Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells bir sorum daha var.j1 den direk tourist vizesine başvursam nasıl olur? onay geldıkten sonra f1 e de başvurabilirmiyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oguzcansel Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@crazycells bir sorum daha var.j1 den direk tourist vizesine başvursam nasıl olur? onay geldıkten sonra f1 e de başvurabilirmiyim?

Bu sekilde yapmanizi tavsiye etmem, once turistik amac gudup, sonra okuma amaci gutmek supheli bir durum. ABD'den cikmamak icin bahane uyduruyormussunuz gibi dusunebilirler.

• @crazycells Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@bjkamil3365 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@crazycells Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@vermaynen Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@redur47 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@vermaynen Merhaba, J1 vizem vardı. Statü değiştirmeye başvurduktan sonra 10 ay boyunca dosyam halen sonuçlanmadığı için ileride bir sıkıntı yaşanmaması amacıyla ülkeden çıkış yaptım

Bir kisiden duydugum kadariyla davaniz sonuclanana kadar yasal oluyorsunuz. Ben de ilk duydugumda sasirmistim work and travel ile abd gidip avukat araciyla evlilik , iltica ve dil okulu bu ucunden birine basvuru yapmis sanirim yanlis anlamadiysam ve 2 yil davanin surecegini soylemisler ve bu 2 yilda yasal olarak kalabiliyormus sonrasi ne olur bilemicem.

Bu tam olarak dogru degil. Eger basvurunuz onaylanirsa aradaki gunler sorun olmuyor ama basvurunuz onaylanmazsa arada gecirdiginiz gunlerin sadece belli bir kismi yasal olarak kabul ediliyor. Ilgili yasalari ve nasil hesaplanacaklarini daha once bu konuya aktarmistik, oradan okuyabilirsiniz.

Ben COS basvurusu yaptiktan sonra I-94 vize expire date uzerinden 5 ay sonra evlilik yaptim ve I-94 vize expire date uzerinden yaklasik 7 ay sonra GC basvuru dosyami gonderdim. En son COS ile ilgili bi belge eksik oldugu ve bu belgeyi gondermem gerektigine dair bir mail aldim. Ben de GC basvurusu yaptigim icin COS dosyasiyla ilgili hicbir islem yapmamak icin herhangi bir sey gondermedim. Hala her hangi bir cevap almadim. Bir sey yapmam gerekir mi? Ve COS dosyasi olumsuz olursa Amerikada ekstradan kaldigim surec bi sorun olur mu acaba? Tesekkürler..

Siz ABD vatandasi ile evlenmistiniz, degil mi?
    IR1/CR1 basvurusu yaptiniz, I-485 receipt ulasmadi mi size?

Evet esim Abd vatandasi. 130,131,765,485 reciptler geldi. Fingerprint icin gittik şu anda interview icin bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@crazycells Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@vermaynen Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@redur47 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@vermaynen Merhaba, J1 vizem vardı. Statü değiştirmeye başvurduktan sonra 10 ay boyunca dosyam halen sonuçlanmadığı için ileride bir sıkıntı yaşanmaması amacıyla ülkeden çıkış yaptım

Bir kisiden duydugum kadariyla davaniz sonuclanana kadar yasal oluyorsunuz. Ben de ilk duydugumda sasirmistim work and travel ile abd gidip avukat araciyla evlilik , iltica ve dil okulu bu ucunden birine basvuru yapmis sanirim yanlis anlamadiysam ve 2 yil davanin surecegini soylemisler ve bu 2 yilda yasal olarak kalabiliyormus sonrasi ne olur bilemicem.

Bu tam olarak dogru degil. Eger basvurunuz onaylanirsa aradaki gunler sorun olmuyor ama basvurunuz onaylanmazsa arada gecirdiginiz gunlerin sadece belli bir kismi yasal olarak kabul ediliyor. Ilgili yasalari ve nasil hesaplanacaklarini daha once bu konuya aktarmistik, oradan okuyabilirsiniz.

Ben COS basvurusu yaptiktan sonra I-94 vize expire date uzerinden 5 ay sonra evlilik yaptim ve I-94 vize expire date uzerinden yaklasik 7 ay sonra GC basvuru dosyami gonderdim. En son COS ile ilgili bi belge eksik oldugu ve bu belgeyi gondermem gerektigine dair bir mail aldim. Ben de GC basvurusu yaptigim icin COS dosyasiyla ilgili hicbir islem yapmamak icin herhangi bir sey gondermedim. Hala her hangi bir cevap almadim. Bir sey yapmam gerekir mi? Ve COS dosyasi olumsuz olursa Amerikada ekstradan kaldigim surec bi sorun olur mu acaba? Tesekkürler..

Evet esim Abd vatandasi. 130,131,765,485 reciptler geldi. Fingerprint icin gittik şu anda interview icin bekliyoruz.

O halde su an bir statunuz var, dolayisiyla COS basvurunuza bir sey yapmak zorunda degilsiniz.

• @crazycells Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

O halde su an bir statunuz var, dolayisiyla COS basvurunuza bir sey yapmak zorunda degilsiniz.

Tesekkurler 😊

• @crazycells selam! önceki mesajları okudum ama karmaşıklık var.hem f1 e hemde turist için gönderim yapacağım.okuldan i20 göndermelerini bekliyorum.her iki vize türünü de aynı başvuruda mı göndermem gerekiyor?turist vizesi ayrı ayrı belgeler mi hazırlamamız gerekiyor?
    bir de i539 belgesinde nasıl geçineceksınız diye bir soru göremedim ama en alttaki sayfaya 1 boyunca çalışma vizesiyle çalıştığım şirketin bütün bilgilerini girdim ve başvurumda birkaç tane pay check göndereceğim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oguzcansel Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@crazycells selam! önceki mesajları okudum ama karmaşıklık var.hem f1 e hemde turist için gönderim yapacağım.okuldan i20 göndermelerini bekliyorum.her iki vize türünü de aynı başvuruda mı göndermem gerekiyor?turist vizesi ayrı ayrı belgeler mi hazırlamamız gerekiyor?
    bir de i539 belgesinde nasıl geçineceksınız diye bir soru göremedim ama en alttaki sayfaya 1 boyunca çalışma vizesiyle çalıştığım şirketin bütün bilgilerini girdim ve başvurumda birkaç tane pay check göndereceğim

Bildigim kadariyla iki ayri basvuru seklinde yapacaksiniz. Fakat bridge application sirasinda farkli bir sey yapmamiz gerekiyor mu ben de emin degilim, ben bu konuyu arastirip size donus yaparim.

• @oguzcansel Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@crazycells selam! önceki mesajları okudum ama karmaşıklık var.hem f1 e hemde turist için gönderim yapacağım.okuldan i20 göndermelerini bekliyorum.her iki vize türünü de aynı başvuruda mı göndermem gerekiyor?turist vizesi ayrı ayrı belgeler mi hazırlamamız gerekiyor?

i-20 için gecımınızı sagladıgınız belgelerı vermenız gerekıyor zaten. eger maddı kaynagı gostermezsenız i-20 alamazdınız. o belgelerın ornegını uscis e sunacaksınız.

• Merhabalar bişey sormak istiyorum önceki postlarda göremedim. şimdi turist vizesi ile gitsem amerikaya 1 2 ay takılsam daha sonra ücretsiz dil eğitimi veren 2 3 aylık comunity collagelere başvursam hemen alıyorlarmış zaten bedava diye. oralara başvursam vizemi oradan öğrenci statüsüne geçirebilir miyim? yoksa adamlar ücretsiz eğitim bu öğrenci vizesi alamazsın veya git ülkenden başvur derler mi? bu konuda bilgisi olan varmı acaba

• @fabest35 Merhaba ücretsiz kolejlerdeki dil eğitimi için i20 alamadığın gibi vizeni öğrenci vizesine çevirmek için başvuru da yapamazsın dolayısıyla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet, iki ayri basvuru yapacaksiniz. "Gap Status"u kapatmak icin basvurunun cevabi gelene kadar B1/B2 icin basvuru yapacaksiniz.

Onemli olan tum F1 surecini kapsayacak kadar maddi birikimi ve en onemlisi Turkiye olan baglari kanitlayabilmek.

Bence en yakin zamanda basvurumuzu tamamlayalim. Zaten j1 waiver elimizde, sanirim I-20'de sizde? Baslangic gunu nedir?

• evet dil okuluna kayıt olmak için belli bir miktar bank statement göstermemi istediler.her okulun hem eyalatte belirlediği farklı fiyat rakamları var.istediklerini banka dökümünü gönderdim ve benım için i20 hazırladılar ve birkaç güne elimde olucak.4 july a kadar vaktim var.türkiye olan bağlarım is şu şekılde;buraya gelmeden çalıştıgım üst düzey bir şirketten geri döndüğümde tekrar orada işe alınabıleceğime dair referans mektupları var.
    turist vizesi için de ayrı bir form doldurup yine 370 $ mı ödemem gerekecek yoksa yine f1 için hazırladığım bütün belgelerden ayrı bir kopya mı koymam gerekecek?
    ı20 başlangıç günü 4 kasım 2019.grace period u da sayarsak arada yaklaşık 4 ay var.

• @oguzcansel Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

evet dil okuluna kayıt olmak için belli bir miktar bank statement göstermemi istediler.her okulun hem eyalatte belirlediği farklı fiyat rakamları var.istediklerini banka dökümünü gönderdim ve benım için i20 hazırladılar ve birkaç güne elimde olucak.4 july a kadar vaktim var.türkiye olan bağlarım is şu şekılde;buraya gelmeden çalıştıgım üst düzey bir şirketten geri döndüğümde tekrar orada işe alınabıleceğime dair referans mektupları var.
    turist vizesi için de ayrı bir form doldurup yine 370 $ mı ödemem gerekecek yoksa yine f1 için hazırladığım bütün belgelerden ayrı bir kopya mı koymam gerekecek?
    ı20 başlangıç günü 4 kasım 2019.grace period u da sayarsak arada yaklaşık 4 ay var.

aslında bu bılgılerı okulun size vermesı gerekırdı, basvurunuzla ılgılenmıyor mu bu insanlar? bazı okullar sıze evrakları tek tek anlatıp ne yapmanız gerektıgını anlatıp sagladıgınız evrakları kullanarak sızın adınıza basvuruyu tamamlayabılıyor.

• @DustyBlue benım başvurduğum okul boyle birşey yapmadı maalesef.fazla zamanım olmadığı için çok seçeneğim olmadı.fiyat,denge ve lokasyon açısından iyi olduğunu düşündüğüm için bu okula kayıt oldum ama attıkları her maıl de we are not gonna be responsible of your case diyorlar.bende kendi işimi görüyorum

• @redur47 merhaba, oncelikle konuyla ilgili tum yazilanlari ve cevaplarinizi okudum. Cok yararli bir paylasim olmus, tebrik ve tesekkur ederim. Eminim benim gibi bir cok insana yardimci olmustur.
    Yazilanlar arasinda cevabini alamadigim bir kac soruyu sormak istiyorum ben de.
    Ben turist vizesi kalisimi 6 ay daha uzatmak icin I-539 formunu dolduracagim. Baslik 2017’de acilmis sanirim. Su an formu sadece online olarak doldurup, ustune de hic bir ek belge vs eklemeden sisteme yukleyip daha sonra verecekleri tarihte gidip parmak izi veriyoruz ve beklemeye basliyoruz diye biliyorum, bu dogru mudur?
    Ayrica diyelim ben Mayis ayinda formu doldurdum. 4 ay sonra olumlu cevap aldim. I-94 formundaki bitis tarihinden bagimsiz olarak, olumlu cevap aldigim Eylul ayi itibariyle mi 6 ay ek kalis hakki veriyorlar bana, yoksa I-94 formunun bitis tarihi itibariyle mi 6 ay eklemis oluyorlar? Ikinci durum cok kotu olur zira.
    Son olarak, red cevabi aldigimizi varsayarsak, I-94 bitisi itibariyle 180 gunu asmadan ulkeden cikis yaparsak ban yemiyor muyuz? Ban yemek icin I-94 bitisinden sonra en az 180 gun kalmak mi gerekiyor?
    Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

evet, sanirim 2-3 ay once bazi degisiklikler oldu ve biyometrik randevu eklendi.

Zaten konudaki linkler USCIS'in resmi linkleri oldugundan, hala guncel formlara bu linklerden ulasmaniz mumkun.

• change of status kabul ve ret oranlarına ne yapsam ulaşamadım. uscis bu konuda bilgi paylaşmıyor mu? hemen her konuda bilgileri paylaşmış ancak statu değişiklik sayıları ve kabul-ret oranları yok.

• @ikarus Merhaba, Evet Uscis online olarak yapılan başvuru çeşitlendirmelerini bayağı arttırdı ve online olarak yükleyip ödemeyi yapıp kendilerinin yapacağı yönlendirmelere göre hareket edeceksiniz. Başka bir evrak yüklemenize gerek yok Uscis zaten sizden RFE isteyecektir. Formu doldururken hangi tarihe kadar kalmak istediğinizi soruyor o belirtmiş olduğunuz tarihe kadar onay alıyorsunuz diye biliyorum. Ayrıca 180 günden az kalmanız durumunda ban yemezsiniz ancak 180 günden fazla kalmanız durumunda ban yiyeceğinizi de kesin olarak söyleyemem çünkü başvurunuzun cevaplanması zaten bazı durumlarda 7 ayı geçebiliyor. Benimkisi 1 sene 1 ay sürmüştü. O kadar süre bekleseydim kesin ban yerdim herhalde. Size tavsiyem başvurunuz itibariyle 180 gün geçmeden çıkış yapın ki ileride sıkıntı yaşamayın
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• başvurumu 2 dosya (b2 ve f1) halinde gönderdim hayırlı olsun) sanırım i797 dedikleri başvurumun alındığına dair bir posta gönderecekler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |