Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells teşekkür ederim ben hepsini olayım en iyisi tekrar😂

• Merhaba, forumda kafama takılan 2 şey var ; 1-)okuduğum üniversiteden temmuzda mezun olacağım ve 5 gün sonra bir işe başlıyorum forumda değişiklilik yapmam gerekiyor mu daha sonra ? 2-)kaldığım adresler kısmına 4 yıl farklı bir şehirde kaldım okul için onu yazacak mıyım yoksa ikametgahım neredeyse sadece o şehri mi yazmalıyım ? cevaplarsanız çok memnun olurum 🙂 herkese iyi forumlar diliyorum.

• @avesta48 Merhaba, formu doldurduğunuz an neyseniz onu yazmanız gerekiyor. Yani Temmuzdan önce dolduracaksanız halen öğrenci olduğunuzu belirtin. İkametgah olayına da resmi yaklaşmayın daha çok doğru,dürüst beyanla doldurun. Üniversite için o şehirdeyseniz o zaman aralığında oradaydım şeklinde adres eklemeniz iyi olur.

• Arkadaşlar herkese merhaba. Forumdaki ilk dakikalarim , bilgisayarım olmadigi için pek karistiramadim formu özür dileyerek bir soru sormak ıstiyorum size.
    Ben çekilişi kazandim ama henuz ds260formunu doldurmadim. En yakin zamanda doldurcam . form hakkinda herseyi arastirdim ama tek sorum pasaport olayi. Formu doldurmadan önce pasoport u cikartmam mi gerekiyor? Ve kac aylik çıkarsam yeterli olur ? Yardimci olursanız cok sevinirim

• @bayram66 merhaba, formu doldurmak için pasaport zorunluluğu henüz yok. Daha sonra işler kesinleşince KCC merkez evrak istediğinde de çıkartabilirsiniz. Ama tavsiyem çıkarıp formu doldurmanız. Pasaportunuzun en az 2 senelik süresi olması gerekiyor zaten gitmeyi net düşünüyorsanız en uzunu olması daha avantajlı olur.

• @crazycells tam 1 ay önce Ankara'da ki kuruma kagidimiz ulaştı,hala eşimde sicil görünüyor.Kurumdaki kişiler 30-40 gün içinde hata düzeltilir demişlerdi,bizde bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fireandwater bilgilendirme icin tesekkurler, surec bittikten sonra bilgilendirmeleri su konuya da aktarir misiniz?

Daha ilgili oldugundan bu bilgiler orada kalsin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydindaki-suclar-ve-gocmen-vize-gorusmesi

• @crazycells rica ederim,sürecimiz bittiğinde muhakkak o ilgili başlığa aktaracağım.

• @avesta48 merhaba, bildigim kısmını yanıtlayayım.
    2- üniversiteyi şehir dışında okuduysanız ya da farklı adreslerde kaldıysanız hatırladıgınız kadarını yazın. orada resmi ikametgah sormuyor. sizin farklı adreslerde kaldıgınızı vs yerleri soruyor.
    1- (bildigim kadarıyla cevaplıyorum doğruysa tecrübeli arkadaşlar yorumu begeniyor zaten) tekrar formu açtırmanıza gerek yok. sonuçta submit ettikten sonra işe giriyorsunuz. yine de tecrübeli arkadaşlar yorum yapacaktır.

• @bayram66 bu sene pasaport şartı eklendi. fakat 2020 kurasını etkileyecek mi bilemiyorum.

• @crazycells evet bir sene daha devam edecek

• @crazycells merhabalar kusura bakmayın bir soru daha soracaktım. şimdi benim bir afgan arkadaşım geçen sene afganistandan green card vaşvurusunu yapmıştı ve kazandı ve şimdi amerikade yaşıyor , mülakatını kabil -afganistan 'da yapmıştı. ondan mülakat zamanında her hangi bir banka hesabı ve ya sponsorluk talebi olmamıştı . acaba neden Ankara konsolosluğunda böyle bir talebi olur ama Kabil konsolosluğunda olmuyor .
    şimdiden teşekkürler .....

• @knnrn teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismail1 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells evet bir sene daha devam edecek

o durumda hic bir problem yasamazsiniz.

• Arkdaslar ds260 formunu dolduruyorum ancak ilk sayfada Electronic Diversity Visa Confirmation Number ıstıyor oraya 2020eu veya başvuru sonrası ekran görüntüsü aldığım sayfadaki 2020 ile baslayan numarayı yazınca invalid hatası veriyor sorun ne olabilir acaba

Hata kodu:
    Sign In Failed
    Electronic Diversity Visa Confirmation Number is invalid.

• @yigitsagun DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkdaslar ds260 formunu dolduruyorum ancak ilk sayfada Electronic Diversity Visa Confirmation Number ıstıyor oraya 2020eu veya başvuru sonrası ekran görüntüsü aldığım sayfadaki 2020 ile baslayan numarayı yazınca invalid hatası veriyor sorun ne olabilir acaba

Hata kodu:
    Sign In Failed
    Electronic Diversity Visa Confirmation Number is invalid.

@yigitsagun numarada yer alan sıfırları eklemeden yazıp deneyin.

• @bayram66 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar herkese merhaba. Forumdaki ilk dakikalarim , bilgisayarım olmadigi için pek karistiramadim formu özür dileyerek bir soru sormak ıstiyorum size.
    Ben çekilişi kazandim ama henuz ds260formunu doldurmadim. En yakin zamanda doldurcam . form hakkinda herseyi arastirdim ama tek sorum pasaport olayi. Formu doldurmadan önce pasoport u cikartmam mi gerekiyor? Ve kac aylik çıkarsam yeterli olur ? Yardimci olursanız cok sevinirim

Pasaportunuzun geçerlilik süresi, vize sürecinizi kapsamalı. Fakat tavsiyem en uzun süreli pasaportu tercih etmeniz olacaktır.

• @sefa pasaport süresi bitiyorsa yenisi çıkartsak veya süresini uzatsak olur mu ?

• @runo DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sefa pasaport süresi bitiyorsa yenisi çıkartsak veya süresini uzatsak olur mu ?

yeni pasaportlarda artık süre uzatma yapılmıyor her defasında yeni çıkarıyorsunuz

• @runo DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sefa pasaport süresi bitiyorsa yenisi çıkartsak veya süresini uzatsak olur mu ?

Pasaportla ilgili herhangi bir endişe yaşamamak için geçerlilik süresi fazla olan bir pasaport edinmenizi öneririm. Uzun süreli pasaport daha sonrası için de avantajlı olacaktır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

157

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |