Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @deathzombie adresleri misal kazim mahallesi kiraz caddesi seftali sokak migros sitesi b 5 blok daire 9 seklindemi girdiniz

• Arkadaslar simdi adresler kisminda misal üniversite zamanında bir yıl yurtta kaldım,sonra bir yıl evde kaldım ertesi yıl başka eve cıktım.bunların hepsini surelerini yazarken, diyelim ki bir tane ev adresi aklıma gelmiyor,onun yerine bir yıl kaldığım diğer evi 2 yıl kaldı gibi girsem sorun olur mu? Yurtta kaldığım adresı yazmama gerek varmı? Cunku bu seferde tarihler arasında boşluk olucak? yardımlarınız için teşekkürler

• Merhaba.
    Ds-260 formunu bir türlü açtıramadım. 1 haftadır attığım 3 adet maile de (yanıt olarak) aynı şey yazılarak geri dönüş yapıldı. Benden istenilen bilgileri ve açıklamayı eksiksiz şekilde belirtmeme rağmen, içeriğinin nasıl olması gerektiği ile alakalı mail alıyorum. CN, full name, doğum tarihi ve ufak açıklama dışında hangi bilgileri vermem gerekiyor ?

• Bu ileti silindi!

• @gunaltay58
    aradaki evi hatırladığınız kadarıyla yazın bir sorun olmaz, ben bir adres için Google earth kullandım

• @befe Kardeşim, bence internet explorer'un son sürümünü yükleyin ve oradan açın. İlk bir kaç gün ben de diğer browserlerden açamamaştım. Sayfa açtığında Confirmation kodunu da yazmayı unutmayın ki zira Case number ve confirmation number farklı numaralar. Dalgınlıkla aynısı yazılabiliyor ve form açmıyor. Hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐

@turkeyandusa DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar selamlar, forumda yeniyim. Tüm başlıklardaki yorumlarınızı okudum, aydınlatan ve paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Genel anlamda süreci sayenizde okudum ve anladım, gereksiz sorularla forumu meşgul etmek istemiyorum ancak yine de bir takım DELİ sorular kafa kurcalamakta ve işin ehline müracaat etmekten başka çare kalmıyor. 2020EU00014xxx talihlisiyim. 50 yaşındayım. 3 çocuğum var ancak hepsi 21 yaşından büyükler. Asıl talihli olan ben ve eşim için DS 260 Formunu tamamladım, ancak summit etmeden evvel sizlere sormam gereken bir kaç soru var. Yardımlarınızı bekliyorum. Sevgilerimle...

• 4 yıl süreli askeri okul mezunuyum. 15 yıl görev yaptıktan sonra istifa edip sivil bir bakanlıkta (Genel Müdürlüğünde) 15 yıl daha çalışarak emekli oldum. Komando olduğum haliyle asker okul ve sonraki görev sürecinde için ateşli silahlar ve patlayıcı eğitimleri aldım ve uyguladım. formda bir soruda " Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear,
      biological, or chemical experience? (Atesli silahlar, patlayicilar, nukleer , biyolojik
      ya da kimsayal konularda uzmanlasmis yetenek ya da egitiminiz var mi?)" sorulmaktadır. YES desem sıkıntı NO desem sıkıntı (mıdır) Önerileriniz?

• 1999 yılında astlarım ve birileri tarafından şahsına kumpas kuruldu ve askeri suçlardan ASKERİ MAHKEME tarafından tutuklandım ve hüküm aldım. (Görevi Kötüye Kullanmak, Görevi ihmal vb suçlardan) 6 ay askeri cezaevinde 6 ay da sivil cezaevinde yatmak zorunda kaldım. 2005 yılında sabıkamı sildirdim, ancak sabıka silinmesine rağmen ARŞİV KAYDI hala durmaktadır. Bu durum da beni ev ailemi endişelendirmektedir. Bir çok web sitesi okudum, youtube kanalları izledim ancak endişelerimi giderecek bir yorum bulamadım. Green card vizesi almaya engel suçlar kategorilere mi ayrılmakta yoksa her ne olursa olsun ARŞİV KAYDI olana BEN VİZE VERMEM mi? ( 20 yıl önce verilen ve infaz edilen bir askeri suç)

• Yaş itibariyle 3 kez evlendim. ancak boşanma kararlarında şiddetli geçimsizlik yazıyor. başka bir neden yazmıyor. Bu durum sıkıntı olabilir mi?

• Her ne kadar loto başvurusunda max. yaş sınırı olmasa da vize aşamasında 50 (eşim 52) yaş takıntıları var mıdır?

• DS 260 formunda bizim ya da anne baba çocukların adreslerinde doğum yeri köy ise ve nüf. cüzdanı (kimlikte) öyle de yazıyorsa orijinal adını sonra bağlı olduğu il' i mi yazmalıyız? Örnek: ÇINARLI Köyü Sungurlu içesine ve Çorum iline bağlı; CINARLI CORUM şeklinde mi yazılmalı. Telefon numaraları da 00905323xxxxxx şeklinde mi 532xxxxxxxxx şeklinde mi olmalı.

@TURKEYANDUSA
    Öncelikle hayırlı olsun aynı yaş ve geçmişe sahip (askeri köken) olmamız nedeniyle soruların cevaplarının bazılarına cevap verebilirim.

1. soru Evet yazmalısın bir problem olmadı. Neler olduğunu ayrıntılı bildirmelisin
    2. soru Bu konuda Konsolosluk karar verecek. Arşiv kaydı haricinde bizim geçmişimize ait bir dosya geliyor. Mahkeme kesin kararlarının (buna boşanma davaları dahil) ingilizceye çevrilmesi gerekmektedir. Mülakatta alacaklar.
    3. soru Zannetmiyorum. ancak birçok boşanma davaları bu konu üzerine açıldığı için sorun olmaz. Yinede karar mekanizması Konsolosluk olacak.
    4. soru yaş takıntıları yok Ben aynı yaşta green card aldım.
    5. Nüfüs cüzdanında ne yazıyorsa sadece o yazılmalı CINARLI İl ve ilçe hanesi var ise akabinde o kısmı şekillendirilmelidir.

• @mstf Ben de sinir olmuştum. Birde fazla adres varsa son yazdığınız adreste ikamet tarihlerini 16 yaşındaki tarih ve günümüz olarak işaretleyin SAVE edin ve sonra aynı yere gelip aynı şekilde değiştirerek ilerleyin. CAPS LOK açıkken İ kapalıyken ı ile yaptım ben.

• @gunaltay58 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@deathzombie adresleri misal kazim mahallesi kiraz caddesi seftali sokak migros sitesi b 5 blok daire 9 seklindemi girdiniz
    @deathzombie çok teşekkür ederim. Sistem çok ağır ve uğraştırıcı. Destek alamasak işimiz zor. Herkesin bilgisine emeğine sağlık.

• @turkeyandusa teşekkür ederim fakat benim bahsettiğim konu kilitli olan ds-260’ı açtıramamak. Size de hayırlı olsun 🙂

• @mstf DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@gunaltay58 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@deathzombie adresleri misal kazim mahallesi kiraz caddesi seftali sokak migros sitesi b 5 blok daire 9 seklindemi girdiniz
    @deathzombie çok teşekkür ederim. Sistem çok ağır ve uğraştırıcı. Destek alamasak işimiz zor. Herkesin bilgisine emeğine sağlık.
    Adreslerin hepsini buyuk harflerle ıng yazı karakteri ile girdim. Paylaşılan videoda da bu şekilde igirilmişti. Birebir uyguladım. Bilgiler doğru olduktan sonra sistemde kabul edince bence hepsi aynı kapıya çıkyor.

• @redsat2000 Sevgili meslektaşım, ilgi ve geri dönüş için çok teşekkür ederim...

------Malum farklı yerlerde görev yaptık. adresler bölümünde zaten 16 yaşına kadar girdim. Görev yaptığımız yerleri teker teker girmek yerine KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI SEPTEMBER 1985 - JUNE 2006 gibi girsek uygun olur mu?

----- "Is this child immigrating to the U.S. at a later date to join you?" sorusunda, çocukların tamamı 21 den büyük olsalar da ileri bir tarihte yanımıza gelebilme olasılığına binaen YES yazdım yoksa NO mu yazmalıydım?

----- Okul kısmına askeri okulun adını İngilizce mi Türkçe mi yazıyoruz. Örnek: CANKIRI ASTSUBAY HAZIRLAMA OKULU ya da TUZLA PİYADE OKULU gibi...

----- Sivil olarak çalıştığımız şirketlerin adı da keza öyle mi (yaptığımız iş OTHER olduğundan)

Yes No

• ⭐⭐⭐⭐

@turkeyandusa
    Cevap 1 Blok tarih girmekte fayda var . TURKISH ARMY FORCES yaz
    Cevap 2 Eğer 21 YAŞINDAN BÜYÜK İSE NO olmalı sanırım. Onlar ilk aşamada NON IMMIGRANT VISA olarak gelecekler GREEN CARD alamazlar GREEN CARD MULAKATA GIREMEZLER. Eger 21 YASINDAN BUYUK VAR ISE YES YAZILMALI
    Cevap 3 TURKCE yazabilirsin Ancak Ingılızce karşılıkları varsa INGILIZCESI SORUN OLMAZ
    Cevap 4 Çalıştığınız sivil firmaları OTHER olarak değil ayrıntılı yazmanız lazım.

• "Is this child immigrating to the U.S. at a later date to join you?" için??? şu an 21 yaşından büyük çocuklar ileri bir tarihte geleceklerse ve ileri bir tarihte kardeşim zamanında (DS 260) siz, YES olarak girmediğinizden immigrant olarak başvurup gelemezler endişesinden dolayı. Soruyu değiştirerek de sormak isterim: şu an 21 den büyük çocukları biz ileri bir tarihte greencard yoluyla isteyemez miyiz? Onları yanımıza almamızın yöntemi anlamında? Teşekkür ederim...

• ⭐⭐⭐⭐

@turkeyandusa Onların USA geliş statüleri farklı olacak Vizesi farklıdır. DIVERSITY IMMIGRANT VIZE OLMAYACAK. Ilk aşama Normal vize olacak. Garanti olması açısından YES demeniz doğru olabilir.Forumda Diğer vize durumları ile ilgili bilgiler ve prosedürler var.

• Teşekkür ediyorum. Forumda ayrıntılı cevabı paylaşılmış. Diğer arkadaşlara yararlı olur düşüncesiyle linki paylaşıyorum: https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• @gunaltay58 ben okul zamanı kaldığım süreler için hep haziranda giriş haziranda çıkış şeklinde yaptım ve 1 yıl şeklinde gösterdim. Sonuçta yazın orada kalınmıyor, sorun olacağını düşünmüyorum.

• @gunaltay58 evet ben o şekilde girdim tüm adresleri.

• Arkadaşlar merhaba.
    *Benim önceden bir soyadı değişikliğim oldu evlilik ve ya başka bir nedenden değil ailemin kararı ile. Bu bölümde nasıl bir yol izlemeliyim o bölümde sadece evlilik ile değişen soyadları soruyor sanırım.
    *okul bilgilerimi girerken şuan üniversite okuyorum diploma bölümünü 1 olarak seçip lise mi eklemeliyim sadece yoksa üniversite de eklemeli miyim?şuan devam ettiğim için ne zamana kadar okuduğunu soruyor en aşağıda ?

• okuduğumuz lise taşınmış, kapanmış ya da adı değişmiş ise biz okurken olduğu adresi mi girmek gerekir?

YL ve Dok' da fakülte yerine enstitü adresi mi yazmak gerekir?

Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |