Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakisalapaki DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

arkadaşlar,
    Arşivli adli sicil kaydı edevletten forumda okuduğum kadarıyla" resmi" seçilip belgenin veriliş nedeni kısmına" diğer" yazıp boşluğada abd konsolosluğu yazin deniyor.ama diğer seçenek te ise kurum kısmına "yabancı ülke" deyip belgenin neden verileceği kısmında ancak ozaman "arşiv kaydı içeren" başlığı çıkıyor,ozaman bu kısımdan mı çıktı almak gerekiyor?

Alacaginiz form arsiv kaydiyla ilgili bilgi verdigi surece bir sorun olmaz, degisik sekillerde alabilirsiniz.

• Merhabalar benim normalde green card mülakat tarihim 4 Ocak'tı.Mülakata gitmeyerek 7 ocak randevumu kaçırdım bölümüne girip yeni randevu istedim 26 Ocak'ta tarih verildi.Ayrıca konsolosluğun attığı maile göre randevumu ileriki bi tarihe erteleyebiliyorum.Şimdi ben randevumu şubatı sonlarına ertelemek istiyorum. https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/iv sitesine girdiğimde randevunu yeniden zamanla bölümü var oraya girince kapalı gözüküyor.Bide randevuyu iptal et bölümü var.Eğer randevumu iptal edersem müsait olduğumda yeni bir randevu talep etme hakkım varmıdır?Bi türlü erteleyemedim yardımcı olursanız sevinirim.İyi günler dilerim @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nurullah aslinda teknik olarak randevunuzu erteleyemezsiniz. Sadece iptal edip bir daha alabilirsiniz. Eger su an randevuya gitmeyecekseniz bir sey yapmaniza gerek yok, randevu tarihi gectikten sonra bir daha iletisime gecebilirsiniz.

Dilerseniz su email adresine email gonderip: [email protected]
    yeni bir mulakat tarihi de isteyebilirsiniz. Maalesef direkt olarak sizin tarihi secmeniz mumkun degil. Eger randevuya hazir degilseniz yeni bir mulakat tarihi istemeyin, sadece hazir oldugunuzda bir mulakat tarihi isteyin.

Eger mulakata girmemenizi gerektirecek bir durum yoksa, sadece vizeniz gec basilsin diye mulakati ertelemeye calisiyorsaniz eksik belgeyle gidip, daha sonra da eksik belgenizi tamamlayabilirsiniz.

• @greenleo bu tarih ne alaka ? nerden böyle bir sey duydunuZ

• @crazycells teşekkürler daha önceki randevuma gitmemiştim.Şimdikenede gitmeyip yeni randevu tarihi istesem sorun olmaz anladığım kadarıyla.Hocam eksik belgeden kastınız mesela sağlık raporu olmadan görüşmeye gitmek herhalde.Öyleyse iptal etmek yerine tarihin geçmesini bekleyeceğim müsait olunca yeni randevu tarihi isteyeceğim.Teşekkürler yanlışım varsa düzeltirsiniz inş @crazycells 😊

• bu aksam abd de hukumetin kapanmamasi icin anlasirlarsa, green card bu anlasma icin de nasil yer aliyor.. arastiran bilem biri var mi ? yani direk trumpin kaldirma teklifi mi gecerli oluyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nurullah DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@crazycells teşekkürler daha önceki randevuma gitmemiştim.Şimdikenede gitmeyip yeni randevu tarihi istesem sorun olmaz anladığım kadarıyla.Hocam eksik belgeden kastınız mesela sağlık raporu olmadan görüşmeye gitmek herhalde.Öyleyse iptal etmek yerine tarihin geçmesini bekleyeceğim müsait olunca yeni randevu tarihi isteyeceğim.Teşekkürler yanlışım varsa düzeltirsiniz inş @crazycells 😊

yani, yaptiginiz sey ideal degil tabii 🙂 konsoloslari sinirlendirebilir ama su an yapacak baska bir sey yok 🙂 dilerseniz suradan konsolosluga acil nedenlerden dolayi mulakata katilamayacaginizi yazabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tottenham DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

bu aksam abd de hukumetin kapanmamasi icin anlasirlarsa, green card bu anlasma icin de nasil yer aliyor.. arastiran bilem biri var mi ? yani direk trumpin kaldirma teklifi mi gecerli oluyor

green card ya da baska konular uzerine degil, butce uzerinde anlasmalari lazim. 1 aylik butce tasarisi Meclis'ten gecti simdi Senato'da oylanmasi lazim... Eger hukumet kapanirsa (5 saat icinde belli olacak), Senato'da 60 oya ulasincaya kadar hukumet kapali kalacak. Bu durumda konsolosluklar da hukumet acilana kadar goreve devam etmezler.

• Mülakat için mail, bülten açıklandıktan sonra 1 hafta içinde mi geliyordu? Daha önce konuşulmuştu ama bulamadım. Bilgisi olan var mı?

• @crazycells slm peki randevular ne oluyor bu durumda ? Erteleniyor mu ? 9 şubatta randevumuz var . Bu durumda sağlık kontrolünüde ertelemek gerekir dimi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chemist DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Mülakat için mail, bülten açıklandıktan sonra 1 hafta içinde mi geliyordu? Daha önce konuşulmuştu ama bulamadım. Bilgisi olan var mı?

bu ay icinde aciklanir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenleo DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@crazycells slm peki randevular ne oluyor bu durumda ? Erteleniyor mu ? 9 şubatta randevumuz var . Bu durumda sağlık kontrolünüde ertelemek gerekir dimi ?

Durumun 9 Subat'a kadar devam edecegini sanmiyorum, ama ne olacagi belli olmaz. Ankara Konsoloslugu'nun nasil bir program izleyecegini bilmiyorum maalesef, bekleyip gorecegiz. Dis isleri bakanliginin sitesinde, sartlar elverdigince randevu verilmis gorusmeleri yapmaya calisacagiz diye yaziyor...

https://travel.state.gov/content/travel/en/traveladvisories/ea/lapse-in-appropriations.html

alt metni

• “Required Entry Status Check for DV Submission”Baslikli bir mail aldim. Randevu maili bu mu oluyor. Girip tarih mi belirleyecegim ve herhangi bir cikti almam gerekir mi? Tesekkurler

• www.dvlottery.state.gov adresinden kontrol edin. Randevu tarihleri açıklanmaya başladı az önce 🙋👍🏻🇺🇸🇺🇸🇺🇸 @chemist

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chemist DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

“Required Entry Status Check for DV Submission”Baslikli bir mail aldim. Randevu maili bu mu oluyor. Girip tarih mi belirleyecegim ve herhangi bir cikti almam gerekir mi? Tesekkurler

evet, sayin @Sayal 'in dedigi gibi dvlottery sayfanizi kontrol etmeniz gerekiyor.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@yucell Evet. Bu çok önemli bir bilgi değil ama çocuklar için böyle yazılması tavsiye edilmişti daha önce, bende öyle yaptım. Father falan yazın. Eşiniz için gerekli değil kendim dold

• Bu ileti silindi!

• Merhaba job offer ile ilgili bir sorum olacaktı. Ben çalışmıyorum eşim ise şuan kamuda ücretli öğretmenlik yapıyor. Asıl talihli eşim. Mart ayında mülakatımız var ve job offer ayarlamaya çalışıyoruz. Fakat birimiz için firma job offer gönderilecek. Sizce eşim için mi almalıyız yoksa benim için mi. Mülakatta ne iş yapıyorsunuz diye sorduklarında Benim işimin olmaması belki sorun teşkil eder diye benim adıma mı alsak diye düşünüyoruz. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@timu DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Merhaba job offer ile ilgili bir sorum olacaktı. Ben çalışmıyorum eşim ise şuan kamuda ücretli öğretmenlik yapıyor. Asıl talihli eşim. Mart ayında mülakatımız var ve job offer ayarlamaya çalışıyoruz. Fakat birimiz için firma job offer gönderilecek. Sizce eşim için mi almalıyız yoksa benim için mi. Mülakatta ne iş yapıyorsunuz diye sorduklarında Benim işimin olmaması belki sorun teşkil eder diye benim adıma mı alsak diye düşünüyoruz. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

su an calismiyor olmaniz mulakatta bir problem yaratmaz.
    Is teklifinin kimin adina oldugu da onemli degil, aileleri butun olarak degerlendiriyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |