Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba, DS160 onay çıktımda doğum yeri kısmımın doğduğum şehir değil de yaşadığım şehir olarak yazıldığını gördüm. Bu hatayı ya ben yaptım ya da sistemsel bir sıkıntı oldu. Ben böyle bir hata yaptığımı sanmıyorum aslında ama bununla ilgili bir sorun yaşar mıyım acaba? Haftaya cuma vize görüşmem var.

@crazycells hocam yanlış bir şey yazmadığıma emin gibiyim ama internette biraz baktım aynı sorunu yaşayanlar olmuş. daha önce karşılaştınız mı?

• Merhaba b2 vizesi için başvuru yapmak istiyoruz ama daha önce hiç yurtdışı deneyimimiz olmadı . Sizce ilk yurtdışına çıkacağımız için vize almamıza ne kadar olumsuz etkisi olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keepdreaming (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

merhaba, DS160 onay çıktımda doğum yeri kısmımın doğduğum şehir değil de yaşadığım şehir olarak yazıldığını gördüm. Bu hatayı ya ben yaptım ya da sistemsel bir sıkıntı oldu. Ben böyle bir hata yaptığımı sanmıyorum aslında ama bununla ilgili bir sorun yaşar mıyım acaba? Haftaya cuma vize görüşmem var.

@crazycells hocam yanlış bir şey yazmadığıma emin gibiyim ama internette biraz baktım aynı sorunu yaşayanlar olmuş. daha önce karşılaştınız mı?

Problem degil, bunu mulakat sirasinda soyleyebilirsiniz. Masum bir hata oldugu belli 🙂 telas etmenize gerek yok sayin @keepdreaming

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakangokhan (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhaba b2 vizesi için başvuru yapmak istiyoruz ama daha önce hiç yurtdışı deneyimimiz olmadı . Sizce ilk yurtdışına çıkacağımız için vize almamıza ne kadar olumsuz etkisi olur

sayin @hakangokhan maalesef bunu kestirmek cok zor. Vize almak icin Turkiye disina cikmis olmaniz tabii ki gerekli degil, ama yardimci oldugu da bir gercek. Fakat unutmayin ki dosyanin tamamini degerlendiriyorlar, bu dediginiz sorunun cevabi sizin butun dosyanin geneline bagli.

• @crazycells teşekkür ederim sağolun bakalım deneyelim şansımızı 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakangokhan (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells teşekkür ederim sağolun bakalım deneyelim şansımızı 🙂

bol sanslar! 🙂 mutlu haberlerinizi bekliyoruz.

• @crazycells konsolosluğu aradım az önce ve geldiğiniz zaman söyleyin görüşmede bir sorun olmaz dedi görevli. belki söylemesem bile bir sorun olmaz ama söylerim büyük ihtimalle. teşekkürler cevap için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keepdreaming (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells konsolosluğu aradım az önce ve geldiğiniz zaman söyleyin görüşmede bir sorun olmaz dedi görevli. belki söylemesem bile bir sorun olmaz ama söylerim büyük ihtimalle. teşekkürler cevap için.

gelen cevap sasirtici degil 🙂 neye onem verdiklerini iyice anlamalisiniz.

Bu dediginiz sekilde dikkatsizlik sonucu olusan hatalar ya da teknik yanlisliklar bir kriter olarak kullanilmayacaktir. Bu vize turunde en onemli kriter "Turkiye'ye geri doneceginizi" formda gosterebilmek.

• @crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells konsolosluğu aradım az önce ve geldiğiniz zaman söyleyin görüşmede bir sorun olmaz dedi görevli. belki söylemesem bile bir sorun olmaz ama söylerim büyük ihtimalle. teşekkürler cevap için.

gelen cevap sasirtici degil 🙂 neye onem verdiklerini iyice anlamalisiniz.

Bu dediginiz sekilde dikkatsizlik sonucu olusan hatalar ya da teknik yanlisliklar bir kriter olarak kullanilmayacaktir. Bu vize turunde en onemli kriter "Turkiye'ye geri doneceginizi" formda gosterebilmek.

çok haklısınız, umarım cuma günü güzel haberlerle gelirim.

• @denizaydinli (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Babamın greencard süreci devam ediyor mülakat tarihi bekliyoruz. Bu durumdayken kızkardeşim BUGÜN ABD turist vizesine başvurmayı düşünüyor.

1. Babamın sürecinin devam ediyor olmasının kardeşimin bugünlerde yapacagi vize başvurusuna olumsuz etkisi olur mu?
    2. Babam GC alırsa kardeşimin 6-7 ay sonra vize alması daha zor olur değil mi?
    3. Haziran ayı için 2 haftalık shengen vizesi aldı ve önümüzdeki ay işten ayrılacak, 1 yıl içerisinde vize için en uygun zamanın bu günler olduğunu düşünürsek ABD turist vizesi başvurusu yapmasını tavsiye eder misiniz?

En yakın temmuz ayına mülakat tarihi açıkken iptal sonrası açılan tek boş yer olarak bu hafta görüşmeye gidecek kardeşim.

1. Tüm evrakları hazırladık, uçak ve otel rezervasyonu da hazır ancak otel rezervasyonu iptal edildi, booking.com'dan yapmıştık, bunu kontrol ederler mi? Ediyorlarsa yeniden rezervasyon yaptıralım?
    2. Kurban bayramı için izin kağıdı ve diğer rezervasyonları ayarlandı sanırım zamanlama problem olmaz.
    3. İstenen belgelerden başka ne gibi evrak belge ile başvuruyu destekleyebiliriz? Banka hesap hareketleri vb hazır.

• Kardeşim bugün vize mülakatına girdi ve vizesinin onaylandığını öğrendi.
    Hiç bir belge istenmemiş sorulmamış bile, sadece pasaportu ve fotoğraf vermiş, aslında Türkçe yapmayı düşünüyordu ancak görevli ingilizce başlayınca öylece devam etmiş, nereye ne amaçla gitmek istediği, nerede ne görevde çalıştığı sorulmuş bir de daha önce vize almasına rağmen niçin gitmediği.
    Turistik amaçla NY'a gitmek istediğini, daha önce rahatsızlığı nedeniyle gidemediğini, X şirketinde Y olarak çalıştığını söylemiş.

2 bankadan hesap hareket dökümleri, adli sicil kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği, lisans+mba diploması, işyerinden çalıştığına görevine ve izinli olduğuna dair belge, booking.com'dan otel rezervasyonu vb pek çok şeyi hazırlamıştı. Ancak tekrar edeyim hiç biri istenmemiş hiçbiri.

Pasaportu ulaştığında vize süresini de öğrenicez.
    Bu kadar kolay olacağını bisem çoktan başvururdum dedi.
    NOT: Henüz kullanılmamış 2 haftalık shengen vizesi vardı pasaportunda geçen ay almıştı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Kardeşim bugün vize mülakatına girdi ve vizesinin onaylandığını öğrendi.
    Hiç bir belge istenmemiş sorulmamış bile, sadece pasaportu ve fotoğraf vermiş, aslında Türkçe yapmayı düşünüyordu ancak görevli ingilizce başlayınca öylece devam etmiş, nereye ne amaçla gitmek istediği, nerede ne görevde çalıştığı sorulmuş bir de daha önce vize almasına rağmen niçin gitmediği.
    Turistik amaçla NY'a gitmek istediğini, daha önce rahatsızlığı nedeniyle gidemediğini, X şirketinde Y olarak çalıştığını söylemiş.

2 bankadan hesap hareket dökümleri, adli sicil kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği, lisans+mba diploması, işyerinden çalıştığına görevine ve izinli olduğuna dair belge, booking.com'dan otel rezervasyonu vb pek çok şeyi hazırlamıştı. Ancak tekrar edeyim hiç biri istenmemiş hiçbiri.

Pasaportu ulaştığında vize süresini de öğrenicez.
    Bu kadar kolay olacağını bisem çoktan başvururdum dedi.
    NOT: Henüz kullanılmamış 2 haftalık shengen vizesi vardı pasaportunda geçen ay almıştı.

harika haber gozunuz aydin. Simdiden iyi yolculuklar kendisine...

• Merhabalar, gectigimiz cuma itibariyle bizde esimle mulakata girdik turist vizesi icin biliyorsunuz 1 abd vizem vardi bitti f1. Ve yaklasik 1 yil once 3 f1 ogrenci muracatim olmustum tek basima ve 3 kez 1 er hafta aralikla red almistim. Bu sefer tamamen baska bir amac ile ve esim ile birlikte abd turist vize basvurusunda bulunduk ve danisman firma kullandik yine fakat hepsinden farkli olarak amerikauzmani Gokce hanimi hem forumdan hem facebook , youtube gibi kanallardan takip ederek kendisiyle vize basvurusu yapmaya karar verdik. Kendisini sosyal medyadan takip ettigim kadariyla taniyordum. Tereddutsuz bir sekilde islemlere birlikte basladik. Saolsun cok yardimci oldu her sorumuza ayri ayri ve usunmeden cvp verdi kendisi. Cok yardimci oldugunu dusunuyorum bu surecte bize. Ben cok fazla sansimiz olmadigini dusunsemde kendisi bu amaciniz farkli ve alacaginiza inaniyorum demesi motive etti acikcasi. Kendisine formu takip ediyorsa tekrar tsk ediyorum.

simdi gelelim mulakata; ilk giristeki turk personel size mulakati turkce mi ingilizce mi yapmak istediginizi soruyor turkce yapmak istedigimizi soyledik esim ing. bilmedigi icin sorulanlari anlamayacagi icin turkce sectik.

Not: memur asyali ama hangi ulkeden oldugunu bilmiyorum hic gulumsemedi ve suratimiza dahi dogru durust bakmadi surekli bilgisayar a biriyle yazisiyormus gibi catur cutur 10 parmak biseyler yaziyordu ekrana bakiyordu.

Memur: merhaba
    Biz:merhaba
    Memur: ne icin gidiyorsunuz? turistlik amacli mi ?
    BIz: evet turistlik amacli
    M: nereye gidiceksiniz?
    b: miami/orlando
    m: ne kadar kalicaksiniz?
    b: yaklasik 2 hafta
    m: Ne zaman gideceksiniz?
    b: bayram tatilinde
    m: ne is yapiyorsun?
    b: x sirketinde su pozisyonda
    m: ne kadardir bu iste calisiyorsun?
    b: 4 yildir.
    m: esime soruyor siz nerde calisiyorsunuz
    b: x firmasinda su pozisyonda
    Not: Esime sorulan tek soru. :)))
    m:daha once yurtdisina ciktiniz mi?
    b:evet
    m: daha once abd gitttiniz mi?
    b: ben gittim esim gitmedi hic.
    not: bundan sonra ingilizce devam ediyor?
    m:nereye gittiniz?
    b: new york
    m:ne icin gittiniz?
    b:dil egitimi icin ?
    m: ne zaman gittin?
    b: x yilinda
    m: ne kadar kaldiniz ?
    b: 1 yil
    m: esiniz ne kadardir calisiyor?
    b: esim ingilizce bilmiyor o yuzcen turkce cvp verebilir mi dedim?
    not: kadin beni tersledi
    m:sana soruyorum dedi?
    b: yaklasik 1 yil
    m: nerelisiniz ?
    b: bursali
    m: aileniz burda mi yasiyor
    b: evet
    2-3 saniye durdu ve
    vizeniz onaylandi dedi.

Not: Bazen araliksiz 1-2 soru sordu bazen durdu birseyler yazdi. Suratimiza bakmadi hic goz temasi kurmaya calistik ama olmadi. Hic bir evraki ne istedi ne de bakti. 1 kilo evrak goturduk nerdeyse 🙂 pasaport a dahi bakmadi icinde vize var mi yok mu vs.

Sonun da saskinlikla vizemizi aldigimiza cok sasirdik sevindik duygulandik butun herseyi birlikte yasadik.

Onumuzdeki hafta pasaport elimize ulasir ve vizeyi pasaport da gorunce daha da sevinecegiz.

Bugun pasaportumuz elimize ulasti ptt gidip aldim 2 farkli boy da paketlenmis biraz suphelendim acikcasi once esimin pasaportuna baktim 10 yillik vermisler. Sonra benim buyuk boy paketi actim ve bi tek parca yesil bir kagit gordum eywah dedim nedir bu pasaport u kurcaladim ne goreyim vize yok 😞 malesef. idari isleme kalmisim. Ayni zamanda mail de atmislar doldurmam gereken sorular var onlari doldurup tekrar geri mail gonderecegiz.

Neden idare isleme kalmis olabilirim ne kadar sure de sonuclar acaba bir fikri olan var mi ? kagitta en az 4-6 hafta ve daha uzun da surebilir sekinde belirtilmis.

Turist vizesinde idare isleme kalanlar var mi ?

F1 de arkadasim 2010-2011 yillarinda kalmisti isim benzerliginden ilk basvurusunda 8 ay beklemisti 2.basvurusunda 4 ay. Statulerimiz ve yil olarak farkli bir zamanda olsak da bu durum biraz goz korkutuyor ne yazikki.

Simdi uzulsem mi sevinsem mi bilemedim acikcasi. Pasaport um da vizeyi gorene kadar yazmak istemedim gectigimiz cuma gunu onaylanmisti vizemiz mulakat gunu 24 mayisdi.

crazycells,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen cok gecmis olsun. Maalesef dediginiz sekilde idari isleme kalmak her turlu vizede mumkun. Konsolos vize almanizda sorun gormemis ama sistem sizi aklayamamis, o nedenle dosyaniz idari isleme kalmis gibi gorunuyor.

Eger, DS-5535 formu verdilerse, o formu en kisa surede doldurup gonderin. Ayrintili bilgiyi su konuda bulacaksiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1567/fy2019-administrative-process-ap-durumu-i̇dari-i̇şlem

Esiniz icin tebrikler, sizin icin su anlik gecmis olsun. Merak etmeyin, sistem sizi akladiktan hemen sonra vizenize kavusabilirsiniz. Bol sabirli beklemeler. Idari islem sureci bitince, konsolosluk size ulasacaktir.

• @crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@vermaynen cok gecmis olsun. Maalesef dediginiz sekilde idari isleme kalmak her turlu vizede mumkun. Konsolos vize almanizda sorun gormemis ama sistem sizi aklayamamis, o nedenle dosyaniz idari isleme kalmis gibi gorunuyor.

Eger, DS-5535 formu verdilerse, o formu en kisa surede doldurup gonderin. Ayrintili bilgiyi su konuda bulacaksiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1567/fy2019-administrative-process-ap-durumu-i̇dari-i̇şlem

Esiniz icin tebrikler, sizin icin su anlik gecmis olsun. Merak etmeyin, sistem sizi akladiktan hemen sonra vizenize kavusabilirsiniz. Bol sabirli beklemeler. Idari islem sureci bitince, konsolosluk size ulasacaktir.

Form degil de mail atmislar vermis oldugunuz link de ki sorular gibi evet.Fakat bu sorulari zaten ds160 formunda doldurmustuk sosyal media hesaplari haric. son 15 yil da gittiginiz ulkeler, yasadiginiz yerler 5 yildir calistiginiz yerler kisesel bilgiler mail adresi tel nosu bunlar mevcut. Dedigim gibi sosyal media hesaplari haric bunlara mi takilmis olduk yani enterasan. Birde gonderilen kagit in renklerine gore de anlam iceriyormus diye okudum bazi sitelerden. yesil renk (benimki) , sari renk ve mavi renk.
    yesil renk (eksik evrak olduguna)
    sari renk (isim soy isim benzerligine)
    mavi renk (idari islem)
    ve yesil renk in en az risksiz katogariye girdigini belirtmisler.

Ne kadar dogru bilmiyorum ama yesil renk eksik evrak bana cikmasi ve mulakatta hic bir evrak istememesi evraklara bakmadan simdi eksik evrakin var demesi komik gibi geliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Form degil de mail atmislar vermis oldugunuz link de ki sorular gibi evet.Fakat bu sorulari zaten ds160 formunda doldurmustuk sosyal media hesaplari haric. son 15 yil da gittiginiz ulkeler, yasadiginiz yerler 5 yildir calistiginiz yerler kisesel bilgiler mail adresi tel nosu bunlar mevcut. Dedigim gibi sosyal media hesaplari haric bunlara mi takilmis olduk yani enterasan. Birde gonderilen kagit in renklerine gore de anlam iceriyormus diye okudum bazi sitelerden. yesil renk (benimki) , sari renk ve mavi renk.
    mavi renk (idari islem)

Ne kadar dogru bilmiyorum ama yesil renk eksik evrak bana cikmasi ve mulakatta hic bir evrak istememesi evraklara bakmadan simdi eksik evrakin var demesi komik gibi geliyor.

Bunu kisisel bir form olarak dusunmeyin, pek cok kisiye gonderilen bir form. Zaten formda da yaziyor, eger bu bilgileri DS-160'da yazmadiysaniz oraya yazin diye. Formu, bilgilendirmeleri takip ederek doldurup gondermelisiniz. Geriye kalan tek sey beklemek, maalesef surec icin yapabileceginiz baska hicbir sey yok.

@crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

mavi renk (idari islem)

Bunu kisisel bir form olarak dusunmeyin, pek cok kisiye gonderilen bir form. Zaten formda da yaziyor, eger bu bilgileri DS-160'da yazmadiysaniz oraya yazin diye. Formu, bilgilendirmeleri takip ederek doldurup gondermelisiniz. Geriye kalan tek sey beklemek, maalesef surec icin yapabileceginiz baska hicbir sey yok.

Isin garip tarafi ds160 formunda bu istedikleri seylerin hepsi tek tek yaziyor. Dedigim gibi sosyal media hesaplari haric. Sosyal media hesabina gore bakip mi analiz yapicaklar gereksiz bir bekleyis bence. Bir suru fake hesap acip kullanan var yada hic sosyal media hesabi olmayan kisiler bende aktif olarak kullanmiyorum zaten istedikleri icin bos olmasin diye yazdim 1-2 tane. Sinir bozucu bir durum. Malesef mecburen dediginiz gibi bekleyecegiz. sorulari cvplayip tekrar gelen email in uzerine gonderdik bakalim. Ne zaman cvp gelir Allah bilir.

• herkese merhaba, az önce görüşmeden çıktım ve vizem onaylandı, detayları yazacağım. @crazycells hocam çok teşekkürler her şey için 🙂

• @keepdreaming (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

herkese merhaba, az önce görüşmeden çıktım ve vizem onaylandı, detayları yazacağım. @crazycells hocam çok teşekkürler her şey için 🙂

Hayirli olsun 🙂 idari islemsiz vizeniz gelmesi dilegiyle. Detaylari bekliyor olacagiz. : ))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

mavi renk (idari islem)

Isin garip tarafi ds160 formunda bu istedikleri seylerin hepsi tek tek yaziyor. Dedigim gibi sosyal media hesaplari haric. Sosyal media hesabina gore bakip mi analiz yapicaklar gereksiz bir bekleyis bence. Bir suru fake hesap acip kullanan var yada hic sosyal media hesabi olmayan kisiler bende aktif olarak kullanmiyorum zaten istedikleri icin bos olmasin diye yazdim 1-2 tane. Sinir bozucu bir durum. Malesef mecburen dediginiz gibi bekleyecegiz. sorulari cvplayip tekrar gelen email in uzerine gonderdik bakalim. Ne zaman cvp gelir Allah bilir.

Evet, yukarida da yazdigim gibi bu form sizin icin ozel olarak hazirlanmadi, bu gibi durumda olanlara gonderilen standart bir form. Dolayisiyla bazi sorular size mantiksiz gelse de hepsini gerektigi sekilde doldurup gonderin. Sizin kimliginiz hakkinda ne kadar cok bilgi sahibi olurlarsa o kadar iyi olur. En azindan sizi diger "isminiz soyisminiz" kombinasyonlarindan daha kolay ayirabilirler ve daha kisa surede aklayabilirler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |