Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

27 Kasim sali gunu dogal gazla calisan su isiticimizin (termosifon gibi bir sey) cikan bacasi bulundugu yerdeki havayi isitarak yangin sondurme fiskiyesini patlatti. Evimiz (ve diger 6 daire) agir su hasari aldi. Olay aninda hemen 911'i aradim. Itfaye ve gaz sirketi geldi. suyun su isiticinin atesini sondurmesi nedeni ile agir gaz kokusu vardi. İtfaye ve gorevliler gazi ve bu aletlere giden elektrigi vs. kestiler.

Itfaye sansli oldugumuzu, yangin olmasa dahi patlayan su fiskiyesinin hayatimizi kurtardigini, aksi halde karbonmonoksitten dolayi olecegimizi soyledi.

Ayni gun property management sirketimiz bizi otele yerlestirdi, 7 geceyi odediklerini belirtip sigortamizla iletisime gecmemizi soylediler. Ayni gun de Skyline DKI adli restorasyon firmasi calismalara basladi. Tadilatin 5 hafta surecegi belirtildi. Esyalarimiz bir depoya tasinip tadilat ardindan geri gelecek.

Renters insurance'imda $15 personal property, $6k loss of use vardi. ($1000 deductible). Pazar gunu de 35 gece airbnb tuttuk ($4900) ve yerlestik. Airbnb de guzel ama evimiz degil sonucta... sigorta eksperinin tavsiyesi ile islanan kisisel esyalarimiz icin bir liste yapip sigorta ile paylastim ve $1500 claim ettim.

Bu durumda olum tehlikesi, travma vs seklinde bu firmadan ne talep edebilirim? Simdilik aralik kirasini almadilar. Kanadada yasayan akrabalarim lease suresince (18 ay Mart 2020 sonuna kadar) bedava oturum talep etmem gerektigini soylediler. ABD'li arkadaslarim da bundan sonra evimde surekli psikolojim bozuk diyerek taleplerde bulunmam gerektigini soylediler.

Ben subat'ta da kira odemesem kapali garaji da lease suresince bedavaya alsam yeter diyordum fakat insanlar az buldular.

Anlasma veya mahkeme yoluyla gercekte neler olabilir? Tecrubeli arkadaslarin yardimini rica ederim.

• @green01 İyi ki sizlere bir şey olmamış çok büyük bir sıkıntı çok geçmiş olsun..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@green01 Gayrimenkul Yonetim Sirketin'den Tazminat Almak içinde söyledi:

Merhaba,

27 Kasim sali gunu dogal gazla calisan su isiticimizin (termosifon gibi bir sey) cikan bacasi bulundugu yerdeki havayi isitarak yangin sondurme fiskiyesini patlatti. Evimiz (ve diger 6 daire) agir su hasari aldi. Olay aninda hemen 911'i aradim. Itfaye ve gaz sirketi geldi. suyun su isiticinin atesini sondurmesi nedeni ile agir gaz kokusu vardi. İtfaye ve gorevliler gazi ve bu aletlere giden elektrigi vs. kestiler.

Itfaye sansli oldugumuzu, yangin olmasa dahi patlayan su fiskiyesinin hayatimizi kurtardigini, aksi halde karbonmonoksitten dolayi olecegimizi soyledi.

Ayni gun property management sirketimiz bizi otele yerlestirdi, 7 geceyi odediklerini belirtip sigortamizla iletisime gecmemizi soylediler. Ayni gun de Skyline DKI adli restorasyon firmasi calismalara basladi. Tadilatin 5 hafta surecegi belirtildi. Esyalarimiz bir depoya tasinip tadilat ardindan geri gelecek.

Renters insurance'imda $15 personal property, $6k loss of use vardi. ($1000 deductible). Pazar gunu de 35 gece airbnb tuttuk ($4900) ve yerlestik. Airbnb de guzel ama evimiz degil sonucta... sigorta eksperinin tavsiyesi ile islanan kisisel esyalarimiz icin bir liste yapip sigorta ile paylastim ve $1500 claim ettim.

Bu durumda olum tehlikesi, travma vs seklinde bu firmadan ne talep edebilirim? Simdilik aralik kirasini almadilar. Kanadada yasayan akrabalarim lease suresince (18 ay Mart 2020 sonuna kadar) bedava oturum talep etmem gerektigini soylediler. ABD'li arkadaslarim da bundan sonra evimde surekli psikolojim bozuk diyerek taleplerde bulunmam gerektigini soylediler.

Ben subat'ta da kira odemesem kapali garaji da lease suresince bedavaya alsam yeter diyordum fakat insanlar az buldular.

Anlasma veya mahkeme yoluyla gercekte neler olabilir? Tecrubeli arkadaslarin yardimini rica ederim.

cok gecmis olsun, ben bu konularda cok bilgili olmadigimdan yanlis yonlendirmek istemem cunku dogru ve yasal olarak ilerlemeniz cok onemli, bence ihmali olanlara karsi elinizden geleni ardina koymayin.

Ayrica sehirlerden sehirlere bu kanunlarda farkliliklar da olabilir, dolayisiyla yerel bir avukata danismanizi da tavsiye ederim.

• ⭐⭐

Mutlaka bir avukat yardımıyla hareket ederek hakkınızı arayınız. Avukata ödenecek para, yapabileceğiniz bir hukuki hata sonucu uğrayabileceğiniz zararların yanında önemsiz kalacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@green01 Bu arada belirtmis olayim, surekli avukatlarin cok pahali oldugundan bahsedilir ama burada biz size illaki bir avukat tutun demiyoruz. Avukatlara danisin diyoruz, ikisi birbirinden cok farkli. Avukatlara danistiktan sonra o avukatla calisip calismayacaginiza karar verirsiniz.

Forumda daha once ayni sehirde benzer bir surec yasayan arkadas yoksa, deneyimler birebir uygulanmayabilir. Sayin @saulgoodman 'in dedigi gibi avukatlara danismayarak zarar ediyor olabilirsiniz.

Ornek vereyim, gocmenlikle veya sizin bahsettiginiz islerle alakasi olmayan bir sorun icin avukata danismamiz gerekiyordu, iki avukat bulduk konuda uzman ve saatlik randevu aldik ikisinden de, genelde ortalama 100-200 dolar oduyorsunuz bu tur randevular icin, en azindan bizim icin oyle olmustu... ki bu randevu sirasinda aklinizdaki tum sorulari kendisine sorabilirsiniz; fakat o avukatla calismaya karar verirseniz ve dosyanizi teslim edersiniz misal tum surec 4000-5000 dolar tutuyor ve o kadar odeme yapiyorsunuz. Bazi avukatlar harcadigi saat basina odeme aliyor, bazilari da direkt dosya basina.

Sadece ikisinin farkini forumda dile getirmek istedim.

• Cok tesekkurler. Avukata danismam dogru olacak sanirim.

• @green01 Gayrimenkul Yonetim Sirketin'den Tazminat almak içinde söyledi:

Cok tesekkurler. Avukata danismam dogru olacak sanirim.

Bu konu hakkında ne yaptınız acaba mahkeme veya anlaşma söz konusu oldumu?Süreç nsıl gelişti?Biraz bilgi verirsiniz memnun olurum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |