Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sefa hayırlı uğurlu olsun hocam.

• @sefa iyi yolculuklar dileriz yeni hayatınızda başarılar dileriz

• @n0ne çok teşekkür ederim.

• @yılmaz çok teşekkürler.

• Arkadaşlar bugün konsolosluktan da görüşme için bilgilendirme maili aldık. İsimlerimizin altında istenen dökümanlar ayrı ayrı belirtilmiş. Birkaç sorum olacak.

1- Mali kayıt asıl talihli eşimden isteniyor ama önceden söledim işim gereği finans işleri bende ve mali herşey benim hesabımda dönüyo. Sorun olmaz denmişti. Sıkıntı çıkmaz dimi.
    2- Ana açıklamada mahkeme kayıdı dışında evraklar türkçe olabilir demişler ama isim altında belirtilende orijinal ve ingilizce tercüme yazmışlar. Veya değil ve dedikleri için soruyorum. Türkçe sıkıntı olmayacak dimi. Özellikle evlilik cüzdanında.
    3- Diploma sadece asıl talihliden istenmiş benim götürmeme gerek yok dimi.
    4- Mailin içindeki linkten girip tekrar AIS kaydı yapmaya çalışıyorum ve hala randevu için hazır değil uyarısı alıyorum. Biraz bekle denmişti ama ne kadar bekkeyelim. Çünkü bu mesajı hala alıyosanız şu adrese mail atın gibi bir uyarı var. Kaydı yaptıran arkadaşlara kaç gün kala aktif oldu bu sayfa.
    Süreçleri yaşamış arkadaşların yardımını rica ederim.

• @the-black-eagle biz Ais kaydini 2 gun once yaptirdik..Hatta konsolosluktan ais ‘e kayit yaptirmadigimiz ile ilgili uyari maili aldik..Yukarida belirttiginiz mail de henuz bize gelmedi..

• @The-Black-Eagle benim de talihli eşim, buradan birçok arkadaş eşler arasında hesap dökümünün kimin adına olacağının bir önemi olmadığını söyledi. Ben eşimin hesap dökümünü aldım. Ais kayıt belgesini istemediler. Biz yine de götürmüştük. Sadece kayıt yaptırıp yaptırmadığımızı sordular. Sadece talihlinin diploması ve bir adet fotokopisini istediler.

• @mel ve @Sefa teşekkürler. Evlilik cüzdanı dahil hiçbir evrak ingilizce değildi dimi. Ayrıca yarın da deneyecem AIS kaydını. Yapamaz isem pazartesi verilen adrese mail atacam.

• @The-Black-Eagle evet. Sadece sicil kaydı İngilizceydi.

• Yasaklı

@bozon gözünüz aydın geçen hafta bize de sormadılar sorunsuz ulaştı muhtemelen ekranda görüyorlardır

• @the-black-eagle merhaba bize böyle bir mail gelmedi, tarih bildirim mailinden sonramı evrak maili geliyor?biz ais kaydını bir kaç gün önce yaptık confirmation no ile case no yanlış yerlere giriyor olabilirmisiniz? Eğer sorun bu değilse ais kaydı yapmaya calıstığınızda ve olmadığında otomatik bir yazı cıkıyor şuraya mail atabilirsiniz diye eşim mail attı açık olduğuna dair cevap geldikten sonra kaydımızı yaptık.

• @sefa çok teşekkür ettim. Yani burada defalarca Türkçe bilgisi verildi ama konsolosluk mailinde or yerine and ibaresini görünce sorun yaşamamak için teyit etmek istedim. Hepinizin ağzına sağlık.

• @bsk ankaradan extra mail aldık randevu ve evraklar hakkında bilgilendirme olarak. Ayrıca girişlerde sorun yok ama case number altında henüz hazır değil uyarısı alıyoruz kaç zamandır. ben de mail attım zaten ilgili adrese az önce. Gün aşırı deniyorum giriş yapmayı yine de.

• @Sefa @blaxseed @bozon hayırlı olsun.

• @Sefa @blaxseed @bozon Hayırlı olsun. Tebrikler!

• @bsk ayrıca dosya numarasına case number d260 numarasına da barkod altındaki harf ve rakamlardan oluşan numarayı giriyorum. Ekranda sadece case number yazan yerin altında hazır değil uyarısı çıkıyor. Hatalı girince zaten diğer bölümler kırmızı uyarı veriyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle

1-2-3, hicbiri sorun olmaz, durum aynen anladiginiz gibi.

4- oradaki email adresine email atin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@mel ve @Sefa teşekkürler. Evlilik cüzdanı dahil hiçbir evrak ingilizce değildi dimi. Ayrıca yarın da deneyecem AIS kaydını. Yapamaz isem pazartesi verilen adrese mail atacam.

AIS kaydini yapmaniz lazim, cunku hangi PTT subesine gonderilecegini belirlemis oluyorsunuz.

AIS kaydinin fotokopisini istememeleri, bu kayit gerekmediginden degil, sizin bilgilerinizi sisteme yazinca AIS kaydinizi gorebildiklerinden...

• HERKESE MERHABA,
    Case number: 2019EU13XXX
    Visa Interview: 11.04.2019

Arkadaslar benim sorum şu 16 Mart 2019 tarihi itibariyle pasaportumun kullanım suresi dolucakti çünkü öğrenciyken cikartmis oldugum bir pasaporttu. Ben de 3 gun once 10 yıllık pasaporta başvurdum ve bugun itibariyle 10 yıllık geçerli olan yeni pasaportum elime ulaştı.Ancak şimdiye kadar olan tum süreçleri eski pasaportumun bilgileriyle tamamlamistim ve merak ettigim şey şu , mülakata giderken eski pasaportumla birlikte yenisini de getirmem yeterli olur mu yoksa bu degısıklıkle ilgili konsolosluğa mail atıp öncesinde bilgi vermeli miyim? Bu arada AIS e de henüz kayıt yaptırmadım sanırım orda da pasaport bilgileri istiyormuş oraya da yeni pasaportumun bilgilerini mi yazmalıyım bu durumda? Kafam çok karisti yardimci olursanız çok sevinirim.

Simdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilufervurall DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

HERKESE MERHABA,
    Case number: 2019EU13XXX
    Visa Interview: 11.04.2019

Arkadaslar benim sorum şu 16 Mart 2019 tarihi itibariyle pasaportumun kullanım suresi dolucakti çünkü öğrenciyken cikartmis oldugum bir pasaporttu. Ben de 3 gun once 10 yıllık pasaporta başvurdum ve bugun itibariyle 10 yıllık geçerli olan yeni pasaportum elime ulaştı.Ancak şimdiye kadar olan tum süreçleri eski pasaportumun bilgileriyle tamamlamistim ve merak ettigim şey şu , mülakata giderken eski pasaportumla birlikte yenisini de getirmem yeterli olur mu yoksa bu degısıklıkle ilgili konsolosluğa mail atıp öncesinde bilgi vermeli miyim? Bu arada AIS e de henüz kayıt yaptırmadım sanırım orda da pasaport bilgileri istiyormuş oraya da yeni pasaportumun bilgilerini mi yazmalıyım bu durumda? Kafam çok karisti yardimci olursanız çok sevinirim.

Simdiden çok teşekkürler.

Evet, bundan sonraki butun asamalarda yeni pasaport numaranizi kullanmalisiniz.

Mulakata iki pasaportu da goturmeniz yeterli olacaktir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |