Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sercan-özüsağlam Amerika'ya gitme sebepleriniz ? içinde söyledi:

Herkese merhaba,
    Bugün aylardır beklediğim bir haberin olumsuz sonuçlanması neticesinde bu paylaşımı yapıyorum, zira üzüntüm ve öfkemi belki bu şekilde giderebilirim. Tam 1 seneye yakın bir zamandır, hala bu ülkede bir şeylerin değişeceğine inanarak bekledim ama olmuyor maalesef. Hani meşhur bir söz vardır. Hatta bir filme replik olmuştur. Bilen bilir; ''Bu ülkede hiç bir başarı cezasız bırakılmaz (Devrim Arabaları)'' fiminde ki replik gibi aynı durumu yaşıyorum. Hiç bir üretime saygısı olmayan kurumların karşısında kuklaya döndük, maddiyatı geçtim sömürülmek insanın canını gerçekten acıtıyor. Bu ülkeden gitmek için, kafamda artık hiç bir soru işaretim kalmadı. Belki kıymetimiz gidince anlaşılır ama iş işten geçmiş olacak. Çok fazla detay veremesemde içimi dökmek istedim. Umarım herkes hayallerini kurduğu şeyleri başarır. Ve unutmayın
    ''AMACI OLANLARIN HAYALLERİ, HAYALLERİ OLANLARIN UMUDU VARDIR.'' ne olursa olsun hayallerinizden vazgeçmeden yola devam edin. Sevgiler....

Not: Yanlış konuya yazdıysam daha sonra silebiliriz. Teşekkürler.

🇺🇲 https://en.wikipedia.org/wiki/Inveniam_viam

🇹🇷 https://en.0wikipedia.org/wiki/Inveniam_viam

P.S.

"...Bölgedeki Romalılar ve müttefiklerini atlatmak için “Ya bir yol bulacağız, ya yeni bir yol yapacağız (Aut inveniam viam aut faciam)” diyen Hannibal, vadinin yukarısından bir yay çizip Alp Dağları'nı geçti. Bu geçişte Montegnevre Geçidi ya da Küçük St. Bernard geçitlerin kullandığı tahmin edilmektedir. Büyük bir ordu ve filler ile antik çağ koşularında yapılan bu yolculuk, çok büyük bir başarı olarak kabul edilir"
    https://tr.0wikipedia.org/wiki/Hannibal

• Yasaklı

gitmek istiyorum çünkü; çocuklarımın iyi bir egitim almalarını istiyorum. Ekonomik açıdan daha rahat imkanlara kavuşmak istiyorum. Geri döndügümde de maddi manevi istediklerimi elde etmiş olmak istiyorum. Ve mutlaka ülkeme geri dönecegim yatırım yapacagım ve hayır da yapmak istiyorum. 🙂

• @sharm " Aut inveniam viam aut faciam " bu sözü hatırlattığınız için teşekkür ederim. Zor zamanlarda kullandığım, referans aldığım bir sözdür. İyi geldi.

• Ben daha öğretim görmekte olan ve ailesiyle birlikte yaşayan bir kardeşinizim şükür aç değiliz açıkta değiliz, 2013 yılında babam işçi olarak emekli oldu ve bir miktar toplu para aldı 15 yıldır kullanmakta olduğumuz Renault 9 Spring aracımızı sattık ve yıllardır babamın hayal ettiği 0 Km bir araç almak istedik C-D segment bir araç almak istedik ancak eğer alsaydık paramızın yarısı arabaya gidecekti ve bizde Dizel ve kullanışlı olabileceğini düşündüğümüzden Fiat Fiorino aldık arabamız bizim gözümüzde çok güzeldi eski arabamıza göre konforlu ve rahattı sonuçta kliması vardı ve direksiyonu hidrolikti 🙂 6 Yıl kullandık ama ne yazık ki olmadı abilerim, ablalarım başaramadık ve haciz eşiğine geldik halbuki fazla harcama da yapmadık sadece evimize biraz bakım yaptık o parayla ve düğün yapmıştık abime, bankalardan uyarılar gelince arabayı satışa çıkartmaya karar verdik ve gözümüz gibi baktığımız her zaman garajda bulundurduğumuz bizim gözümüzde Mercedes olan aracımızı dün sattık ve bir çok kişinin 'Teneke' gözüyle baktığı arabamız için dün Annemin oturup ağladığına şahit oldum çok severdi arabamızı biz daha bir teneke bile alamıyorsak gelecekte nasıl bir halimiz olacak endişe içindeyim artık bu halden kaçmak mı dersiniz yoksa daha rahat bir yaşam sürme isteği mi dersiniz bilemem ama umarım bir yol bulurum ve hem benim hem ailem için hem de gelecekteki çocuklarım için iyi bir yaşam olanakları sunabileceğim bir ülkeye giderim ve umarım bu ülke Amerika olur okuduğunuz için teşekkür ederim.

• @sercan-özüsağlam kardeş aynı duygular var.hatta söylenecek çok şey var ama söylenemiyor.bende beyin olarak göçtüm memleketten ama yapacak birşey yok bir şekilde yaşamaya devam edeceğiz.hayat insanın başına neler getirir bilinmez.umudumuda green carda bağladım.bu seferde çıkmazsa yıkım olur ama ne olursa olsun hayat devam edecek.ama kesin kararlıyım çıkana kadar başvurmaya devam.tabi bu sistem değişmezse kaldırmazlarsa çekilişi.34 yaşındayım kendimi kurtaramazsam çoluk çocuğumuzun geleceği kurtulur diye başvurmaya devam.kaç yaşında gidersek artık.geri gelmez inşallahta orda yaşamayı başarırız.dönersekte anne baba kardeş hasreti olur başka türlü döneceğimi sanmam.

• @sadikcagan Evet haklısın son zamanlarda herkeste bu yorgunluk, bıkkınlık ruh hali var. Ülke şartları buna zorluyor fakat nerde ve ne şekilde mutlu olacağımızı bilemeyiz. Ben bu ülkenin Yaşamak için çok iyi bir ülke olduğunu düşünürdüm ki hala fikrim değişmedi lakin, mutluluk ve huzur kavramlarına bakış açım değişti diyebilirim. Her şey maddiyat değil bana göre misal burada alamadığım bir telefonu orada almak beni daha mutlu bir insan yapmaz. Benim kendi gerçekliğim bu şekilde. Herkesin kendine göre motivasyonu var ve bu tamamen insani ve anlaşılır duygular.
    ''Dünyanın en güzel ülkesinde mutlu ve huzurlu değilseniz orası dünyanın en iyi ülkesi değildir. Dünyanın en kötü ülkesinde mutlu ve huzurluysanız ora dünyanın en güzel ülkesidir.''

• ⭐⭐ Yasaklı

@griinkart baya Uzuldum.Umarım daha iyisini sen alırsın.Ingilizceni hallet.Herhangi bir ülke olur bu.Benim arabamda da klima yok Opel marka 1993 ten beri beraberiz içinde çok çok anlamlar yüklü kart cıkar ise bana babamdan onu satın alıp Abd ye götürmek hayalim. Baska bir opelim daha vardı. Nickname o araba işte! Uniden mezun oldugum gün satmak zorunda kaldık. Olsun anam babam aglamasın da. Bana bazen soruyorlar yasın 30 yanında bayan yok kız yok vb. Benim ailem var ya diyorum. Onlardan ayrılmak anılarıma direk çizik atmak bunu beceremem. Onlar da zorlanıyor. 93 ten beri yoldaş olan Opel biriki senedir yatıyor.Eskiden gözükapalı yaptıgımız tamirler şimdi problem oldu. Ailemle aram bozuk. Mobil marka kullanıyordum gittim bimden antifiriz aldım bu sene belki tuzlu su var içinde bilmiyorum. O araba satılmadan Abd ye gitmek istiyorum.Gecmisimdeki eksiklikleri siliklikleri yapılamamışlıkları düzeltmeden üstüne yeni şeyler koyarsam derme catma olucak. Vergi ödeyen anneme babama aylık 2000 dolar göndersem benden mutlusu yok. Hayalim çürük 20 yaşında bir kamyonet ve tek göz ev orada agırbaslılıgımı kaybetmem katiyen. Ekmegimi cıkarırım. Dürüstlük olsun kalleşlik olmasın cevremde artık bıktım.Kac senedir işsizim saymıyorum artık.Insan cevresi icin biryere kadar kendinden vazgecebiliyor. Ama kendinden vazgectigi cevre bazen o kadar kötü durumlara parasal sıkıntılara cıkmazlara düşebiliyorki komple cinnet hali oluyor ve kendinden feragat eden insan da linc pozisyonuna düşüyor. Sanki o eşik biraz aşıldı gibi benim hayatımda.

• @calibraturbo Abi Allah yardımcın olsun umarım forumdaki birçok isteyen gibi kart size de çıkar da kurtuluruz şu hayattan ve benimde tek düşüncem olan ailemize iyi bir yaşam sürdürme imkanı buluruz

• Gitmek istiyorum çünkü 9 yaşındaki oğlum ve 4 aylık kızım için. En azından iyi eğitim almalarını saglayabiliriz belki. TR de bu imkansız maalesef. Bizim gibi garibanlara sadece imamhatip Saçmalığını dayatiyorlar.

• Çocuklarımı birbirine saygı gösterebilen bir toplum içinde yetiştirmek istiyorum,burada maddiyat bir yere kadar ,isterseniz Saray kurun çocuklarınıza kapıdan adımını attığında o ruhsal fakirliğin içinde yürüyor olacak...

• ⭐⭐ Yasaklı

Mehmet A.Katılıyorum. Apartman bozması universitelerde yalandan 4-5 sene gecirecegime 1930 lerin cocugu olmak köy enstitüsünde okumak sonra köyüme dönmek isvicre köylüsü gibi yaşamak isterdim.Yabanciların benim kültürüme degerlerime biat ettigi turist olarak geldigi bir ülkede yasamak isterdim. Şimdiki ortasınıf insanların cocukları bile militan olmanin azcik eşiginde.

• @Calibraturbo maalesef bana gore bazi okullar şimdi militan yetiştiriyor. Özellikle imamhatip denen saçmalık okul bozmalari. 2002 senesinden bu yana ülke olarak sürekli geriye gidiyoruz, hem ekonomik hem eğitim ve en önemlisi ahlak olarak sürekli geriliyor ve değişen dünyadan uzaklaşıyor. Bildiğin 3. Sınıf insan konumuna getirdiler bizi dünyanın gozunde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells eğer sakıncası görürse facebook linkini sileriz

sesini açarak seyrediniz.
    https://drive.google.com/file/d/130akn8gt-HaTTiiX05y6g819DaIHkisd/view?usp=sharing

• Google'a Dolar Kuru Yazmak Yeterli Gitmek istememiz İçin.

• Hak,hukuk,adalet,demokrasi.Sadece 1 tanesi olsa kalmaya değer lakin hepsi bitmiş durumda güzel ülkemde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

4 yol kavşakta trafik ışıkları yanmıyor peki trafik nasıl akıyor buyrun cevabı Türkiye de aynısı oluyor dimi 🙂

• @ayvalik10 Aynı bu şekilde Türkiye de ışıklar çalışmadığı zaman insanlar birbirlerine saygı ile yol verip sıra ile geçiyorlar 🙂 Demeyi çoooook isterdim fakat durumu anlatmama gerek yok galiba hepimiz her ilimizde durumu gayet iyi biliyoruz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mbasoguz bizim burada seisni duyurmak için kornanın havalı ayarını açıyor ki yüksek ses çıkararak yol versinler diye orada düüüüüüüüüüt demeyi bırak düt bile diyemem utanır insan

• @ayvalik10 İnsana saygı, eğitim, kanun ne derseniz diyin Avrupa da da aynı şekilde bir çok yerde korna sesi duymadım 🙂 Pardon bir tane duymuştum. Ben çaldım 🙂 İnsanın el alışkanlığı oluyor. Sanıyorsun ki orada yaşayanlarda bizimkiler gibi yapacak 🙂 Utandım tabi

• ⭐⭐

Geçen gün DC de bir yaya ışıklara uymadan karşıdan karşıya geçmeye çalıştı, bayağı bir korna ve laf yedi araçlardan. Büyük şehirlerde merkezlerde korna hiç yok değil.

Benzer Başlıklar

• 39
  • 12
  • 17
  • 33
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |