Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells
    Merhaba
    Soylediginiz email adresine email gonderdik ancak asagidaki cevabi aldik. Cevabi anlamakta bir sikintim yok ancak daha onceki insanlarin tecrubeleriyle ortusmedigini dusunuyorum. Sira gelmese bile talihli yeni evlendigi kisiyi bildirebiliyor diye anlamistim ben daha once sizlerden aldigim bilgilerden. Acak bu emailden anladigim sadece bize sira geldikten sonra esim benim icin form acilmasini talep edebilecek.

Bu konuda bir bilginiz var mi, sizce kurallar mi degisti yoksa ben birseyleri yanlis mi anliyorum?

Yardiminiz icin tesekkur ederim

"We are unable to assist you with your request regarding case number 2019EU*****. The Kentucky Consular Center can see that your DS-260 has been submitted and you will have an opportunity to view and make any necessary changes to you DS-260 after your initial visa interview at a US embassy or a consulate. If there are changes within the information of your DS-260, please carry all documentation with you to your interview. If you need to submit a new DS-260 for a new spouse or child please contact the embassy or consulate where your interview will take place after you receive a scheduling confirmation letter through DV Entrant Status Check system. For changes to an existing DS-260, it is not necessary to contact to embassy or consulate in advance.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanecon DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells
    Merhaba
    Soylediginiz email adresine email gonderdik ancak asagidaki cevabi aldik. Cevabi anlamakta bir sikintim yok ancak daha onceki insanlarin tecrubeleriyle ortusmedigini dusunuyorum. Sira gelmese bile talihli yeni evlendigi kisiyi bildirebiliyor diye anlamistim ben daha once sizlerden aldigim bilgilerden. Acak bu emailden anladigim sadece bize sira geldikten sonra esim benim icin form acilmasini talep edebilecek.

Bu konuda bir bilginiz var mi, sizce kurallar mi degisti yoksa ben birseyleri yanlis mi anliyorum?

Yardiminiz icin tesekkur ederim

"We are unable to assist you with your request regarding case number 2019EU*****. The Kentucky Consular Center can see that your DS-260 has been submitted and you will have an opportunity to view and make any necessary changes to you DS-260 after your initial visa interview at a US embassy or a consulate. If there are changes within the information of your DS-260, please carry all documentation with you to your interview. If you need to submit a new DS-260 for a new spouse or child please contact the embassy or consulate where your interview will take place after you receive a scheduling confirmation letter through DV Entrant Status Check system. For changes to an existing DS-260, it is not necessary to contact to embassy or consulate in advance.

Yok, sizinle ilgili bir durum yok; dediginiz gibi KCC sistemini degistirmis. Bundan sonra DS260 degisiklikleri icin izlenecek yontem mulakat tarihi aldiktan sonra konsoloslukla iletisime gecip yeni bir DS260 formu actirmak olmali. Mulakat tarihi aciklandiktan sonra 1 hafta - 10 gun dosyanin transferini bekleyip konsoloslukla iletisime gecebilirsiniz.

• Çekilişe katılan eşlerden sadece biri kazandığında; Case Number sahibi oluyor. DS260 formuna giriş yapmak içinde aynı Case Number yazıldığına göre nasıl her eş için ayrı ayrı ds260 formu dolduruluyor?
    Kazanamayan eşe ait Case Number bulunmuyorki? bu formu doldurmak için giriş yapabilsin.
    Yoksa kazana eşe ait bu Case Number ailenin diğer kişileri içinde mi kullanabiliniyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kartalveat DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Çekilişe katılan eşlerden sadece biri kazandığında; Case Number sahibi oluyor. DS260 formuna giriş yapmak içinde aynı Case Number yazıldığına göre nasıl her eş için ayrı ayrı ds260 formu dolduruluyor?
    Kazanamayan eşe ait Case Number bulunmuyorki? bu formu doldurmak için giriş yapabilsin.
    Yoksa kazana eşe ait bu Case Number ailenin diğer kişileri içinde mi kullanabiliniyor mu?

Evet, ailenin tüm üyeleri aynı Case No ile işlem yapıyor.

• Merhaba,
    USCIS ucretini ödedikten sonra kartın gelme sureci nasıl işliyor acaba.
    Şöyle sorayım, Haziranda mülakata girdik diyelim, onay verdiler , pasaport elime ulaştı bende USCIS ücretini odedim. Amerikaya ilk girişimi Agustos ayında yaptım. GC ve SSN gönderim sureci odemeyi yaptıktan sonra işlemeye başlıyor mu yoksa benim Amerikaya girişimden sonra mı süreç işliyor. Yazarken bana saçma gibi geldi, odemeyi yaptıktan sonra surecin başlaması gerek diye düşünüyorum 🙂 sormadan edemedim.
    Saygılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    USCIS ucretini ödedikten sonra kartın gelme sureci nasıl işliyor acaba.
    Şöyle sorayım, Haziranda mülakata girdik diyelim, onay verdiler , pasaport elime ulaştı bende USCIS ücretini odedim. Amerikaya ilk girişimi Agustos ayında yaptım. GC ve SSN gönderim sureci odemeyi yaptıktan sonra işlemeye başlıyor mu yoksa benim Amerikaya girişimden sonra mı süreç işliyor. Yazarken bana saçma gibi geldi, odemeyi yaptıktan sonra surecin başlaması gerek diye düşünüyorum 🙂 sormadan edemedim.
    Saygılar

Green Card islemlerinin baslayabilmesi icin hem ABD'ye girisi yapmis olmalisiniz, hem de USCIS ucretini odemis olmalisiniz.

• @crazycells Tesekkurler. Ben de odeme yapılınca süreç işlemeye baslar gidince arkadaşımızdan alırım diye bir an ümitlenmiştim. Sukut-u hayal 🙂

• @crazycells tesekkur ederim o zaman simdilik yapabilecegim hicbirsey yok, degil mi?
    Peki mulakat tarihi aldiktan sonra esimin DS-260 ina beni ekletmek icin mi basvuru yapacagiz yoksa bana ayri bir DS-260 mi acilmasi gerekecek?

• Dün KCC'ye bir e-posta gönderdim. Gönderdiğim e-posta'da, 2018 haziran ayında ds-260 formunu submit ettiğimi, muhtemelen mayıs bülteninde numaramın current olacağını ancak henüz doküman talebiyle ilgili bir mail almadığımı, bu aşamada yapmam gereken bir şey olup olmadığını sordum.

1-2 saat sonra, formumun hala işlemde olduğu, sürecin devam ettiği ve her ay açıklanan cutt-of rakamlarına göre planlama yapıldığı gibi genel bilgileri içeren bir cevap geldi.

Case numarası 27K civarında olan arkadaşların doküman talebi ile ilgili mail alıp, daha düşük numaradaki adayların almaması konusuna anlam veremesem de beklemekten başka bir çözüm olmadığını görüyorum. Henüz evrak maili almamış ama "mail atsam ne olur acaba" diye düşünen arkadaşlar için belki fikir verir diye tecrübemi paylaşmak istedim.

• Merhaba arkadaşlar, KCC evrak istemişti ve 2 gün sonra göndermiştim. Otomatik mail dışında bir mail almayınca dün mail attım. Evrakların ulaşmadığını söylediler ve tekrar göndermemi istediler. Aynı durumda olan varsa mail atmalarını tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanecon DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells tesekkur ederim o zaman simdilik yapabilecegim hicbirsey yok, degil mi?
    Peki mulakat tarihi aldiktan sonra esimin DS-260 ina beni ekletmek icin mi basvuru yapacagiz yoksa bana ayri bir DS-260 mi acilmasi gerekecek?

Herkesin ayri bir DS260 formu olacak. Esiniz sizin bilgilerinizi kendi DS260 formuna yazacak, siz de yeni bir DS260 formu dolduracaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@idil DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar, KCC evrak istemişti ve 2 gün sonra göndermiştim. Otomatik mail dışında bir mail almayınca dün mail attım. Evrakların ulaşmadığını söylediler ve tekrar göndermemi istediler. Aynı durumda olan varsa mail atmalarını tavsiye ederim.

Otomatik email evraklarinizin geldigini soyluyor ama sorunuza cevap olarak verilen KCC emaili gelmedigini mi soyluyor?

• Merhaba benim dosya numaram 23xxx en son e devletten evraklarımı gönderdim mülakat tarihini bekleyin diye dönüş aldım şuan halen çalışmaktayım fakat bir takım problemler var işten kendi isteğimle yahut firma tarafından cıkarılırsam sürece zarar verirmi ? Maddi açıdan sigorta maaş hesabı Green cardda ne gibi engellere takılabilirim bu konuda desteğinize ihtiyacım var bir cıkmazdayım kafamda deli sorular cevaplarınızı esirgemezseniz çok minnettar olurum şimdiden teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anestezist DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba benim dosya numaram 23xxx en son e devletten evraklarımı gönderdim mülakat tarihini bekleyin diye dönüş aldım şuan halen çalışmaktayım fakat bir takım problemler var işten kendi isteğimle yahut firma tarafından cıkarılırsam sürece zarar verirmi ? Maddi açıdan sigorta maaş hesabı Green cardda ne gibi engellere takılabilirim bu konuda desteğinize ihtiyacım var bir cıkmazdayım kafamda deli sorular cevaplarınızı esirgemezseniz çok minnettar olurum şimdiden teşekkürler...

Bir sorun yasamazsiniz.

• @anestezist merak ettiğim bir nokta var. Evrak talep maili geldikten sonra mı gönderdiniz evrakları yoksa gelmeden mi?

• DV2019 Case No:00016XXX
    Merhaba. 2019 Dv Lottery Talihlisiyim.
    01.Haz 2018 de DS-260 yolladım.
    22.02.2019 da KCC dökümanlarımı istedi. Dökümanlarımda bazı farklılıklar gördüm ve unlock ettirerek DS-260 düzelttim .
    01.03.2019 da DS-260 ı tekrar yolladım. Ardından formlarımı da yolladım. Alındı mesajı geldi. Yani verier ve dökümanlar şu an aynı.
    Nisan 2019 da "Current" oldu. Henüz randevu vermediler. Sanırım gecikecek. Takribi ne zaman randevu verirler. Çok uzasa bile razıyım. Fakat en kötüyü düşünürsek hakkımın yanma tehlikesi varmı ?

• @coder evrak talep maili geldi o vesile ile yolladım

• Bir sorum daha olucak banka hesabında para ne zaman olmalı mülakat tarihi gelmeden mi yatırılmalı yoksa mülakat tarihi geldikten sonramı bu konuda bir sorun olur mu süreç nasıl işlemeli ben parayı hesabımda muhtemelen mülakat tarihinden sonra göstericem bu para nereden geldi Vs gibi bir dönüş alirmiyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gdv2019 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DV2019 Case No:00016XXX
    Merhaba. 2019 Dv Lottery Talihlisiyim.
    01.Haz 2018 de DS-260 yolladım.
    22.02.2019 da KCC dökümanlarımı istedi. Dökümanlarımda bazı farklılıklar gördüm ve unlock ettirerek DS-260 düzelttim .
    01.03.2019 da DS-260 ı tekrar yolladım. Ardından formlarımı da yolladım. Alındı mesajı geldi. Yani verier ve dökümanlar şu an aynı.
    Nisan 2019 da "Current" oldu. Henüz randevu vermediler. Sanırım gecikecek. Takribi ne zaman randevu verirler. Çok uzasa bile razıyım. Fakat en kötüyü düşünürsek hakkımın yanma tehlikesi varmı ?

Her ay periyodik olarak veriliyor mulakat tarihleri.

Bence bir sorun gorunmuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anestezist DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Bir sorum daha olucak banka hesabında para ne zaman olmalı mülakat tarihi gelmeden mi yatırılmalı yoksa mülakat tarihi geldikten sonramı bu konuda bir sorun olur mu süreç nasıl işlemeli ben parayı hesabımda muhtemelen mülakat tarihinden sonra göstericem bu para nereden geldi Vs gibi bir dönüş alirmiyim

Ne kadar erken olursa o kadar iyi olur. Standart yonergelerde son 12 aylik hesap gecmisi isteniyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |