Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar ds260 ta imza bolumu var biz atladik mi acaba😞

• Merhabalar, iş tecrübelerine staj deneyimlerini ekleyebilir miyim 2.5 ay ve 4 aylık 2 farklı staj deneyimim var.

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@erkangeziyor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@erkangeziyor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells anladım. Aslında net sorum su yonde: Suan bi arkadasım turist vizesiyle Abd de ve kacak calısıyor. 6 aylık yasal kalıs süresine kadar kalıp donecek. Bu esnada da cekilisi kazandıgını ogrendi. Eger ki calısırken yakalanırsa deport edilir mi ve bu kartı ne yonde etkiler?

6 aylik kacak sureyi gecirmeden ABD'den disari ciksin. 3 yillik ban almayacagi icin hicbir sorunla karsilasmamasi lazim.

Kacak calismasin, boyle bir seyi tavsiye etmem. Eger calisiyorsa yakalanmasin 🙂

yani calısırken yakalanıp deport edilirse kazandıgı cekiliş yanar diyorsunuz?

hayir, buyuk ihtimal sorun olmaz; ama 6 ayi gecirmesin cunku o zaman 3 yil ban baslar, bu durumda konsolos inisiyatifine kalabilir, boyle seylere gerek yok. Zaten numarasi cok buyuk degilse buyuk ihtimal 1 yil sonra yasal gocmen olacak ABD'de...

Anladım tesekkurler. Tabi yeni yasa ile cekilis kalkmazsa..

• Merhabalar.
    Öncelikle bir çok önemli konuda bilgilendirdiğiniz için teşekkürler! Nitekim bu kadar önemli sürecin ayrıntılara hatalar heba edilmesi yanlış olur, hayati önem taşıyor her bir bilgi. 🙂
    1: Ben henüz sözkonusu formu göndermedim, son gönderme tarihi veya göndermem gereken tarih vs var mı?
    2: Çok fazla adres bilgim var, hata yapmak istemiyorum, sadece ailemle kaldığım adresleri mi girmeliyim, yoksa kendi kaldığım kayıtsız adreslerimi ( mesele ünv öğrencisiyken) girmeli miyim?
    3: pasaportumun 2020 ortalarında son kullanma tarihi bitiyor ve yenilemeyi düşünüyorum, formu doldurduktan sonra mı yenilesem?
    Cevaplarsanız sevinirim. bol şans herkese

• Evlilik konusunu ben anlamadim birturlu...Bana mulakat tarihi verilince konsolosluk ile gidip ben evlendim diye mulakat tarihinden once konusacagim..Konsoloslukta kimin ile konusacagim..nasil olacak bu surec..ben anlamadim bunu nasil yapacagimi..

• Merhaba, DS-260 formunun eğitim kısmında şöyle bir soru var: "Highest Level of Education Completed" ben şuan 4 senelik bir üniversite okuyorum ve 2. senemdeyim hangi seçeneği işaretlemem gerekiyor? "University, no Degree" mi? @crazycells

• @ozn merhaba, sizden bitirdiğiniz mezun olduğunuz en son okulu soruyor. Yani 4 senelik üniversiteden önce lise ise son mezuniyetiniz onu soruyor. siz lise ve sonrasında üniversite okuyorsanız kutucuğa 2 yazacaksınız. Ama üniversiteyi henüz bitirmediğinizi ifade edeceksiniz.

öncelikle size daha iyi yardımcı olunabilmesi için sizden imzanızı güncellemenizi ,
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin
    Sonra da DV2020 tablosunu doldurmanızı http://bit.ly/2V0zMOz rica ederiz.

• @omertug Abi o kısmı anladım da belirtme yeri yok sadece seçenekler sunuyor, dediğiniz kutucuğa 2 yazdım ama seçeneklerde "üniversite, devam ediyor" tarzı bir seçenek yok 😞

Highest Level of Education Completed:
    High School, No Degree: Eger liseyi henuz bitirmediyseniz, ya da liseye baslayip daha sonra terk ettiyseniz…
    High School Diploma: Eger liseyi bitirdiyseniz…
    Vocational School: meslek yuksekokulu bitirdiyseniz…
    University, No Degree: Eger universite terkseniz…
    University Degree: Eger universite bitirdiyseniz…
    Advanced Degree: Master, Doktora vs. bitirdiyseniz…
    Other: eger yukaridaki hicbir kategoriye uymadiysaniz

Yukardaki seçeneklerden hangisini seçmem lazım onu anlamadım yani

• @ozn sanırım pdften gidiyorsun, 22. sayfada görebilirsin.
    Üniversiteyi ekle > hala okuyorsaniz ’NONE YET’ yazabilirsiniz.
    Date of Attendance From: (okula baslama tarihi) tam
    tarihi hatirlamiyorsaniz bile yaklasik bir tarih yazabilirsiniz.
    Date Attendance To: (okulun bitis tarihi) hala devam
    ediyorsaniz gunumuzun tarihini yazabilirsiniz.

• ⭐⭐

@semihmete ilk önce evleneceksiniz. DS260 formuna eşinizi ekleyeceksiniz. Sonra mülakat tarihi alacaksınız. Mülakatta konsolos sizin evliliğinizin gerçek bir evlilik mi yoksa anlaşmalı bir evlilik mi sorgulayacak. Bu nasıl mı yapacak ? Sizden evlilik öncesi birlikte yaptığınız geziler, facebook anıları, düğün ile ilgili görseller vs. isteyecek. Bunları hazırlayıp mülakata gideceksiniz.
    Bundan başka alternatif yok.

• Ds-260 formunu ben bekar olarak doldurup gönderdim.Evlendikten sonra nasıl eşimi ekleyecem? Ne zaman ekliyecem?

• Merhaba arkadaşlar ben Ds-260 formunu gönderdim ancak aklıma iki soru takıldı.

1. Askerlik kısmında Military Specials kısmına yazıcı olduğum için secretary diye yazdım. Onun yerine piyade,denizci vb. bişey mi yazmam gerekiyordu. Aynı zamanda ateşli silahlarda dahil olmak üzere uzmanlık derecesinde eğitiminiz var mı kısmını NO diye işaretledim. Askerlikte yaptığım 2 atış talimi vardı bu sebepten dolayı bu kısmı Yes diye mi işaretlemeliydim?

2. Anadiliniz dışında başka bir dil biliyor musunuz sorusuna no diye cevapladım.Ancak A2 seviyesinde ingilizcem var bende yeterli görmediğim için No diye işaretledim. No diye işaretlemem dezavantaj sebeb olur mu?

Bunlar için Ds-260 formunu re-submit etmeme gerek var mı?

Şimdiden Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macit DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells 1)Şuan denedim ve evet doğum tarihimi yanlış yazmışım.MM/DD yazmam gerekirken DD/MM yazmışım.Bunun düzeltilmesi lazım mı? Mail veya telefon yoluyla bildirmeli miyim?
    2)Şuan Estonya'da yaşıyorum.İkametkahım hala türkiye de gözüküyor.Adres olarak ne yazmam gerekiyor?
    Cevabınız için teşekkürler...

1. Bunu degistirmeniz mumkun degil maalesef. DS-260 formuna dogru bilgilerle yazmalisiniz.

2. Adresiniz neresi ise onu yazmaniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

bu arada crazycells yardımların için çok teşekkür ederim...

rica ederim, bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@befe DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

2 senelik iş tecrübesi olmadığı ve soruyu yanlış cevaplayıp lise diploması yok olarak işaretlediğimiz ve formu yolladığımız için, diskalifiye olma gibi bir durum söz konusu olmaz mı ?

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@befe DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Sorun şu ki, formu çoktan gönderdik bile. Formu gönderdikten sonraki süreç nasıl olmalı ? Ne yapmamız gerekiyor? Formu gönderdiğim halde review kısmında edit seçeneği çıkıyor.

Mulakat tarihi aciklandiktan sonra eklemeleri yapabilirsiniz.

Eger formu gonderdiyseniz edit etmek mumkun olmaz.

olmaz, formu hatali doldurmussunuz sadece. Eger lise diplomaniz olmasaydi ve oldugunu soyleseydiniz o durumda sorun olurdu.

Eger "icimiz bu sekilde rahat degil" diyorsaniz, hemen KCC'ye email gonderin. DS-260 formu acildiginda da hizli bir sekilde duzeltip gonderin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mnd DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar, iş tecrübelerine staj deneyimlerini ekleyebilir miyim 2.5 ay ve 4 aylık 2 farklı staj deneyimim var.

Eger sizin icin onemliyse, ekleyebilirsiniz.

• mrb herkeze ds 260 formunu doldururken adres kısmında ı harfı kullanınca sayfayı save yapamıyoruz,i kullanınca save ve devam etmemıze ızın verıyor.bu konuda bılgısı olan varmı?yardımcı olabılırmısınız ..youtube vıdeosunda( i ö ş ç ) kullanılmasın denmiş fakat bu sekılde kabul etmıyor sıstem..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@phrath DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar.
    Öncelikle bir çok önemli konuda bilgilendirdiğiniz için teşekkürler! Nitekim bu kadar önemli sürecin ayrıntılara hatalar heba edilmesi yanlış olur, hayati önem taşıyor her bir bilgi. 🙂
    1: Ben henüz sözkonusu formu göndermedim, son gönderme tarihi veya göndermem gereken tarih vs var mı?
    2: Çok fazla adres bilgim var, hata yapmak istemiyorum, sadece ailemle kaldığım adresleri mi girmeliyim, yoksa kendi kaldığım kayıtsız adreslerimi ( mesele ünv öğrencisiyken) girmeli miyim?
    3: pasaportumun 2020 ortalarında son kullanma tarihi bitiyor ve yenilemeyi düşünüyorum, formu doldurduktan sonra mı yenilesem?
    Cevaplarsanız sevinirim. bol şans herkese

1. Son tarih yok, fakat tum sures 2020 Eylul'e kadar bitmis olmali.

2. Sadece uzun sureli kaldiginiz adresleri girebilirsiniz.

3. Size kalmis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semihmete DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Evlilik konusunu ben anlamadim birturlu...Bana mulakat tarihi verilince konsolosluk ile gidip ben evlendim diye mulakat tarihinden once konusacagim..Konsoloslukta kimin ile konusacagim..nasil olacak bu surec..ben anlamadim bunu nasil yapacagimi..

Evlendiginiz gune ve asamada nerde oldugunuza bagli olarak yapmaniz gerekenler degisebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@omertug Abi o kısmı anladım da belirtme yeri yok sadece seçenekler sunuyor, dediğiniz kutucuğa 2 yazdım ama seçeneklerde "üniversite, devam ediyor" tarzı bir seçenek yok 😞

Highest Level of Education Completed:
    High School, No Degree: Eger liseyi henuz bitirmediyseniz, ya da liseye baslayip daha sonra terk ettiyseniz…
    High School Diploma: Eger liseyi bitirdiyseniz…
    Vocational School: meslek yuksekokulu bitirdiyseniz…
    University, No Degree: Eger universite terkseniz…
    University Degree: Eger universite bitirdiyseniz…
    Advanced Degree: Master, Doktora vs. bitirdiyseniz…
    Other: eger yukaridaki hicbir kategoriye uymadiysaniz

Yukardaki seçeneklerden hangisini seçmem lazım onu anlamadım yani

High School Diplomayi secebilirsiniz. Alta da devam eden universite bilgisini yazarsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |