Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-yaman nisanda bir aksilik olmazsa current olacaksın ağustosa kadar mülakat gelir sana çünkü ozamana kadar geçmişi temizlerler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-yaman DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@cancakicitr evrak maili gelmedi bana numaram 24.800 bu numaralara evrak mail i ulaştımı bilgisi olan varmı

Forum cizelgesine gore evrak emaili icin en son 23 bin gorunuyor:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-yaman mayıs 2018 açıklandı mart 2019 tarihleri arasında hiçbir teknolojik alete ulaşımın yokmuydu bu soruyu sana sorarlarsa ne cevap verebilirsin ki mülakat bekliyorsun YUMURTA KAPIYA DAYANDI şimdi dizlerini döversin ben bunu anlamıyorum bu kadar serbestlik neden sen ilk zamanlarda doldur değişiklik mi oldu açtır yap düzeltmeyi tekrar kapansın ama yeterki en başta girsin sisteme

• @cemil-yaman büyük ihtimal size nisanda mail gelir numaranız current olacağından dolayı ama temmuz mülakatına kalırsınız diye düşünüyorum. Bu sene panik yapıcak bir hava olduğunu düşünmüyorum çünkü vize sayıları az ve son çıkan bültenlerde büyük bir ivme var current yapana kadar duracaklarını düşünmüyorum ki bu current ta mail sayesinde oluyor zaten. Bazılarına mail gitmiyor sonradan mail alıyor, bazıları mailden habersiz olduğu için evrak atmıyor 1-2 ay sonra farkediyor falan. Süreci bundan sonra sıkı takip etmenizi ve numaranız açıklandıktan hemen sonra, hala evrak maili almadıysanız KCC yi gerek mail gerek telefonla durumu belirtmenizi tavsiye ederim.

• @ayvalik10 evlilik nedeniyle bekledim.

• @cancakicitr teşekkürler

• @crazycells ABD de iş buldum patronumun telefon ve iş adresinden oluşan bir mail atsam, iş başı yapmam gerekiyor o yüzden evrak maili talep etsem Acaba kcc bunu dikkate alırmı.

• @sharm mail ile istedikleri evrakları gönderdim şimdi (pasaport bilgi sayfasi, nüfus kayıt örneği ve sicil kaydı).
    Eylül 2018'de ikamet adresim değişmişti. Ds260'a girip güncellemek istedim ama sanırım artık müdahale şansım yok. Completed yazıyor. Içine girdiğimde de hicbir veriyi değiştiremiyorum.
    2018 eylül'de değişen ikamet adresimle ilgili sıkıntı olur mu acaba? Mulakat henuz verilmedi ama mail ile istedikleri belgeleri simdi gönderdim. Adli sicil kaydında güncel adresim var ama bu adres DS260'ta yok.
    DS260'i 2018 haziranda göndermistim. Taşınma tarihim 2018 eylül

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-yaman DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells ABD de iş buldum patronumun telefon ve iş adresinden oluşan bir mail atsam, iş başı yapmam gerekiyor o yüzden evrak maili talep etsem Acaba kcc bunu dikkate alırmı.

hayir, bu sekilde profesyonel olmayan bir yol izlememelisiniz 🙂

KCC'deki isler oldukca resmi ve belirledikleri plana gore isliyor; maalesef disardan bu surece etki etmeniz mumkun degil. Sizinle iletisime gecmelerini beklemeniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kay-o-connell DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sharm mail ile istedikleri evrakları gönderdim şimdi (pasaport bilgi sayfasi, nüfus kayıt örneği ve sicil kaydı).
    Eylül 2018'de ikamet adresim değişmişti. Ds260'a girip güncellemek istedim ama sanırım artık müdahale şansım yok. Completed yazıyor. Içine girdiğimde de hicbir veriyi değiştiremiyorum.
    2018 eylül'de değişen ikamet adresimle ilgili sıkıntı olur mu acaba? Mulakat henuz verilmedi ama mail ile istedikleri belgeleri simdi gönderdim. Adli sicil kaydında güncel adresim var ama bu adres DS260'ta yok.
    DS260'i 2018 haziranda göndermistim. Taşınma tarihim 2018 eylül

Hayir, bu sekilde bir guncelleme yapmamalisiniz. DS260 formu, formu teslim ettiginiz gune gore dogru ve guncel bilgiler icermeli.

• @ecz-mikail DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@bilbo merhaba ben de bedelli askerlik zorunlu hizmet süresini tamamladıktan sonra bana verilen terhis belgesini taratıp yollamıştım kcc ye bir sorun çıkmamıştı. size de aynısını tavsiye ederim.

Merhaba sayın @ecz-mikail , iş yoğunluğundan sürekli giremiyorum foruma şimdi gördüm cevabınızı. Öncelikle teşekkür ederim tavsiyeniz için, sayın @crazycells tavsiyesine uyup zaman kaybetmemek için askerlik durum belgesi olmadan gönderdim, 2gün sonra evrakların tam olduğunu, mülakat için beklemem gerektiğini yazan maili aldım. Sanırım askerlik durum belgesini göndersekte göndermesekte bir sorun çıkmıyor en azından mülakat sırası almak için:)

• @crazycells Peki artık DS260 üzerinde değişiklik yapamaz mıyım? Ben mülakata kadar, ABD'de ilk gidilecek adresi belki değiştiririm diye düşünüyordum ama sanırım artık mümkün değil?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kay-o-connell DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Peki artık DS260 üzerinde değişiklik yapamaz mıyım? Ben mülakata kadar, ABD'de ilk gidilecek adresi belki değiştiririm diye düşünüyordum ama sanırım artık mümkün değil?

yapabilirsiniz, fakat bunu mulakat tarihi aciklandiktan sonra mulakat oncesi ya da mulakat gunu yapmanizi tavsiye ederim.

• sayın @crazycells aile cüzdanı konusunu buradan yazıyorum. Bizim dv süreci Ankara'da olucak ve evliliğimiz de Türkiye'de yapıldı. Mülakat için istenen belgelerde aile cüzdanı benden ingilizce çevirisi yazıyor. Eşim yabancı olmasına rağmen ondan english translation ibaresi yazmıyor. Dolayısıyla çevirmeye gerek var mı diye sordum.
    Ayrıca diplomamda da english translation yazıyor. Ama onun sol tarafı türkçe sağ tarafı ingilizce zaten. Sonuç olarak aile cüzdanının ing ye çevrilmesine gerek yok mu dersiniz ?
    Teşekkürler.

• Arkadaşlar bu arada bize mülakat öncesi şu evrakları hazırlayın diye bir mail gelmedi Ankaradan? @crazycells daha önceki iletilerde herkese mail gitmeyebiliyor demiştiniz oyüzden telaş yapmadık klasik hazırlanması gerekn evrakları hazırlıyoruz ?

• ⭐⭐

@civilengineer19 TR vatandaşları için Türkçe belgelerin herhangi bir şekilde İngilizceye çevirisi gerekmiyor.

• Eşim Rus vatandaşı olduğu için istemiş olabilirler diye düşünüyorum. Ama evrak listesinde benim aile cüzdanımın çevirisi isteniyor. O yüzden benimde kafam karıştı Sayın @arnblt .

• Arkadaşlar 2019 sonunda pasaportumun süresi bittiği için yenilemem lazım. Ds260'ı eski pasaport numaramla doldurmuştum. Yeni pasaport alınca Ds-260'ı güncellemem mi gerekiyor?

• ⭐⭐

@Melis bu sene sistem değiştiği için konsolosluğa mail atabilirsin. Ama geçen seneden bildiğim kadarıyla açıklayayım.
    Pasaport değişikliği için DS260 değişikliğine ihtiyaç yok. Mülakattan önce konsolosluğa mail atabilirsiniz yada mülakat günü oradaki yetkiliye bunu açıklayabilirsiniz.
    Bırakın süresini bitmesini, farzedinki mülakattan 1 hafta önce pasaportunuzu kaybettiniz ve yenilemeniz gerekti. Mülakat tarihi aldığınız içinden DS 260 da değişiklik yapamazsınız.
    Burada yorum yapamayacağım konu, önden belge gönderme dönemini geçip geçmediğiniz. Belgeleri KCC ye gönderdi iseniz belki ek bilgilendirme isteyebilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

sayın @crazycells aile cüzdanı konusunu buradan yazıyorum. Bizim dv süreci Ankara'da olucak ve evliliğimiz de Türkiye'de yapıldı. Mülakat için istenen belgelerde aile cüzdanı benden ingilizce çevirisi yazıyor. Eşim yabancı olmasına rağmen ondan english translation ibaresi yazmıyor. Dolayısıyla çevirmeye gerek var mı diye sordum.
    Ayrıca diplomamda da english translation yazıyor. Ama onun sol tarafı türkçe sağ tarafı ingilizce zaten. Sonuç olarak aile cüzdanının ing ye çevrilmesine gerek yok mu dersiniz ?
    Teşekkürler.

Evet, esinizin Rusca belgeleri varsa ingilizce cevirisi gerekir. Ama Ankara Konsoloslugu icin Turkce olan belgeler icin ceviri gerekmiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |