Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubra DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, ben de forumda yeniyim. ds-260 formunu doldurmaya henüz başlamadım. Önce forumu iyice araştırmak istedim, hata yapmak istemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler. Hayırlısı olsun hepimiz için

hosgeldiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thedotemre DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

Forumda yeniyim Excel tablosunu ve imzamı güncelledim, ds 260 formunu güncellemek icin erken olduğunu düşünüyorum çünkü şu anda hali hazırda Rusyada çalışmaktayım, bir sonraki süreçte farklı bir ülkede çalışmaya başlayabilirim benim sorum formu doldurmanın herhangi bir önceliği varmi yani daha erken görüşmeye cagrilmaya gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Ve şu andaki duruma göre 26000 sınırını aşmış 2019 alımları 2020 icin bu durum nasıl olur ve ya olabilir, çünkü buna göre önümü görmek istiyorum. Ds 260 formunda aşılarin durumu için ne tür bir cevap vermem gerekiyor, çünkü evet ve ya hayır dememin benim için olumsuz bir dönüşü olabilir mi. Teşekkürler şimdiden.

Evet, formunuz aninda islenmiyor, gonderdiginiz siraya gore isleniyor. Eger formunuzu gec gonderirseniz, numaraniz aktif oldugu zaman mulakat tarihi alamazsiniz.

Bu yilki gidisati hickimse bilmiyor henuz, saglikli bir tahmin de yapilmasi mumkun degil.

DS-260 formunu imzamdaki paketi kullanarak doldurabilirsiniz. Orada yazdigi gibi gecirmeniz yeterli.

Mulakata hangi ulkede girmeyi dusunuyorsunuz? Rusya'da mi? DS-260 formunu guncel bilgilerle doldurup gondermeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkangeziyor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Formla ilgili soyle bir sorum var: 1) Haziran'da Abd'ye turist vizesiyle gitmek ve 6 ay kadar kalma planı yapmıs ve bilet almıstım sonuc öncesi. Sizce orda 6 ay kalmam bir sıkıntı olusturur mu mulakat öncesi? naptın orda nası gecindin gibi sorular sorarlar mı?
    2) Formu submit ettikten sonra Abd ziyareti yaparsam,bu yaptıgım ziyareti de ds260 formuna ekleme yapmam gerekir mi daha sonra?

1. Sorun olmaz, sormazlar.

2. Gerekmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grankart DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba. 1.ds260 formuna üniversite okurken kaldığım ama ikametimi aldırmadığım yerleri yazmaya gerek varmı?
    2.ds260Formuna şuanda okuduğum üniversitenin adını,adresini yazacağım formu gönderdikten sonra üniversite değiştireceğim bu durumu bildirmek gerekirmi yoksa sonra mülakatta bi sıkıntı olurmu sonunda okulu bırakacağım, zaten lise mezunuyum..
    3.Anne soyadına kızlık soyadını mı yazacağım yoksa şimdi kullandığı soyadını mı ?
    4.Amerika adresi kısmına Bi dostumuzun adresini yazacağım ama amerikaya gittiğimde o adreste kalmayacağım green kartı benim adıma alabilirler mi, yada benim adıma onların alabilmesi için forma bişey yazmama gerek varmı?
    4.ikametim şuan yaşadığım adreste değil.posta adresi olarak burayı mı yazmam gerekiyor?

1. Kisa sureliyse gerek yok. Ama 2-3 yili ayni adreste gecirdiyseniz yazabilirsiniz.

2. Gerek yok, bir sorun olmaz.

3. Tam olarak hangi soru, soruyu acikca yazar misiniz?

4. En ust satira ismini yazmayi unutmayin, evet ismini yazarsaniz alabilirler.

5. Evet, yazin... gercekte kaldiginiz adresleri yazmaniz yeterli, ikametinizi oraya aldirmamis olmaniz, adresinizin orasi olmadigi anlamina gelmiyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhtaradana DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@gkhn35 merhaba kıbrıs seyehatleri gerçekten bir sıkıntı olurmu,kıbrısta 2 yıl çalıştım yasal çalışma izni ile

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@izmufuk DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba bende dv2020 için seçildim.basvurumu yaparken öğrenim durumu için lise derecesiz olarak giriş yaptım.ben lise 2 terkim ve açık öğretim de kayıtlı yım.ds 260 formunu yeni dolduruyorum,burada bunu nasıl belirtebilirim,bu nedenden dolayı elenir miyim?

diploma kismina "Not Available" ya da o manada bir sey yazabilirsiniz. Bu nedenden elenmezsiniz.

Diplomanizi yakin bir zamanda alacak misiniz? Mulakat zamani ya egitim sartini ya da meslek sartini saglamalisiniz.

• Herkese merhaba,
    Bu sene case numberlar sanırım hep yuksek bende kazandım.Benim numaram da 40.000 üstünde ...

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Mulakata hangi ulkede girmeyi dusunuyorsunuz? Rusya'da mi? DS-260 formunu guncel bilgilerle doldurup gondermeniz yeterli.

Mulakata Ankara`da girmeyi planliyorum.

• merhaba benim sorum ds 260 ile ilgili

1)telefon numarasını yazdıktan sonra e mail istiyor bunu küçük harflerle ve türkçe karekterlemi yazıcaz benim emailim de (i )harfi geçiyor
    2)bu email adresi dv lotterye başvurduğumuzdaki ile aynı olmak zorunda mı ? KCC ile bütün yazışmalarını bu email üzerinden mi yapacağız
    3)Lotterye aracı firma ile başvurmuştum başvuru sırasında benim emalimi mi kullandıklarını tam olarak bilmiyorum bu sorun olur mu ,ds 260 da verdiğimiz email iletişim için yeterli mi KCC ile
    4)Kuzey kıbrısta 2 yıl süreli yasal çalışma izni ile çalıştım adres kısmında K.K.T.C yok cyprus seçiyorum bu sıkıntı olurmu,KCC email ile bizden evrak istediğinde
    cevaplar için simdiden teşekkür ederim.

• green carda başvuru sırasında yazılan e postadan emin değilsek ne yapmalıyız ?

• Merhaba arkadaşlar . Aile olarak 3 kişiyiz. 3 ayrı formu ayrı ayrı ayrı mı gönderecegiz. Bunun için ayrı zamanlar da olması bir sıkıntı yaratır mı.

• @crazycells teşekkür ederim 😃

• @eftalya evet baya yüksek numaralar umarım hepimiz gidebiliriz 🙂

• @muhtaradana sadece kimlik ile girdiseniz bence de sorun olmaz çünkü herhangi bir damga vize islenmemis oluyor.ama pasaport için araştirmadayim

• @crazycells aynen yunanistan için bende sorun yaşamıştım.tesekkur ederim cevapladiginiz için.

• Arkadaşlar kafama takılan 2 soru var.
    1 - üniversiteyi 2 yıllık okudum . Şehir dışında okudum. Ama adresim değiştirmedim. Sizce üniversitede ki adresi yazmaya gerek var mı ? Evde kalmıştık arkadaşlarla ?
    2 - ABD adresi olayı arkadaşlar orada tanıdığım kimse yok şuanlık. Burayı boş bıraksam olur mu ?

• Tecrübeli abilerime bir şey sormak istiyorum, ben üniversite öğrencisiyim ve bu sene erasmus programını kazanmıştım yaklaşık eylül ayından ocak ayının sonuna kadar Almanyada olacağım, case numberim 10XXX bana mülakat tarihi tahmini olarak ne zaman gelir? Geçmiş yıllardan tecrübeli olan abilerim illaki vardır bana bi yardımcı olabilirler mi? Eğer Erasmustayken gelirse de direkt uçak biletimi alıp mülakata 3-4 gün erkenden gelip işlerimi halletirmeyi düşünüyorum, bu genç kardeşinize ne tavsiye edersiniz nasıl bir yol izlemeliyim lütfen, minnettar kalırım.

• Selam dostlar,
    Bir kac sorum var ve nereye soracagimi bilemedim, yonlendirirseniz sevinirim. Simdi DV cekilisi cikti ve ne zamana kadar belgeleri doldurup gonderebilirim? En kisa surede diyeceginizi biliyorum fakat.

Benim ve oglumun pasaportu 2020'de suresi doluyor? Yenileme yapip oyle mi basvurayim yoksa simdiki pasaportlarla doldurup sonra degistirdim mi diyeyim?
    Bu sure icerisinde bir oglum daha oldu ve pasaportu yok? Pasaporta basvurup sonra mi doldurayim yoksa bekleyeyim mi bilemedim?

Bunlara ek diplomanin orjinalini istiyor gorusmede fakat bende orjinali yok kayip. Universiten isteyecegim fakat amerika'dan mezun oldugum icin gelmesi surecektir.

Kafam cok karisik isin gercegi sizce ne yapmaliyim?

Selamlar

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells kardeşim yardımınız gerekli. Klavuzdaki ;

Present Employer or School Name (su anki isvereninizin ya da
    okulunuzun ismi)
    Present Employer or School Address (su anki isvereninizin ya da
    okulunuzun adresi)
    Street address (Line 1): sokak, cadde adi, ev/bina numarasi
    Street address (Line 2)*Optional: bu kisma bir sey yazmak
    zorunda degilsiniz, ama adresin ilk satira sigmayan
    kisimlarini buraya yazabilirsiniz. (semt ismi , belde ismi vs.)
    City: ilce
    State/province: il
    Postal zone: posta kodu
    Country/region: ulke

gibi sorulara nasıl cevap verelim?

1-)Ben kendi çapımda ticaret ve al sat yapıyorum :). Dolayısı ile kendi adıma şirketim ve işverenim yok. Buraları nasıl doldurmamı tavsiye edersin?
    2-)Bir de okul dediği üniversite mi? Onunla ilgili aşağıda sorular var çünkü.

1. self-employed yazip, buro, ofis olarak kullandiginiz yerin adresini verebilirsiniz (ev adresi de olabilir).

2. Eger ogrenciyseniz, okul bilgisini girebilirsiniz.

Abi, işvereninizin ismi kısmına kendi ismimi mi yazayım? İş adresi olarak ev adresini vereceğim çünkü.

• Arkadaslar herkes hakkında hayirlisini dilerim..
    Acele is maraz olurya bende kendi annemin kizlik soyadi yerine evlilik sonrası soyadını yazdım ve yolladım formu.
    Bilenler tecrübeliler aydinlatirsa çok sevinirim ne yapilmali ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |