Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells cevap için teşekkürler

• Merhaba

1. çekilişe başvururken verdiğim adresin apt nosunu, ds260 da farklı yazmışım apt nosu değişmişti bir sıkıntı olurmu?
      2.Çekilişe başvururken istediği adres o esnada yaşadığım adresmiydi çünkü yazdığım tarihte başka yerde görünüyorum ds260 da…
    2. Ds260da adreslerin posta kodlarını internet ten bakıp yazdım şimdi e devletin posta kodu sorgulama ekranından baktığımda farklı bir posta kodu görüyorum yani yanlış yazmış oldum acaba birden çok posta kodu mu var aynı yerin.?Bu bir sıkıntı çıkarır mı mülakatta, düzeltmeye gerek varmı, belki hiç farketmezler bile..
      Acaba bunlar ufak tefek şeyler mi takılmazlarmı, temel şeyleri istenen gibi yazdım zaten.
      Sizi yoruyorum gerçekten çok teşekkürler.

• @crazycells Merhaba.Aklıma bir soru takılı.Şuan başka bir ülkedeyim ve burada olan bir evliliğim var.Ben mülakata Türkiye'den girmeyi düşünüyorum.Ancak eşimin belli bir süre ailevi sorunlarıyla ilgilenmesi gerekiyor.Bu sebeple ben önce gidip düzen kurmayı düşünüyorum.Yani ilk gittiğimde eşim benimle gelmeyecek(Bu süre 6 ayı geçebilir).Bu sebeple benimle birlikte mülakata girmesine gerek var mı? Girmesine gerek yoksa onun için DS-260 formu doldurmalımıyım?Add applicant yapmalı mıyım?

• Merhaba. Sorum su yonde:
    Abd de ne is yapmayı dusunuyorsunuz sorusuna mesela formda ‘business’ i sectik ve 5-6 ay sonra is fikrimiz degisti,ornegin ‘saglık’ sektorune girmek istedik. Bu durumda degisiklik yapmak icin formu actırmamız gerekir mi?
    (Formda sectigimiz isle yapmak istedigimiz isin tutarlı olması acısından)

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@yigitsagun DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese selam. Şuanda Ankara anlaşması ile londra da bulunuyorum subat, 2019 da oturum aldım Ardından mayıs ayında Dv2020 talihlisi olduğumu olduğumu öğrendim. Şimdi sorum şu ds260 formunu doldururken konsolosluk görüşme yerini Ankara mı yoksa londra mi yazmalıyım çünkü İngiltere de 1 yıllık oturumum var ve bu oturum şubat 2020de doluyor eğer uk de uzatma basvurusu yaparsam ortalama 4 ayda sonuçlanıyor ve o süreçte ülke dışına çıkmaya izin verilmiyor. Ocak ayında uzatma yapsam mayıs veya haziran gibi sonuclanacagini düşünüyorum tabi bu arada Ankara dan konsolosluk görüşmesine çağırırlarsa bunu erteleme şansım oluyor mu? Yoksa hiç riske atmayıp direk başvuruyu londradan mi yapmalıyım?

Verdiginiz bilgilere gore Ingiltere'de mulakata girmeniz sizin icin daha iyi bir secenek gibi gorunuyor.

Buyuk ihtimal Londra'dir ama Ingiltere'de hangi ABD konsoloslugu'nun gocmen vize verdigini bulmalisiniz, mulakata giris yeri burasi olacak.

bende londra diye dusunuyorum ama gocmen vizesi veren konsoloslugu nerden kontrol edebilirim ?

• @muhtaradana tesekkurler cevaplar icin

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar, formdaki "annenle baban aynı adreste mi yaşıyor sorusu" var. Bu soru formu doldururken sorulmadı fakat review kısmında görülüyor ve cevapsız. Bir problem olur mu? Abi, @crazycells bu durumda ne yapmamı önerirsin? 5 ayrı tarayıcı denedim görünmüyor.

Sorun degil, bu sekilde kalabilir; zaten eksik cevabiniz varsa form hata verirdi.

Abi, herhalde bu soru olsaydı ve evet deseydik adres sormayacaktı muhtemelen formda yok çünkü. Bu soruyu sormadan direk annenin adresini istedi ben de ev adresini girdim mecburen bir sıkıntı olmaz değil mi 🙂

• @crazycells gönderdim butun formları hepsi tamamlandı dendi şükür. emeğin büyük herşey için teşekkür ederim..

• @crazycells abi bişey daha sorabilirmiyim şimdi ben türkmenistan vatandaşıyım şu anda türkiyede ögrenimdeyim türkçe dil kursuna kayıtlıyım 7 ay oldu giriş yaptıgımıza eşimle, sadece çocugumuz memlekette idi,
    şimdi oda türkiyeye giriş yapali bir ay oldu şu anda ayilece türkiyedeiz,
    şimdi ds-260 doldururken çocugumuzun bilgilerini doldururken burdaki adresimi yazalım yoksa türkmenistandekinimi,
    Bide bizim hangi adresleri yazalim burdakinimi yoksa türkmenistandekinimi
    Teşekkürler

• Bilgisi olan varmı scaba

• @serdar Türkmenistanda yaşadığınız dönemide yazın, türkiyede ki adresinizide

• @gunaltay58 tebrikler, bol şans

• Meslekler ile ilgili mülakat aşamasında değerlendirme yapılıyor mu?Meslek ne kadar önemli?

• Bu ileti silindi!

• @macit
    eğer eşiniz vize alacaksa eşiniz hem ds 260 formunu doldurmalı, hem de mülakata gelmek zorunda yoksa vize alamaz
    Eşiniz vize aldıktan sonra 6 ayı geçirirse vizesi de yanar
    Sonra siz greencard başvurusu yaparsınız eşiniz için buda çok uzun süreç

• @grankart bunların hiçbirinin sorun olacağını zannetmiyorum

• Selam arkadaslar ben 2020 green card talihlilerindenim kelimeleri yalnis yazdiysam af ola yardiminiza ihtiyacim var. benim durumum bir az karmaşık. 12 gun asgelik yapib 60 gun eğitim gorup 1 yil 6 ay tegmen calişdim

1. sizce bu donemleri ayri-ayri yazmalimiyim ds-260 formunda.
    2. tegmenlik yapdigim donemi iş yeri kayd etmeliyim ve bu donemde kaldigim adresi ds-260 formuna yazmalimiyim?

• Arkadaşlar, Chrome aracılığıyla DS260 formu için adres bilgisi girmeyi denedim bir çok kez. Ancak her seferinde next e tıkladığımda BU SİTEYE ULAŞILAMIYOR hatası alıyorum. Daha önce başına gelmiş olan veya yardım edebilecek var mı?

• @crazycells Kusura bakmayın soruyu yanlış sordum sanırım. Aslında forumda epey ilerledim. Çok az bilinmeyen nokta kaldı. Oğlum 9 yaşında, örneğin onun için vukuatlı nufus kaydı örneği almak istersem e-devlet'den alamayacağım. Bu durumda nufus müdürlüğüne gitmem gerekecek değil mi diye sormak istemiştim aslında.

Bu arada iyi ki varsınız. Bize ışık oldunuz birçok konuda. Teşekkürler,

• @crazycells benim eski ssn var diye yeni kart veya numaranistemedim, sanırım ben yanlış yaptım. Mülakatta istekte bulunmam mı gerekir? Mülakat öncesi ds260dan düzeltmem mi gerekir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |