Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bjkamil3365 Çok teşekkür ederim, size de bol şans diliyorum.

• Merhaba 18 ekimde türkiye den amerikaya turist vizesi ile geldım.14 şubatta amerikan vatandası olan erkek arkadaşınla evlendım.3 yaşında oğlum var oda benim yanımda ve velayeti bende.green kart işlemlerini başlatmak için araştırma yaptık.ıkı avukatla görüştük . bir avukat oğlum için I-130 elgesini cıkarmıyacagımızı soledı.dıger avukat gerekli olduğunu soyledı.bu konuyla ilgili bılgı verebılırmısınız.evrak fiyatlarında da değişiklik gösteriyor.cok tedirgin oldum.tesekkurler

• @crazycells Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bütün belgeleri neredeyse tamamladım ama geçen bir forumda okuduğum şey kafamı karıştırdı. Başvuruyu yaparken önce ı130 belgesini gönderip o onaylandıktan sonra diğer belgeleri gönderiyoruz şeklinde yazıyordu ama burda bütün belgeler bir paket halinde gönderilecek yazıyordu. Sorum hangi şekilde yapılacağı hakkında kesin bilgi verebilecek var mıdır?
    2. bir soum daha olacak, evliliğimizn gerçek olduğunu kanıtlamak için pek fazla seçeneğimiz yok şuan da elimde olan ( ortak banka hesabı, eşim beni banka hesaplarının hak sahibi yaptı,costco üyeliği,fotoğraflar ,) bunlar dışında elimde pek bişey yok.sizce bu yeterli olur mu .?
    Son olarak bu göndereceğimiz dosyanın içine evliliği kanıtlayıcı belgeleri de ekliyır muyuz yoska bunlar mülakatta mı gösterilecek
    Şimdiden çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkay ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba 18 ekimde türkiye den amerikaya turist vizesi ile geldım.14 şubatta amerikan vatandası olan erkek arkadaşınla evlendım.3 yaşında oğlum var oda benim yanımda ve velayeti bende.green kart işlemlerini başlatmak için araştırma yaptık.ıkı avukatla görüştük . bir avukat oğlum için I-130 elgesini cıkarmıyacagımızı soledı.dıger avukat gerekli olduğunu soyledı.bu konuyla ilgili bılgı verebılırmısınız.evrak fiyatlarında da değişiklik gösteriyor.cok tedirgin oldum.tesekkurler

Evet, bu konunun ilk sayfasinda bahsedilenleri oglunuz icin de yapin. Kendisine de bir Green Card almaniz lazim, o nedenle siz CR1 basvurusu yaparken, kendisi icin de CR2 basvurusu yapacaksiniz.

Iki ayri I-130 formu gondereceksiniz yani.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burhanaktas ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bütün belgeleri neredeyse tamamladım ama geçen bir forumda okuduğum şey kafamı karıştırdı. Başvuruyu yaparken önce ı130 belgesini gönderip o onaylandıktan sonra diğer belgeleri gönderiyoruz şeklinde yazıyordu ama burda bütün belgeler bir paket halinde gönderilecek yazıyordu. Sorum hangi şekilde yapılacağı hakkında kesin bilgi verebilecek var mıdır?
    2. bir soum daha olacak, evliliğimizn gerçek olduğunu kanıtlamak için pek fazla seçeneğimiz yok şuan da elimde olan ( ortak banka hesabı, eşim beni banka hesaplarının hak sahibi yaptı,costco üyeliği,fotoğraflar ,) bunlar dışında elimde pek bişey yok.sizce bu yeterli olur mu .?
    Son olarak bu göndereceğimiz dosyanın içine evliliği kanıtlayıcı belgeleri de ekliyır muyuz yoska bunlar mülakatta mı gösterilecek
    Şimdiden çok teşekkürler

1. eger ABD'de islemleri tamamliyorsaniz hepsini tek seferde gonderiyorsunuz, eger islemleri ABD disinda tamamliyorsaniz once I-130'un onaylanmasi lazim, diger islemleri sonrasinda yapiyorsunuz; o nedenle akliniz karismistir.

2. hem I-130 ile gonderin, hem de orijinallerini mulakata goturun.

• @crazycells tesekkur ederim aciklamaniz icin. Gereksiz para harcamak istemiyorum.avukatlarda bu sekilde konusuna tedirgin oldum acikcasi.cunku birinci avukat benim icin I-130 belgesi icin:535 $ I-485 belgesi icin:1225 $, oglum icinde I-130 belgesi icin:535 $ I-485 belgesi icin:750 $ istedi. Ikinci avukat ise benim icin ayni rakamlari Soledi ama oglum icin 750$ istedi.onun indirimi var dedi.bu nedenle madam karisik.cocuk oluncada avukatsiz bu islemleri yapamiyacakmisim gibi geldi.daha once Boyle bir durumla karsilastiniz mi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells tesekkur ederim aciklamaniz icin. Gereksiz para harcamak istemiyorum.avukatlarda bu sekilde konusuna tedirgin oldum acikcasi.cunku birinci avukat benim icin I-130 belgesi icin:535 $ I-485 belgesi icin:1225 $, oglum icinde I-130 belgesi icin:535 $ I-485 belgesi icin:750 $ istedi. Ikinci avukat ise benim icin ayni rakamlari Soledi ama oglum icin 750$ istedi.onun indirimi var dedi.bu nedenle madam karisik.cocuk oluncada avukatsiz bu islemleri yapamiyacakmisim gibi geldi.daha once Boyle bir durumla karsilastiniz mi acaba

Evet, eger 14 yas alti cocugunuz sizinle beraber I-485 basvurusu yaparsa ucret 1140'tan 750'ye dusuyor.

Su sayfadaki "Filing Fee" kismini inceleyebilirsiniz.

• @crazycells o zaman ikinci görüştüğüm avukat eksik bilgi vermiş oluyor değil mi.çünkü I-130 belgesinede her ikimiz için basvurmalm gerekiyor.onda bir indirim yok her ıkımız içinde ayrı ayrı 535$ değil mi? Sizi uğraşırdım ama kusura bakmayın.

• @crazycells işlemleri Amerikadan yapıyorum dediğiniz gibi bütün belgeleri tek bir palet halinde gönderecem.
    peki bu evliliğin samimi olduğunu gösteren belgelerle ilgili sizce göstereceğim belgeler yeterli mi yoksa daha fazla belge mi bulmam gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells o zaman ikinci görüştüğüm avukat eksik bilgi vermiş oluyor değil mi.çünkü I-130 belgesinede her ikimiz için basvurmalm gerekiyor.onda bir indirim yok her ıkımız içinde ayrı ayrı 535$ değil mi? Sizi uğraşırdım ama kusura bakmayın.

I-130 icin bildigim hicbir indirim yok, sitede de goremedim:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burhanaktas ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells işlemleri Amerikadan yapıyorum dediğiniz gibi bütün belgeleri tek bir palet halinde gönderecem.
    peki bu evliliğin samimi olduğunu gösteren belgelerle ilgili sizce göstereceğim belgeler yeterli mi yoksa daha fazla belge mi bulmam gerekiyor?

ne kadar kapsamli hazirlarsaniz o kadar iyi olur, maalesef icerige gore USCIS gorevlisi karar verecek duruma, dolayisiyla ben simdi cevap verip yaniltmak istemem; o nedenle ben yerinizde olsaydim koyabilecegim her seyi pakete koyardim. Eger koyabileceginiz baska bir sey olmadigini dusunuyorsaniz o durumda yeterlidir 🙂

• Şuan için başka birşey koyamayacağım (umarım yeterli olur) 🙂 Yardımlarınız için çok teşekkür ederim 🙂

• Merhaba daha once bir evlilik yapmistim ve uzun suredir out of status olarak yeniden evlenmeyi dusunuyorum.

8 yil once J1 vizesi ile gelmistim, vizem bitmeden evlilik yaptim ancak 1 ay icinde iliskimiz bitmisti, uscis'e basvuru yapmadik, birbirimizden koptuk ve 5 yil sonra resmi olarak bosandik. Maalesef bu surecte dikkatsizligimden out of status oldum. Simdi uzun suredir guzel bir iliskim var ve evlilik istiyoruz, ancak acele etmiyoruz bunun icin. Size sorum, 8 yildir out of status ve bir kez basarisiz evlilik yapmis biri olarak nelere dikkat etmem gerekir, illa avukat tutmali miyim? Belgeleri acik acik siz de yazmissiniz beraber kafa kafaya verip mi tamamlasak? Fazla fotografimiz yok beraber (ayni evde yasiyoruz hep beraberiz ama fotograf cekme delisi degiliz) boyle 'belge' uretmeye mi baksak? Ne tavsiye edersiniz, ne hakkinda uyarirsiniz? Tesekkurler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sheela-beck ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba daha once bir evlilik yapmistim ve uzun suredir out of status olarak yeniden evlenmeyi dusunuyorum.

8 yil once J1 vizesi ile gelmistim, vizem bitmeden evlilik yaptim ancak 1 ay icinde iliskimiz bitmisti, uscis'e basvuru yapmadik, birbirimizden koptuk ve 5 yil sonra resmi olarak bosandik. Maalesef bu surecte dikkatsizligimden out of status oldum. Simdi uzun suredir guzel bir iliskim var ve evlilik istiyoruz, ancak acele etmiyoruz bunun icin. Size sorum, 8 yildir out of status ve bir kez basarisiz evlilik yapmis biri olarak nelere dikkat etmem gerekir, illa avukat tutmali miyim? Belgeleri acik acik siz de yazmissiniz beraber kafa kafaya verip mi tamamlasak? Fazla fotografimiz yok beraber (ayni evde yasiyoruz hep beraberiz ama fotograf cekme delisi degiliz) boyle 'belge' uretmeye mi baksak? Ne tavsiye edersiniz, ne hakkinda uyarirsiniz? Tesekkurler!

Evet, ABD vatandasiyla evleneceginiz icin out-of-status olsaniz da sorun olmayacak. Fakat cok ustunde duracaklari ve sorgulayacaklari durum, evliliginizin gercekligi olacaktir. Bence de belge toplamaya baslamaniz cok iyi olur, yerinizde olsaydim avukatlarla saatlik danismanlik alirdim ve ne soyleyeceklerini merak ederdim. Bence buradaki listeyi iyice inceleyin, sureci iyice calisin ve ogrenin. Sonra da birkac avukatla konusup ne soyleyeceklerini dinleyin.

Eger avukatlardan sonra kendiniz yapamayacaginiza ikna olursaniz avukat tutabilirsiniz, ama eger avukatlar zaten bildiginiz seyleri soylerlerse o durumda avukata para vermek yerine sureci kendiniz halledebilirsiniz. Avukatlar tum surec icin en az birkac bin dolar isteyecektir; ama eger birkac avukatla saatlik konusup durumunuzu danisirsaniz sadece birkac yuz dolar harcamis olursunuz.

• Merhaba Arkadaslar, 2 gun once Green Card Interview dan esimle beraber barasiyla ciktik. Asagida yazicaklarim benim GERCEK EVLILIK uzerine olan tecrubelerim ile alakali, ve bu durumdan gecen yada gecmeyi planlayanlar icin bir ornek olucaktir.

• 2018 in subat ayinda kiz arkadasimla evlilik yaptik.
    • Isimizi riske atmamak ve bir sorunla karilasmamak icin Avukat tuttuk ve Crazycells(Ali) beyin bu forum un en ustunde yazdigi gibi butun belgeleri Subat ayinin sonunda yolladik. (Avukat tutmadanda kesinlikle green card interview’unu gecebilirsiniz.)
    • Yaklasik olarak 7 ay sonra EAD (Calisma izni) kartim cikti ve 5 ay sonra Green card interview notice geldi. Toplam 1 yil surdu, green karta ulasmam. Tabiki biz Los Angelesdayiz. Her yerin suresi farkli USCIS dan bakabilirsiniz.

Evlilik’den sonra yaptigimiz isler:

• Ilk olarak ayni eve tasindik ve kira makbuzunda ikimizinde ismini yazdirdik.
    • Ortak banka hesabi acildi ve interview e kadar beraber ortak harcamalar yaptik
    • Telefonlar aile planina cevirdik.
    • Internet, su, dogal gaz gibi ev harcamalarinda ikimizinde adi bulunuyor.
    • Beni ailem ve onun aliesiyle olan resimlerimizi ve ikimizin resimlerini bastirip dosyaladik.
    • Bu sure zarfinda tatil yaparken ucak biletlerini boarding passlari elimizde tuttuk.
    • Spor, Disneyland gibi uyeliklerimizi belgedik.
    • Aramizda gecen butun mesajlarin resimlerini cektik ve printledik dosyaladik.
    • Yil icerisinde bana ve ona gelen nerdeyse butun mailleri, post kartlarini elimizde tuttuk.
    • Arkadaslarimizdan bir kagida nasil bizi tanidigi, nasil bir iliskimizi olduguna dair kagit yazdirttik.
    • Evlilikten EAD kartina kadar maalesef calisamadim ve riske atmamak icin hicbir cek almadim ve illegal isler yapmadim.
      NOT: Orjinal kopyalari bir dosyaya ve Kopyalari bir dosyaya koyun goturmeden once interview’a:

SONUC OLARAK:
    USCIS officer’in odasina girdik ve 15 dk icinde ciktik. Sosyal sigorda ve pasaport gibi belgeri en basta istedi. Daha sonra YUKARIDA YAZDIGIM ILK 5 MADDENIN BELGERININ kopyalarini aldi. Soru olarak ise; Ikimizin ne zaman evledigi, ailelerin nasil tanistigi, bizim nasil tanistigimiz, evde ne yemek yaptigimiz, evli olarak hedeflerimizin ne oldugunu sordu. BU KADAR.

EN ONEMLI SEYLERDEN:
    1'incisi: Yukarida yazdigim belgeri bir evrak icinde koyun, adamlarin isini kolaylastirirsaniz sizin icin daha iyi olur. Duzenleyin evraklari ve kesinlikle ILK 5 maddeyi bulundurun!
    2'Incisi: Rahat olun! USCIS officerla arkadasca ve gulumseyerek konusun. Sorulara kisa ve net cevap verin. Enerjiyi yuksek tutun!
    Basarilar,
    Cem Young

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem gozunuz aydin, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• Selam Arkadaslar,

Daha once turist vizesiyle gelip, vize uzatma islemi yapmis ve sonrasinda evlenip parmak izi islemi bittikten sonra ssn numberi ya da inteview zamanini beklerken acaba tekrar turist vizesinin suresini uzatmaya basvurmak gibi bir islem yapmak gerekir mi? Tesekkurler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@santacruz ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Selam Arkadaslar,

Daha once turist vizesiyle gelip, vize uzatma islemi yapmis ve sonrasinda evlenip parmak izi islemi bittikten sonra ssn numberi ya da inteview zamanini beklerken acaba tekrar turist vizesinin suresini uzatmaya basvurmak gibi bir islem yapmak gerekir mi? Tesekkurler!

Hayir, tam tersine boyle bir islem yapmamaniz gerekiyor. Artik gocmen oluyorsunuz, turist vizesini uzatarak gocmen olmama isteginizi devam ettireceginizi beyan edemezsiniz.

• @crazycells cevabin icin cok tesekkur ederim.

• Merhaba avukatsız işlemlere başlamaya karae verdik.hem kendim hem 3 yaşındaki oğlum icin.cocuk olunca extra durum yada evrak soz konusu oluyor mu?ve doktor ücretleri ile ılgili bilginiz var mi?burada görüştüğüm bir doktor sadece benim için 580 dolar istedi.oglumun asi kartları yanimda ama kabul edip etmeyeceğini bilmiyorum.simdiden teskkur ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |