Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Freeport 'un nüfusu yaklaşık 1500 olduğu için Türklerin en çok yaşadığı yer oranı yüksek çıkıyor.Yoksa bilgiye göre demek ki yaklaşık 100 Türk yaşamakta orada.
    Soğuk olduğu tartışılmaz,hatta dondurucu soğuk 🙂

• Birde atladığımız bir husus var.Araştırmada Türkiye doğumlu diyor,yaşayanlar Türk olmayabilirde,ERmeni nüfus olabilir.

• Su an bulundugum yer, MA, siralamada 16 gorunuyor. Cok soguk mu diye sorarsaniz, bekledigim kis buraya tasindigim 2016 dan beri hala yok. PA den daha soguk ve karli oldugunu zannediyordum. 3 yil PA de yasadim, sanki daha cok kar yagiyordu. Fakat hayatimda en kara kisi Erzurum da 2000 yilinda askerligimi yaparken yasadim. Hala unutamiyorum. Oradaki kis burada yok...

• @hasbelkader Merhaba, askere soğuk her zaman daha soğuktur bence 🙂 Kastamonu'da acemi birliğindeki soğuk benimde en unutulmazımdır 🙂

• evet haklisin asker gurbette oldugu icin olumsuzluklar psikolojik olarak oldugundan daha agirmis gibi gelir. Ama sene 2000 de Erzurumun son 15 yildaki en siddetli kisi olmustu, gazeteler yazmisti. Gece nobetleri 1 saate dusurulmustu. -48 dereceyi gece nobete giderken okumustum kazan dairesinin yan duvarinda 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader eşim 2004 - 2008 yıllarında hınıs ilçesinde öğretmenlik yaptığı zaman deodorant donuyordu orada çeşmeler asala kapanmaz yoksa su boruları donar akmaz hatta su faturası üstünde 700 TL yazıyor sen 150 TL ver yeter gibi ödeme olayı vardı fakat artık bu zamanlarda bu soğuklar olmuyor artık oralar bile ege bölgesi gibi oldu

• ⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: Amerika'da sehir ve eyaletlerin "EN"leri

@hasbelkader Merhaba, askere soğuk her zaman daha soğuktur bence 🙂 Kastamonu'da acemi birliğindeki soğuk benimde en unutulmazımdır 🙂

bende haftaya cuma kütahya ya gidiyorum benim ki çok soğuk kesin 😃

• @ayvalik10 Erzurum daki o bahsettigim kara kisin benzerini 2013 te ABD ye ilk geldigim sene yasadim, guzel bir hosgeldin hediyesi idi benim icin 🙂 Ama Erzurum gercekten unutulmazdi. Aynen dedigin gibi su borulari patlardi hep. Ama hayatta yasanan her tecrubenin bir nedeninin var olduguna inanirim. Belki orada o kisi yasamasaydim burada ilk ayimda pert olacaktim 🙂

• @Rhonster Hayırlı tezkereler kardeşim şimdiden, benden öneri içeri girerken çorapların içine tylolhot falan koy süper oluyor 🙂 Buz mavisi renginde yastık kılıfı, hatta yastık.Biz birleşip yastık alıp bağışlamıştık, Kütahya'da ayaz çok olur sanırım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man sağolasın evet Kütahya'da geri kalmıyor o konuda yazın gitmiştim yıllar önce buz gibiydi yorganla yatmıştım 😃

• @hasbelkader Massachusetts o kadar soğuk oluyor mu cidden, Kuzey eyaletlerden gözüm korktu şimdi haritaya bakınca 🙂

• @Rhonster Kütahya havacı sanırım ? Oradan umarım Eskişehir olur, hoş şuan belli oluyor sanırım gitmeden nereye düştüğün ?

• ⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man evet havacıyım belli değil 24 gün sonunda kura çekiyormuşuz dediler net bilgim yok

• İKLİMİ EN İYİ 10 EYALET

Araştırmada temel alınan kriterler şöyle;
    -Hava sıcaklığının yılın yarısından daha fazlasında 17-30 °C arasında olması
    -Yağışsız hava.Yılda 60inç(1524mm) den fazla yağış olmaması
    -Açık gökyüzü.Yılın %60'ından fazla açık,güneşli hava

Buna göre ilk 10 Eyalet:
    1.California
    2.Hawaii
    3.Texas
    4.Arizona
    5.Florida
    6.Georgia
    7.South Carolina
    8.Delaware
    9.North Carolina
    10.Louisiana

• @Rhonster Hayırlısı olur umarım, Diyarbakır ve Eskişehir olma olasılığı yüksek, İncirlik alıyor mu acaba 😃 Neyse konu çok dağıldı, kusura bakmayın @DonTurcos

• ⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man incirlik istiyorum olabiliyor galiba hava alanının olduğu her yer oluyor diye biliyorum

• @Nothing-Man Ne kusuru güzel kardeşim,konuyu ben açmış olsamda forum hepimizin,katkı yapmanız asıl güzel olan,teşekkürler.

• @Nothing-Man, içinde söyledi: Amerika'da sehir ve eyaletlerin "EN"leri

@hasbelkader Massachusetts o kadar soğuk oluyor mu cidden, Kuzey eyaletlerden gözüm korktu şimdi haritaya bakınca 🙂

Kis bu aylarda kendini hissettirmeye basliyor. Kasim ve aralikta daha da soguyor ve genellikle ocakta vurucu oluyor ta ki nisana kadar. Nisanda tam hala sifir civari oluyor. Bu sene annemle babam geldiginda mayis ayiydi ve burada usuduler 🙂 Kis gunleri cogunlukla ekside geciyor. Sogugun pik yaptigi gunlerde hava -20 ile -25 derecelere kadar dusuyor. Kar yagisi var, buzlanma cok. Ozellikle havadan buz yagdigina ilk burada sahit oldum. Sanirim havanin burada cok nemli olmasi nedeniyle. Ama genel olarak yilin butunune baktigimizda burada yagis cok cok cok fazla. Hava gunesli iken bir bakiyorsunuz gok gurultuleri ve yagmur basliyor. Umarim aciklayici olmustur.

• @hasbelkader Çok teşekkürler gayet açıklayıcı oldu.Peki sizi özellikle orada olmaya ikna eden şehir hayatının hangi artıları ? Anlattıklarınızı düşününce iklim şartları çok yıpratıcı.

• Nothing Man ben de buraya GC ile geldim. Calistigim isler yasayacagim eyaleti, ev kiralari town i secmemde etkili oldu. Sehir merkezlerinden uzaklastikca ev kiralari ucuzluyor. Eyalet olarak buralara gelmek varmis nasipte. Oradan oraya iste! Bekar olunca yerdegistirmek cok daha kolay. 3 yilL PA de yasadiktan sonra buraya geldim. Orada da calistigim yer ufak bir town da idi ve ben de ayni town da ev kiralamistim. Su anda oturdugum yer bir yine bir town. Boston a yaklasik 35 mil uzaklikta. Ama ben cok memnunum, 4 yildir buradayim. Bakkali, berberi, bankaciyi taniyorum. Bundan sonra ne olur, Allah bilir. Boston a da haftasonlari genelde giderim hep. Guzel etkinlikler olur. Mesela gectigimiz haftasonu robot sergisi vardi. Orada ilk defa driverless car dedikleri surucusuz arabayi gordum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |