Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Öncelikle herkese merhabalar, forumda yeniyim yanlış yere açtıysam özür dilerim.
    2019 senesinin Ağustos ayında Los Angeles a giriş yaptım, ve kapıda pasaportuma 31 Ocak çıkışı yazıyordu.
    La, fl , nj, ny olmak üzere tüm eyaletleri Gezdim ve 5 Ocak tarihinde çöküş yaptım.
    Önümüzdeki hafta tekrar turist vizem ile giriş sağlayacağım ancak I-94 formuma baktığımda çıkış tarihim 2 Ocak yazılmış sisteme, yani 3 gün yasadışı kalmış gözüküyorum.
    Sizce vizem geldiğimde iptal edilir mi?
    Bu konuda yardıma ihtiyacım var, şuanda uçak biletimi her şeyimi ayarlamışken yeni farkettim, bilgisi olanlar lütfen yardımcı olursa çok memnun olurum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgur-pablo, içinde söyledi: I-94 süremi 3 gün aşmışım ne olacak?

Öncelikle herkese merhabalar, forumda yeniyim yanlış yere açtıysam özür dilerim.
    2019 senesinin Ağustos ayında Los Angeles a giriş yaptım, ve kapıda pasaportuma 31 Ocak çıkışı yazıyordu.
    La, fl , nj, ny olmak üzere tüm eyaletleri Gezdim ve 5 Ocak tarihinde çöküş yaptım.
    Önümüzdeki hafta tekrar turist vizem ile giriş sağlayacağım ancak I-94 formuma baktığımda çıkış tarihim 2 Ocak yazılmış sisteme, yani 3 gün yasadışı kalmış gözüküyorum.
    Sizce vizem geldiğimde iptal edilir mi?
    Bu konuda yardıma ihtiyacım var, şuanda uçak biletimi her şeyimi ayarlamışken yeni farkettim, bilgisi olanlar lütfen yardımcı olursa çok memnun olurum.

Eger vizeniz iptal olmussa bunu ogrenebilirsiniz diye dusunuyorum, once konsolosluga sonra da CBP'ye email/telefon ile sorup vizenizin hala gecerli olup olmadigini sorabilirsiniz.

Eger olumsuz yanit almazsaniz o durumda vizenizi hala kullanabilirsiniz demektir, fakat kapida size neden gec ciktiginiz sorulabilir o nedenle makul bir aciklamaniz da olsun...

Bu arada 31 Ocak diye yazmissiniz ama sanirim 31 Aralik demek istediniz, dogru mudur?

• Merhaba, bende forumda yeniyim. Benimde sormak istediğim bir şey var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Florida'ya 15 şubat 2020'de geldim. İş için. Maaşımı Türkiye'den alıyorum. Burada bir işte çalışmıyorum. Mali Müşavirim ve burada bulunan şirketimizin denetimi için geldim. Korona çıkınca E-1 vize başvurumu henüz yapamadık konsolosluklar nedeniyle. Son oturum tarihim 15 Ağustostu fakat avukatım içeri 7 ağustosta uzatma talebini verdi ve şu an uzatma talebinin "Alındı" yazısı kaldığım eve posta olarak gönderildi. Fakat henüz olumlu ya da olumsuz bir cevap henüz gönderilmedi.

Şu an Türkiye'ye gidip ailemi görüp 1 ay sonra dönmek istiyorum. 1 ay sonra tekrar girdiğimde kapıda ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim acaba? Girememe ya da alınmama gibi korkularım var. Fakat baktığınız zaman uzatma talebimi yasal süreler içinde yaptım ve cevabını beklemeden ülkeme dönüp 1 ay sonra yeniden gelmek istiyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler.

Not: Haziran-Temmuz ayında burada Covid geçirdim. Şu an çok şükür iyiyim.

Şimdiden herkese teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @crazycells Teşekkürler 👍🏼

• Merhabalar, Öncelikle size bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum. Benimde size sorum olucaktı. Abd de 6 aylık i-94 sürem dolmadan uzatma başvurumu yaptım. Sebebim ise doğumdu. Başvurumda biometrik foto ücretini göndermediğim için başvurumu geri çevirmişler. Ücreti ekleyip belgelerimi tekrar onlara ulaştırmamı istemişler.Fakat kaldığımız yer ile uscis e verdiğim adres aynı olmadığı için bu durumu farkedemedik eşimle. Çünkü çok fazla seyahat ediyorduk. Sürekli ikamet eden bir tanıdığımızın adresini verdik ama onlar bizi bilgilendirmemişler böyle üzücü ve sıkıntılı bir olay geldi başımıza. Doğum gerçekleşti, bebeğimizin pasaportunu aldık ve türkiye ye döndük sonradan haberdar edildik malesef 😕 Şimdi tekrar abd ye girmem sıkıntı olur mu? Vizemiz 10 yıllıktı ve 2027 de expire olucak. Abd den çıkarken vizemize bişey yapılmadı ama bir iptal söz konusuysa nasıl öğrenebiliriz?
    En az 2 sene girmeyi düşünmüyoruz ama oğlumuzu da abd ye giriş çıkış yaptırmak istiyoruz. Bize önerileriniz nelerdir?
    Şimdiden Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seda09, içinde söyledi: I-94 süremi 3 gün aşmışım ne olacak?

Merhabalar, Öncelikle size bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum. Benimde size sorum olucaktı. Abd de 6 aylık i-94 sürem dolmadan uzatma başvurumu yaptım. Sebebim ise doğumdu. Başvurumda biometrik foto ücretini göndermediğim için başvurumu geri çevirmişler. Ücreti ekleyip belgelerimi tekrar onlara ulaştırmamı istemişler.Fakat kaldığımız yer ile uscis e verdiğim adres aynı olmadığı için bu durumu farkedemedik eşimle. Çünkü çok fazla seyahat ediyorduk. Sürekli ikamet eden bir tanıdığımızın adresini verdik ama onlar bizi bilgilendirmemişler böyle üzücü ve sıkıntılı bir olay geldi başımıza. Doğum gerçekleşti, bebeğimizin pasaportunu aldık ve türkiye ye döndük sonradan haberdar edildik malesef 😕 Şimdi tekrar abd ye girmem sıkıntı olur mu? Vizemiz 10 yıllıktı ve 2027 de expire olucak. Abd den çıkarken vizemize bişey yapılmadı ama bir iptal söz konusuysa nasıl öğrenebiliriz?
    En az 2 sene girmeyi düşünmüyoruz ama oğlumuzu da abd ye giriş çıkış yaptırmak istiyoruz. Bize önerileriniz nelerdir?
    Şimdiden Teşekkürler...

Hem dogum, hem de vatandaslik hayirli olsun 🙂

Su an zaten konsoloslukla iletisime gecmek icin cok kotu bir zaman, o nedenle bence seyahat zamanini bekleyin... ABD'ye tekrar seyahat etmeden 2-3 ay oncesinden konsoloslukla iletisime gecip vize numaranizi verin ve hala gecerli olup olmadigini sorun. Eger CBP/USCIS iptal etmisse konsoloslugun bunu gorebilmesi lazim. Boyle bir durumda yeni vize almalisiniz. Ama eger bir sorundan bahsetmezlerse, vizenizi kullanabilirsiniz.

USCIS'e belgeleri gec veya eksik gonderdiyseniz maalesef USCIS hicbir sorumluluk kabul etmiyor, eger basvuruyu sure bittikten sonra tamamladiysaniz ABD'de izinsiz kalmissiniz diye sayabilirler. Ama elinizde I-539 belgesinin receipt'i varsa, bence bunlarin hepsini saklayin, ilerde belki ihtiyac olabilir...

Oglunuzun ABD'ye girisini yasal bir nedenle mi istiyorsunuz? Yoksa tamamen kisisel nedenlerle mi? Amaciniza gore belki baska oneriler verebiliriz...

• Başvurumu süre dolmadan yapmıştım. Evet,Receipt im var. bunları saklıyorum.
    O süre zarfında zaten çok fazla eyalet değiştirdiğimizi,otellerde kaldığımızı da kanıtlayabilirim tabi vizemiz iptal olmadıysa 🙂
    Oğlum ile ilgili olarak da alakasız bir abd vatandaşı olmasını istemiyorum en azından abd ye giriş çıkışları olsun istiyorum sebebi buydu fakat siz bu konuya değinince sormak isterim. ne gibi farklı amaçlarda ne gibi önerileriniz olabilir bize.. Bilgilenmek isterim.
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Başvurumu süre dolmadan yapmıştım. Evet,Receipt im var. bunları saklıyorum.
    O süre zarfında zaten çok fazla eyalet değiştirdiğimizi,otellerde kaldığımızı da kanıtlayabilirim tabi vizemiz iptal olmadıysa 🙂
    Oğlum ile ilgili olarak da alakasız bir abd vatandaşı olmasını istemiyorum en azından abd ye giriş çıkışları olsun istiyorum sebebi buydu fakat siz bu konuya değinince sormak isterim. ne gibi farklı amaçlarda ne gibi önerileriniz olabilir bize.. Bilgilenmek isterim.
    Teşekkürler.

Ha yok, kisisel nedenlerse sorun degil, genelde insanlar arasinda dogru olmayan efsaneler dolasiyor 🙂 dedim acaba bir yasayi yanlis mi biliyorsunuz? (Misal, cocugunuz 21 yasina gelince size sponsor olmasi icin boyle sartlar var saniyor olabilirsiniz diye dusundum)

Ilk basvurunun yapildigi tarih degil, basvurunun tamamlandigi tarih onemli maalesef. Eger ucreti eksik gonderdiyseniz, basvurunuzu zamaninda yapmamissiniz demektir. Maalesef statunuz bitmeden formlarin, ucretlerin ve diger evraklarin tamaminin gonderilmesi sizin sorumlulugunuzda, USCIS genelde boyle durumlari 'gec basvuru' olarak degerlendiriyor. Siz yine de o formlari saklayin.

• Önerileriniz ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim.Durumumuzla ilgili bir gelişme olursa gerek bilgi edinmek gerek bilgi paylaşımı konusunda sizinle tekrar iletişime geçmek isterim..
    İyi günler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Önerileriniz ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim.Durumumuzla ilgili bir gelişme olursa gerek bilgi edinmek gerek bilgi paylaşımı konusunda sizinle tekrar iletişime geçmek isterim..
    İyi günler!

Tabii, direkt forumdaki bu basliktan ulasabilirsiniz. Bol sanslar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |