Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emre Kararliliginizi sadece sartlar zorlamayacak, cevresel etmenlere insanlar da dahil. Kendi icinizde ve aile icinde kararliginizi ve motivasyonunuzu uzun sure (1-3 yil ) yuksek tutun. SF cevresinde ve bu forumda olan diger arkadaslar da size yardimci olacaktir.
    Diliniz ister istemez gelisecektir. Hata yaparak konusmaktan kesinlikle cekinmeyin. BayArea'nin sadece %7si dogma buyume Amerikali. Ama sunu da unutmayin siz Amerika icin GC aldiniz sadece SF veya California icin degil. Ozgursunuz. TR de buraya gelmek isteyip gelemeyen cok fazla arkadas var. Hareket serbestinizi ve haklarinizi hic unutmayin.
    Negatif insanlarla dialoga girmeyin (TR veya yabanci).
    Her sey cok guzel olacak 😉

• @caglaror Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Negatif insanlarla dialoga girmeyin (TR veya yabanci).

Caglar Orman
    Crazycells foruma yazilarini gormek istemedigin kisileri engelleyecek bir opsiyon koymustu (goz isareti idi sanirim). Onu kullanarak seni geren yazilarimdan kendini koruyabilirsin. Cunku epeydir her yazimdan sonra laf dokundurup duruyorsun negatif insan, konu basligini kirleten adam falan diye ama direk yazacak yuregin yok belli. En iyisi o opsiyonu kullan sen.
    Neyse bu arada nasil gidiyor SF'de taksicilik? Gercekten samimi soruyorum kira dahil butun masraflarini karsilayabilecek kadar kazanabiliyor musun? Onemli olan o, yoksa ha taksici olmussun ha yazilimci, ne onemi var, SF'desin ya o yeter.
    Enseyi karartma, hersey cok guzel olacak. Bak sonunu pozitif bagladim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newman sayin @newman , yorumlarinizin yapici olduguna emin olun lutfen. Yorumlariniz konuya katki yapmayacaksa ya da kiskirtma amaci guduyorsa, yorum yapmamayi tercih etmelisiniz.

Siz genelde yapici yorumlardan sonra kiskirtici yorumlar eklemeyi seviyorsunuz. Bu aliskanliginizi degistirmenizi bekliyorum. Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

uyariyi bir dakika farkla kacirmisim, sayin @newman ikili tartismalara girmeyin lutfen. Eger rahatsiz oldugunuz yorumlar varsa, bunu ya bana yazarak, ya da iletiyi sikayet ederek (sag alttaki 3 noktayi kullanarak) yapabilirsiniz.

• @crazycells Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@newman sayin @newman , yorumlarinizin yapici olduguna emin olun lutfen. Yorumlariniz konuya katki yapmayacaksa ya da kiskirtma amaci guduyorsa, yorum yapmamayi tercih etmelisiniz.

Siz genelde yapici yorumlardan sonra kiskirtici yorumlar eklemeyi seviyorsunuz. Bu aliskanliginizi degistirmenizi bekliyorum. Tesekkurler.

Ne alaka sayin @crazycells hatta hic kimseyle mumkun oldugunca polemige girmemeye calisiyorum. Kendileriyle hic ilgisi olmayan yazilarima bile belli bazi kisilerin surekli satasmalarina maruz kaliyorum. Ve bunlar hep sizin gozunuzun onunde oluyor. Fakat siz ne hikmetse bu forumda bazi kisileri korumayi seviyorsunuz. Mekanin sahibi sizsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newman merak etmeyin sayin @newman , ben herkesi uyariyorum. Ayni soruyu tartistiginiz kisiler de soruyor, onlara gore de sizi koruyormusum. 🙂

Cok yakinda "ignore" ozelligini "block" ozelligiyle degistirecegiz, bu sekilde ne o kisinin yazilarini goruyorsunuz, ne de o kisi size gorebiliyor. Engellediginiz kisi forumda yokmus gibi forumu kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu yeni ozellikle, bu tur problemlerin onune gecebilecegimizi dusunuyorum. Direkt alakali olmasa da yukarida yazdiklarinizla ilgili oldugunu dusundugumden ekleme yapayim dedim.

• @crazycells Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@newman merak etmeyin sayin @newman , ben herkesi uyariyorum. Ayni soruyu tartistiginiz kisiler de soruyor, onlara gore de sizi koruyormusum. 🙂

Cok yakinda "ignore" ozelligini "block" ozelligiyle degistirecegiz, bu sekilde ne o kisinin yazilarini goruyorsunuz, ne de o kisi size gorebiliyor. Engellediginiz kisi forumda yokmus gibi forumu kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu yeni ozellikle, bu tur problemlerin onune gecebilecegimizi dusunuyorum. Direkt alakali olmasa da yukarida yazdiklarinizla ilgili oldugunu dusundugumden ekleme yapayim dedim.

Harika. Benim icin sorun yok ama bu arkadaslar icin gerekli oldugunu dusunuyorum.

• @emre hoşgeldiniz!
    Sayin Caglar ORMAN'in da dediği gibi greencardı sadece California için değil Amerika için aldınız. Biz SF'yi denedik bizi zorladı ve Seattle'a taşındık. Şimdi her şey tıkır tıkır yolunda gidiyor. Şartların sizi zorladığını hissederseniz alternatifleri araştırmaktan korkmayın. Greencard çok büyük bir şans. Böyle yazınca da sanki 'aha işte çok zor olacak ' gibi bir izlenim veriyorum sanırım : )
    Çok zor olmayacak, bulundugunuz bolge pahali ve zorlu bir bolge evet ama bu sureclerden gecen ilk kisi de siz degilsiniz. Gittiginiz yerde tanidiginizin bulunmasi da cok buyuk avantaj.
    Büyük şehirde olmanın bir avantajı oradaki insanların iletişime daha açık olmaları. Siz paldır küldür konuşun cekinmeyin bir şekilde herkes birbirini anlıyor : )

• @gallifrey desteğiniz için çok çok teşekkür ederim. Pahalı bir şehir olduğu aşikar, insanların hoşgörüsü yüksek seviyede.

• @emre sayın @emre tebrik ederim ve süreçlerinizde başarılar dilerim.

Sizi loto sonucunuzu öğrendiğinizde gece heyecanla sevdiklerinize haber verdiğinizi söylediğiniz iletinizden hatırlıyorum (: Umarım yaşayacağınız yeni yerlerde buradaki canlılık ve heyecanınızla yaşarsınız. Tanımaya başladığınız kültürün bu halinizi kaybettirmeyip aksine desteklemesini umuyorum.

Her şeyin gönlünüzce geçmesini dilerim

• @newman sayın @newman bu yeni bir dil öğrenmeye çalışırken benim de hep aklıma gelen bir yol. Aslında çok da yapılabilir geliyor ama bilmiyorum kendi kendine buna benzer bir öğrenme yoluyla dilini ilerleten var mıdır? Ben henüz beceremedim ve aslında biraz da çaba harcamayışıma bağladım.

Sayın @emre aslında İngilizceyi hiç bilmiyor değilsinizdir. Naçizane tavsiyem, evet kendinizi İngilizce bilmiyor kabul edebilirsiniz belki ama bunu söylemeyin kendinize veya en azından İngilizceyi çok iyi bilmediğinizi İngilizce söylemeye çalışın (: bu bir başlangıç olsun. I can not (kısa yazılışı: can't) speak English well, bizdeki karşılığıyla İngilizceyi iyi konuşamam/konuşamıyorum diyebilirsiniz. Bana dil öğrenirken en çok fayda sağlayan, insanlarla yüz yüze etkileşimde bulunabileceğim sınıf veya sohbet ortamları oldu. Forumun da bu ortamlara benzer yönünü düşünerek size buradan yardımcı olmaya çalışalım, araştırınca şu başlığı buldum forumda belki size de faydası olur: https://yesilkartforum.com/forum/topic/2126/i̇ngilizce-yi-nasıl-öğrenmeye-çalışıyorsunuz/2
    (Bu araştırmayı siz de yapabilirdiniz ama öğrenme sürecindeki o etkileşimi sağlayabilmek adına faydası olur umarım)

Tüm süreçlerinizde kolaylıklar dilerim

• @emre abi hoş geldiniz bu ülkenin cesur insanları sevip karşılığını verdiğini düşünüyorum o yüzden lütfen cesaretinizi kaybetmeyin herşey gönlünüzce olsun adaşınızdan selamlar ☺

• @crazycells Ayni soruyu tartistiginiz kisiler de soruyor, onlara gore de sizi koruyormusum. 🙂

😃

• @caglaror Sayin @newman zaten uzun suredir ignore durumdaydiniz benim ekranimda.

5 aydir buradaki hemen tum buyuk sirketlerden TR tanidigim oldu. Su an bir yazilim sirketinde -startup- staj yapiyorum. Yazilim benim tutkum ve idalim, dunyanin bir ucundan geldim onun icin.
    Soyismimi hatali yazmaniz onemli degil.
    Iletisimi tamamen kesmeden once sizden son ricam, binbir macerayi goze alip gelen insanlara sadece isin zor kismini anlatarak kostek olmayin. Varsa tecrubeniz olumlu yanlarini ya da basarili olmak icin gereken trikleri de anlatarak destek olun. Ha bazen de sadece "yuru be kocum" deyin. Adam dayanacak gucu (pozitif elektirigi) alir biraz. Bu kisiyi aldatmak ya da bos hayallere suruklemek sayilmaz.
    Degismez gercek var, biz su an buradayiz, TR de degiliz. Ne yapacaksak burada yapacagiz.
    Birazdan staj mesaim bitiyor ve Lyft'e cikacagim. Lyft ile ailesini gecindiren cok fazla TR var burada. Negatiflikleri kenara atmak zorundayim. Kaza yapmadan gece 2-3 gibi evime ve aileme donebilmek icin.
    Her sey cok guzel olacak.

• @azuleverde çok teşekkür ederim

• Merhaba emre, teşekkür ederim. Sana da çok selamlar kardeşim 😊😊

• @caglaror sizin tecrübelerinize tam karşılık gelmeyecektir belki ama sevdiğim bir sanatçıdan duyduğum ve beğendiğim bir söz var eklemek isterim, "I don't feel guilty about any of my pleasures."

Size en uygun seçenekleri en iyi yine siz değerlendirebilirsiniz. Umarım aldığınız kararların üzerine bir de onların doğruluğunu veya yanlışlığını kendinize yük etmiyorsunuzdur.

Ben sadece yazdıklarını okuyarak kendisi hakkında fikir edindiğim kişilerin tek tek ne yazdıklarına bakarak değil de tüm yazdıklarından nasıl bir karaktere sahip olduğuna dair edindiğim izlenime göre sözlerinden anlam çıkarmaya yatkınım. Örneğin köşe yazarları veya yazarların, bir açıdan da bu forumda yazan kişilerin. Umarım forum ve kişilerin foruma bakış açısı kişilere zarar vermekten çok fayda sağlıyordur.

Keşke dededen maddi miras kalsaydı da her şeyi her yerde rahatça yapabilseydik ama zaman içinde kendi değerlerinizi (mirasınızı) oluşturduğunuzdan günün sonunda rahat edeceğinize eminim (:

Tüm süreçlerinizde kolaylıklar dilerim

• @caglaror Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@caglaror Sayin @newman zaten uzun suredir ignore durumdaydiniz benim ekranimda.

5 aydir buradaki hemen tum buyuk sirketlerden TR tanidigim oldu. Su an bir yazilim sirketinde -startup- staj yapiyorum. Yazilim benim tutkum ve idalim, dunyanin bir ucundan geldim onun icin.
    Soyismimi hatali yazmaniz onemli degil.
    Iletisimi tamamen kesmeden once sizden son ricam, binbir macerayi goze alip gelen insanlara sadece isin zor kismini anlatarak kostek olmayin. Varsa tecrubeniz olumlu yanlarini ya da basarili olmak icin gereken trikleri de anlatarak destek olun. Ha bazen de sadece "yuru be kocum" deyin. Adam dayanacak gucu (pozitif elektirigi) alir biraz. Bu kisiyi aldatmak ya da bos hayallere suruklemek sayilmaz.
    Degismez gercek var, biz su an buradayiz, TR de degiliz. Ne yapacaksak burada yapacagiz.
    Birazdan staj mesaim bitiyor ve Lyft'e cikacagim. Lyft ile ailesini gecindiren cok fazla TR var burada. Negatiflikleri kenara atmak zorundayim. Kaza yapmadan gece 2-3 gibi evime ve aileme donebilmek icin.
    Her sey cok guzel olacak.

Hic inandirici bulmadim bunlari. Eger "ignore"lamis olsaydiniz yazilarimi goremez, her yazimdan sonra vur-kac taktigiyle satasmalarda bulunamazdiniz. Oysa butun mesajlarimi okudugunuzdan eminim. Uzun zamandir gormezden gelmeye calistim ama gitgide moral bozmaya basladi bu laf dokundurmalar.
    Kanimca siz ve digerlerinin saldirganligi benim yazdiklarimdan ziyade orada kendi icinde bulundugunuz ve aslinda memnun olmadiginiz durumdan kaynaklaniyor. Benim cesaret kirici tek bir yazimi bulamazsiniz ama tut ki var, eger sizin icin hersey yolunda olmus olsaydi hic orali olmaz, yazdiklarimi onemsemez ilgilenmezdiniz. Oysa olumlu da yazsam olumsuzda sanki icinde bulundugunuz karamsar durumun sorumlusu benmisim gibi her yazimdan sonra saldiriyorsunuz. El insaf. Demek ki yazdiklarimda bir gercek payi oldugunu sizde goruyorsunuz ama yazdiklarim hosunuza gitmiyor. Valla yapacak birsey yok. Sizin hosunuza gitsin yalan yanlis yazacak halim yok. Burada bolca umut tacirligi yapan kisi var nasil olsa. Size hayirli isler bol kazanclar dilerim.
    Insallah Crazycells'in bahsettigi "block functionality" biran once aktif hale gelir. O zamana dek "ignore" tusunu gercekten kullanin.

• Gununuz guzel gecsin Sayin @newman .
    Baskalari hakkinda cok fazla tespit yapiyorsunuz. Buna gercekten mecbur mu hissediyorsunuz kendinizi?
    Sizin yazilarinizi biri alintiladigi zaman onun cevabindan bana gonderme oldugunu anlayip aciyorum okuyorum yazdiklarinizi. Takip ettigim konularda benzer sekilde uyari dusuyor siteden. Bakin savunma sanayii yazilarinizi okumuyorum ama takip ettigim insanlar cevap yazinca haberdar oluyorum.
    Tum forumda onlarca guzel insanla tanistim, bir kismiyla burada da muhabbetimiz devam ediyor ama bir @hadi bir de siz. Tarzinizdaki benzerlik inanilmaz ilgi cekici. Tek soylemek istedigim, goc etmis birisinin gununun guzel gecmesine vesile olun.
    Insanlar taaa dunyanin obur ucuna goc etmis. Sizin soylemler negatif egilimli.
    Yine de sizin icin de iyi dileklerimi sunuyorum. Umarim sans yuzunuze guler ve GC cikar size de ve daha once deneyimlediginiz US de yasami tekrar deneme sansi elde edersiniz.
    Benim tas catlasa 30-40 yilim daha var dunyada gercekten degmez boyle hircinca girismeye. Insanlar sizi negatif algiliyorsa bu sadece onlarin sorunu gibi davranmayin.
    Artik genc yaslarimizda degiliz, bu neyin iddiasi.
    Yolunuz acik olsun.

• Ayni seyi musadenizle tekrar edicem ve umarim uzatmamak adina bu konu burada kapanir; sorun benim yazdiklarimdan ziyade sizin su anki karamsar stresli ortaminizdan kaynaklaniyor. Bunu ileride daha iyi anlayacaksiniz. Sizinde yolunuz acik olsun.

Dear @Crazycells, what is the estimated time of arrival for this block functionality? Is it possible to implement an interim solution by any chance? .)))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |