Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese Selam,

Ben Almanya doğumluyum. Doğum belgemi doğduğum ülkenin nüfus dairesinden posta yoluyla almam tahmini 10 - 15 gün kadar sürüyor.

Dosya numaram yüksek olduğu için KCC evrak talep ettiğinde vakit kaybetmeden en geç 1-2 gün içinde gerekli evrakları gönderebilmek istiyorum.

Ancak benden KCC'nin belki 1 sene sonra isteyeceği belgeyi ben şimdiden alırsam bu bir sıkıntı yaratır mı? KCC bana '' bu belge eski tarihli bunu kabul etmeyiz '' der mi acaba?

Saygılarımla.

• @burakk sonuçta doğum tarihiniz değişmeyeceğinden dolayı evrağın elinizde olması sorun yaratmayacaktır. Bence siz şimdiden alın.

• @sefa @stilll teşekkür ederim ikinize de.. O halde beklemeye devam☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdar DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar merhabalar hayırlısı ili bugün ds260 gönderdim tabiki sizleriniz yardımınızla bu süreçte yardım eden herkeze teşekkürler!
    Bundan sonraki süreç nasıl işler acaba beklemedemi kalıcam ortalama kaç günde cevap gelir herkeze kolay gelsin.

Sadece bekleyip forumu takip edin, zaten bir guncelleme olunca arkadaslar aktarirlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@recii35 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells biktim sizden diyeceksiniz biliyorum ama takip edemedim muhtemelen de cevap verilmistir; ds-260 i gonderenler herhangi bir talepte bulunacak mi sosyal medya icin?

sayin @stilll ve sayin @Sefa 'nin cevaplarina katiliyorum. Formu actirmadiginiz surece, bu bilgileri girmenize gerek yok. Eger gerekirse sizden isterler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakk DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese Selam,

Ben Almanya doğumluyum. Doğum belgemi doğduğum ülkenin nüfus dairesinden posta yoluyla almam tahmini 10 - 15 gün kadar sürüyor.

Dosya numaram yüksek olduğu için KCC evrak talep ettiğinde vakit kaybetmeden en geç 1-2 gün içinde gerekli evrakları gönderebilmek istiyorum.

Ancak benden KCC'nin belki 1 sene sonra isteyeceği belgeyi ben şimdiden alırsam bu bir sıkıntı yaratır mı? KCC bana '' bu belge eski tarihli bunu kabul etmeyiz '' der mi acaba?

Saygılarımla.

Su an aldiginiz belgenin kabul gormesi gerekir. Bence su an alin elinizin altinda kalsin, eger garanti olsun diyorsaniz sizin dosya numaraniza yakin kisiler email almaya baslayinca bir daha istersiniz. En azindan surecin nasil isledigini gormus olursunuz.

• @crazycells Teşekkür ederim aziz dost

• Merhabalar,
    Bu sene ilk defa ben ve eşim dv2021 e katılacağız.
    Ben yüksekokul mezunuyum. fakat 2008 yılında açıköğretim fakültesi işletme kaydım varmış. Varmış diyorum çünkü benim kaydımın durduğunu zannetmiyordum.
    büyük ihtimal çekilişe katılırken üniversite terk demem gerekecek değil mi ? Birde Üniversite terk denilince ve inşallah kazanırsak ne gibi evraklar isterler okul ile alakalı ve bu açıköğretim kayıt yenilememe durumu çekilişte ds-260 formunda veya mülakatta sorun çıkarır mı benim için?
    Teşekkürler

• Merhabalar,

2020 talihlisiyim. ds260 formumu bitirdim ancak sign edemiyorum. Case numaram hatalıymış gibi kırmızı ok beliriyor ancak hatalı değil zira aynı numarayla forma giriş yapıyorum. sağında solunda boşluk da bırakmadım. Bu sıkıntıyı yaşamış olan var mı?

• @serciyilmaz case numaranızdaki sıfırları silerek giriş yapın
    örnek:
    case numaranız 2020EU000123456 olsun girişi 2020EU123456 olarak yapın.

• @mrbye DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,
    Ben yüksekokul mezunuyum. fakat 2008 yılında açıköğretim fakültesi işletme kaydım varmış. Varmış diyorum çünkü benim kaydımın durduğunu zannetmiyordum.
    büyük ihtimal çekilişe katılırken üniversite terk demem gerekecek değil mi ? Birde Üniversite terk denilince ve inşallah kazanırsak ne gibi evraklar isterler okul ile alakalı ve bu açıköğretim kayıt yenilememe durumu çekilişte ds-260 formunda veya mülakatta sorun çıkarır mı benim için?
    Teşekkürler

Başvuru için halihazırdaki yüksekokul diplomanız, kriteri karşılıyor. Bu nedenle son aldığınız diplomaya ait eğitim bilgilerinizi yazmanız kafidir.

• @sefa DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@mrbye DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,
    Teşekkürler

Başvuru için halihazırdaki yüksekokul diplomanız, kriteri karşılıyor. Bu nedenle son aldığınız diplomaya ait eğitim bilgilerinizi yazmanız kafidir.

Sonradan yanlış bilgiden elendiniz falan demezler herhalde değil mi?

• @mrbye DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sefa DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,
    Teşekkürler

Ben açık öğretim öğrencisiyim aynı zamanda yüksek okul mezunuyum. ds 260 Formuna aöf ü hiç karıştırmadım. Yüksek okul mezunu olarak doldurdum. Sende yapabilirsin bu şekilde.

• @emrejoy DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sefa DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,
    Teşekkürler

Ben açık öğretim öğrencisiyim aynı zamanda yüksek okul mezunuyum. ds 260 Formuna aöf ü hiç karıştırmadım. Yüksek okul mezunu olarak doldurdum. Sende yapabilirsin bu şekilde.

Teşekkür Ederim..

• 09.04.2019 tarihinde ds-260 formumu göndermiştim submit onay maili geldi fakat KCC den evrak maili henüz gelmedi, onların atmasını beklemeli miyim ? Yoksa kcc ye evrak mailini atmasını mi istemeliyim ? Hiç dv2020 için kcc den evrak maili alan var mı acaba?

• @serotonin dv2019 tahlihlisimisiniz? 09 nisan 2019 damı gönderdiniz? Eğer yazım hatası var ise 09 mayıs 2019 tarihinde gönderdi iseniz ve dv2020 tahlilisi iseniz. Hayır herhangi bir mail gelmedi. Ekimde mülakata gireceklere de eylülden önce gelmez herhalde.

• @serotonin ayrıca imzanızı güncellerseniz böyle karışıklıkları önlemiş olursunuz.

• @mrbye endişe etmeyin. Okulu bitirip diploma almadığınız için mezun sayılmamak, yanlış bir bilgi olarak değerlendirilmez. Ancak seçeneklerde, okul terk gibi bir bilgi bulunuyorsa seçebilirsiniz. İçinize sinmezse, durumu açıklayan bir bilgi giriş opsiyonunuz olursa, bunu belirtebilirsiniz. Bütün bu sürecin en temel felsefesi, kendiniz için doğru olduğuna inandığınız bilgileri vermektedir.

• @deathzombie 2020 için söylemiştim 2019 değilim

• @serotonin DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@deathzombie 2020 için söylemiştim 2019 değilim

Sayın @serotonin arkadaşların da ifade ettiği gibi, imzanıza bilgi girişi yaparsanız, case number, yıl, aşamalarınız gibi konularda bilgi sahibi olup daha isabetli cevaplar yazabiliriz. Süreciniz hayırlı uğurlu olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |