Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba.
    Önceki konularda bulamadım. USCIS ödemesini sanal kartı ile yapan veya deneyen var mıdır?
    Teşekkürler.

• @crazycells USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

@brooklyn evet odeyebilirsiniz, ama ucreti odemeden green card basim islemleri baslamiyor, bilginize...

anladığım kadarı ile USCIC fee ödemesi yapmak ile ilk girişe engel bir durum yok, Ben kendim için USCIS Fee yi ödedim ve ilk girişimi yapmıştım zaten, GC USA daki adresime geldi, Eşim ve çocuklarım ilk girişi henüz yapmadılar, onlar kısa süreli giriş yapıp çıkacaklar, USCIS Fee miktarı 3 kişi için 660 USD oalcagından , bu ödemeyi onların ilk girişlerinden bir süre sonra yapmam (3 ay sonra gibi) maddi açıdan beni rahatlatacaktır, TR ye geri dönecekleri için de GC geç basımı onları direkt etkilemeyecektir.

Bu yorum süreç doğru olur mu? tahmin edemedeğimiz bir etkisi olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

@crazycells USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

@brooklyn evet odeyebilirsiniz, ama ucreti odemeden green card basim islemleri baslamiyor, bilginize...

anladığım kadarı ile USCIC fee ödemesi yapmak ile ilk girişe engel bir durum yok, Ben kendim için USCIS Fee yi ödedim ve ilk girişimi yapmıştım zaten, GC USA daki adresime geldi, Eşim ve çocuklarım ilk girişi henüz yapmadılar, onlar kısa süreli giriş yapıp çıkacaklar, USCIS Fee miktarı 3 kişi için 660 USD oalcagından , bu ödemeyi onların ilk girişlerinden bir süre sonra yapmam (3 ay sonra gibi) maddi açıdan beni rahatlatacaktır, TR ye geri dönecekleri için de GC geç basımı onları direkt etkilemeyecektir.

Böyle yapmanızda herhangi bir sakınca yok. Girişten birkaç ay sonra da ödeme yapılabilir.

• @knnrn USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

@yboran USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

@crazycells USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

Böyle yapmanızda herhangi bir sakınca yok. Girişten birkaç ay sonra da ödeme yapılabilir.

Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bmyilmaz USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

Merhaba.
    Önceki konularda bulamadım. USCIS ödemesini sanal kartı ile yapan veya deneyen var mıdır?
    Teşekkürler.

Eger bankaniz izin veriyorsa, sorun cikmamasi lazim. Ceken kurum hem Turkiye'de degil, hem de dolar olarak cekecektir. Bu iki durum sorun cikarmayacaksa, problem yasamamaniz lazim.

• @crazycells Teşekkürler. İş Bankası Sanal Kartı TL olarak açıyor. O nedenle USCIS ödemesini gerçek kredi kartımla USD olarak yapacağım ve ekstreme de USD aktaracağım.

• Ben de bugün $880 ödedim. Hayırlı olsun bakalım.

• @bmyilmaz bende is bankasindan ödemeye çalistim. $ € tl hesaplarim var. hic kredi karti kullanmadim. ödemesini yapamadim. Giriş yaptiktan sonra ödemesini yapacam. bi sknti olmaz umarim. baska banka hic hesabim olmadigindan baska bankadanda odeme denemedim.

• Amerikaya giriş yapmiş bulunuyorum. fee ödemesini giriş yaptikdan sonra kardesimin hesabina para yatirarak gerçekleştirdim.

• Bugün ödemeyi yaptık. Henüz giriş yapmadık. Adres konusunda biraz pürüz oluştu. Mülakatta değiştirmiştik ancak sadece birimizinki değişmiş 🙂 Adres değişimini oraya gidince son adımda gerçekleştireceğiz. Umarım bir sorun yaşamayız. İlerleyen zamanlarda gerçekleşecek olayları, benzer bir durum yaşayabilme ihtimali olanlar için adım adım yazacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sefa USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

Bugün ödemeyi yaptık. Henüz giriş yapmadık. Adres konusunda biraz pürüz oluştu. Mülakatta değiştirmiştik ancak sadece birimizinki değişmiş 🙂 Adres değişimini oraya gidince son adımda gerçekleştireceğiz. Umarım bir sorun yaşamayız. İlerleyen zamanlarda gerçekleşecek olayları, benzer bir durum yaşayabilme ihtimali olanlar için adım adım yazacağım.

Evet, o nedenle garanti olmayan bir adresi DS-260 formuna yazmak yerine bos birakmak daha mantikli. Cunku bos gorunce konsolosluk bir adres (mulakatta verdiginiz adres) yazmak zorunda kaliyor. Fakat orasi doluysa adresi degistirmeyi unutuyorlar, bu durumda da kart yanlis adrese giderse ya da kaybolursa siz ugrasmak zorunda kaliyorsunuz. O nedenle formlara sadece tek bir garanti adres yazip kartlari alana kadar degistirmemek en makul yontem.

• Uscıs ödemesi banka kartı ile yapamadım dolar hesabım oldugu halde. Birinden kredi kartı alıp denicem yanlız kredi kartı bildiginiz gibi TL ama ben uscıs e 220 dolar ödücem bu nasıl olacak, 220 dolar karsılıgı TL olarak mı ödenecek. TL olan karttan dolar ödemesi mantıklı gelmedi. Uscıs ödemesi yapan arkadaşlar burdaysa bilgi verirmisiniz

• @atilla kredi kartı ile ödeme yaparsan ödemeyi alan kurumun bankana bildirim yaptığı tarihteki gün sonu satış kurundan TL karşılığı hesaplanarak karta yansıtılır.

• @The-Black-Eagle karttan hemen ödeme oluyor degilmi. Ödeme yapınca döküman çıktısı oluşuyormu bunu alıcazmı.

• @atilla kredi karti ile odedigin zaman anında kart hesabından ödenir ya da arkadaşının kartına bu odeme yansır. O gunun kuru ne ise bankanın kullandığı, TL olarak göreceksiniz. Odenmedi diye düşünme , ödenecek rakam da arkadaşının ya da senin kartında gözükecek.

• @atilla ödeme hemen oluyor ve ekrana bir numara geliyor. O numaraları not alırsın. Ayrıca mailine de ödemeye ilişkin bilgi geliyor bahsettiğim bu numaraların da olduğu. Mail çıktısını alırsın yanına giriş yaparken bulunsun ödeme yaptığına dair.

• İyi akşamlar kredi kartı dışında ödeme yapıliyor mu yapilıyorsa nasıl.

• TR den kredi karti ile oluyor. Amerikada banka hesabınız ya da Amerikan bir debit kartınız var ise onlarla yapabilirsiniz.

• odemeyi başkasının karti ile de yapabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |