Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, 20.12.2018 tarihinde evraklar istendi. 24.12.2018 tarihinde sadece kendim için KKC'ye evrakları gönderdim. 02.01.2019 DS260 formumu açtırdım ve eşimin bilgilerini ekleyerek tekrar gönderdim. 15.03.2019 KKC'ye mail attım evraklarımda herhangi bir sorun var mı? Eşimin belgelerini de yollamalı mıyım? diye. Geri dönüş şu şekilde: "Your DS-260 has been processed. You should have received an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing..." Hala sürecin devam etmesi garip değil mi? "Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260..." mailini almadan mülakat tarihi alan oldu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cisilhayat KCC'yi arayip bilgi almaya calisabilirsiniz. Sanirim bu durumda size mulakat tarihi veremezler.

• arkadaşlar merhaba bnm dosyam idari işlem sürecinde ve bnm başka ülkeye gitme durumum var yakın zamanda. ikinci bir görüşme talep etmeyi düşünüyorum.
    Sorum şu ki ikinci görüşmemi gittiğim ülkedeki abd konsolosluğunda yapma talebinde bulunabilir miyim ?
    evetse nasıl bir yol izlemem gerek ? cevap için şimdiden teşekkür ederim herkese

• @mihmandar idari işleminiz uzun sürmüş galiba inşallah en yakın zamanda vizenizi alırsınız

• Merhabalar, az önce mülakat tarihi aldım. Mayısın 6’sına vermişler. Case numaram 6000’lerde. Mülakat yerimi değiştirmem ve evrakları Şubat ayında göndermem nedeniyle geç tarihe mülakat alabildim. Numaramın 6 binlerde olması ve neredeyse 20 binlerle mülakata girdiğim için sorun yaşar mıyım? Yani tarih ilerlediği için ihtimaller azalır mı yada bilerek ötelediğimi düşünürler mi? Biraz heycanlıyım da 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar evrakları erken ve hiçbir şekilde bilgilerle oynamazsan çok erken randevu verileceğini ve numaran ne kadar küçükte olsa senden önce mülakat tarihlerini alabileceklerine en güzel canlı örneksin ondan dolayı sürekli @crazycells kurcalamayın sürekli oynamayın bilgilerle diyor işte nedeni bu ne kadar sorunlu olursan seni o kadar çok geriye atıyorlar

• @pistolstar DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar, az önce mülakat tarihi aldım. Mayısın 6’sına vermişler. Case numaram 6000’lerde. Mülakat yerimi değiştirmem ve evrakları Şubat ayında göndermem nedeniyle geç tarihe mülakat alabildim. Numaramın 6 binlerde olması ve neredeyse 20 binlerle mülakata girdiğim için sorun yaşar mıyım? Yani tarih ilerlediği için ihtimaller azalır mı yada bilerek ötelediğimi düşünürler mi? Biraz heycanlıyım da 🙂

Benim case numaram 5 binlerde,Aralık'ta mulakatimiza bazı nedenlerden dolayı katılamadık,geçen hafta tekrar randevu talebinde bulundum ve bugün mail ile bana yeni bir mülakat tarihi verildi Nisan ayına,mail de şöyle yazıyordu hala mülakat tarihinizi değiştirebilirsiniz,hakkınız mevcut gibi bir ibare vardı,sizin içinde sorun olacağını sanmıyorum, çünkü süreç eylüle kadar devam ediyor,tabiki en iyisi ve doğrusu tarihlerle oynamamak ama bazen elden bir şey gelmiyor. Sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum açıkçası.Kendimce olumlu düşünmek istiyorum.Deneyimli kişiler tecrübelerini paylaşacaktır.

• @ayvalik10 eğitim durumumdan dolayı ülke değiştirmek durumundaydım. Evrakları da ilk Kasım ayında gönderdim, ulaştı yanıtı geldi ancak onay yada red gelmedi. Onay yada red yanıtı almadığım için kuşkulandım hatta o yüzden foruma üye oldum. Önceki yazılarıma bakarsanız anlayabilirsiniz. Bunları tartışmak artık lüzumsuz.

• @halil-şekeroğlu tebrikler , her şey gönlünüze olsun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mihmandar DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

arkadaşlar merhaba bnm dosyam idari işlem sürecinde ve bnm başka ülkeye gitme durumum var yakın zamanda. ikinci bir görüşme talep etmeyi düşünüyorum.
    Sorum şu ki ikinci görüşmemi gittiğim ülkedeki abd konsolosluğunda yapma talebinde bulunabilir miyim ?
    evetse nasıl bir yol izlemem gerek ? cevap için şimdiden teşekkür ederim herkese

Bu sekilde bir gorusme talep edemezsiniz maalesef, vize alabilmek icin dosyanizin islemlerinin bitmesini beklemeniz gerekiyor.

Ayrica surece baslamis oldugundan cok gecerli bir nedeniniz olmadan Ankara konsoloslugu dosyanin tasinmasini da uygun bulmayabilir, bilginize. Baska bir ulkenin konsoloslugunda surece devam edebilmek icin iki konsoloslugun da bu islemi onaylamasi gerekiyor.

Neden ikinci bir gorusme istiyorsunuz acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar bu nedenden oturu bir problem yasamazsiniz, bol sanslar simdiden.

• @cemil-yaman Evet ben hem krediyi hem de konsolosluğa verilecek olan hesap dökümünü aynı banka üzerinden aldım.O yüzden hepsi bir arada göründü.Ancak sizin durumunuzda öyle değil.Yani Garantiden çekilen krediye Finans bakamaz.Haliyle dökümde de görünmez.Bu yüzden tavsiyem; kredi çekmiş arkadaşlar, dökümlerini başka bankadan alırlarsa daha makul olur.

• @rüzgar Teşekkür ederim 😌

• @arkben Teşekkür ederim.Sizin de 😄

• @Halil-Şekeroğlu hayırlı olsun, bol şanslar 🙂

• @katre ilginiz için teşekkürler.

• cevaplarınız için teşekkürler.

• Kimse birşeyler paylaşmıyor bir sessizlik hakim herhalde herkes mülakat tarihi bekliyor umarım haftaya herkesin mülakat tarihi açıklanır 17xxx

• @yılmaz ben de biri cikar mayisa mulakat emaili aldim der diye bekliyorum:))

• İnşallah haftaya onu söyleyen çok kişi çıkar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |