Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,

Benim de DS-260 formuyla kafama takilan 3 sey var.

• DS-260 forumunu doldururken baska adresteydim fakat doldurduktan 10 gun sonra tekrar yurtdisina ciktim.

• Su anda calisiyor gozukuyorum ama gorusmeye gitmeden once isten cikmis olacagim.

• Son olarak da gorusme yerim yasadigim yerden dolari Gurcistan gozukuyordu. Ben DS-260 da Istanbul'u secmistim. Simdi Istanbul'da gorusme olmadigina gore beni Gurcistana mi yollarlar yoksa Ankaraya mi?

Ds260 formunu bu 3 madde icin actirip duzeltmeme gerek var mi yoksa problem olmayacak seyler mi? Tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chemist ilk ikisi icin DS260 formunu guncellemenize gerek yok. Sadece GC alacak kisi sayisi degistiginde ya da eksik bilgi varsa DS260 formunda guncelleme yapmaniz gerekli. Diger durumlar icin formu actirmaniza gerek yok. Formda verdiginiz bilgilerin formu gonderdiginiz gune gore dogru ve tam olmasi yeterli.

Istanbul'da gocmen vize gorusmesi olmadigindan Ankara'ya yonlendirirler sizi.

• @crazycells Cok tesekkur ederim.

• @crazycells hangi dosyalar bunlar?şu an benim de mülakatım 8 şubat 2018 de.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakisalapaki ben orada DS260 formundan bahsediyordum sayin hakisalapaki, dosyalar demisim ama form olarak okuyun onu 🙂

• Orijinal diplomanin kaybolmasi onun yerine imzali damgali mezuniyet belgesi goturmek red sebebi olur mu ?kafa mi cok kurcaliyorda bi kisinind boyleymis sanirim ama onlarin fotokopisi orijinal diplomanin fotokopisiydi hatirlarsam onlar almışlar vizeyi. Kafami cok kurcaliyorda kabul edilebilirse mezuniyet belgesini ingilizceye cevirttirmek gerekir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert boyle bir belgeden dolayi dosyaniz reddedilmez. Eger diplomayi kaybettiyseniz, yerine universiteden ya da liseden alacaginiz bir belgeyi kullanabilirsiniz.

Eger mulakata Ankara'da giriyorsaniz, turkce ya da ingilizce olan belgelerin tercumesine gerek yok.

• En son lise mezuniyeti oldugun icun lise diplomasi.cevabiniz icin tesekkurler.birde fotokopi olarak yine bununkini verecegiz deme sanki fotokopinin fotokopisi gibi geliyorda tekrar tesekurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert elinizdeki orjinal belgeyi goturmeniz yeterli.

• @crazycells Salam. DV-2018 Azerbaycandan Green Card kazan 961 kişi - principal applicantdı yoksa bu sayıya formu doldurarken dahil edilen aile üzvleri de dahil ?

• ⭐⭐

@azeusa 961 sayısına aile bireyleri dahil.

• @arnblt cavab üçün təşəkkürlər. Onda belə anlama geliyor ki, sonda verilecek toplam 50 000 vize sahibinin hepsi principal applicant değil (green card winner) . diyelim ki, 35 000 kişi principal applicant olur, nerdese 15 000 civarında ise derivatives. ler ( aile ezvleri ) oluyor. Öylemi sizce de ?

• ⭐⭐

@azeusa verilecek toplam vize sayısı aileler dahil 50000. Ne kadarı principal bilemeyiz. Azerbeycan da gitmeye istekli fazla kişi yok herhalde. 🙂 İlk iki ayda yaklaşık aileler dahil 40 kişi vize almış. 🙂

• @arnblt mence 10 milyonluk nüfuslu bir ülkeyçin normal bir reqem )) men bilmak istardim ki, mayıs ayında you have been selected adıyla yazı kaç kişide çıkıyor ? ( aileler dahil olmamakla).
    Size de cevaplarınız için teşekkür edirəm

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@azeusa evet, dediginiz gibi Azerbaycan icin normal bir rakam. Mayis ayinda toplam kac kisinin secildigi aciklanmiyor, ama aileler ile birlikte 115.000 kisi secildi. Bunlarin kacinin asil kazanan kisi oldugunu bilmiyoruz.

• Arada kaçırdı isem kusura bakmayın,

Bu sayfadan case numarasını sorgulatınca bana NVC(National Visa Center) adresinde 6 adımlık yapmam gerekenler linkini veren bir uyarı ekranı çıkıyor.
    Bu adımlar;
    Step 1: Choose an agent
    Step 2: Pay fees
    Step 3: Submit visa application form
    Step 4: Collect financial documents
    Step 5: Collect supporting documents
    Step 6: Submit documents to the NVC

Şimdi bize herhangi bir e-mail gelmedi sonuçta case nomuz yüksek olduğu için, zaten yukarideki linktede bu sayfaya mail yada e-mail ile yönlendirildi iseniz bu adımları doldurun yazıyor ama diğer taraftan konsolosluk görüşmenizin planlanması için bu adımları tamamlamanız gerekmektedir de yazıyor. Ayrıca sayfaya case nomu sorgulatınca çıkan linkten ulaşabiliyorum.

Bence mail almadan bu adımları yapmak anlamsız ama yinede bilen var mı? Bu adımları daha mail gelmeden doldurabiliyor muyuz yada doldurmalı mıyız?

• ⭐⭐

@asilcenk DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Choose an agent

@asilcenk bu sorunun cevabı aşağıdaki linkte.

Britin cevabı

Yes, that is normal. You can safely disregard everything it says.

• @arnblt Teşekkürler, BS'yi iş arasında en yeniden en eskiye doğru okuyordum daha help yazısına sıra gelmemilşti. Şimdi okudum cevabımı aldım 🙂

Burayada yazayım;
    Açılan uyarı ekranında status "At NVC" ise ve benim gibi dosya numaranız yüksek ise ekrandaki yönlendirmeyi dikkate almayın. Beklemekten başka yapacak bir şey yok.

Case no yüksek olunca umut denizinde yüzüyoruz her detaya acaba bir fırsat yakalanır mı diye bakıyoruz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilcenk surec icin ne bir email'e ne de dvlottery disinda ayrica bir websitesinin takibini yapmaya gerek yok. Bu ekstra kaynaklarin surece ne olumlu ne de olumsuz bir katkilari yok. Sadece suradaki asamalari takip etmeniz yeterli.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/72/dv2018-2018-green-card-lotosu-aşamaları

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |