Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar Arkadaşlar,

Yaklaşık 1 ay önce dil eğitimi için ABD’ye geldim. Yıllardır ben de başvuruyordum, kısmet bu seneyeymiş, ABDdeyken GC çıktığını öğrendim. Darısı sizin de başınıza : )) Sizlere bu süreçle alakalı bir kaç sorum olacak.

1- DS260 ı doldurdum ve gönderdim, sitede AOS sürecinin daha sancılı geçtiği söyleniyor. Normal Türkiye’den alma işlemlerine çevirme şansım var mı? Siz olsanız ne yapardınız? F-1 vizem 2024 yılına kadar. Vize konusunda bir problemim yok ve GC sıralamam 2020EU000043XX. Yani başlarda sayılır. Ortalama ne kadarlık bir süreç yaşayacağım hakkında bilgisi olan varsa çok sevinirim.

2- Kart çıktıktan sonraki süreçte, F-1 vizemle birlikte Türkiye’ye seyahat edebilir miyim? Dönüşte Havaalanında problem yaşar mıyım? Çünkü aralarda gitmem gerekecek.

3- Bu süreç içerisinde ne kadar para harcamam gerekecek? Yani tam olarak Türkiye’den işlemleri yaptırma ile ABD den yaptırma arasında çok büyük farklar var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

İnşallah isteyen ve hak eden herkes kazanır.

• Kart çıktıktan sonra vizeniz ile Türkiyeye giriş çıkış yapabilirsiniz. Numaranız iyiymiş Kasım ayına kalmaz sıra gelir ancak yerinizde olsam işlemleri Türkiye de yaparım. Aos işlemlerinde herşeyin çok fazla araştırıldığını duymuştum.
    Cebinizden green cardı alana kadar 1000$ dan fazla para çıkacağını zannetmiyorum

• Ayrıca lütfen 2020 çekilişi ile ilgili sorularınızı bu konuda sorunuz.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari

• Herkese selam,
    Kazanan arkadaslari tebrik ediyorum kaybendenlerde umarim en kisa surede kazanir.
    Benim sorum biraz zor bir soru olacak umarim net bir cevap alabilirim.
    Benim esim Baska ulke vatandasi o ulkenin kanunlarina gore evliyiz ancak tr ye bildirmeye firsatimiz olmadi , henuz gerekte olmadi.Bu nedenle pasaportta ve nufusta bekar gorunuyorum.Greencard basvuru zamani bir arkadasim basvuruyordu bende basvurdum ve pasaportta henuz bir evli ibaresi olmadigi icin bekar olarak basvurdum (acikcasi cikacagini hic sanmiyordum) , simdi greencard talihlilerinden biriyim.Ama suan Ds- 260 formunu nasil doldurmam gerektegini kara kara dusunuyorum.Evliligi TR ye bildirip formu evli olarak doldursam bir problem yasarmiyim?TR Konsolosluguna sordum evlilik tarihi eski tarih sadece bildirim tarihi yeni tarih olacak, nufus kayit orneginde bildirim tarihi olacak dediler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sorulari dilediginiz sekilde dilediginiz bolumde soramazsiniz.

Gereksiz bir baslik, cok yanlis bir kategori, bir de buyuk harflerle dikkat cekme cabasi...

Forumdan sizi 1 haftaligina cikariyorum. Bu sirada forumu inceleyip nasil davranmaniz gerektigini gorebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 12
  • 8
  • 8
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |