Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Değerli forum ailesi dün itibarıyla AP sürecim bitmiş ve vize basılı pasaportumu almış bulunmaktayım süreçte bana yardımlarını esirgemeyen başta @crazycells @bsk @ayvalik10 ve sayamadığım bütün aile bireylerine sonsuz şükranlarımızı sunarız kimse ümitsizliğe kapılmasın umarım herkesin süreci başarılı geçer mülakat alan arkadaşlarada başarılar dilerim bundan sonraki süreçlerimi yazmaya devam edeceğim şimdi sıra abd ye 2 köpeğimiz le giriş yapmak saygılarımla

Gozunuz aydin ve hayirli olsun. Sonrasi icin bol sanslar 🙂

• @yılmaz Gözünüz Aydın..Bekleyenlerinde inşallah ☺

• @crazycells tesekkurler

• @meryem1453 teşekkür ederiz darısı bekleyenlere insallah

• Vize basılı pasaportlar elimize ulaştı. Bu süreçte yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca vizeyle ilgili bir soru sormak istiyorum.

Vizelerimizde "212 (g) (2) (B)" notu yer alıyor bu herkeste olan bir not mu?
    Sadece hak sahibinin vizesinde "Class B (TB) Req. ATTN. of USPHS at POE" notu yer alıyor ve vize süresi bizimkilerden yaklaşık 2 ay daha kısa. Bu not ne anlama geliyor?

• Merhaba,
    Mülakat tarihini "Required Entry Status Check for DV Submission" konulu mail ile öğrenmiştik.
    Mail içeriği : "You have received this email notification to inform you that you have updates available at https://www.dvlottery.state.gov/ESC . Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing."

Buradaki sisteme giriş yaparak mülakat tarihini gördük. Mülakat tarihini belirten ve şu evrakları getirin diyen herhangi bir mail gelmedi daha.
    Biz çekiliş çıktıktan sonra ve ds-260 formunu girmeden önce evlendik. Bununla alakalı evliliğin iyi niyetli olup olmadığını gösteren
    evraklar bazı kişilerde istenmiş, bazılarından istenmemiş, biz ne yapmalıyız?
    Evrakları hiç sormadan hazırlamalı mıyız?

• mülakat tarihi almak için önce ceac visa status de ready mi olmak gerekiyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Vize basılı pasaportlar elimize ulaştı. Bu süreçte yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca vizeyle ilgili bir soru sormak istiyorum.

Vizelerimizde "212 (g) (2) (B)" notu yer alıyor bu herkeste olan bir not mu?
    Sadece hak sahibinin vizesinde "Class B (TB) Req. ATTN. of USPHS at POE" notu yer alıyor ve vize süresi bizimkilerden yaklaşık 2 ay daha kısa. Bu not ne anlama geliyor?

Sorun degil, cogu kiside vardir bu annotation, asilarin bazilari birden fazla doz vurulmasi gerektigi icin ve yeteri kadar zaman olmadigi icin bu not yer aliyor.

Class B ise daha farkli, eskiden tuberkuloz gecirdi sanirim hak sahibi, o nedenle bu kisilerin saglik durumlarinin garantisi ve dogal olarak saglik raporu tarihi daha kisa sureli.

Vize suresini gecirmeden ABD'ye girdiginiz surece bir sorun yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcualtay DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba,
    Mülakat tarihini "Required Entry Status Check for DV Submission" konulu mail ile öğrenmiştik.
    Mail içeriği : "You have received this email notification to inform you that you have updates available at https://www.dvlottery.state.gov/ESC . Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing."

Buradaki sisteme giriş yaparak mülakat tarihini gördük. Mülakat tarihini belirten ve şu evrakları getirin diyen herhangi bir mail gelmedi daha.
    Biz çekiliş çıktıktan sonra ve ds-260 formunu girmeden önce evlendik. Bununla alakalı evliliğin iyi niyetli olup olmadığını gösteren
    evraklar bazı kişilerde istenmiş, bazılarından istenmemiş, biz ne yapmalıyız?
    Evrakları hiç sormadan hazırlamalı mıyız?

Evet, bu konunun basinda zaten belge listesi var, ona gore hazirlamaya baslayabilirsiniz.

Her turlu lazim olabilecek belgeyi goturun, eger isterlerse verirsiniz.

• @nevergiveup hayır mülakat tarihi aldıktan birkaç gün sonra ready oluyor

• ilk defa baktım dediğiniz yere, "ready" den önce at NVC mi yazmalı?

• @arkben evet öyle yazıyor AT NVC

• bu linkden sonra AT KCC yazıyor ondan mı bahsediyorsunuz. AT NVC göremedim ama tam olarak nedir NVC ?

• @ibo0
    At NVC = Dosyanız National Visa Center'da yani KCC'de
    In Transit = Mülakat maili geldikten sonra KCC dosyanızı mülakata gireceğini konsolosluğa gönderiyor demek.
    Ready = Dosyalarınız mülakat konsolosluğuna ulaştı. Mülakata bekleniyorsunuz.
    Sonrasında inşallah hepimiz için ISSUED 🙂 VİZELER BİZİMDİR

• @ibo0 benim de at KCC görünüyor

• AT KCC, AT NVC'e dönecek mi yoksa fark etmiyor mu acaba aynı anlama geldiği için @cancakicitr

• @ibo0 aynı anlama geliyor

• Merhaba arkadaslar iki sorum var:
    1-Amerikada verdigimiz adrese gonderilen greencardlarimizi bizim adimiza arkadasimiz alabilir mi? Greencardlar elimize ulaşmadan Turkiye'ye donmemiz gerekebilir bu sebeple soruyorum.
    2-Turkiye'ye donduk ve arkadasimiz teslim aldi diyelim. Greencardlarimizi kendisinden alabilmenin en guvenli yolu Turkiye'ye gelirken getirmesi midir? Posta ile bir yolu var midir bu isin?
    Cok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@unclesam

1. Green card arkadaşınız alabilir. USPS hesabı açaarak kendiniz GC geişini takip edebelir yönlendirebilirsiniz.
    2. Ben Güvenli Birisinin Türkiyeye elden teslimi ile hallettim. GC kartın yüksek güvenlik özelliği nedeniyle posta yolu biraz stres yaratabilir.

• Merhabalar sonunda KCC'den doküman mailimi aldım, bir an önce belgeleri göndermek istiyorum, muhtemelen daha önce sorulmuştur ama emin olamadığım ve biraz da acele etmek istediğim için sormak istiyorum.

1. Pasaportun sadece kişisel bilgiler yazan sayfası yeterli midir?
    2. Bekarım ve nüfus kaydında bir tek be gözüküyorum bu normal değil mi?
    3. Daha önce askere gitmedim, anladığım kadarıyla benim belge göndermeme gerek yok emin olamadım?

yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |