Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Merhaba, fotoğraf ile ilgili başlığınızı bulamadım. Burada en ucuz 15$ 2 tane fotoğraf 😞

• @crazycells Merhaba,
    Pasaport ve kimlik değişikliği yaptım. Evraklarım yeni ulaştı. Formları en kısa sürede göndereceğim. Medical Report'u RFE ile sonradan gönderebilirsiniz gibi bir açıklama gördüm ama RFE nedir? Bir de şu sıralar bekleme süresi çok uzun olduğu için tekrardan medical report almak zorunda kalmamak için hemen yollamayı düşünmüyorum ama siz ne önerirsiniz? Bir de medical reportu sonradan gönderirsek ayrıca bir "fee" ödememiz gerekiyor mu?

Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melissalman ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar. Oncelikle bu faydali forum sitesi icin emeginize saglik . Ben de aslen Turk olan ayni zamanda Amerikan vatandasligi kazanmis erkek arkadasimla Amerika'da evlendim. Amerika'ya 8 eylul de turist vizesiyle giris yaptim ve 90 gunluk sureyi vizenin statusunu kotuye kullanmamak adina doldurduktan sonra 5 Ocakta evlendik. Simdi Greencard icin basvuru asamasindayiz. Benim sorum su olacak; evlendigimizde soyadimin degismesi yonunde bir bilgilendirme yapilmadigi icin soyadim ayni sekilde kaldi. Fakat gerekli formlari kendi soyismimle yapmam durumumda GC o sekilde gelecek ve sonrasi icin giris cikista problem olacagini dusunuyorm.Degistimek icin mahkemeye gittigimizde ise vatandasligim veya SSN veya ehliyetim olmadigi icin degistiremeyeceklerini soylediler. Bu durumda ne yapmam gerekecek bilgisi olan varsa yardimci olursa cok sevinirim.
    Simdiden cok tesekkur ederim. herkese kolay gelsin:)

Hayirli olsun.

Sonrasi icin neden problem olacagini dusunuyorsunuz? O kismi tam anlayamadim. Eger soyisminizi degistirmeyi dusunmuyorsaniz o sekilde birakabilirsiniz. Farkli ulkelerde farkli isminiz olabilir. Bu yasal olarak sorunlu bir durum degil.

Maalesef su an ne Green Card'li ne de ABD vatandasi olmadiginiz icin bence de resmi olarak bir isim degisikligi yapamazsiniz, evlilik sirasinda yapmaniz gerekiyordu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslimh ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells Merhaba, fotoğraf ile ilgili başlığınızı bulamadım. Burada en ucuz 15$ 2 tane fotoğraf 😞

Su sayfayi inceleyebilirsiniz, bosuna 15 dolar vermeyin...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/718/pasaport-ve-vize-fotograflarini-ucuza-almanin-yolu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba,
    Pasaport ve kimlik değişikliği yaptım. Evraklarım yeni ulaştı. Formları en kısa sürede göndereceğim. Medical Report'u RFE ile sonradan gönderebilirsiniz gibi bir açıklama gördüm ama RFE nedir? Bir de şu sıralar bekleme süresi çok uzun olduğu için tekrardan medical report almak zorunda kalmamak için hemen yollamayı düşünmüyorum ama siz ne önerirsiniz? Bir de medical reportu sonradan gönderirsek ayrıca bir "fee" ödememiz gerekiyor mu?

Çok teşekkürler.

RFE, Request For Evidence demek.

Islemler uzadi ama hala 1 yildan kisa suruyor, o nedenle bence ilk basvuruda guncel bir medical report alip gonderebilirsiniz, gecen yaz USCIS'e eksik basvurulari reddetme yetkisi de verildi, bildigim kadariyla buyuk bir sorun olmadikca reddetmiyorlar ama yine de basvuru bosuna gitmesin diye bu sekilde tam bir paket gondermek yarariniza olur diye dusunuyorum.

Sonradan Form I-693'u gondermek isterseniz ekstra ucret odemenize gerek olmaz.

• Çok teşekkür ederim. Şans dileyin:) @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Çok teşekkür ederim. Şans dileyin:) @crazycells

Bol sanslar 🙂 en yakin zamanda basvurunuzu yapin, sonrasinda da mutlu haberlerinizi bekliyoruz forumda 🙂

• @crazycells yine ben:( doktor randevusu için aradım ve aşı raporlarımın olup olmadığını sordular, herhangi bir aşı raporum yok, bunları TR'den bulma şansı var mıdır, varsa nereye sormamız gerekiyor? Su çiçeği aşısı bile sordular, kolumda izi var aşının ama kanıtım yok kağıt olarak. Sadece doktor randevusu 250$, kan tahlili ortalama 100$ tutar dediler, yüksek ya da düşük olabilirmiş. Aşılar da yaklaşık 8 ila 10 arasında değişiyor ve fiyatları da 25$ ile 200$ arasında değişiyor dediler. USCIS sayfasındaki doktor listesinde yakında olan tüm doktorları aradım, listenin yarısı artık bu işlemi yapmadıklarını söyledi. Kalan 20 tanesi de yaklaşık olarak yukarıda yazdığım aynı cevapları verdiler:(

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yine ben:( doktor randevusu için aradım ve aşı raporlarımın olup olmadığını sordular, herhangi bir aşı raporum yok, bunları TR'den bulma şansı var mıdır, varsa nereye sormamız gerekiyor? Su çiçeği aşısı bile sordular, kolumda izi var aşının ama kanıtım yok kağıt olarak. Sadece doktor randevusu 250$, kan tahlili ortalama 100$ tutar dediler, yüksek ya da düşük olabilirmiş. Aşılar da yaklaşık 8 ila 10 arasında değişiyor ve fiyatları da 25$ ile 200$ arasında değişiyor dediler. USCIS sayfasındaki doktor listesinde yakında olan tüm doktorları aradım, listenin yarısı artık bu işlemi yapmadıklarını söyledi. Kalan 20 tanesi de yaklaşık olarak yukarıda yazdığım aynı cevapları verdiler:(

Bu soruyu sordugunuza gore Turkiye'den alamazsiniz demektir. Eger olsaydi yaninizda olurdu 🙂
    Maalesef asilarin olunduguna dair doktor kaydi gerekiyor, bunlar yoksa yeniden olmaniz lazim. Genelde antikor testi kabul edilmiyor. Zaten edilse bile bunlara ayiracaginiz zaman ve parayi, asi olmaya ayirmak cok daha mantikli.
    Bahsedilen fiyatlar ortalama olarak dogru gorunuyor, asilar sorun degil TD ve MMR karma asi zaten.

• @crazycells istedikleri aşıların listesi:
    Mumps
    Measles
    Rubella
    Polio
    Tetanus and Diphtheria Toxoids
    Pertussis
    Haemophilus influenzae type B
    Hepatitis B

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells istedikleri aşıların listesi:
    Mumps
    Measles
    Rubella
    Polio
    Tetanus and Diphtheria Toxoids
    Pertussis
    Haemophilus influenzae type B
    Hepatitis B

aynen... hatta TD genelde polio ile birlikte TdP olarak veriliyor.
    En alttaki bogmaca, hepatit ve grip icin asi yapip yapmamasi doktora kalmis ama diger asilar karma asi seklinde 2 asi olarak yapilacaktir.

• Kolay gelsin 🙂 ben doktora gittigimde sadece bir kere asi oldum(tetenoz) 2 kere kan ornegi alindi bir de cinsel yolla bulasabilecek hastalik icin ornek alindi. Doktor bu kadar asi listesi istemedi. Bu iyi mi yoksa doktorla tekrar iletisime gecmeli miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Kolay gelsin 🙂 ben doktora gittigimde sadece bir kere asi oldum(tetenoz) 2 kere kan ornegi alindi bir de cinsel yolla bulasabilecek hastalik icin ornek alindi. Doktor bu kadar asi listesi istemedi. Bu iyi mi yoksa doktorla tekrar iletisime gecmeli miyim?

Doktorun direktiflerini takip etmeniz yeterli, doktoru USCIS'in sitesinden bulduysaniz sorun yok, onlar nasil Form I-693 hazirlayacaklarini biliyorlardir.

• Aynen oyle yaptim, Tesekkurler 😊

• @crazycells Merhaba, yine ben. Doktor sadece 2 kan testi ve 1 idrar testi verdi. 2 tane de aşı olacağım.

Formlarla ilgili eklemek istediğim bir şey var. Bütün formları uscis'ten indirip doldurdum ama 3 formun expired date'i geçen yıla ait. Yenileri de yok. Uscis'i arayıp sormak mı gerekiyor yenisi için?

I-130
    I-130A
    I-131
    I-693 eski tarihli halen sitede.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba, yine ben. Doktor sadece 2 kan testi ve 1 idrar testi verdi. 2 tane de aşı olacağım.

Formlarla ilgili eklemek istediğim bir şey var. Bütün formları uscis'ten indirip doldurdum ama 3 formun expired date'i geçen yıla ait. Yenileri de yok. Uscis'i arayıp sormak mı gerekiyor yenisi için?

I-130
    I-130A
    I-131
    I-693 eski tarihli halen sitede.

Resmi sitedeki formlari kullanabilirsiniz, tarih bir problem yaratmaz.

• @crazycells Doktor muayenesi 250$
    Kan + idrar tahlili 450 $ (Quest, Labcorp, Walk-in clinic araştırması sonucu en uygun Labcorp çıktı)
    MMR aşısı 75$ (En uygun Publix)
    Hepatit A+B aşısı 130$ (3 tane yapılacak, toplam 450$) (En uygun Publix)

• @aslimh uscisin sitesindeki doktorlari aramanizi ve fiyat almanizi oneririm. Birden fazla doktor ofisini arayip en uygun fiyati bulabilirsiniz. Bazi ofisler bu islemlerin hepsini kendisi yapabiliyor ayrica.

• @bjkamil3365 Yakınımızda olan 40 doktor vardı listede. Hepsini aradım, en uygun olanı buydu malesef. Diğer doktorlar en az 400$ istediler.

Artık bir şey yapma şansımız yok, oldu bitti.

• Anladim hayirlisi olsun, basarilar dilerim insallah her sey gonlunuzce olur 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |