Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @annecik az önce müşteri hizmetleriyle görüştüm. Verilen bilgi Türkiye için böyle bir hesaplarının olmadığı. Bu hesap ile ilgili bilgiyi hsbc usa hesabından aldığımı ve bahsi geçen 30 küsür ülkeden biri Türkiye midir diye tespit etmeye çalıştığımı belirttim. Kendilerinde bu tarz bir hesabın olmadığını ama farklı uygulamalar ile ilgili şubeler aracılığıyla bilgi alınabileceğini ilettiler. Benim Hsbc hesabım yok. Olan biri şubeden bilgi alabilirse kesinleşmiş olur. Ama görünen Türkiyenin listedeki ülkelerden biri olmadığı.

• @the-black-eagle bilgilendirme için teşekkürler..

• Net olması konusundan sormak istiyorum Turist olarak ABD'de bulunduğumuz süre içinde Kredi Kartı alabiliyormuyuz. Neticede Turist olduğum için SSN olmayacak o yüzden soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@likable Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Net olması konusundan sormak istiyorum Turist olarak ABD'de bulunduğumuz süre içinde Kredi Kartı alabiliyormuyuz. Neticede Turist olduğum için SSN olmayacak o yüzden soruyorum.

Yasal olarak bir engel yok, ama pratikte almaniz zor. Siz kredi ya da borc veriyor olsaniz, birkac ay sonra ulkeyi terkedecek birine borc verir miydiniz? Kredi veren banka ya da kuruluslar da ayni bu sekilde dusunuyor karar verirken 🙂

• Teşekkürkler @crazycells başkanım yine bir sorunsal çözdünüz 😃

• bu konu ile ilgili deneyimimi aktarayim. ABD ye gelmeden forumdaki bilgileri de dikkate alarak TEB Cepteteb hesabi acmistim. Gelisimin ikinci gunu BNP paribas bankasinin amerikadaki bankasi olan Bank of West'ten hesap actim. Hesabi actigimda yanimda getirdigim 5bin dolari yatirdim. Hemen soruyu yapistirdi. paranizin kaynagi ne diye. Aciklama yaptim tamam dedi. Bu arada kredi karti basvurusunda bulundum (daha once bankacilik islermleri yaptigim icin) ama red ettiler. Dogal olarak 2000 dolar saving heaba yatirip secure kredi karti basvurusu yaptim. Sanirim ilk kredi karti hareketımden sonra credir history active olunca discover dan 6bin limitli kredi karti aldim. TEB banka karti ile ayrica bank of america atm lerinden komisyon odemeden para cekebiliyorum. Bank of west atmlerinde gunluk limitim 600 dollar iken bank of america atm sinde gunluk 950 dollara kadar para cekebildim. Cektigim pararlari peyderpey bank of west hesabina yatiriyorum. Gecen bankadan aradilar tekrar bankaya yatirdigim paranin kaynagini sordular. back office soruyormus. Sanirim kara para vs gibi durumlar icin programlanmis filtrelere takildim. Onemsiz olarak degerlendirdim ama yine chase de hesap actim. bundan sonra cekersem donusumlu yatiracagim ki filtrelere takilmayayim. Zaten paralar da suyunu cekti. Bundan sonra benzer bir durum soz konusu olamaz.

• BOA şikayetçiyim. Her ay 12 usd maintenance fee kesiyor. 50 usd garanti bankası ile swift ettim. 50 usd haricinde garanti 100 tl kesti. Swift USA vardı BOA 16 USD kesti . Ben Türkiyede olduğumdan buna çözüm bulmalıyım. 300 tl olan gönderime 180 tl ödeme yaptım. 2 ayda bir aptalca bu parayı ve ekstra transfer fee ödemek istemiyorum. Her iki üc ayda bir anlamsızca bu iş hep tekrarlanacak. Cözümü var mı bu işin.

• @redsat2000 Kesinlikle bir sorun olmali. Eposta ile ulasmayi denediniz mi?

• ⭐⭐⭐

@redsat2000 Capital One hakkinda bahsetmistim bir onceki mesajlarda bu konuda. BOA’yı kesinlikle tavsiye etmiyorum, Capital One’ı şiddetle tavsiye ederim.

• @caglaror sorun olan bir şey yok . Sadece para söviçlemekten başka bir şey değil. Usa da olsam yapılan debit kullanımdan dolayı kesmiyor sanırım. Bizim banka sisteminden kredi kartı ödeme şeklinde de yapamıyorum. TEB den BOA ödeme olabilir mi mudi banka nasılsa

• @FreeWoRLD USA gidince araştıracağım. Capital One’ı teşekkürler

• bende bank of america var kirmizi olan kredi karti 500 dolarlik . her hangi bir kesinti yapmiyor ve her benzin alisimda %3 cash back yapiyor yani geri odeme yapiyor bana .. ve discover var 1700 dolar limitli . oda herhangi bir kesinti yapmiyor hatta referans uzerine alirsaniz 50 dolar hem size hem karsi tarafa para veriyor borcunuzdan dusuyor o ay. gida alimlarinda yine % 3 cash back yapiyor bonus veriyor ben memnunum .

• @FreeWoRLD capital one troll gibi her ay ismimde posta yolluyor bana pek guvenilir gelmedi . birde hic bir yerde atm si yok hatta banka subesi bile yok diye biliyorum

• @redsat2000 Bende hem debit hem de kredi karti var, ilk kesinti disinda kesinti yapmadilar. %3 reward ben internet alisverisine gecirdim. Yila vurunca geri vermis oluyor o parayi. Bu kadar sik para almalari anlamli degil. Bir gariplik var.

• @caglaror sen debit ve kredi kartı kullandıgın için maintenance fee almıyorlar sanırım. Ben Türkiyede olduğum için bu kartları kullanmıyorum. Yada belli bir miktar para bulundurduğunuz taktirde ( Örneğin başlangıçtaki miktar 100 usd gibi) bu para kesme olayı olmuyor.

• ⭐⭐⭐

@redsat2000 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@caglaror sen debit ve kredi kartı kullandıgın için maintenance fee almıyorlar sanırım. Ben Türkiyede olduğum için bu kartları kullanmıyorum. Yada belli bir miktar para bulundurduğunuz taktirde ( Örneğin başlangıçtaki miktar 100 usd gibi) bu para kesme olayı olmuyor.

Checking Hesapta her gun minimum $1500 bulundurulmasi veya aylik min $250 direct deposit yapilmasi durumunda $12 maintenance fee(!) alinmiyor. Sartlari bu BOA'nin. Debit veya KK kullaniminin herhangi bir etkisi yok bu ucret icin.

• @redsat2000 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

BOA şikayetçiyim. Her ay 12 usd maintenance fee kesiyor. 50 usd garanti bankası ile swift ettim. 50 usd haricinde garanti 100 tl kesti. Swift USA vardı BOA 16 USD kesti . Ben Türkiyede olduğumdan buna çözüm bulmalıyım. 300 tl olan gönderime 180 tl ödeme yaptım. 2 ayda bir aptalca bu parayı ve ekstra transfer fee ödemek istemiyorum. Her iki üc ayda bir anlamsızca bu iş hep tekrarlanacak. Cözümü var mı bu işin.

Bu sekilde kucuk tutarlari tekrarli transfer yapacaksaniz SWIFT oldukca maliyetli bir cozum olacaktir.
    TransferWise borderless account gozattiniz mi? Ilan ettikleri transfer ucretleri sizin odediginizden oldukca dusuk gorunuyor. Transferwise'in Turkiye icindeki banka hesabina TL havale yaparak TransferWise icinde actiginiz TL hesabiniza para aktarmis oluyorsunuz. Ardindan ABD bankasindaki USD hesabiniza "US domestic" transfer gerceklestiriyor. US Domestic transfer TransferWise'in ABD'deki bankasi araciligiyla gerceklesiyor.
    ABD'ye yurtdisindan para transfer etmis gorunmeyeceginiz icin, alici ABD bankasinin komisyon kesmeyecegini gozonunde bulundurursak, toplamdaki harcamaniz yukarida anlattiginizdan daha az olacaktir diye dusunuyorum.

Not: Web sitelerinde 500TL transferi icin gosterilen bilgi:

tw.jpg

• @freeworld teşekkürler o zaman bu işi böyle absorbe edebiliriz. 250 usd yatırmamız lazım

• @freeworld Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@caglaror sen debit ve kredi kartı kullandıgın için maintenance fee almıyorlar sanırım. Ben Türkiyede olduğum için bu kartları kullanmıyorum. Yada belli bir miktar para bulundurduğunuz taktirde ( Örneğin başlangıçtaki miktar 100 usd gibi) bu para kesme olayı olmuyor.

Checking Hesapta her gun minimum $1500 bulundurulmasi veya aylik min $250 direct deposit yapilmasi durumunda $12 maintenance fee(!) alinmiyor. Sartlari bu BOA'nin. Debit veya KK kullaniminin herhangi bir etkisi yok bu ucret icin.

Aylik direct deposit'in duzenli olarak her ay gerceklesmesi gerektiginin altini cizip detaylar icin ilgili BofA kitapcigini ekliyorum:

Yukaridaki kitapciktan alinti:

boa.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sharm Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@freeworld Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Aylik direct deposit'in duzenli olarak her ay gerceklesmesi gerektigini hatirlatip detaylar icin ilgili BofA kitapcigini ekliyorum:

Evet, hesaba duzenli maas yatmiyorsa en az 1500 dolar tutmak gerekiyor. Hesapta hareket olmasinin bir onemi yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |