Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @harun-dv2019 Bilgiler için teşekkürler umarım bir sorun çıkmaz en kısa sürede güzel haberlerinizi bekliyoruz

• @cancakicitr tesekur ederim.. @crazycells sizin bu konudaki düsünceniz nedir acaba? Bizimle paylaşmak ister misiniz?

• @crazycells @captainblue @murat34 @Rüzgar forumdaki paydaşların paylaşımları olmasa bu kadar rahat ve kolay geçmezdi, teşekkürler.

• @sheandherlemons ne demek istediğinizi anlamadım? DV2020 için bahsediyorsanız bu seçilme ihtimali için kesin bir olasılık yok sadece geçmiş yılların istatistiklerine bakarak bilgi edinebilirsiniz? Ayrıca DV2019 içi seçildiyseniz neden seneye seçilme ihtimalini soruyorsunuz? Sürecinizi bu sene tamamlanmanız en mantıklısı olacaktır.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sheandherlemons DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@cancakicitr peki seneye secilme ihtimalim nedir?

oldukca dusuk bir ihtimal.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bestkn DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@cancakicitr tesekur ederim.. @crazycells sizin bu konudaki düsünceniz nedir acaba? Bizimle paylaşmak ister misiniz?

Temmuz bulteninin aciklanmasini bekleyin, eger 15'ine kadar bilgi gelmezse ya da durumunuzda guncelleme olmazsa bence KCC'ye email gondermeye baslayabilirsiniz. Geriye mulakat icin sadece iki ay kalmis olacak.

• @israfil Merhaba , sağlık raporu na gıderken yanınızda aşı kartı var mıydı ? Nekadar maliyeti oldu raporun ? Teşekkurler

• @NUSRET hayır yoktu, sağlık raporu için TL olarak 696 lab testleri için, 1486 da doktor muayenesi için ödedim. kredi kartıyla ödedim, kur farkı almadılar.

• Merhabalar, yarın Green Card için mülakat günüm. Mülakata maddi kaynak beyanı olarak iş teklifi ve bir miktar(12k₺) nakit sunacağım. Ancak elimdeki iş teklifi noter onaylı değil. Mülakattan önce bir resmi yönergeye göz atayım dedim ve orda noter onaylı olması gerektiği dikkatimi çekti. Daha önce iş teklifi sunarak mülakata girmiş arkadaşlar noter onayı olmadan alabildiler mi? Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik ve bu finansal kaynaklar meselesi beni çok ürkütüyor

• @pistolstar X bir bankadan kredi çekip Y adlı bankaya yatırıp hesap onaylı dökümünü gösterebilirsiniz yani 12 bin tl nin üzerine para koyup hesap dökümünü tekrardan alın. İşiniz garanti olurdu. Gösterdikten sonra geri yatırırdınız az bir meblağ da faiz olarak öderdiniz. Tabi şimdi yapılır mı yapılmaz mı onu bilmiyorum. Sonuçta yarın. Bunun için sayın @crazycells fikir vermeli.

• @asil DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@pistolstar X bir bankadan kredi çekip Y adlı bankaya yatırıp hesap onaylı dökümünü gösterebilirsiniz yani 12 bin tl nin üzerine para koyup hesap dökümünü tekrardan alın. İşiniz garanti olurdu. Gösterdikten sonra geri yatırırdınız az bir meblağ da faiz olarak öderdiniz. Tabi şimdi yapılır mı yapılmaz mı onu bilmiyorum. Sonuçta yarın. Bunun için sayın @crazycells fikir vermeli.

Son zamanlarda duyduğum en düşük miktardaki finansal durum belgesi ile yapılan başvuru sizinki olacak. Sorunsuz atlatmanızı dilerim. Eğer vizeyi sıkıntısız alırsanız pek çok kişiye referans olacaktır. Millet helak oluyor emanet para bulup, ordan araya aktarmaktan...

• @israfil kur farkı almadılar ne demek. Kur farkı almadılar tabirini anlamadım. Senden alınan TLyi dolara dön kur ne kadara geliyor bir bak. Sonra anlarsın alındı mı alınmadı mı. Sana uygulanan kur o günkü kurdan fazladır. Örneğin kur o gün 5.90 ise sana uygulanan en az 5.95dir emin ol.

• @israfil yani kur farkı ayrı bir masraf gibi alınan birşey diil. Bankalar işlemin bildirildiği gün, gün sonu kurundan hesaplarlar TL karşılığını. Ama emin ol o gün ortalama piyasa kuru 5.80den kapanmışsa sana daha yükseği uygulanır. 5.85, 5.90 yada 5.92. Bankanın insafına kalmış😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar, yarın Green Card için mülakat günüm. Mülakata maddi kaynak beyanı olarak iş teklifi ve bir miktar(12k₺) nakit sunacağım. Ancak elimdeki iş teklifi noter onaylı değil. Mülakattan önce bir resmi yönergeye göz atayım dedim ve orda noter onaylı olması gerektiği dikkatimi çekti. Daha önce iş teklifi sunarak mülakata girmiş arkadaşlar noter onayı olmadan alabildiler mi? Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik ve bu finansal kaynaklar meselesi beni çok ürkütüyor

Sorun degil, noter onayli olmasa da kabul ediliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@daydreamer DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@asil DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@pistolstar X bir bankadan kredi çekip Y adlı bankaya yatırıp hesap onaylı dökümünü gösterebilirsiniz yani 12 bin tl nin üzerine para koyup hesap dökümünü tekrardan alın. İşiniz garanti olurdu. Gösterdikten sonra geri yatırırdınız az bir meblağ da faiz olarak öderdiniz. Tabi şimdi yapılır mı yapılmaz mı onu bilmiyorum. Sonuçta yarın. Bunun için sayın @crazycells fikir vermeli.

Son zamanlarda duyduğum en düşük miktardaki finansal durum belgesi ile yapılan başvuru sizinki olacak. Sorunsuz atlatmanızı dilerim. Eğer vizeyi sıkıntısız alırsanız pek çok kişiye referans olacaktır. Millet helak oluyor emanet para bulup, ordan araya aktarmaktan...

yorumu bir daha okumalisiniz, kaynak olarak is teklifi mektubu sunulacagi belirtilmis. Buyuk ihtimal orada yazan miktar forumdaki pek cok kisinin gosterdigi miktardan daha fazla olacaktir. Gosterdiginiz kaynaklar bir butun olarak degerlendiriliyor, ayri ayri degil.

• Herkese merhaba tekrar ve iyi şanslar. DV talihlisi esim. KCC nin istediği dogum belgesi benden ve çocuğumdan da isteniyor sanırım. Ben almanya dogumluyum. Bu durumda dogum belgesinin alman konsolosluğundan mi alınması gerekiyor? yoksa herkes gibi e-devletten vukuatlı nüfus kayıt ornegi almam yeterli mi? Teşekkürler

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@daydreamer DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@asil DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

yorumu bir daha okumalisiniz, kaynak olarak is teklifi mektubu sunulacagi belirtilmis. Buyuk ihtimal orada yazan miktar forumdaki pek cok kisinin gosterdigi miktardan daha fazla olacaktir. Gosterdiginiz kaynaklar bir butun olarak degerlendiriliyor, ayri ayri degil.

Çok doğru. Neyse, biz de noter onaylı olmayan A4 kağıda sıradan bir iş teklifi mektubu yeterli oluyor muymuş onu anlamış olacağız hiç olmazsa 🙂

• ben mulakatima bir ay kala aldim hesap hareketlerini bi sorun cikarmi. bu sekilde mulakata giren varmi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@unclesam selam bendwnsin doğum yeri almanya arama kusmına yazarsan oraya ben yazdın bulamazsan linkini atıyım sana

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

137

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |