DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,
    4 nisan itibari ile vizemiz onaylandı. Yurt dışında (İtalya) olması nedeniyle ve forumda bu tarz giriş çok olmaması nedeniyle tecrübemi kısaca paylaşmak istiyorum.
    Bu süreçte bu forumdan çok şey öğrendik, başta her soruya gayet aydınlatıcı bir şekilde yorum/cevap yazan crazycells olmak üzere herkese pozitif yaklaşımı ve yardımları için teşekkür ediyorum.
    İtalya’da dv için vizeler Naples da veriliyor. Sağlık muayenesi ve vize mülakatı ardışık günlerde oluyor. Sağlık randevusu elçilik tarafından alınıyor. Sabah sekizden önce doğrudan belirtilen adrese gidiyorsunuz. Kayıt, Kan ve idrar örneği verdikten sonra x-ray aşı ve muayene var. Çocuklar için 70 euro, büyükler için 220 euro maliyeti var. Ekstradan aşılar için de charge ediyorlar. Eşime ve bana ikişer aşı yapıldı. Toplamda 634 euro ödedik. Çoçuk için aşı kartını ingilizceye çevirtip gösterdik, kabul ettiler ve aşı yapmadılar. Gayet nazik ve yardımcı olmaya meyilli bir tavırları vardı. Doktor da çok anlayışlı ve nazikti , özellikle privacy konusunda çok duyarlı geldi bana.
    Musyene dokümanları poliklinik tarafından doğrudan elçiliğe gönderiliyor, Dolayısıyla muayeneden sonra tekrar oraya gitmeye gerek kalmıyor. Elçilik ve poliklinik arası taksi ile 12-13 euro tutuyor, çok uzak sayılmaz yani.
    Elçilik tarafına gelince, muayenenin ertesi günü sabah 8:30 randevusu için 15 dakika önceden alıyorlar, telefonunuzu alıyorlar ama çantayla girmenize izin veriyorlar. Bizde çanta yoktu fakat diğer insanlarda gördüm.
    Süreç Türkiye’dekine çok benzer. Doküman teslimi, ödeme ve interview. Fotoğrafı ıygun olmayanlar için birde otomatik makina koymuşlar. Salonda oldukça az insan vardı. bizim numara 10 du ve sanırım bizden sonra bir kaç kişi daha bardı.
    Doküman kontrolünde sadece fotokopileri aldı. Gayet sıcak ve samimi idi. Mülakatta da genel olarak, mevcut işimi, daha önceki işlerimi, nerede yaşayacağımı, ne yapacağımı sordu. Başka evlilik yapıp yapmadığımı, en son ne zaman Türkiye’ye gittiğimi sordu. Amerikada yaşadığım yerleri sordu. Kanada vize başvurumun red sebebini ve neden Kanada vizesine başvurduğumu sordu. Kızımın vize başvurusu rdddedilmişti, onun nerelerde reddedildiğini sordu. Eşimin ne kadar süre Amerika’da yaşadığını sordu. Bu kadar. Mülakat ingilizce oldu fakat takip ettiğim kadarıyla görüşmeyi yapan bayan başkalarıyla italyanca da konuşuyordu. İtalyanlar gördüğüm kadarıyla italyanca tercih ediyor, kasmıyor yani.
    Mülakat gayet sıcak geçti. 10 dakka civarında sürdü. Sonunda vizeniz onaylandı dedi, kargoyla bir hafta içinde bize ulaşacağını söyleyince, bizde başka ülkeden geldiğimizi ve dönüş için ertesi gün 14 te uçuşumuzun olduğunu , bu yüzden passportları erken alıp alamayacağımızı sorduk. Gayet anlayışla karşıladı. Orada bazı kişilerle konuştuktan sonra ertesi gün 12 ye yetiştirmeye çalışacakkarını ve bizi arayacaklarını söyledi. Ertesi gün 12 de elçiliğe gittik, vize ve dokümanlarımız hazırdı. Aldık ve uçuşa yetiştik.
    Kısava süreç bu şekildeydi. detay sormak isteyen olursa yazabilir.
    saygılar sunar, herkese bol şans dilerim

• @bsk Merhaba, umarım kısa sürede olumlu bir sonuç alırsınız.

Sormak istediğim birşey var. "kızım Amerikan vatandaşı olduğu için tüm işlemlerden muaftı ancak 3 kişilik ücret ödedik." demişsiniz. Çocuğunuz Amerikan vatandaşı ise GC almayacak, onun için neden ücret ödediniz acaba?

• @daydreamer merhaba teşekkür ederiz, nedenini bilmiyorum ancak bize gelen mailde de zaten bu belirtiliyordu.

• @bsk Bunda bir yanlışlık olmalı, Amerikan vatandaşı çocuklarınızı çekiliş başvurusunda bile belirtmiyorsunuz normalde. Bir ülke kendi vatandaşına vize veremez zaten. Hatalı bir işlem yaptıklarını düşünüyorum

• @bsk
    selam bir yanlışlık olduğu kesin. Bizim de bir amerikan vatandaşı kızımız var. Onu sürece dahil etmedik. sorunsuz vizeleri aldık

• @cevocevo DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@bsk
    selam bir yanlışlık olduğu kesin. Bizim de bir kızımız var. Onu aürece dahil etmedik. sorunsuz vizeleri aldık

Teşekkürler, ben de tam "çocuğu Amerika vatandaşı olup, çekilişle GC kazanan kimse oldu mu" diye sormaya hazırlanıyordum.

• @daydreamer ds260 formunu doldururken aile bireylerini yazıyorsunuz ve bizde yazdık oradada cocugumuzun amerikan vatandaşı oldugunu belirttik, sonrasında gelen maillerdede işlemlerden muaf olduğu belirtildi zaten, cocugumuz sağlık kontrolu ve hiç bişeyde dahil değildi, hatta bende amerikan vatandaşı olmasına rağmen tr de yaşadığı için acaba aşı olması gerekmi diye sormuştum forumda sonrasındada aramıştım, dediğim gibi herşeyden muaftı konsolosluktada kızımın pasaportuna bakıp girişte iade ettiler ve hiç bi işleme dahil olmadı, düşüncemiz şu yönde zaten bizde konsolosluktan aldıkları ücret görüşme ücreti sonucunda greencard alamayıncada o ücreti iade etmiyorlar. Açıkcası bende sizin gibi düşünüyordum, ama bize normal hatta iyi gelen şeyler onlara göre sorgulama sebebi olabiliyor, mesela cok fazla yurt dışı tatili, hesapta fazla para göstermek, devlet memuru olmak vs gibi..

• @cevocevo belki biz ds260da çocugumuzu yazdığımız için olabilir, bilemiyorum ama bizim sürecimiz bu şekilde işledi 🙂

• @bsk DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@cevocevo belki biz ds260da çocugumuzu yazdığımız için olabilir, bilemiyorum ama bizim sürecimiz bu şekilde işledi 🙂

O yüzden olduğunu sanmıyorum. Haksız bir para tahsil etmişler sizden, hatta bence talep ederseniz iade bile alabilirsiniz o parayı. Yine de sağlık olsun, umarım bir an önce vizelerinizi alırsınız

• @daydreamer Evet olabilir, dediğim gibi benimde düşüncem sizin gibiydi ama inanın artık sorgulamıyoruz biran önce sonuçlanmasını diliyoruz tabiki olumlu olarak. Belirsizlik çok yıpratıcı bir süreç oldu. İyi dilekleriniz için cok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhendis87 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar
    Ds260 formunda greencard in geleceği geçici bir adres yazmıştık Mayis daki mülakatimiza. houston a gidiyoruz orda oturan biri varsa adres konusunda yardımcı olabilir mi veya baskatavsiyesi olan var mi

ilgili konu surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevocevo hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bsk DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@daydreamer merhaba teşekkür ederiz, nedenini bilmiyorum ancak bize gelen mailde de zaten bu belirtiliyordu.

Bir karisiklik olmus olmali. Sadece vize alacak kisiler icin $330 vize ucreti aliyorlar. Eger kiziniza DS260 formu doldurduysaniz ya da sizinle beraber mulakata girdiyse yanlislikla almis olabilirler, eger geri almak istiyorsaniz email gonderin, sizi yonlendirirler. Sizin dosyaniza bakan konsolos yerine oradaki yardimci memurlar genelde bu tur islemleri yapiyorlar, bastan sona kadar tek bir kisi isleri yurutmedigi icin boyle karisikliklar olabilir.

• @crazycells yönlendirme için teşekkürler dediğiniz gibi olmuş olabilir. İdari işlemimiz bittikten sonra bununla ilgili mail atacağız.

• Arkadaslar birseyi merak ettim haftaya randevusu olan herkesin mi tarihi ertelendi?

• Ankaradan email geldi esim icin yazan bolumde ds260 formunu tamamlayin diye yaziyor biz daha once tamamlamistik hatirlatma amaclimidir yoksa eksik birsey mi yaptik acaba? Yardimci olurmusunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayktsglm DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Ankaradan email geldi esim icin yazan bolumde ds260 formunu tamamlayin diye yaziyor biz daha once tamamlamistik hatirlatma amaclimidir yoksa eksik birsey mi yaptik acaba? Yardimci olurmusunuz

Eger tamamladiysaniz sorun yok.

• @crazycells cok teşekkürler

• Arkadaşlar uscis ücretinin ödenmesine yönelik gidilecek tarihten 1-2 hafta önce yatırın gibi bir öneri olduğunu gördüm. Bunun özel bir nedeni var mıdır. Yani ben şimdi ödeyip Eylülde gitmeyi planlıyorum. Çok erken ödemenin bir dezavantajı var mı acaba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar uscis ücretinin ödenmesine yönelik gidilecek tarihten 1-2 hafta önce yatırın gibi bir öneri olduğunu gördüm. Bunun özel bir nedeni var mıdır. Yani ben şimdi ödeyip Eylülde gitmeyi planlıyorum. Çok erken ödemenin bir dezavantajı var mı acaba.

Önerilen genelde gitmeden "en geç" 1-2 hafta önce ödemeyi yapmaktır. Daha erken ödemenin olumlu veya olumsuz bir etkisi olmaz.

Biz Uscis ödemesini Nisan ayında yapıp girişi Ağustos'ta yapmıştık.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |