂 bol sanslar...

• @sigmoidalmammal hoşgeldiniz, hayırlı uğurlu olsun. Allah'ım güzel günler göstersin.

• @sfati hosgeldiniz, tebrik ederim. Bundan sonraki hayatınızda kolaylık ve güzellik sizlerle beraber olsun

• Merhaba Yeşilkart forum ailesi. 25 Haziran itabiriyle Göçmen vizesi ile ilk girişimizi gerçekleştirdik. Istanbul-Houston seferi yapan THY ile Houstona geldik. Houston George Bush INT.Aiporta 3,5 saat beklemeden sonra şehire ayagimizi basabildik. Gümrükte hiçbisey sormadilar. aşiri yorgun oldugumuz anlasildigi icin sari zarflarimizi alan Polis memuru çabuk halletti saolsun.
    Bundan sonra da yaşadigim tecrubeleri yazmaya çalısacagim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baymyrat Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Merhaba Yeşilkart forum ailesi. 25 Haziran itabiriyle Göçmen vizesi ile ilk girişimizi gerçekleştirdik. Istanbul-Houston seferi yapan THY ile Houstona geldik. Houston George Bush INT.Aiporta 3,5 saat beklemeden sonra şehire ayagimizi basabildik. Gümrükte hiçbisey sormadilar. aşiri yorgun oldugumuz anlasildigi icin sari zarflarimizi alan Polis memuru çabuk halletti saolsun.
    Bundan sonra da yaşadigim tecrubeleri yazmaya çalısacagim

hosgeldiniz! bundan sonraki surecte bol sanslar...

• @baymyrat You're welcome

• @redsat2000 tesekkur ederim.

• @sash USCIS ten receipt numberla kontrol ettigimde ikisinin bugun postalandigi yaziyor, biri ise hala beklemede..

Greencard ve SSN kart ikisi birliktemi geliyor onu bilmiyorum..

• @emre tesekkurler..

• @crazycells tesekkurler..yardimlarin icin ayrica tesekkur 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash USCIS ten receipt numberla kontrol ettigimde ikisinin bugun postalandigi yaziyor, biri ise hala beklemede..

Greencard ve SSN kart ikisi birliktemi geliyor onu bilmiyorum..

hayir, ikisi birlikte gelmiyor. Birini SSA gonderiyor, digerini de USCIS.

• @crazycells peki SSN kartin nerede oldugunu takip edebilecegim bir sistem var mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells peki SSN kartin nerede oldugunu takip edebilecegim bir sistem var mi

boyle bir sistem yok.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 97
  • 13
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |