Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar,
    1-İş tecrubelerimi cv de olduğu gibi, uzun ve ayrıntılı mı yazalım? Birde 2 aylık 3 aylık tecrübeler var. SGK döküm hizmetimde görünüyor ama oyle önemli tecrübeler değil. Yazmasam olur mu? Satış ve lojistik yapılıyorsa iş kısmını business mi seçmeliyim?
    2-Birde üniversite isimleri kafa karıştırıcı. Aşağıdaki okul isimleri diplomada da aynı şekilde geçiyorsa hangisini seçmeliyim? Mesela okulumun adı;

A - GEBZE YUKSEK TEKNOLOJI ENSTITUSU
    B - GEBZE INSTITUTE OF TECHNOLOGY
    C- GEBZE YUKSEK TEKNOLOJI ENSTITUSU (GEBZE YUKSEK TEKNOLOJI ENSTITUSU)

1. O kadar uzun ve ayrintili yazmaniza gerek yok. Kisa sureli olanlari yazmasaniz olur. Business uygundur.

2. B'yi kullanin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@KnightMan DS-260 formunu doldururken o anki güncel bilgilerinize göre dolduruyorsunuz yani ilerde iş bulup çalışması onun için bir sıkıntı yaratmaz.

İş bulması önemli değil, mülakat zamanı formu güncelleyebilir mi o önemli olan .

Mulakat zamani formu guncellememeli. Verilen bilgiler formu doldurdugu gune gore dogru ve tam olmali.

Eger, gocmen vize islemlerini etkileyecek bir guncelleme ise tabii ki bunu yapabilir, ama bunu yapmasina %99 ihtimalle gerek olmayacak.

Abi arkadaş işsiz olarak girdiği için vizenin verilmemesinden korkuyor. Mülakat zamanına kadar bulurum dedi. Ki önümüzdeki 8-9 ayda falan anca sırası gelir. Mülakat zamanı güncellesin mi? Kesin olarak ne yapmasını önerirsin?

Lise diplomasi var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bberke DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

@crazycells
    Doğduğumdan beri aynı adreste kalıyorum, yalnız 2008 de (18 yaşımdayken) 3 ay work and travel ile ABDde çalıştım ve belirli bir adreste konakladım. Videoda tatil gezi yerleri harici adresler demiştiniz, bu geçici konaklamayı yazmam gerekir mi? Adresi biliyorum fakat elimde bir belge yok orada kaldığıma dair, TR için edevletten çıktı alabilirim ama ABD için alamam tabii ki bilemedim, bu adresi eklemeli miyim sizce?

Bir de yine dökümanda belirtmişsiniz ama " degree, diploma or certificate" bölümünde tezsiz yüksek lisans yaptım ve diplomamın üzerinde "Master of Art without thesis" yazıyor
    Dökümanda kısaltmalar olarak yazmışsınız bunu bu şekilde uzun yazmamda problem olur mu? Teşekkürler.

yazmaniz gerekmez. Adresler icin evrak istemiyorlar.

Sorun olmaz, uzun yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jose DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar! DV 2020 tahlillerinden biriyim.
    Case numaram 46.000 küsürde.
    Mülakata çağırılma durumları nedir ?
    Diğer bir sorum, DS 260 formunu hemen doldurdum gönderdim ve geçmişte yaşadığım bir adresi eksik girdim sizce bu büyük bir sorun olur mu ?
    Düzeltme durumu mümkün mü ?

Sorun olmaz, duzeltme ya da guncelleme yapmayin.

Mulakata cagrilip cagrilmayacaginizi zaman gosterecek. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkangeziyor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Sorularım su yonde
    1 bitirdigimiz egitim kurumlarının baslangıc ve bitis tarihlerini tahmini bi tarih yazsak olur mu? Edevlette sadece mezuniyet tarihleri yazıyor
    2 mulakata giderken son bitirdiğimiz egitim kurumunun diplomasını mı goturmeliyiz yoksa lise dahil hepsini mi?

1. olur.

2. sonuncusu yeterli.

• merhabalar ds-260 formunu doldurdum fakat gondermedim henuz çunki mevcut pasaportum eski tip pasaport fakat 2021 e kadar vizesi var..sorum mevut pasaport ile başvurup pasort yenilediğimde gerekli düzelmeleri yapsam sorun olurmu?yoksa pasaportu yenıleyim ds-260 formun öylemi göndersem..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@harikeyn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar ds-260 formunu doldurdum fakat gondermedim henuz çunki mevcut pasaportum eski tip pasaport fakat 2021 e kadar vizesi var..sorum mevut pasaport ile başvurup pasort yenilediğimde gerekli düzelmeleri yapsam sorun olurmu?yoksa pasaportu yenıleyim ds-260 formun öylemi göndersem..

bu sekilde doldurup gonderebilirsiniz, degisiklik yapmaniza gerek yok.

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@KnightMan DS-260 formunu doldururken o anki güncel bilgilerinize göre dolduruyorsunuz yani ilerde iş bulup çalışması onun için bir sıkıntı yaratmaz.

İş bulması önemli değil, mülakat zamanı formu güncelleyebilir mi o önemli olan .

Mulakat zamani formu guncellememeli. Verilen bilgiler formu doldurdugu gune gore dogru ve tam olmali.

Eger, gocmen vize islemlerini etkileyecek bir guncelleme ise tabii ki bunu yapabilir, ama bunu yapmasina %99 ihtimalle gerek olmayacak.

Abi arkadaş işsiz olarak girdiği için vizenin verilmemesinden korkuyor. Mülakat zamanına kadar bulurum dedi. Ki önümüzdeki 8-9 ayda falan anca sırası gelir. Mülakat zamanı güncellesin mi? Kesin olarak ne yapmasını önerirsin?

Lise diplomasi var mi?

Evet abi üniversite mezunu. Lise ve üniversite diploması var.

• @crazycells teşekkürler 🙏🏻

• Case number: 2020EU00014xxx

DS 260 formunu doldururken,

1. kendi pasaportumun bilgilerini girdim, ancak eşimin şu an pasaportu yok. TRAVEL belgesi de yok. Bu bölüme ne yazmalıyız. Formu bu haliyle gönderip vize mülakatına kadar eşime pasaportunu alıp mülakata gidebilir miyiz?
    2. Çalışılan iş yerleri ve okul isimleri yazılırken orijinal TÜRKÇE adlarını mı İngilizce olarak mı yazmalıyız? Örnek: BAYBURT HOLDİNG, TEPE ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş ve ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİ ULUSLARARASI İLŞKİLER BÖLÜMÜ gibi mi yoksa İngilizce halini mi?
    3. Vize mülakatından önce Sağlık, Dr. işlemleri için istenen aşıları öğrendikten sonra SAĞLIK BAKANLIĞI'nın aşı yapmaya ve belge vermeye yetkili birimlerinden aşılarımızı yaptırıp, aşı belgemizi alırsak sıkıntı olur mu?
    4. Emekli maaşı, kayıtlı araç ve tapulu ev olmasına rağmen yine de hesapta istenen asgari paranın bulunmasına gerek var mıdır?
    5. Son 6 ay içinde farklı tarihlerde yüksek miktarda meblağın giriş ce çıkışı avantaj ve dezavantaj sağlar mı?

Sevgilerimle....

• @deathzombie haritanda da baktim bulamiyorum.benım kaldıgım yerlere daha google maps ugramamıs daha. no yu yazmasam olur mu?

• soyle bır sorum olucak. Şimdi 16 yasından beri kaldıgımız adresleri giriyoruz, en guncelden geçmis dogru. ilk basta ailemizin evinde kalıyoruz, sonra uni için baska adres sonra üni bitiyor ve tekrar ailemizle kaldığımız aynı adrese geliyoruz.Bu durumda ailemizle kaldımız adresi iki kere mi girmeliyiz?

• @gunaltay58 aynen, çünkü farklı zaman diliminde

• @muhtaradana teşekürlerr

• Bir sorum olacak d260 formunu doldurdum okul ismini Türkçe olarak girdim bir problem olurmu SISLI TEKNIK VE ENDUSTRI MESLEK LISESI yazdım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Lise diplomasi var mi?

Evet abi üniversite mezunu. Lise ve üniversite diploması var.

o durumda hicbir sorun cikmaz.
    Zaten ABD'ye gocmen olmaya gidiyor, Turkiye'de is bulmasi oldukca gereksiz olur; bence bu cabayi ABD'de bir is bulmak icin harcasin, kendisine daha faydali olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkeyandusa DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Case number: 2020EU00014xxx

DS 260 formunu doldururken,

1. kendi pasaportumun bilgilerini girdim, ancak eşimin şu an pasaportu yok. TRAVEL belgesi de yok. Bu bölüme ne yazmalıyız. Formu bu haliyle gönderip vize mülakatına kadar eşime pasaportunu alıp mülakata gidebilir miyiz?
    2. Çalışılan iş yerleri ve okul isimleri yazılırken orijinal TÜRKÇE adlarını mı İngilizce olarak mı yazmalıyız? Örnek: BAYBURT HOLDİNG, TEPE ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş ve ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİ ULUSLARARASI İLŞKİLER BÖLÜMÜ gibi mi yoksa İngilizce halini mi?
    3. Vize mülakatından önce Sağlık, Dr. işlemleri için istenen aşıları öğrendikten sonra SAĞLIK BAKANLIĞI'nın aşı yapmaya ve belge vermeye yetkili birimlerinden aşılarımızı yaptırıp, aşı belgemizi alırsak sıkıntı olur mu?
    4. Emekli maaşı, kayıtlı araç ve tapulu ev olmasına rağmen yine de hesapta istenen asgari paranın bulunmasına gerek var mıdır?
    5. Son 6 ay içinde farklı tarihlerde yüksek miktarda meblağın giriş ce çıkışı avantaj ve dezavantaj sağlar mı?

Sevgilerimle....

DS-260 formunu doldururken imzamdaki paketten yararlanmayi unutmayin. Tum sorularin turkce aciklamalarini bu dokumanda bulabilirsiniz.

1. Evet, sorun olmaz.

2. farketmez, cevirebildiginiz kisimlari ingilizce'ye cevirebilirsiniz.

3. boyle bir ise girismemelisiniz, hangi asilari olmaniz gerektiginde doktor karar verecek.

4. ABD'de duzeninizi oturtana kadar ne ile gecinmeyi dusunuyorsaniz, onu gostermeniz yetecektir.

5. Ulkeye mi, banka hesabina mi?

Bu arada mulakatla ilgili sorulari su baslikta sormaniz daha uygundur:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gunaltay58 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@deathzombie haritanda da baktim bulamiyorum.benım kaldıgım yerlere daha google maps ugramamıs daha. no yu yazmasam olur mu?

Hatirladiginiz kadariyla yazmaniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-yetgin DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Bir sorum olacak d260 formunu doldurdum okul ismini Türkçe olarak girdim bir problem olurmu SISLI TEKNIK VE ENDUSTRI MESLEK LISESI yazdım

sorun olmaz.

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ulkeye mi, banka hesabina mi?

Banka hesabımda

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |