Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu konuda @semavi sağolsun en ince detayına kadar yardımcı oluyor.Onu takibe devam diyorum...

• Daha once yazmisimdir illaki bir kac yerde...

Burada araba ile hava atmak tam bir aptallık. Araba ucuz bir şey ve kredisi olan herkes rahatlıkla alir....

Ayrica türkiye de bindiğiniz araba parasına burada harika şeyler alırsınız zaten o bütçeyi ayırsanız 🙂
    Ben ml550 amg aldim. Linea parasi bile vermedim 🙂 ucuz yani. Neden mi bu kadar guclu bir araba? Bu benim hobim... Kimisi fotoğraf makinasına para verir kimisi saate kimisi eve kimisi besleyecegi kopege vs vs... Uygun bulsaydım ml63 yada e63 tarzi katalog arabalarından birini alirdim ayni markada...

Hep söylerim... Abd ye yerlesme nedenlerimden biridir otomobil tutkum... Her ne kadar oncelik çocuklarım da olsa...

Burada bindigi arabayla hava atanlar var mi eski ülkesine? Elbette var... Sirf bu nedenden dolayi suan eski otomobil tutkunu cevrem ile aldigim arabalari paylaşamıyorum 🙂 Onlar meseleyi bilirde, olayi anlamayan birisi sosyal medyada bir laf eder yada birini üzerim diye....

Bahçeli bir ev almak, iyi bir arabaya binmek gibi seyler buranin standardi... Hava atılacak bir sey degil... Atilir atılmasına da bu ancak ilyas salmanın balkiz filminde ki Mercedes muhabbeti gibi olur 🙂 Apartman kiralasiniz bile havuzlu fitness salonlu.... Oda standarti buranin....

Araba meselesinin bu kadar uzamasına gelince 🙂 Türklerde at avrat silah malum... 🙂 Biraz da muhabbet olsun diye yazıyorum ben. Severim otomobil forumlarına vs yazmayi yada otomobil konularına...

Dealer ve garantili olayina gelince... Cok fazla para ödeniyor o tip arabalarda... Yine ayni seyi soyluyorum. Hesap kitap isi...
    Birde eski arabaya garanti verme olayi yok gibi. Genellikle bakımlı ve yeni arabalara garanti veriyorlar. Buraya gelen Türklerin bircogu ise 2-3 bine araba alma düşüncesi veya zorunluluğunda ... Bu parada bakımlı ya da garantili araba da cok kolay bulunmuyor...

• @asilcenk Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Ev tutmak, iş bulmak, eyalet seçimi vb. konular bu kadar popüler değil, aklımız fikrimiz arabada arkadaş 🙂

Ebayden araba bakıpi off bak bu araba şu kadar bak bu araba bu kadar demekten, TR fiyatları ile karşılaştırmaktan yoruldum. Hahahaha

Madem araba tutkunusun sana 'hava' atayim 🙂 linea fiyatına Ml550 amg paket aldim 🙂 v8 382 hp 5.5 motor 🙂 acayip bir sey 🙂

Bunlar amerikan yapimi... Ama almanların isciligi daha kaliteli bu arada...

• @semavi kazasız belasız olsun... En güzeli orada AMG paket denince gerçek anlamda AMG paketli oluyor. Buradaki gibi tampon ve ızgarayı süslüsü ile değiştirip AMG diye kakalamıyorlar millete 🙂

Gerçi ABD'de Almanya'daki gibi limitsiz otobanlar yok diye biliyorum ama yinede kalkışta bile gücü hissetmek güzel...

Not: konu gayet güzel gidiyor. Bende araba tutkunu olduğum ve hatta konu uzadıkça kendimi yalnız hissetmediğim için mutluyum... 🙂

Not: konu gayet güzel gidiyor. Bende araba tutkunu olduğum ve hatta konu uzadıkça kendimi yalnız hissetmediğim için mutluyum... 🙂

Ben de biraz daha uzatayim konuyu o zaman:)
    Craigslist ya da ebayden araba alirken guvenliginize dikkat edin. Parayla geldiginizi bildikleri icin, satici gorunumunde insanlari tuzaga dusurup, soygun ya da cinayet olaylari nadiren de olsa oluyor. Her sene mutlaka 3-5 olay duyuyorum bu sekilde. Tabii 250 milyonluk bir ulkede 3-5 cok kucuk bir rakam ama yine de beni tedirgin ediyor. Uzerinizde cash tasimadan, illaki bir arkadasinizla gidin bence.
    Bir de carfax'ta arabanin vin numarasini girip kazasi varmi, hangi recall var, sele ugramismi, auctiondan mi alinmis, vs. pek cok konuda bilgi oluyor. Dealerlar ucretsiz carfax raporunu gosteriyor, sahistan alacaksaniz dusuk bir ucret odeyip carfax raporunu internette gorebiliyorsunuz. Su sitede de ucretsiz vin check yapabiliyorsunuz.

• @ikizbabasi ben bir videoda gördüm eleman motoru yemiş tamirci buna motorun yenisini takmak için fiyat vermiş oda 1000-1500 dolar aslında burada da aynı motoru burada rektefiye ya da komple değiştirmeye versen zaten kur farkını görmezden gelmek lazım 1500-2000'e değiştirirler. hatta merco yada audi falan olursa daha fazla olur. birde amerikada genelde malzemeler hariç işçiliğin saatine ücret alıyorlar. çok uçuk değil, oda orada kazanan birisine göre 🙂

• @gkhanfeez dolar- tl çevirmek olarak değilde birim olarak bakmak gerekir.

@semavi kazasız belasız olsun... En güzeli orada AMG paket denince gerçek anlamda AMG paketli oluyor. Buradaki gibi tampon ve ızgarayı süslüsü ile değiştirip AMG diye kakalamıyorlar millete 🙂

Gerçi ABD'de Almanya'daki gibi limitsiz otobanlar yok diye biliyorum ama yinede kalkışta bile gücü hissetmek güzel...

Yanlis anlasilma olmasin. Aslinda burada da amg paket versiyonlari var.

Aslinda soyle... Aldigim araba 63AMG (gercek amg) oncesi en guclu araba. Bu arabayi alan kisi premium 2 donanimi, AMG spor paketi (tampon jant izgara basamak vs) Anahtarsiz giris paketi, ceki tertibati gibi ek donanimlarla almis.

Burasi secenek memleketi. Markalar ayni arabanin Turkiye de bulunmayacak kadar bos manuel aynali vs versiyonlari ile Turkiye de bulunmayacak kadar dolularini size sunabiliyorlar...

Benim aldigimda sogutmali koltuk, daha ozellikli klima, isitmali direksiyon gibi fantastik seyler cikmadi 🙂 Sogutmali koltuk olsa iyi olurdu 😃

Motor olayina gelince...

Cikmacilarda cadillac motorunu 300-600 dolar arasina bulabilirsiniz ornek olarak. Iscilikte 600 falan alirlar... Rektefiye olayi yok gibi bir sey burada...

Mesela bizim sirket garajinda bir tane cadillac CTS yatiyor 2006 model. Arac krank kilitlemis dedi bizim usta. Yeni motor diyor direk... Acayim bakayim olayi yok...

• ⭐⭐

@asilcenk

Sakin dealer a guvenmeyin. Yetkili toyota honda gibi servisler bile olsa kazali mi diye sorun. Kazaliyken kazasiz diyen dealer ornekleri biliyorum. Carfax diye bi kurum var mutlaka arabayi kontrol edin.

• @goodluck Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@asilcenk

Sakin dealer a guvenmeyin. Yetkili toyota honda gibi servisler bile olsa kazali mi diye sorun. Kazaliyken kazasiz diyen dealer ornekleri biliyorum. Carfax diye bi kurum var mutlaka arabayi kontrol edin.

Zaten iyi bir dealersa siz sormadan carfax raporunu ucretsiz gosteriyor. Sozlere guvenmeyip kanit gormek kesinlikle onemli.

• Raporu eksik gösterenler de oluyor... Imza artırınca isler değişiyor Cunku...

Turkiye'de ki kadar buyuk kazasi olan araba tamir edilmiyor zaten burada... Bu bir avantaj...Ama basit kazalarda bile duzgun toplanmamış araçlarda var...

• ⭐⭐

Esim 2015 yilinda sifir aldigimiz honda civic ile kaza yapti. Kaza hafifti ama aracta hasar cok oldu. $8000 masraf cikti. Sigorta hepsini odedi. Kazali arabaya tekrar binmek istemedik. Buyuk bi nissan dealer a gidip kendi arabamizi takas yapip baska bi arac aldik. Burada ilginc olan kazali aracim henuz tamirdeyken nissan araci dahi gormeden miline bakmadan satin aldi. Arabayi finance sistemini kullanip kredili almistim. Yeni araci galeriden cikardim. Eski arabam tamir olunca da (yeni arabayi aldiktan 2 hafta sonra tamir oldu) eski arabayi nissana biraktim. Nissan in sitesinden takip ettim ben biraktiktan 3 gun sonra benim kazali arac satildi 🙂

• Yasaklı

@semavi teşekkürler not aldım bunu da. 🙂

• 0_1514978291240_Adsız.png 0_1514978298892_Adsız1.png

ilk gelen bir green kartlı örnek olarak bu arabayı. yukardaki kredi şartlarında alma olasılığı var mıdır sizce. ben araçlara bakarken bazı dealer araba ilanlarına bakıyorum no credit score or bad credit score fark etmez yazıyor. anladığım kadarıyla alınma ihtimali var olmuş oluyor. peşin parayı araba yüklemek istemiyorum zaten az 🙂 ama verdiğim örnekteki araba gibi alabilirsem on mumara olur 🙂

• resimler çımadı 😞 pnp diye mi acaba linkini atıyorum
    https://www.carsforsale.com/vehicle/details/38640362

kredi skorunu 0-610 arası seçtim, 36 ay vade, 2500dolar peşin ve 5000 kredi ayda 164dolar seçeneği ile.

• Veriyorlar fakat faiz yüksek olur...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez resmi direkt yuklemek sorun cikarabiliyor, onun yerine linkini mesaj panosundaki "gorsel" tusunu tiklayip paylasin. O zaman gorunuyor olmasi lazim, eger hala gorunmezse arkadaslara ileteyim...

• @crazycells printscreen yapmıştım. direk sayfa değil içinden bir java bölümünü resim olarak paylaşmak istemiştim ama bir sonraki mesajda linki paylaştım özellikleri de yazıyla yazdım artık teşekkürler.

• @semavi ben faiz oranını en yüksek olanı seçiyorum zaten. %11 bu orandan bir düşüğü %6 küsurdü yani Türkiye şartları miktarlar düşük olunca uygun geldi. dealer da bir üçkağıt mı var diye düşündüm ben ilk başta çünkü hepsi yazmıyor böyle şeyler

• Vadeli araba alınmak isteniyorsa alınabilir. Sorun olacağını sanmam. Hesap kitap işi ama

Benzer Başlıklar

• 29
  • 1770
  • 103
  • 18
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

36

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |